Pun pariu ca daca la iarna face 2-3 transferuri reusite, da afara doi trei contestati de peluze, prinde locul 2 apasand la butoane si joaca iar la anul in CL, iar nu mai auzim contestatari pe aici?
Pun pariu ca o sa aud placa aia cu "hai ca s-a prins Gigi cu noi nu se poate pune, in sfarsit s-a dat pe brazda si face ce trebuie"?
Asta n-o sa se schimbe niciodata si nu ati inteles ca el nu a folosit Steaua atat pentru voturi, cat pentru spalare de bani. Voi chiar nu intelegeti ca Borcea, Turcu, Iancu, Pinalti si alti mafioti sunt in politica doar pentru imunitate? Sunt doua chestii separate: toti jegosii astia de patroni de echipe din Liga 1, in anul 2007, folosesc cluburile ca sa scape de datorii la stat. Cum? Nimic mai simplu: imprumuta cu 10 milioane de euro clubul Steaua, clubul Steaua da salariile jucatorilor, plateste intretinerea terenului, etc (alte cheltuieli legate de bugetu' pe un sezon) si apoi "uita" clubul asta FC Steaua sa mai plateasca si impozite pe salariile jucatorilor sau impozite la stat pe alte cheltuieli. In schimb, FC Steaua da inapoi lui Becali suma de 10 milioane de euro cu care a fost imprumutata, Becali are la loc 10 milioane de euro, iar datoriile sunt in contul clubului FC Steaua. Asa se face ca Bodu vroia sa dea in judecata pe FC Steaua si nu pe Gigi, cerand, acum 2 ani, nu mai putin de 11 milioane de euro datorie la stat !!!!!!!!!!!
Trebuie sa va treziti la realitate: Gigi isi cumpara voturi prin case la Vadu Rosca, prin sponsorizari ale participantilor la Dansez pentru tine, prin inundarea posturilor TV si a ziarelor, etc. Prin Steaua omu DOAR SPALA BANI ca activitate principala si mai ciupeste cateva voturi, ca activitate secundara ... nu sta el in voturile celor de pe stadion (care sunt 20.000), cand el are nevoie de vreo 700.000 de voturi la parlamentare ...
Asta e, nu asteptati sa treaca alegerile ... Becali nu se va desparti de Steaua decat mort sau in arest, si Steaua luata cu forta de catre stat ... alta solutie nu e. Vreti nu vreti, fie sustineti echipa in conditiile date, fie ne luam campii si aia e ...