micodo asta e om serios
Ipocritilor, in cazul Raciti erati siguri ca nu putea sa fie o eroare si acum sunteti siguri ca a fost. Nu va e rusine?
Sclavilor, uniforma nu ii face cu nimic speciali.
ACAB
micodo asta e om serios
Ipocritilor, in cazul Raciti erati siguri ca nu putea sa fie o eroare si acum sunteti siguri ca a fost. Nu va e rusine?
Sclavilor, uniforma nu ii face cu nimic speciali.
ACAB
pentru toti cei care contesta ce fac italienii contra romanilor ...LA EI IN TARA...intreb..daca la noi auzim...de o crima comisa de un chinez....si dupa cateva sapt...alt chinez violeaza pe una...si tot asa...iti zic io ca direct s ar porni vanatoare de chinezi..(am dat exemplul asta fiindca stau in colentina si e plin de ei...nu ca am ceva cu ei dar ca exemplu) pe faza cu gabriele nu stim ce s a intamplat sigur acolo...cert este ca a murit un om...nici un om nu merita sa moara...chyiar daca este ultras....cei care contesta chestiile astea clar gandesc ca mizeria de Dragomir...sa zici ca merita sa moara ...in probabilitatea ca s ar fi batut...oricum...e pacat ce se intampla in italia...si in privinta fenomenului ultras..cum este tratat...dar si a romanilor...singurul lucru ce este un pic ciudat....de ce nu s a facut atata caz cand a murit un suporter al lui PSG...si acela chiar impuscat direct...cum ca ar fi fost autoaparare...poate ca si atunci ar fi fost potrivit sa aducem un omagiu...oricum...ingerii il vor imbratisa pe gabriele acolo sus...indiferent de ce zicem noi..pentru ca a murit un om...
Media v-a facut sa credeti ca traiti intr-o lume oribila, nesigura, impanzita de hoarde de ultrasi nebuni care v-or sa va omoare. Astfel, ati ajuns sa invocati Pacea si Siguranta cu riscul de a deveni sclavii sistemului. Si asta veti ajunge...cu cipuri in voi, controlati total, in numele unei PACI utopice.Eu nu-mi doresc o astfel de Pace. Decat sa devin un zombi controlat de sistem, sa-mi vand libertatea in numele acestei Paci, mai bine liber cu toate riscurile: sa te injure un betiv, sa te atace un drogat, un huligan, un pom cazator, un strand ucigas, un martzian...
Pace!
Era o maxima extraordinara, din pacate nu mai stiu cui "apartine " : "in tinerete strigam pentru libertate, acum behaim dupa securitate !".
Culmea ironiei este ca sclavii nici nu isi dau seama ca sunt slavi, daca incepi sa le spui pe fata care e statutul lor in lumea "super" civilizata de astazi te iau la injuraturi.
UCIS DIN GRESEALA! Politistul Luigi S , care l-a impuscat mortal langa Arezzo pe fanul lazial , a spus ca arma s-a descarcat din greseala in timp ce alerga : "N-am luat pe nimeni la tinta. Eram la 200 de metri distanta. Am tras primul foc de avertisment in aer , iar al doilea a fost accidental. Am distrus astfel 2 familii , pe a mea si pe a suporterului". Agentul de politie va fi acuzat de omor din culpa , un martor ocular depunind marturie ca focul ar fi fost executat tinind pistolul cu ambele maini.
"Eram la 200 de metri distanta"focul ar fi fost executat tinind pistolul cu ambele maini.
Mai rar pistol cu care sa nimeresti VOIT tinta de la 200 de metri. Nu stiu ce pistoale au italienii in dotare, dar de la 200 de metri nici Rambo nu prea loveste tinta.
Deci daca ambele declaratii ar fi adevarate as paria pe omor accidental.
Bine, acum vorbim si noi conform informatiilor primite, nu stim ce e sau nu adevarat. Distanta de la care s-a tras se va afla dupa raportul balistic si daca ea este mai mare sau egal cu 200 de metri sunt sigur ca n-a fost nimic premeditat.
pentru toti cei care contesta ce fac italienii contra romanilor ...LA EI IN TARA...intreb..daca la noi auzim...de o crima comisa de un chinez....si dupa cateva sapt...alt chinez violeaza pe una...si tot asa...iti zic io ca direct s ar porni vanatoare de chinezi..(am dat exemplul asta fiindca stau in colentina si e plin de ei...nu ca am ceva cu ei dar ca exemplu) pe faza cu gabriele nu stim ce s a intamplat sigur acolo...cert este ca a murit un om...nici un om nu merita sa moara...chyiar daca este ultras....cei care contesta chestiile astea clar gandesc ca mizeria de Dragomir...sa zici ca merita sa moara ...in probabilitatea ca s ar fi batut...oricum...e pacat ce se intampla in italia...si in privinta fenomenului ultras..cum este tratat...dar si a romanilor...singurul lucru ce este un pic ciudat....de ce nu s a facut atata caz cand a murit un suporter al lui PSG...si acela chiar impuscat direct...cum ca ar fi fost autoaparare...poate ca si atunci ar fi fost potrivit sa aducem un omagiu...oricum...ingerii il vor imbratisa pe gabriele acolo sus...indiferent de ce zicem noi..pentru ca a murit un om...
