FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

De ce nu vom prinde locul 2

«12345»
AdrianUltras2504.11.2007 21:24

xDaJACKALx

 

 

Surdu e atacant.

de cand il stiu de la Brasov tot atacanta a fost.

varf impins chiar.

la CFR a jucat extrema si a fost golgeterul lor 2 sezoane.

la noi joaca mijlocas stanga.de ce?!

nu are nici o logica.

 

Badoi nu prea joaca.Vreau sa il vad jucand.

Croitoru juca mijlocas ofensiv la Vaslui.in spatele varfurilor.la noi joaca inchizator.

nu se vede aproape deloc la constructie.

 

 

I.N.Money

 

ai dreptate.

si aici ai lovit un punct despre care vrea sa vb.

Dica e marcator.nu playmaker.

marcator!!!!!!!!!!!!!!

el trebuie sa stea in careul advers si in jurul careului.sa primeasca mingi si sa traga la poarta.nu sa dea pase.

 

 

daca pleaca Dica si e adus in locul lui un jucator ca si Costea de la Craiova sau Stancu de la Urziceni, nu o sa ii simtim lipsa.

Joint04.11.2007 21:28

In afara de Zapata, i-as da pe toti. Ce vina are Laca ? Zicea cineva ca a facut si a dres la intergaz. Hai sa fim putin rationali !!! Ce are sula cu prefectura ? Vina este a unor neica nimeni, a unor imputiti ( Nicolita, Iacob,Ov. Petre, Lovin, Croitoru, p. Marin, surdu, Neaga, Dica) care in mod ilegal au ajuns la Steaua! LA Steaua !!! Pai am ajuns cumva groapa de gunoi si eu nu am aflat ? Cat timp va trebui sa mai fim umiliti de niste jeguri de "fotbalisti" ? Ce salarii au gunoaiele astea? Ce fac ei pentru banii astia? Cum au ei nesimtirea sa stea la Steaua ? Ei stiu ca in toata istoria ei, Steaua nu a ajuns niciodata in situatia asta de 2 lei? Ei realizeaza ca au pus echipa asta pe butuci? Ce plm asteapta ca sa ceara sa plece? sa fie linsati? Ei bine, ma ofer voluntar sa-l vanez pe Iacob ! Rahatul asta imi starneste senzatie de voma numai cand ii aud numele ! Sa mori, bai malai-mare!

Hassan04.11.2007 21:29

Cat de mult imi place cand se apuca oamenii si critica...la venit la stadion numai cand vine Laca sa ne salveze apare lumea, dar cu FC Vaslui sau cu poame din astea doamne fereste...ne strangem toti aici si criticam de zor fratilor! Hai totusi sa incerc sa iti raspund:

La mijlocul terenului jucam cu DOUA-TREI REZERVE (Croitoru, Ov. Petre) si o jumatate de titular (Lovin).

Te rog frumos sa nu uiti de Radoi si PLESAN cand spui ca nu avem mijlocasi centrali printre primii 2 in tara. Da, este adevarat la momentul asta nu avem jucatori APTI de locul 2, dar campionatul e lung si in retur vor reveni.

Pe laterale este o mare harababura, dar din nou ataci unde nu trebuie. Nu e vina lui surdu ca e petarda, la fel cum nu e vina lui Neaga ca e atacant innascut si nu mijlocas stanga. Nici vina sarmanului Ochirosii nu e ca, dupa ce a dat un super-gol cu rrapizii si si-a castigat locul in inimile noastre a fost trimis pe coclauri unde si-a gasit nasul intr-un cotonogar idiot. Se pare insa ca noi il avem pe Cristocea(mijlocas stanga) chiar degeaba. Pe dreapta iarasi, il avem pe Badoi, un jucator bun, dar Banel pare ca are abonament de titular 93 de minute pe meci. Chiar nu trebuie inlocuit nicodata? Chiar cand e clar din prima repriza ca o centreaza numai in plopi si cand e singur cu portarul nu e in stare sa o puna jos?!?!?!?! Iarasi, fundasii laterali sunt un dezastru, si NU POT SA INTELEG. Am avut super fundas dreapta APT pentru meciul din aceasta seara (Golanski) si nu a fost folosit?!?!! Il zapacim pe cel mai in forma fundas lateral din lot (emeghara-trecut de pe stanga-postul lui-pe dreapta) pentru a-i face loc babalacului de Petre Marin care nu mai poate decat sa piarda mingea la orice atingere. NESU domnilor ce are? O fi el tampit ca Banel dar macar il tin picioarele!!!

