FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Odihneste-te in pace, Gabriele

«123»
ssinpadureacualune12.11.2007 16:28
Spaga lor ca au bagat torte. U de ce nu bagi ? Si nu inteleg ce te intereseaza, mai ales in acest topic, cum si ce fac cainii.

Bai baiatule am facut o comparatie.Ca la ei conducerea ii ajuta si la noi nu t lasa cu chei in stadion.Din cauza asta ma intereseaza.Are legatura cu gaborii in general si cat de corupti sunt.De asemeni are legatura cu topicul pentru ca acel om a fost omorat de gabor si nu de mult am fost si noi intr-o situatie asemanatoare si numai norokul a facut sa nu fie mai grav.

 

Acum tu nu ai de unde sa sti daca bag sau nu bag eu torte sau daca am bagat vreodata si nu are dece sa t intereseze pe tine acest lucru.Nu am tinut decat sa evidentiez frauda si coruptia din randul jandarmeriei si incompetenta conducerii noastre.

 

 

Tot ceea ce am spus si in primul post si acum are legatura cu articolul pentru ca sunt fapte realizate de jandarmi,cei ce sunt cauza acestor mizerii!!!

Astristul12.11.2007 17:37
Incidentul a avut loc la ora locala 9:00, cand tifosii laziali au atacat cativa suporteri ai lui Juventus, la un service auto de pe Autostrada A1.

 

 

 

Este acolo unde meritã...ce cãUTA sã atace pe fanii lui juve. Decât vii pe strãzi sã atace oamenii mai bine morți!!!! BRAVO

Nu vreau sa te injur ca poate nu ai citit presa de ieri si de azi.

Acel suporter se afla in masina lui impreuna cu prietena si alti 3 prieteni. El nu a coborat la acea benzinarie, pur si simplu statea in masina si discuta cu prietenii lui, iar mai tarziu a fost "impuscat accidental" de un gabor idiot care "testa" pistolul din dotare.

Vorba acelui banner, pentru Raciti au oprit campionatul, au anulat amicalul cu Romania, pentru un fan/ultras/suporter au amanat unele meciuri la "cererea" suporterilor altor echipe!

R.I.P. Gabriele

A.C.A.B.

FORZA LAZIO !!!

saphyrre12.11.2007 17:53

Nu vreau sa ma inteleaga nimeni gresit, pacat ca acel suporter a murit, insa nu-i inteleg pe cei cu "forza lazio" de pe aici. In caz ca nu stiati, "toti romanii sunt tzigani" (aproximativ) e una din scandarile lor preferate (si nu doar cand joaca cu Fiorentina sau Inter). Din partea mea, ma doare fix undeva de lazio, si sunt sigur ca sentimentul e reciproc.

Asa ca sa lasam lazio in pace si sa ne vedem de ale noastre.

stelistub12.11.2007 17:55

@ssinpadureacualune

 

Pacat ca inca se mai intampla asa ceva

crafft12.11.2007 18:00

ieri s-au scuzat penibil"am tras in aer"spuneau.azi ,altcineva,probabil NU politist,a spus"arma s-a descarcat accidental"sincer,si eu ma gandeam la aceasta scuza,e mai digerabila,cat despre Laziali,tot respectul

Astristul12.11.2007 18:22

Nu vreau sa ma inteleaga nimeni gresit, pacat ca acel suporter a murit, insa nu-i inteleg pe cei cu "forza lazio" de pe aici. In caz ca nu stiati, "toti romanii sunt tzigani" (aproximativ) e una din scandarile lor preferate (si nu doar cand joaca cu Fiorentina sau Inter). Din partea mea, ma doare fix undeva de lazio, si sunt sigur ca sentimentul e reciproc.

Asa ca sa lasam lazio in pace si sa ne vedem de ale noastre.

Nu-ti cere nimeni sa intelegi ce inseamna LAZIO. Rezuma-te la a comenta stirea si nu ce comenteaza unii stelisti care tin si cu LAZIO! Si crede-ma, nu toti gandesc ca tine! :wink:

FORZA LAZIO !!!

The_Foxes12.11.2007 18:54
Nu vreau sa ma inteleaga nimeni gresit, pacat ca acel suporter a murit, insa nu-i inteleg pe cei cu "forza lazio" de pe aici. In caz ca nu stiati, "toti romanii sunt tzigani" (aproximativ) e una din scandarile lor preferate (si nu doar cand joaca cu Fiorentina sau Inter). Din partea mea, ma doare fix undeva de lazio, si sunt sigur ca sentimentul e reciproc.

