La sfarsitul infrangerii cu 0-7 in fata lui Arsenal, jucatorii Slaviei Praga si-au cerut iertare in genunchi fanilor cehi care au venit sa-i sustina in intalnirea de pe Emirates Stadium.
Dupa ce au incasat sapte goluri pe Emirates, jucatorii s-au dus si s-au asezat in genunchi in fata fanilor cehi, in aplauzele celor 50.000 de englezi prezenti in tribune. Un gest remarcabil, care poate ar fi trebuit facut si de jucatorii Stelei, dupa ce au pierdut in fiecare meci in aceasta editie a Ligii Campionilor.
OnlineSport
