FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

De ce nu vom prinde locul 2

«12345»
AndyQ05.11.2007 11:40

@ axl23

 

Trebuie sa ma exprim respectuos, nu? :)

 

"Matale" e mai cuminte decat "tu".

 

@ dee

 

Normal. faceam si eu o gluma pe baza dramei despre care discutam. Intradevar, campania de acizitii e naspa, aiura, cam nasoala. In fiecare pauza competitionala asteptam sa rasara unu-doi jucatori de Doamne Ajuta! la Steaua, dar nu se intampla asa. Ajung la concluzia ca cel mai banos patron de la noi e si cel mai chitros, intrecandu-l de departe pe Copos.

oz_4bmW05.11.2007 12:11

SI TOTUSI...SUNTEMMM MANDRII ca SUNTEMMMM STELISTIIIII....ASTA NU UITATI...!!TOATA LUMEA IN TEMPLU MIERCURI... :steag_steaua_ro: :steag_steaua_ro: :steag_steaua_ro:

c.ronaldo1705.11.2007 12:15

============Zapata============

 

Golanski===Goian====x=====Emeghara

 

 

x===========O.Petre===========x

 

 

=========x===================

 

========x=======x============

 

Consider ca doar acestia sunt jucatorii cu care putem face fata in campionat. Poate multi se vor rasti la mine din cauza lui O.Petre, insa in ultimele meciuri mi s-a parut ca a jucat fara greseala. Este un foarte bun recuperator, dar fara sa faca si faza ofensiva.

AndyQ05.11.2007 12:18

@ c.Ronaldo

 

La X-ul din aparare il punem pe Ghionea, cand revine si am rezolvat problema.

 

Ov. Petre a jucat in grafic mai tot timpul si in ultima vreme chiar facandu-si treaba de la bine in sus. Antipatia unora pentru el, ca fiind copilul lui Oli, i-au stirbit din adevarata valoare... Ofensiv sau nu, a dat ceva goluri pe la Steaua. Eu zic ca destule, pentru un mijlocas la inchidere.

ssinpadureacualune05.11.2007 12:42

Daca nu prindem locu 1,altceva nu mai conteaza.Nu inteleg ce aveti cu locu 2.Daca nu esti macar cea mai buna din Romania,atunci c pretentii sa ai in Liga???

 

Campioni sau nimik si vandut tot si luat d la 0

dr.adrian905.11.2007 12:43
============Zapata============

 

Golanski===Goian====1=====Emeghara

 

 

2===========O.Petre===========3

 

 

=========4===================

 

========5=======6============

 

Consider ca doar acestia sunt jucatorii cu care putem face fata in campionat. Poate multi se vor rasti la mine din cauza lui O.Petre, insa in ultimele meciuri mi s-a parut ca a jucat fara greseala. Este un foarte bun recuperator, dar fara sa faca si faza ofensiva.

 

 

1 Ghionea sau rada. nici postul lui Goian nu e stabil. oricum cred ca pleca in iarna

2.nu imi vine nimeni din tara. eu las intreba pe emeghara sau pe zapata daca stie pe cineva din tara lor.

3. probabil un mitea. ar veni sigur pentru ca nu joaca la Ajax

4 plesan cand isi va reveni. in plus turcul mehmet özil de la schalke 04 de 19 ani. nu joaca din cauza concurentei in plus mai aduc inca unul pe postul lui si vor fii 4 de acelasi profil pe pozitia sa.

5. Bogdan Stancu. dupa mine cel mai promitator jucator din Romania

6. Keseru. sau atacantul de la nationala de tineret a serbiei ce a dat la CE vreo 4 sau 5 goluri.nu stiu exact cum il cheama

steaua_gloria05.11.2007 13:05

Steaua are o super aparare.Petre Marin e un super jucator, Emeghara la fel, Goian la fel. Asta e foarte clar pentru mine. Mjlocul si atacul sunt pleava.