ha,stai linistit,tyganii libidinosi fac la noi in tara crime ,violuri ,trafic cu orice,talharii, etc.au influente in toate institutiile statale ,asta fac de sute de ani si noi nu facem nimic,nu vom face niciodata nimic,suntem prea prosti,fricosi,cand ne ajunge cutitul la os, mai incendiem cate o casa ca apoi sa ne scuzam lamentabil si statul plateste de zece ori valoarea casei,romanul e fericit atat timp cat are ce sa bage in gura,ne rezumam la a supravietui,fara a avea pic de demnitate,defapt ei spun in "muzica" lor ca au aur,case ,masini,femei(numai blonde cu ochi albastri),normal,facute pe bani cinstiti iar noi nu facem decat sa dam din fund pe ritmuri tigano-orientale
cat despre faptul ca a tras de la 200 m,putea sa traga si de la 300m,a tras in multime era normal sa nimereasca pe cineva,mai exista varianta"s-a descarcat accidental",sa fim seriosi au o scoala si antrenamente de tragere periodice,plus experienta strazii cu tot felul de infractori,dar cu putin ajutor din partea mass-media pot explica si aceasta crima si foarte multi chiar vor crede
Desi vin cu o mare intarziere,sunt eminamente nevoit sa il contrazic pe radutheodor. In primul si primul rand vreau sa va zic ca eu pe radu il chiar apreciez,e printre putinii pe care ii respect. Asta n-am spus-o pentru a elimina suspiciunile potrivit carora eu as avea ceva cu anumite grupuri sau indivizi[pe care ,de altfel,nu le cunosc,nu le studiez si care nu ma intereseaza],ci fiindca eu cand raspund cuiva ,raspund doar uitandu-ma la posturile lui si la parerea lui momentana.Acum ca am clarificat cu "afinitatile" ,vreau sa-ti comunic ceva,camarade. Nu te judec,nu te atac,nu te invinovatesc de absolut nimic,decat de faptul ca esti prea caustic si virulent cu cine nu trebuie,fara a avea temeiuri serioase. Din tot postul tau reiese o clara ura si pica pe care o porti unor oameni,nejustificat.Mai precis:
i)
Si ce-l impiedica pe Gabriele sa fie in masina dupa ce aruncase doua cocktailuri Molotov in fortele de ordine? Ce te face sa crezi ca nu a aruncat cu petarde in sediul politiei, dupa care a fugit spre masina, a fost somat sa stea, nu a ascultat, si a fost impuscat?
Astea sunt ,efectiv,doar prezumtii,nimeni n-are astfel de dovezi. Crezi ca Politia nu s-ar fi folosit de astfel de realitati pentru a obtine anumite circumstante atenunante? Ar fi sarit ca arsi.
Moartea unui om este un eveniment tragic,condamnabil ,pentru care trebuie sa plateasca criminalul,care este platit de stat pentru a proteja cetatenii[ce situatie paradoxala!]. Apoi,nu trebuie uitat ca acest eveniment e doar varful icebergului.Sirul de abuzuri si nelegiuri este infinit, si pentru ele trebuie sa plateasca cineva .Nu-i nimic,exista o lege a Compensatiei.,iar ,dupa cum spuneam,nu este nimic mai grav decat pierderea vietii,un eveniment care,printre altele,v-a ambalat in cazul jandarmului ucis de suporterul Cataniei
ii)
Si eu sunt satul de toti formatorii de adevaruri in favoarea lor. Nu ai fost acolo, nu cunosti datele problemei, le interpretezi in favoarea ta
Acelasi lucru este aplicabil si-n cazul tau . Chestiile astea nu merg in sens unic
Nu trebuie uitat ca si cel care ti-a zis acele lucruri s-a folosit doar de ceea ce zice media,care este si potrivnica Ultrasilor.Asadar,s-a folosit de informatii care din start cauta scuze pentru gestul incalificabil al jandarmului criminal si si in aceste conditii, gasesc pe criminal vinovat intru-totul.Oricum ai lua-o ,gestul a fost intentionat,iar revolta este de inteles
iii)
Cum bine spunea mai sus cineva, sunteti pupincuristi ieftini, pentru ca nu vad pe aici nici un articol despre moartea prin infometare a oamenilor in Africa, lucru ce ne-ar putea afecta si pe noi in viitor. De ce nu scrieti articole si despre ciocnirile dintre nemti si britanici la meciurile dintre ei, de ce nu ati scris odihneste-te in pace si betivului care a cazut pe scarile stadionului din Timisoara si a murit, etc? Sunteti ipocriti ieftini, asta sunteti ...