 

huh ??...e ca si cum ai spune "de ce sa tin cu Steaua atat timp cat e condusa de Becali ?"... e vorba de culori de spiritul unei echipe . prin ce spui tu ii cam jignesti pe cei care sustin lazio si sunt destul de multi printre stelisti (bineinteles nu ma refer aici la cei care au devenit laziali peste noapte dupa meciu cu Dinamo sau care si-au zis hai sa tin cu lazio ca rapidistii sunt cu a.s roma)

danilo12.11.2007 19:08

Ma intreb si io asa.Oare gaboru ala va fi condamnat?

Imi raspund tot io.Mai mult ca sigur ca nu.Bineinteles ca glontu a pornit accidental.Voi ce vroiati sa spuna ca a tras intentionat in directia alora?Exista un martor care spune ca gaboru a a tintit inspre aia.Azi au mai scos alta.Cica vezi Doamne au gasit cutite si bite asupra lor.Ce sa mai spunem acum?Cind un politist ,jandarm face cite o "greseala" de genu asta se incearca prin toata mijloacele sa se musamalizeze tot.In schimb cind aia la catania au facut ce au facut,nu ca le-as lua apararea, s-a intors lumea cu susu' in jos.

Tupac Amaru12.11.2007 19:33
Nu vreau sa ma inteleaga nimeni gresit, pacat ca acel suporter a murit, insa nu-i inteleg pe cei cu "forza lazio" de pe aici. In caz ca nu stiati, "toti romanii sunt tzigani" (aproximativ) e una din scandarile lor preferate (si nu doar cand joaca cu Fiorentina sau Inter). Din partea mea, ma doare fix undeva de lazio, si sunt sigur ca sentimentul e reciproc.

Asa ca sa lasam lazio in pace si sa ne vedem de ale noastre.

vorbesti prostii

un spaniol imi zice "dar eu credeam ca toti romanii sunt tzigani"

nemtii cred acelasi lucru

englezii, la fel

francezii, cam tot pe acolo

nici nu-i de mirare, cand singura grija a presei este sa umileasca natia romana

prin adevaruri spuse pe jumatate

prin stiti trunchiate in mod special

acelasi lucru si pentru ONG-uri, care blocheaza activitatea justitiei prin impiedicarea anchetelor efectuate asupra reprezentantilor unei anumite etnii

in concluzie nu doar cei de la Lazio ne considera tzigani, ci toata Europa

Iar asta si datorita unora ca tine, care prefera sa debiteze ineptiile scornite de presa, in loc sa isi foloseasca creierul

asa ca somn usoor, tzigan roman ce esti

iti place?

Chaos12.11.2007 20:30

odihneasca-se in pace

offtopic : bai baieti da care dracu a spart site-u asta si si-a batut joc? presupun ca nu imi apare numa imie ce apare pe prima pagina

radutheodor12.11.2007 20:38

Avem de-a face cu doua aspecte diferite:

 

1. Politisti idiot, corupti, care nu stiu sa foloseasca o arma, care sunt manipulati de conducerile unor tari in propriul interes.

2. Ultrasi de 10-16 ani care isi refuleaza probleme sociale, de educatie si de crestere, lipsurile de afectiune din familie si alte incetiniri mintale si de crestere, prin fenomenul "ultras".

 

In ambele cazuri de mai sus, este injust sa manjim toata politia din cauza unor idioti si toata masa ultras din cauza altor idioti. La baza ambelor fenomene sta UN OM, iar daca inima acelui om e stricata si mintea lui bolnava, acel om va face rau unui semen de-al lui fara nici un motiv. Indiferent de care tabara esti, nu ai voie sa folosesti arma si insigna din dotare, respectiv bata si lantul, ca sa nenorocesti pe viata oameni, cu suflet, cu viata, cu familie ... suporterul lazial nu avea nici o vina, politistul din catania nu avea nici o vina, cameramanul TVR nu avea nici o vina in fata lui Tweety ... aici vorbim despre NEBUNIE UMANA.

 

In ciuda tuturor aparentelor, fenomenul ultras este ceva frumos, a pornit avand la baza simpatia sau dragostea pentru un club si pentru culorile lui. Tinerii in special dadeau tonul unor manifestari care faceau cinste fotbalului. In anii '90-'95, cand ma uitam la derby-uri Lazio - Roma si Milan - Inter, se ridica parul pe mine ...