Noua ne trebuie un atacant mobil , cum ar fi mansour, nu Iacob sau zaharia. Sunt greoi si le trebuie o faza clara sa dea gol. Ei bine, faza lui Mansour de aseara numa o faza simpla nu a fost. De un astfel de atacant avem nevoie. Acel dady de care se pomenea in vara era perfect.

elias_custura05.11.2007 13:21

Eu chiar nu mai inteleg de ce ar distruge Becali o echipa intr-un asemenea hal! Pentru ce???Ii aduce mai multe voturi???Castiga mai multi bani???Isi face publicitate ??? Niciuna din acestea si totusi ni se intampla!!! Eu chiar sunt confuz!!!!!!!!!..............nu mai stiu ce sa cred!

 

1 Ghionea sau rada. nici postul lui Goian nu e stabil. oricum cred ca pleca in iarna

2.nu imi vine nimeni din tara. eu las intreba pe emeghara sau pe zapata daca stie pe cineva din tara lor.

3. probabil un mitea. ar veni sigur pentru ca nu joaca la Ajax

4 plesan cand isi va reveni. in plus turcul mehmet özil de la schalke 04 de 19 ani. nu joaca din cauza concurentei in plus mai aduc inca unul pe postul lui si vor fii 4 de acelasi profil pe pozitia sa.

5. Bogdan Stancu. dupa mine cel mai promitator jucator din Romania

6. Keseru. sau atacantul de la nationala de tineret a serbiei ce a dat la CE vreo 4 sau 5 goluri.nu stiu exact cum il cheama

 

 

Nu e vorba de Ovidiu dar e vorba de Dica!!!!!!!!!Frate

 

Sunt sute de jucatori ce ar putea inlocui pe dealde Petre Marin ;Neaga ; Croitoru; Badea mai putin dar zaharia si multe alte lichele!!!

 

|Totusi v-ati gandit care l-ar inlocui pe Becali macar sa aiba ceva bani!!!

 

Steaua are o super aparare.Petre Marin e un super jucator, Emeghara la fel, Goian la fel. Asta e foarte clar pentru mine. Mjlocul si atacul sunt pleava.

Noua ne trebuie un atacant mobil , cum ar fi mansour, nu Iacob sau zaharia. Sunt greoi si le trebuie o faza clara sa dea gol. Ei bine, faza lui Mansour de aseara numa o faza simpla nu a fost. De un astfel de atacant avem nevoie. Acel dady de care se pomenea in vara era perfect.

 

 

 

 

Cu adevarat Gigi strica Steaua!

 

In privinta lui Petre Marin nu as fi asa de sigur!

 

1 Ghionea sau rada. nici postul lui Goian nu e stabil. oricum cred ca pleca in iarna

2.nu imi vine nimeni din tara. eu las intreba pe emeghara sau pe zapata daca stie pe cineva din tara lor.

3. probabil un mitea. ar veni sigur pentru ca nu joaca la Ajax

4 plesan cand isi va reveni. in plus turcul mehmet özil de la schalke 04 de 19 ani. nu joaca din cauza concurentei in plus mai aduc inca unul pe postul lui si vor fii 4 de acelasi profil pe pozitia sa.

5. Bogdan Stancu. dupa mine cel mai promitator jucator din Romania

6. Keseru. sau atacantul de la nationala de tineret a serbiei ce a dat la CE vreo 4 sau 5 goluri.nu stiu exact cum il cheama

 

 

hai nu exagera nici tu!!! nu compara pe Ghionea sau pe rada cu 'Chivu' cei doi sun buni 'inca'

il_scorpio05.11.2007 13:34

Lasa ca pleaca acum Goian si va veni Blay ca are oeirul o ambitie personala, pleaca Dica si vine cine stie ce expirat gen Surdu...eventual pleaca si Radoi si ne batem cu Vasluiul la Intertoto..de fapt daca stau sa ma gandesc aia se bat la Cupa UEFA.