Cate acuze,ce sofisme,ce minciuni,ce aberatii,ce nimicuri si ce ineptii! Iti place sa fii Gica-contra din cate vad ,camarade.
S-o luam in ordine: a)Tocmai,este un site al suporterilor ,nu e nimeni obligat sa discute despre evinimente total paralele de fenomenul fotbalistic.
b)Huliganii pe care ii invoci [britanicii si nemtii],isi stabilesc bataile,se bat organizat,violenta le e in sange,sunt animale. Nu-i poti opri decat prin indepartarea totala de stadion. Aceia sunt huligani,aici a murit un Ultras,din nou o diferenta.Si nu spune ca si asta se batea,ca una e sa te bati cand esti provocat ,inflamat de niste indivizi nenorociti,si alta e sa te bati organizat,din dorinta de afirmare si din cauza setei perepetue de sange pe pumni si la gura.
c)Individul timisorean n-a fost mentionat chiar pentru ca totul a pornit din cauza lui. Era baut,chiar tu ai spus asta. Din nou o situatie total paralela de ceea ce discutam noi.
Prin urmare,rezulta ca toate acuzele tale nu au nicio legatura,ba mai mult...te iei de niste indivizi care nu ti-au zis si facut nimic,etichetand,catalogand si acuzand nefondat. Poti sa fii caustic,ironic,batjocoritor ,dar prezinta niste argumente. Aici chiar meritai un warn.
Afinitatile pentru clubul Lazial sunt cunoscute din partea noastra,fiindca ne impartasesc convingerile,iar noi cu italienii suntem 2 popoare latine,avand o SINGURA PROBLEMA!
Asadar,suntem chiar uniti impotriva unor nomazi non-europeni ,minoritari si scarbavnici.
Orice alt ultras,indiferent de clubul pe care-l simpatiza,ar fi avut parte de aceeasi reactie. Chiar si cei de la Livorno ar fi fost plansi ,chiar daca sunt comunisti,chiar si dinamovistii,chiara daca sunt securisti.
iv)
Si incetati sa mai dati o aura de tragedie acestui aspect ... stii ceva frumos? Intr-o seara, langa parcul Tineretului, o patrula de politisti urmarea un grup infractional desoebit de periculos, care a deschis focul asupra politistilor, iar acestia au ripostat. In schimbul de focuri, un glont a lovit in gat si a ucis un tata care isi plimba fetita in parc. Asta ce e, nu tot tragedie? O scrii si p-asta pe site? Asta e siteu suporterilor Stelei, nu morga, nu cimitir, nu pompe funebre ...
Geniala ultima propozitie,te autocontrazici :)Ma obligi sa fiu repetitiv. Nu are nicio legatura cu Steaua,dupa cum bine spuneai,sau cu stelistii ,sau cu fenomenul fotbalistic. Este un eveniment deja obisnuit pentru stirile de la ora 5 ![]()
A,sa nu uit,aici se scriu realitati,nu tragedii. Desigur,si acel eveniment este unul real,dar l-ai facut tu sa Para si mai tragic,in timp ce stirea din postare e absolut lipsita de orice urma de drama...Efectiv,suntem solidari cu un coleg,cu un suporter,cu un om a carui moarte o plangem si o punem in carca Jandarmariei.Nu stii cum de aveti atata ura si cum de ne atacati cu atata inversunare... Frustrari maxime si limitari evidente din partea cetatenilor samantari
v)
La revolutie au murit MULT mai multi tineri nevinovati, care au stat cu pieptu in fata gloantelor ca sa fii tu ultras acum. E pe aici pe sait vreo parere de rau pentru ei?
Suporterii Stelei,in mod dezinteresat,din pur spirit civic si patriotic participa in chiar multe orase ale tarii la comemorari pentru ***** revolutiei care a scos Romania de sub jugul comunismului,ba mai mult sunt multi suporteristelisti morti sau raniti la Revolutie! Ce legatura este intre asta si Fotbal? aia a fost revolutia ROMANILOR! Asta unu la mana,apoi...aia nu este o stire,noi discutam stiri din fotbal,nu evenimente istorice.Nu-n ultimul rand,obisnuieste-te cu ideea ca nu suntem chiar anti-patrioti,dimpotriva suporterii Stelei s-au caracterizat de-a lungul timpului prin Nationalism si Iubire de tara si De valori si simboluri Romanesti. Am fost echipa Armatei,care a fost institutia care ne-a scos din Comunism.Suntem considerati exagerati,nationalisti extremisti....si sirul de argumente poate curge ca un robinet stricat de acum pana maine
In speranta ca s-a spus adevarul si numai adevarul ,te las ,prietene ,cu un singur sfat: cei care incearca sa demonizeze,sa creeze figuri teribile ,mefistofelice unor oameni fara a avea niciun motiv,devin paria unui forum,pe buna dreptate. Sper ca pe viitor sa nu ne mai intalnim cu astfel de situatii,fiindca,nu-i asa?,suntem camarazi stelisti cu totii:)