 

Politia la randul ei, sau Armata si jandarmeria (la nivel global), trebuie sa asigure o protectie impotriva haosului, o respectare a unor legi. Fara aceste forme, am trai primitiv, ca in pesteri pe vremuri, ne-am da in cap fiecare fiecaruia la fiecare colt de strada. De fiecare data cand seful meu nu ar fi de acord cu mine, l-as omori fara resentimente si as scapa de el. Asta daca nu m-ar omori el pe mine primul, fiind nu ar exista o lege sa-i interzica si niste politisti sa-l poate baga in puscarie.

 

In ambele fenomene, politie si ultras, multe lucruri au inceput sa se intample foarte gresit. Nici unii nu ar trebui sa ii acuze pe ceilalti, ci fiecare ar trebui sa se uite in propria ograda. Politistii ar trebui sa inceapa sa-i impuste din greseala pe Iliescu, pe Nastase, pe Geoana, vreo 100 de deputati, cativa colegi corupti, etc

 

Ultrasii ar trebui sa inceapa sa se curete de toti inadaptatii sociali care au intrat printre ei cu bata, cu lantul, cu cutitul, cu bombitza, cu ghidul micului terorist, incercand sa instaureze o forma de anarhie pe care o au in capul lor insuficient dezvoltat din cauza sindromului Down.

 

In felul acesta nu ar mai muri oameni nevinovati, nici ultrasi si nici politisti. Si jur ca de ar muri acele animale idioate cu topoare si sabii (cum am vazut aseara la stirile Pro TV) respectiv sute de deputati care arata ca porcii, NU AS SIMTI NICI O COMPASIUNE.

 

Ca o ultima adaugare: de ce ii urati sa se odihneasca in pace unui om, daca unii dintre voi isi doresc in continuu razboi? De ce mai folositi cuvantul PACE? De ce mai credeti ca la Dumnezeu in cer ar fi PACE si de ce v-o doriti, daca nu sunteti in stare sa luptati pentru ea pe pamant? Ati ajuns sa ii considerati pe cei care vor pace, poponari? Atunci, cand moare cate unul, va rog eu ipocritilor, nu ii mai urati "sa te odihnesti in PACE", urati-i mai bine: sa te odihnesti printre BOMBE, PETARDE, FUMIGENE, TOPOARE, SABII, CUTITE, TORTE, GLOANTE, OBUZE, CRIME, VIOLURI, IDIOTI, MAFIOTI, DROGURI, POPONARI ... nu asa arata o lume a smecherilor? De ce ar fi in cer diferit? Ipocritilor ...

 

P.S.: ar mai fi o scurta chestie, dar importanta, pe care vreau sa o adaug: comunismul a ucis milioane de oameni, nu v-ati revoltat impotriva lui. Minerii au ucis tineri nevinovati in centri capitalei, nu v-ati revoltat impotriva lor. Si cei care i-au chemat o duc bine. In lume mor anual milioane de oameni de foame. Nu va pasa de ei. Problema voastra nu sunt politistii din fata voastra, ci nenorocitii din spatele lor. Cand o sa vad o galerie din asta de-a romei sau pe la noi, ca se duc la Camera Parlamentului si fac putina curatenie, atunci DA, o sa am toata stima pentru ei ... in rest, voi va ucideti intre voi, oameni nevinovati, si tarfele din spatele cortinei isi freaca palmele ... cu gusa groasa, burta de 100 de kile, in jipuri, cu badigarzi ... L-) fara numar.

Harald12.11.2007 21:35
huh ??...e ca si cum ai spune "de ce sa tin cu Steaua atat timp cat e condusa de Becali ?"... e vorba de culori de spiritul unei echipe . prin ce spui tu ii cam jignesti pe cei care sustin lazio si sunt destul de multi printre stelisti (bineinteles nu ma refer aici la cei care au devenit laziali peste noapte dupa meciu cu Dinamo sau care si-au zis hai sa tin cu lazio ca rapidistii sunt cu a.s roma)

 

Cand vezi o peluza intreaga ca striga ca romanii sunt milogi, ca mama romancelor e curva etc... nu cred ca iti mai vine sa tii cu Lazio, cu toate ca exista cu siguranta oameni care nu sunt extremisti. Acest extremism de dreapta nu este benefic nicaieri ! Si aici nu cred ca e nevoie sa amintim tot ce s-a intamplat in istorie.. In Germania acest fenomen ia o amploare prea mare deja de exemplu.

 

Eu unul simt doar adversitate fata de peluza aia laziala.