Oier prost afara din Ghencea!!!!!!!!!!!!

roby_spartacus05.11.2007 13:41

BA prostilor am trecut cu microbuzu chiar printre voi la peluza voastra si scria pe microbuz **** Timisoara si ANTI Poli :))=)) si erati 1000 -2000 si nici unu nu a sarit pe noi :)))) sa ne bata si nici nu eram excortati de garda ca am venit mai tarziu hahaha :)) v-am dat mukuuuuuuuuuuuuuuuul))) fraierilor:))):)) daca treceati prin Ghencea asa va dadeam foc si ne ***** si pe voi !! SI va numisti si ultrasi :))=)))

juhnior05.11.2007 13:52

Cred in continuare ca veriga slaba sau verigile slabe ale echipei sun :Pe primul loc Nicolita acest jucator este mult prea agitat nu este in stare de o preloare , de un stop calumea e clar nu are ce cauta un primul 11 ,rezistenta lui fizica nu-i deajuns sa fie fotbalist de Steaua, este urmat de acest Surdu care sincer este un mare 0 ,Croitoru , Iacob .Respect Emeg. si Rada cu adevarat niste achizitii excelente

AndyQ05.11.2007 13:53

Roby, cred ca ai gresit site-ul... www.usa-cortului.ro e in alta parte.

c.ronaldo1705.11.2007 14:00
SI va numisti si ultrasi :))=)))

 

Ce inseamna ultras, stii? E ala care, citez: se pisa pe voi, se i`a la bataie si da foc la microbuze?

eddie the 'ead05.11.2007 14:32

Roby, cred ca ai gresit site-ul... www.usa-cortului.ro e in alta parte.

 

Pai sa-l "excorteze" cineva pana acolo... :)))

dr.adrian905.11.2007 14:52
Eu chiar nu mai inteleg de ce ar distruge Becali o echipa intr-un asemenea hal! Pentru ce???Ii aduce mai multe voturi???Castiga mai multi bani???Isi face publicitate ??? Niciuna din acestea si totusi ni se intampla!!! Eu chiar sunt confuz!!!!!!!!!..............nu mai stiu ce sa cred!

 

 

 

 

Nu e vorba de Ovidiu dar e vorba de Dica!!!!!!!!!Frate

 

Sunt sute de jucatori ce ar putea inlocui pe dealde Petre Marin ;Neaga ; Croitoru; Badea mai putin dar zaharia si multe alte lichele!!!

 

|Totusi v-ati gandit care l-ar inlocui pe Becali macar sa aiba ceva bani!!!

 

 

 

 

 

 

Cu adevarat Gigi strica Steaua!

 

In privinta lui Petre Marin nu as fi asa de sigur!

 

 

 

 

hai nu exagera nici tu!!! nu compara pe Ghionea sau pe rada cu 'Chivu' cei doi sun buni 'inca'

 

 

cifrele alea inseama ca acolo lipsesc jucatorii sau cei care sunt nu sunt buni.

am dat niste solutii. unde ai vazut tu un cuvant despre Chivu explicami si mie ca nu inteleg

puiu mordasan05.11.2007 15:25
:steagcruce: Momente de acestea grele au mai fost in viata Stelei,dar atunci s-a trecut peste ele cu calm si profesionalism. Acum din pacate este o degringolada generalizata,care risca sa afecteze tot sezonul! Elucrubatiile ILUMINATULUI DIN PIPERA a facut sa nu mai avem nici o sansa la locul doi si cred ca ar trebui sa ne axam pe Cupa Romaniei,care duce direct in UEFA.(asta sa nu pierdem de tot contactul cu Europa fotbalistica) Cat despre iesirea din pasa neagra pe care o avem,aici trebuie intinerit lotul cu jucatori flamanzi de performanta si renuntat la jucatorii fara nici o motivatie si plini de bani...Din pacate nu prea mai vad profesionisti la Steaua,ci numai hahalere!
FortuneTeller05.11.2007 15:37

Exagerarile nu ajuta. Am pierdut un meci, am pierdut mai multe, si vom mai pierde. Am pierdut si campionatul in proportie de 95%. Dar exista viata si dupa 2007, si deci e mai important sa fie corectate problemele pornind de la baza, nu de la rezultate. Concret, trebuie imbunatatit jocul echipei inainte sa ne preocupe rezultatele. Avem deja un palmares valoros, avem deja cupe si campionate, am fost deja in LC, deci pentru noi nu e o chestiune de "acum ori niciodata!". Platim acum pretul pentru un joc mizerabil pe care echipa noastra il practica cam din primavara lui 2006 (cu niste exceptii, e adevarat!), pentru ca ne-am furat caciula in permanenta cu idei gen "rezultatul conteaza". Da, conteaza, dar numai daca sunt consistente. Deci sper ca Steaua sa dezvolte un joc bun inainte sa atace tinte de performanta.