In atac este vraiste, pustietate...citim in buletinul medical ca sarmanu Vali Badea e obosit (desi nu cred ca a apucat 2 meciuri ca titular), Iacob si Zaharia par doua palugi care se dau cap in cap iar Dica domnilor, Dica este pus la mijloc unde, in loc sa dea goluri, trebuie sa incerce sa construiasca jocul unei echipe formata din rezerve si anti-fotbalisti. Thereau in schimb, autor a 10 goluri, spune ca nu mai vine la noi pentru ca nu i s-a platit salariul...INCREDIBIL!!! Si totusi exista oameni pe aici pe site sau pe la stadion, care au replica "macar ciobanul baga bani, ca Copos Borcea nu baga blablabla"

Domnilor, echipa Steaua de astazi nu poate castiga decat prin AMBITIE (cata poate sa-i insufle Lacatus), joc la hei-rup si pe greseli defensive ale adversarilor super-naivi (am avut un post dupa meciul cu Otelul unde am rugat lumea sa tina minte cu cine am jucat...nu stiu daca l-a citit cineva).

Se fac GRESELI TACTICE domnilor, greseli in alcatuirea echipei, greseli la schimbari, greseli la titulari, greseli la asezarea jucatorilor in teren pe posturi care nu le sunt familiare. De acest departament, iertati-ma, dar raspunde antrenorul. Il voi iubi pe Lacatus mereu, dar in acest moment sper sa pierdem la doar 2 goluri diferenta cu sevilla, ca sa plec de pe stadion suparat, dar macar cu demnitate. Turul este compromis, sper la un miracol in retur cu recuperarea jucatorilor...atat.

Apropo, s-au dus deja 3 meciuri in UCL domnilor, 3 meciuri si 0 puncte. Deja este timpul sa demonstram ca nu facem figuratie acolo! Sa punem niste PUNCTE pe tabela si in grupa, m-am saturat de "invinsii frumosi", sau "cei care au luptat dar au pierdut la limita"!!! Si cred ca si voi la fel. Haideti sa venim totusi toti la stadion miercuri, si sa ii impingem pe la spate pe acesti baieti. Da, sunt jumatate de echipa de rezerve si jucatori mediocri....dar sunt ai nostri si au nevoie de sprijinul nostru.

Forza Steaua. Forza Lacatus 7

diego_cj04.11.2007 21:32
Dica trebuie sa plece!

 

de acord cu tine, se cam iroseste in echipa asta.. ajunge ca Radoi daca mai ramane..

 

p.s. stiu ca tu te vrefereai la altceva, dar miercuri era superjucator, nu? mi-e sila de suporteri ca tine

AdrianUltras2504.11.2007 21:37

diego_cj

 

 

Dica trebuie sa plece din acelasi motiv pentru care a plecat Paraschiv.

 

Motivatie el nu mai gaseste.

 

NIMIC NU IL MAI MOTIVEAZA!

si nu doar pe el.

 

 

poti sa cauti daca vrei toate comentariile mele de la meciul cu Otelul.

o sa vezi ca am recunoscut ca Dica a jucat magnific.

si ca mi-a adus aminte de acel Dica de la inceput, care decidea singur meciuri.

 

Prestatia sa din acest meci mi-a demonstrat insa ca am dreptate.