ArTiSt_uL12.11.2007 22:26

A murit un suporter al unei echipe de fotbal. Dumnezeu sa-l ierte!, dar stirea nu are ce cauta aici sub forma sub care a aparut.

Nu fac niciun fel de asociere intre evenimentele triste pe care le traiesc acum romanii in Italia, fac o singura remarca: daca maine ar muri un fan stelist, nu stiu cate site-uri ale altor echipe s-ar grabi sa publice stirea intr-un colt de pagina, daramite sa-i dea conotatie de prima pagina?!

Din pacate multi de aici nu inteleg o conditie: pupincurismul ieftin si amatorial nu serveste decat in situatia in care vrei sa te manjesti de rahat pe bot.

Daca sunteti fani Lazio, respectele mele, dragilor, dar, cu acelasi respect va spun: ****** AICI E Steaua! Si atat.

morphyace12.11.2007 22:32

Bun....incep a spune ca in momentul asta mi-e rusuine ca sunt roman. M-am uitat si eu la meci linistit in speranta unei victorii a echipei favorite....ma rog. Am vazut acel banner....rusine. De ce atunci cand un roman este batut in Italia nu scriem un banner: rusine italieniilor!!!, de ce atunci cand Adi Mutu sau Chivu sunt injurati de aceiasi "ultrasi" italieni nu scriem : rusine italieni!!!.???? Dar cum un besmetic de ultras este impuscat repede ne aratam noi solidaritatea....fata de un strain, dar fata de semenii nostri, nimic!! Sa va fie rusine celor care ati facut bannerul. Si mai oprititi draqu violentele dintre "ultrasi" la ce draq sunt bune? Va bateti ca si chiorii pentru nimic si din cauza asta mai au si altii de suferit

no_problem12.11.2007 23:04

Rusine tie.

A murit un ultras. Unul ca noi. Asa cum poate era sa murim si noi pe Dinamo sau cum era sa moara Max la km. 80.

 

PS: In alta ordine de idei, **** romanilor hoti din Italia si **** italienilor fara creier.

morphyace12.11.2007 23:18
Rusine tie.

A murit un ultras. Unul ca noi. Asa cum poate era sa murim si noi pe Dinamo sau cum era sa moara Max la km. 80.

 

PS: In alta ordine de idei, **** romanilor hoti din Italia si **** italienilor fara creier.

Poate daca nu v-ati bate si voi ca ******* degeaba si v-ati comporta ca niste suporteri care merg doar sa-si incurajeze echipa nu ati mai patii ca asta din italia sau ca voi la Dinamo sau Dinamo nu stiu unde.....etc Sunteti niste huligani

Astristul12.11.2007 23:27
Bun....incep a spune ca in momentul asta mi-e rusuine ca sunt roman. M-am uitat si eu la meci linistit in speranta unei victorii a echipei favorite....ma rog. Am vazut acel banner....rusine. De ce atunci cand un roman este batut in Italia nu scriem un banner: rusine italieniilor!!!, de ce atunci cand Adi Mutu sau Chivu sunt injurati de aceiasi "ultrasi" italieni nu scriem : rusine italieni!!!.???? Dar cum un besmetic de ultras este impuscat repede ne aratam noi solidaritatea....fata de un strain, dar fata de semenii nostri, nimic!! Sa va fie rusine celor care ati facut bannerul. Si mai oprititi draqu violentele dintre "ultrasi" la ce draq sunt bune? Va bateti ca si chiorii pentru nimic si din cauza asta mai au si altii de suferit

1. Mutu si Chivu nu au fost si nu au declarat niciodata ca sunt stelisti!

2. Ce legatura avem noi ca tiganii ne fac de ras in toata lumea (nu numai in Italia)!

3. De acord 100% cu ce a spus no_problem!

Kustino13.11.2007 08:34
Poate daca nu v-ati bate si voi ca ******* degeaba si v-ati comporta ca niste suporteri care merg doar sa-si incurajeze echipa nu ati mai patii ca asta din italia sau ca voi la Dinamo sau Dinamo nu stiu unde.....etc Sunteti niste huligani

 

 

Gabriele Sandri se afla in masina in momentul cand a fost impuscat, el nu participa la incidente. Sunt satul de toti 'formatorii de opinie' care nu au habar pe ce lume se afla.

radutheodor13.11.2007 12:49
Gabriele Sandri se afla in masina in momentul cand a fost impuscat, el nu participa la incidente. Sunt satul de toti 'formatorii de opinie' care nu au habar pe ce lume se afla.