 

Actualul lot al Stelei nu este neaparat inferior oricarei echipe din Romania, si as zice e mediocru (a se citi mediu) in plan european. Dar ce face diferenta este atitudinea si mentalitatea colectiva, pregatirea din acest moment. Cel mai nefast impact l-a avut Becali, cu scandalurile si interpelarile publice dupa un joc mai putin reusit. Va avea el rabdare acum? Nici poveste, tocmai acum ele are nevoie de imaginea Stelei mai mult decat oricand, deci va trage de Steaua precum un proxenet de "marfa" lui. Avem deja al 3-lea antrenor in 3 luni, jumatate din jucatori au fost declarati de Becali drept gunoi, si in general nu stiu daca ar fi ceva pozitiv de spus cu privire la mediul de lucru la Steaua. Hagi, Pedra sau Lacatus nu sunt neaparat antrenori extraordinari, dar in viata mai ai nevoie si de sansa, si de confidenta, si de ajutor pentru a ajunge extraordinar. Ei nu au avut asta, si asta se reflecta asupra jocului Stelei, care la randul sau se reflecta asupra rezultatelor. Cum ziceam, nu Nicolita e mai prost decat altii jucatori din Romania, dar nici nu e folosit in cel mai bun fel. As vrea sincer ca motto-ul anului acesta sa nu fie "vrem in LC", ci "sa cladim o echipa de campioni".

 

Hai Steaua!

aquascape05.11.2007 15:38

Indiferent de cate solutii pentru primul 11, printre care s-ar afla cei accidentati sau posibili transferati la iarna, e foarte greu sa spune o formula de joc cu un 11 in acest moment. Nu stiu ce vom face cu Sevilla miercuri, dar sper macar sa fie in avantajul nostru ca jucam acasa...nu ca in alte dati. Chiar daca sunt optimist nu as vrea sa ne vedem condusi din min. 15!

 

Varianta mea:

Zapata - Golanski(*), Goian, Rada - Emeghara - Ov.Petre - Badoi, Dica, Bicfalvi, Nicolita(*) - Badea

 

*:- sa speram ca Golanski poate fi recuperat pana la meciul cu Sevilla, desi daca ne luat dupa buletinul medical...slabe sanse.

- in locul lui Banel l-as trece pe Neaga, dar nu cred ca o sa lipseasca Nicolita vreodata din primul 11 (se stie de ce)...doar daca o sa fie menajat, la un meci cu Sevilla...

Badoi: Nu inteleg de ce Badoi e lasat in afara lotului, probabil ca daca ar avea 4-5 meciuri consecutive in care sa fie titular si-ar reveni la forma buna pe care o avea la Rapid. Sa vedem ce planuri are Lacatus cu el.

Dica: Sper sa prinda o zi mare miercurea viitoare, ca fara el atacul este mort! Si sa incerce sa se lupte pentru mingii, sa nu-i fie frica sa nu cumva sa se accidenteze iar.

Badea: Sa vedem daca a avut dreptate atunci cand l-a menajat la meciul cu Poli Timisoara, dar nici Badea nu mai joaca cine stie ce...sa nu faca peste 10 offside-uri la meci, atat cer.

Bicfalvi: Decat Lovin, prefer pe Eric care vede mai bine jocul si are sutul mai bun decat al lui Lovin (nu neaparat ca a inscris in meciul cu Poli Iasi, dar Lovin incearca de o viata intreaga sa marcheze cu suturi de la distanta si 60% din ele sunt pe langa poarta, restul 40% sunt date usor si portarul le poate intercepta)

 

 

Succes Steaua miercuri!!! Sa fie stadionul plin! 2-0!

Harald05.11.2007 16:42

cat de usor se judeca fotbalistii..

 

Ma intreb oare daca ati fi jucat voi toti fotbal la nivel de Divizia C sa zicem cativa ani, daca ati mai avea aceeasi parere.

 

Nu vreau sa apar neaparat un jucator sau altul, dar raul nu este la jucatori in acest moment la Steaua, este mai sus, la un personaj din fruntea clubului care nu are ce cauta la un club ca Steaua...

dr.adrian905.11.2007 16:57
cat de usor se judeca fotbalistii..