La fel si vorbele lui Lacatus.

 

Faptul ca Dica a jucat bine cu Otelul,meci inaintea caruia a avut o discutie cu Lacatus si ca a jucat slab in meciul de azi inseamna ca Dica trebuie motivat la fiecare meci.

 

 

pentru Dica si ceilalti ca el faptul ca joaca la Steaua nu mai e o motivatie!

 

Aici e pb.

Joint04.11.2007 21:39
diego_cj

pentru Dica si ceilalti ca el faptul ca joaca la Steaua nu mai e o motivatie!

 

Aici e pb.

 

Si de ce ***** lor nu se cer dracu afara de la echipa ? ce asteapta? sa ne bage la spitalul de nebuni si echipa in B?

AdrianUltras2504.11.2007 21:40

joint

 

 

la ce salarii au ei

si la ce prime primesc

 

daca tu ai fi in locul lor

 

te-ai cere?

 

 

a fost o imensa gresala faptul ca becalii le-a marit salariile acum 2 saptamani.

Stryker04.11.2007 21:45

Ia cititi fratilor declaratie la ciobania sa :

""La orice mã așteptam, dar ca sã pierd niciodatã. Jucãtorii trebuie sã înțeleagã cã trebuie sã intre cu mare motivație din primul minut ca sã câștige. ªi pe lângã asta mai trebuie și atacanți de valoare și un mijlocaș care sã dribleze. Astãzi am jucat un pic haotic. Lãcãtuș nu are nicio vinã, el a fãcut ce a putut. Dacã ești o echipã mare și ești Steaua trebuie sã iei jocul în mânã din primul minut. Degeaba am dominat noi dacã ei aveau deja 1-0. Dar acum m-am convins ce valoare are fiecare"

 

Bine mai are si ceva drepatate , dar la faza cu atacantii si mijlocasii e chiar penibil ... cand se stie ca el i-a alungat pe Cyril si Elton din Ghencea ... oricum omul acesta nu are carac deloc ce sa mai ... macar acum si-a mai dat si el seama ca treaba nu merge ...

 

Cat despre meciu de miercuri ... vorba aia ... Dumnezeu cu mila :(

leynad7204.11.2007 21:46

Titlul articolului mi se pare putin deplasat.

As zice mai degraba "De ce nu vom prinde cupele europene".

cristian01404.11.2007 21:46

O sa prindem locu' 2 cu un 1 in fata.

 

Mi-e si frica sa ma gandesc cum va arata finalul campionatului cand mai trage Maybachu' o tura prin Stefan cel Mare sau prin cine stie ce oras din provincie.

Ideea e ca anul asta spre deosebire de anul trecut nu mai e doar o echipa care se bate la titlu alaturi de noi, sau ma rog..la locul 2..anul asta vorbim de CFR, Poli, Rapid, Dinamo si chiar Urziceni. Sunt 5 echipe care se bat pe 3 locuri, si nu stiu in ce masura ar putea ciobanu' cu toti banii lui sa dea la o parte atatia adversari.

Joint04.11.2007 21:47

@Adrian

 

inseamna ca trebuie sa-i luam la pietre, asa cum au facut creaturile de sub pod acum vreo doi ani. Daca altfel nu se poate sa scapam de scursurile astea !

 

In sfarsit, il admir si eu pe Jiji pentru ceva : i s-a pus pata pe bibolul de Iacob ! pe Victoras...nume de kkt! e clar, pasul doi...zboara Victoras! cam tarziu, dar merge si asa

laurentiu196904.11.2007 21:48

Am senzatia ca la anul Bucurestiul va avea meciuri numai de Cupa UEFA. E trist, dar...altii vor profita de punctele facute in ultimii ani de Steaua, Rapid si Dinamo.

cristian01404.11.2007 21:49

@Joint

 

Lasa ca nu doar creaturile de sub pod i-au luat la pietre, si ai nostri se adunasera in era "Piturca" cu bate si lanturi si-i amenintau pe la TV.