 

Si ce-l impiedica pe Gabriele sa fie in masina dupa ce aruncase doua cocktailuri Molotov in fortele de ordine? Ce te face sa crezi ca nu a aruncat cu petarde in sediul politiei, dupa care a fugit spre masina, a fost somat sa stea, nu a ascultat, si a fost impuscat?

 

Si eu sunt satul de toti formatorii de adevaruri in favoarea lor. Nu ai fost acolo, nu cunosti datele problemei, le interpretezi in favoarea ta.

 

Cum bine spunea mai sus cineva, sunteti pupincuristi ieftini, pentru ca nu vad pe aici nici un articol despre moartea prin infometare a oamenilor in Africa, lucru ce ne-ar putea afecta si pe noi in viitor. De ce nu scrieti articole si despre ciocnirile dintre nemti si britanici la meciurile dintre ei, de ce nu ati scris odihneste-te in pace si betivului care a cazut pe scarile stadionului din Timisoara si a murit, etc? Sunteti ipocriti ieftini, asta sunteti ...

 

Si incetati sa mai dati o aura de tragedie acestui aspect ... stii ceva frumos? Intr-o seara, langa parcul Tineretului, o patrula de politisti urmarea un grup infractional desoebit de periculos, care a deschis focul asupra politistilor, iar acestia au ripostat. In schimbul de focuri, un glont a lovit in gat si a ucis un tata care isi plimba fetita in parc. Asta ce e, nu tot tragedie? O scrii si p-asta pe site? Asta e siteu suporterilor Stelei, nu morga, nu cimitir, nu pompe funebre ...

 

Suporterul ala lazial se afla in mijlocul unor conflicte deosebit de violente, inseamna ca si-a asumat un asemenea final. Daca nu iti doresti moartea, stai dreacu acasa si nu te duci sa devastezi sedii de politie. Sau nu te duci cu cei care au de gand sa faca asta.

 

La revolutie au murit MULT mai multi tineri nevinovati, care au stat cu pieptu in fata gloantelor ca sa fii tu ultras acum. E pe aici pe sait vreo parere de rau pentru ei?

 

Sunt satul de voi.

Deea_sk13.11.2007 14:49

Voi comentati numai greselile .. de ce nu va ganditi ca poate Steaua .. echipa noastra de suflet este intr-o pasa prosta ... Dak este asa sper sa-si revina ... da ca sa-si revina bekali ... oierul ... tb sa-l lase pe Lacatush sa faca echipa ... si voi suporterilor adevaratzi nu va mai certati atata .. voi sunteti in Romania si nu stiti cum e in italia ... cum au fost huiduiti Mutu si Chivu .. nu e vb numai de Steaua aici .. e vb de poporul roman ... park toti suntem romani .. sau nu ????

sinnerman13.11.2007 15:14

daca la noi ar fi omorat la derby u cu Dinamo vreun ultras de jandarmi nu cred ca ar pasa cuiva din italia..

forzateaua si atat... _|_ restu indiferent de unde si cine sunt.

mirceaor13.11.2007 16:33
Si ce-l impiedica pe Gabriele sa fie in masina dupa ce aruncase doua cocktailuri Molotov in fortele de ordine? Ce te face sa crezi ca nu a aruncat cu petarde in sediul politiei, dupa care a fugit spre masina, a fost somat sa stea, nu a ascultat, si a fost impuscat?

 

Si eu sunt satul de toti formatorii de adevaruri in favoarea lor. Nu ai fost acolo, nu cunosti datele problemei, le interpretezi in favoarea ta.

 

Cum bine spunea mai sus cineva, sunteti pupincuristi ieftini, pentru ca nu vad pe aici nici un articol despre moartea prin infometare a oamenilor in Africa, lucru ce ne-ar putea afecta si pe noi in viitor. De ce nu scrieti articole si despre ciocnirile dintre nemti si britanici la meciurile dintre ei, de ce nu ati scris odihneste-te in pace si betivului care a cazut pe scarile stadionului din Timisoara si a murit, etc? Sunteti ipocriti ieftini, asta sunteti ...

 

Si incetati sa mai dati o aura de tragedie acestui aspect ... stii ceva frumos? Intr-o seara, langa parcul Tineretului, o patrula de politisti urmarea un grup infractional desoebit de periculos, care a deschis focul asupra politistilor, iar acestia au ripostat. In schimbul de focuri, un glont a lovit in gat si a ucis un tata care isi plimba fetita in parc. Asta ce e, nu tot tragedie? O scrii si p-asta pe site? Asta e siteu suporterilor Stelei, nu morga, nu cimitir, nu pompe funebre ...