 

Ma intreb oare daca ati fi jucat voi toti fotbal la nivel de Divizia C sa zicem cativa ani, daca ati mai avea aceeasi parere.

 

Nu vreau sa apar neaparat un jucator sau altul, dar raul nu este la jucatori in acest moment la Steaua, este mai sus, la un personaj din fruntea clubului care nu are ce cauta la un club ca Steaua...

 

ai jucat tu fotbal la gradinita. mama ce bun e surdu Iacob Croitoru Dica Neaga.

sa se lase de fotbal ca se antreneaza zi de zi si nu face unu un progres.

despre vina lui Becali nu mai are rost sa vorbim. e clar el e principatul vinovat dar nu numai el. si jucatorii. din echipa titulara de azi ma refer la mijloc si atac numai 2 adica surdu si Croitoru nu au participat la meciuri pe cand Steaua castiga in cl sau UEFA.

plus avem portar incredibil 2 fundasi foarte buni eme si rada ca intariri

DICA OUT05.11.2007 19:16

Da nu vom prinde locul 2 pentru ca vom lua Campionatul

:steag_steaua_ro:

endorama05.11.2007 21:28

atata timp cat Becali prefera sa dea 500.000 pe Badoi decat pe Culio pe motiv ca vrea sa castige Liga Campionilor cu jucatori romani si prefera sa aduca simboluri pe post de antrenor in loc sa aduca pe cineva de genul lui Ulhrin, cel mult putem spera la locul 2.

 

eu cred ca in curand, o echipa care se va baza preponderent pe resurse interne nu va mai putea castiga nici campionatul. cu atat mai putin Liga Campionilor. pai stati o secunda si analizati mijlocul echipei Romaniei: Nicolita, Codrea, Ov Petre.. adica astia sunt cei mai buni mijlocasi care au aparut in fotbalul romanesc in ultimii 10 ani... cum ziceam, cu ei nu castigi nici campionatul la noi.

 

e adevarat ca CFR-ul n-ar merita sa mearga in Liga pe rezultatele Stelei, dar pe de alta parte, spre deosebire de Dinamo, CFR-ul e o echipa practic noua care poate va realiza mai mult pe parcurs

robson06.11.2007 07:17

Din declaratiile genialului...

 

"Ne trebuie atacanți de valoare care sã marcheze, un mijlocaș de valoare care sã dribleze"

Gigi Becali

 

Pai n-au trecut decat cateva luni de cand i-a dat pe cei mai buni pe care i-a avut Steaua in ultimul timp, Thereau si Elton. Thereau e mai bun si in somn decat V. Iacob sau Zaharia. Iar pasele si driblingurile lui Elton nu le reuseste toata echipa la un loc. Cu tot cu lotul de juniori.

Ne ducem in jos cu mare viteza. Si cand vezi cat de drag ii e un alergator de fond ca Banel, care saracul o fi baiat bun, dar n-are treaba cu fotbalul, te umpli de nervi.

steauacri06.11.2007 09:01

Auzi tu stii ceva fotbal???Vii aici si faci comentarii pentru copii de cl a 5a :))...adik Croitoru nu e in primii doi???:)))....sau emeghara ..:)))..cei doi mentionati sunt cei mai buni de la Steaua sunt singurii care incearca un dribling sau joaca cu mingea jos si singurii care au aratat ca merita sa joace in primul 11.emeghara chiar daca joaca pe stanga sau dreapta joaca la fel de bine si este cel mai bun fundas lateral din campionat si unul din cei mai buni din SE europei. Sa nu uitam de cei accidentati cum ar fi Plesan care e alaturi de Croitoru cel mai bun pe postul sau din Romania!!! Trebuie sa recunosc ca Marin nu mai e in forma dar tu uiti cate meciuri bune a facut si de cate ori a salvat Steaua!!! Gigi ar trebui sa citeasca art si coment`urile si sa inceapa sa dea afara niste mercenari ca : Iacob, surdu,etc...:D. Iar Laca(pentru care am toata stima)sa inceapa sa joace cu golanski pe dr...si eme pe stanga!!!....Steaua Rulllzzzz

Bundy06.11.2007 13:34

De aceea ne gandim la locul 1 direct

«12345»