Suntem in secolu' 21, da' nici la bezele sa nu se gandeasca.

radusor04.11.2007 21:52

sa inteleg ca echipele de pe locul 2 vor fi dintre Dinamo rapid sau CFR?

pai sa vedem

Dinamo:

lucian Goian nu e in primii doi fundasi centrali din Liga 1(Goian rada)

galliquio nu e in primii doi fundasi dreapta din Liga 1(sapunaru, golanski)

margaritescu nu e in primii doi inchizatori(ov Petre lazar)

Bostina nu e in primii doi mijlocasi stanga(karamian buga)

chiacu nu e in primii doi mijlocasi dreapta(torje cesinha)

chiar si peste Adrian Cristea sunt mijlocasi ofensivi ca Dica si ljubinkovic

si poate ca nici Niculescu si Danciulescu n'ar avea ce sa caute pe langa Mazilu fabiani

Lobont radustefan pulhac si bratu 4/11 :P

rapid:

Coman mai slab decat zapata si Lobont

m Constantin si maftei nici nu s compara cu Goian mckain rd Stefan etc

maldarasanu?ha..ha..

pentru cesinha avem jucatori precum sekely sau Semedo

pentru buga avem karamyan sau mara

atacanti precum boya sau burdujan ar putea fi inlocuiti cu succes de un Dica, un bucur, un didi..

 

CFR merita sa fie in primele 2 echipe ale campionatului, insa nu spun asta dupa un rationament atat de fals ca al tau:)

Stryker04.11.2007 21:52
Am senzatia ca la anul Bucurestiul va avea meciuri numai de Cupa UEFA. E trist, dar...altii vor profita de punctele facute in ultimii ani de Steaua, Rapid si Dinamo.

 

KFR-ul, daca o sa ia campionatuil o sa faca doar un simplu act de prezenta in UCL ... intrebarea e unde o sa fie Steaua ... o sa ajunga macar in grupele alea din Cupa UEFA ? :(

Joint04.11.2007 21:54

Pe mine m-au adus intr-o stare cum nu am fost niciodata! Am ajuns sa nu ma mai pot bucura nici macar la victorii ...alea care mai sunt. Sa nu mai am emotii cand e meci ! Sa nu mai am idoli ! Este incredibil si dureros ca basitii astia reprezinta Steaua!

radutheodor04.11.2007 21:55

Te cam inseli Ovidiu ...

 

1) Pulhac si Bozovic sunt la fel de petarde

2) Mijlocasi de banda NU EXISTA IN Romania: la nationala pe dreapta titular este BANELINHO, iar pe stanga cand nu poate juca Mutu este FLORENTIN Petre sau Daniel Niculae (atacant reprofilat). Pentru mijlocasi de banda trebuie transferuri de afara ... din care bani? Inca mai credeti in basmele alea cu 30 de milioane de euro pentru transferuri si Belluschi la Steaua?

3) Lazar si Trica nu sunt mijlocasi defensivi. Ov Petre este mijlocas defensiv, si ceea ce trebuie sa faca, face bine: recupereaza mingea si o paseaza imediat la mijlocasii laterali, pentru ca el NU E FACUT SA STIE CE SA FACA, cu acea minge ... se face totusi ca nationala Romaniei a batut Olanda si e pe primul loc in grupa, folosindu-l pe Ov Petre inchizator ... cu mentiunea ca la nationala daca recuperezi mingea si i-o dai lu Mutu, gata, ti-ai facut treaba ca de acolo preia Mutu ... noua ne trebuie acest Mutu, care sa faca legatura intre mingiile recuperate si atacanti

 

In rest, ai dreptate, fundasii si mijlocasii laterali sunt absenti la Steaua, iar atacantii nici macar la valoarea lui Banel Nicolita nu se ridica ...