 

Suporterul ala lazial se afla in mijlocul unor conflicte deosebit de violente, inseamna ca si-a asumat un asemenea final. Daca nu iti doresti moartea, stai dreacu acasa si nu te duci sa devastezi sedii de politie. Sau nu te duci cu cei care au de gand sa faca asta.

 

La revolutie au murit MULT mai multi tineri nevinovati, care au stat cu pieptu in fata gloantelor ca sa fii tu ultras acum. E pe aici pe sait vreo parere de rau pentru ei?

 

Sunt satul de voi.

 

Bai nene a aruncat n-a aruncat, a devastat n-a devastat , cert e ca OMUL ALA A MURIT ,impuscat fiind de "fortele de ordine" , asa cum puteau sa moara si suporteri de la noi la destule meciuri din ultimii ani. Adu-ti aminte de meciu cu javrele din toamna anului trecut, ce macel a fost, si ultrasi si simpli trecatori au luat-o intr-un hal fara de hal.

Jandarmii isi fac de cap de cate ori au ocazia, doar pentru ca nu a vrut Dumnezeu nu a murit niciunul dintre ai nostri ca urmare a abuzurilor repetate ale gunoaielor , .." Oamenii legii" , hai sictir

 

Iti recomand sa nu mai dai tu lectii de moralitate,nu mai jigni si vezi-ti de treaba ta de cetatean..SAMANTARE.

 

ACAB

xDaJACKALx13.11.2007 16:48

Probabil ca asta a facut-o pe mama prostituata tiganca la meciu cu cu Dinamo.

Astristul13.11.2007 17:28
daca la noi ar fi omorat la derby u cu Dinamo vreun ultras de jandarmi nu cred ca ar pasa cuiva din italia..

forzateaua si atat... _|_ restu indiferent de unde si cine sunt.

Inseamna ca tu nu stii si nici nu intelegi ce inseamna sa fii ultras! Ramai in banca ta si sa sari in sus de bucurie cand te-o lua un jandarm la bataie degeaba (sa nu zic ca te omoara)!

Cat despre jignire...n-are rost sa ma cobor la nivelul tau!

forzateaua

micodo13.11.2007 20:03
Ca o ultima adaugare: de ce ii urati sa se odihneasca in pace unui om, daca unii dintre voi isi doresc in continuu razboi? De ce mai folositi cuvantul PACE? De ce mai credeti ca la Dumnezeu in cer ar fi PACE si de ce v-o doriti, daca nu sunteti in stare sa luptati pentru ea pe pamant? Ati ajuns sa ii considerati pe cei care vor pace, poponari? Atunci, cand moare cate unul, va rog eu ipocritilor, nu ii mai urati "sa te odihnesti in PACE", urati-i mai bine: sa te odihnesti printre BOMBE, PETARDE, FUMIGENE, TOPOARE, SABII, CUTITE, TORTE, GLOANTE, OBUZE, CRIME, VIOLURI, IDIOTI, MAFIOTI, DROGURI, POPONARI ... nu asa arata o lume a smecherilor? De ce ar fi in cer diferit? Ipocritilor ...

 

Sa luptam pentru pace pe pamant? Pai, se pare ca nici Dumnezeu nu a luptat pentru aceasta Pace dorita de voi: ''nu am venit pe pamant sa aduca PACE, ci sabie!''.

Eu cred ca Dumnezeu asta e cam huligan sau ceva teroristo-fundamentalist care ar trebui bagat la puscarie pe viata. Pai cum sa vina sa ne indemne la razboi?...a mai daramat si tarabele din templu!.

Nu-i asa tovarase ca Dumnezeu asta e cam fanatic?

 

Media v-a facut sa credeti ca traiti intr-o lume oribila, nesigura, impanzita de hoarde de ultrasi nebuni care v-or sa va omoare. Astfel, ati ajuns sa invocati Pacea si Siguranta cu riscul de a deveni sclavii sistemului. Si asta veti ajunge...cu cipuri in voi, controlati total, in numele unei PACI utopice.

Eu nu-mi doresc o astfel de Pace. Decat sa devin un zombi controlat de sistem, sa-mi vand libertatea in numele acestei Paci, mai bine liber cu toate riscurile: sa te injure un betiv, sa te atace un drogat, un huligan, un pom cazator, un strand ucigas, un martzian...

Pace!

«123»