radusor04.11.2007 21:56

si am avea o echipa de primele 2 locuri chiar si dupa rationamentul tau daca nu am avea atati accidentati..pentru ca oricum nu ti'ai dat seama ca si la celelalte echipe se pot accidenta jucatori importanti.

ai mai zice ceva cu un 11 de genu:

zapata-golanski, Goian, Ghionea, emeghara-plesan, ov Petre, Radoi, Cristocea-Dica Badea?

totu e relativ..cum spune dragul meu prof d filosofie

minymal04.11.2007 22:12

Steaua e ceva de genu alearga dupa doi soareci si nu prinde nici unu..imi pare rau sa o spun..dar cu asa jucatori nu poti juca in prea multe competitii..

leynad7204.11.2007 22:14
KFR-ul, daca o sa ia campionatuil o sa faca doar un simplu act de prezenta in UCL ...

 

Ce sa-ti povestesc...si noi ce dracu am facut in ultimii 2 ani ?

Sferturi, semifinale ?

N-are sens sa fim ipocriti.

La ora actuala sunt cu 2 clase peste noi.

Conducere executiva, politica de transferuri, echipa tehnica.

Nu vad de ce nu putem recunoaste ca anul asta avem destule motive sa-i invidiem.

Ic3MaN04.11.2007 22:23

Poate Laca ar trebui sa vada ca la Steaua mai sunt jucatori ca Badoi,Cristocea,Lovin care ar trebui jucati mai des,aici nu-i pun pe Badea si golanski care inca nu sunt refacuti;iar Dica trebuie sa jocae atacant nu mijlocas central sa fuga ca bou tot meciu,si in fata cand ajunge sa nu mai aiba forta sa dea un sut.Cine sa o bage daca nu Dica? Iacob sau surdu :))

Daca s-ar incerca si alti jucatori poate am mai face si noi ceva.Asa cu 4 jucatori care mai joaca bine ce sa faci,iar cand si astia nu prind un meci bun(Goe azi) cu cine sa castigi?

STELIST PANA LA MOARTE!!!!! HAI SA FACEM SI NOI UN MECI BUN anul ASTA!

Kristy_Cj04.11.2007 22:31

Nu prindem locul 2 pentru ca o sa prindemlocul 1,iar la Neaga pana la sfarsitul campionatului daca va fi bagat mai mult de 10 minute o sa-i faci statuie

SSK04.11.2007 22:36

@radutheodor

 

Eu nu vorbeam de jucatori romani, ci de jucatori care activeaza in campionatul intern.

 

Iar eu nu am vrut sa scriu cine e vinovat. Am scris cu amaraciune de ce nu cred ca vom prinde locul 2. Pentru ca nu avem cu cine. Sigur, cu Golanski, Plesan, Radoi in echipa, poate mai schimbi ceva, dar chiar si-asa...n-vem oameni de gol, oameni care sa marcheze.

 

Eu cred ca anul asta e compromis, pentru ca nu-l vad pe Creditor sa transfere ceva revolutionar in iarna. Iar cu ce avem nu prindem locul 2.

pyctyl04.11.2007 22:39

Asta e valoarea...Nici nu poate mai mult...Nu avem om de gol...Mai bine nu ne-am mai umfla in pene inainte de meciuri ca nu prea mai avem cu ce...Poate alta data o sa avem echipa mai buna. Mai bine sa plece ciobanul de la Steaua ca pateaza numele cladit cu sudoarea multor generatii. Ne trebuie echipa si nimic mai mult. Si din cei care sunt cei mai buni, doi pleaca in iarna...Ce va fi dupa?...

Astristul04.11.2007 23:10

Ai uitat sa adaugi:

Pentru ca la Steaua ajung toate ciurucurile de jucatori (unii chiar ajungand in primul 11 impinsi de catre patron) :dry: iar CFR-ul chiar face transferuri... daca au ajuns sa-l ia pe Dorsin.... asta spune ceva!

forzateaua

«12345»