FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Jucatorii Slaviei: exemplu de respect maxim pentru suporteri

«123»
fcsteaua.ro24.10.2007 19:07

La sfarsitul infrangerii cu 0-7 in fata lui Arsenal, jucatorii Slaviei Praga si-au cerut iertare in genunchi fanilor cehi care au venit sa-i sustina in intalnirea de pe Emirates Stadium.

 

Dupa ce au incasat sapte goluri pe Emirates, jucatorii s-au dus si s-au asezat in genunchi in fata fanilor cehi, in aplauzele celor 50.000 de englezi prezenti in tribune. Un gest remarcabil, care poate ar fi trebuit facut si de jucatorii Stelei, dupa ce au pierdut in fiecare meci in aceasta editie a Ligii Campionilor.

 

OnlineSport

DexOne24.10.2007 19:18

prea tare...

un exemplu adevarat....bv slavia

cRiss4Steaua24.10.2007 19:21

daca am face si noi asa ..

m1Tz0r24.10.2007 19:35

Doamne , ... cat respect !

axl2324.10.2007 19:36

Foarte frumos, dar oare noi vom avea puterea sa-i aplaudam pe cehi cand vor juca pe Ghencea?

DexOne24.10.2007 19:46

fular-campionii

@axl23

nu cred...romanu ar rade de necazul altuia

st_194724.10.2007 19:51
:steagcruce: respect
Jony_stelist24.10.2007 19:51

Prea frumos, la noi daca vin din propria initiativa e ceva, RESPECT pentru acei jucatori, ai nostri daca pierdeau asa, nu vedeau decat vestiarul si 1 sapt liniste totala

SSK24.10.2007 19:56

Remarcabil.

shack3r24.10.2007 20:00

Nu cred ca o sa vedem prea curand ceva din partea oilor noastre . Ei sunt niste mercenari care joaca pentru Becali,nu pentru noi

androsteaua24.10.2007 20:26

ce sa faca astia mah? niste ingamfati care au furat tricoul ros-albastru'! jucatori nu mai au respect!!

Ovidiu_IASHI_Steaua24.10.2007 21:07

no comment! Slavia e totusi in occident nu? tot respectul pentru asemenea oameni!

cull24.10.2007 21:22

bravo lor...un gest care ,daca eram suporter Slavia ,innebuneam de plans. Forza Steaua!!!

Azzido24.10.2007 21:50

sunt placut surprins. :ohmy:

bravo lor.

merita toata stima noastra.

razU24.10.2007 22:04

respectele mele pentru ei ca au avut constiinta sa faca acest gest! bravo lor!

neaalecu24.10.2007 22:23

niciodata nu vor face ai nostri asa ceva, va dati seama in anturajele lor de pe la bamboo sau alt loc de fite din Bucuresti cum li s-ar adresa "prietenii" ?? sa fim seriosi,unii fotbalisti, cand ajung la echipele din Bucuresti, se vad zei...cum am putea macar sa indraznim sa ne gandim , ca am putea vedea "zeii" ingenunchiati??

RaDoooI24.10.2007 22:24

E de plans. La noi de ce nu se poate intampla asa ceva?

CaTaLiNsm StElIsTu24.10.2007 22:28

Dovada de caracter si bun-simt!I se poate intampla oricui sa piarda la un asemenea scor,mai ales tinand cont de aportul de forte a-l celor2echipe...sa nu uitam ca Roma a pierdut cu7-1cu Manchester.Asa ca tot respectul pentru acest gest cu adevart"barbatesc"

hypno24.10.2007 22:39

Pentru acest gest Slavia Praga merita sa mearga in UEFA si sa o zboare pe Steluta incropita de oier inapoi in mizeriile Ligii I.

NU avem ce cauta in Europa. Mentalitatea jucatorilor, a antrenorului care sta la mana patronului, mentalitatea patronului, a managerului sportiv si a toata Stelei nu este de Europa fratilor (am exclus suporterii).

kramer127025.10.2007 00:22

Eu nu inteleg de ce jucatorii Stelei ar fi trebuit sa faca la fel ca jucatorii Slaviei. Eu ma bucur ca Steaua nu a incasat un 7-0 precum cehii. Imi pare rau ca au pierdut, au facut-o la limita, nu pot spune ca onorabil, pentru ca au jucat slab si au avut mult noroc. Dar daca ne uitam la rezultatele dintre echipele din lumea buna si cele din Est, ce vedem? Sahtioru' lu' Il Muce = 1-4 la Milan; Dynamo Kiev = 2-4 cu ManU; TSKA = 1-2 cu Inter; Olympiacos = 2-4 la Real. Doar turcii au mai nimerit-o. Ce folos ca unii au jucat mai bine ca Steaua si au luat o caruta de goluri? Desigur, e frustrant sa vezi ca echipa ta joaca prost, dar tinand cont de problemele pe care le avem din cauza patronatului ciobanesc si a managementului dupa ureche, eu zic ca Steaua a scapat usor pana acum.

yo_marius_xxx25.10.2007 00:32

eu nu-mi amintesc ca dupa ce au pierdut pe Old Trafford jucatorii Romei sa se aseze in genunchi si sa ceara iertare fanilor (si totusi Roma avea pretentii infinit mai mari ca Slavia)...

 

asa ca ma scuzati daca nu vad senzationalul din acest lucru

 

p.s. oare diferenta dintre Arsenal si Slavia nu e cea de pe tabela??atunci de ce sa-si ceara scuze in genunchi?? ca n-au luat doar 6? sau 5? sau 4?

 

poate ar trebui sa vedem si valoarea jucatorilor inainte sa pretindem mari rezultate de la ei...

 

p.p.s poate daca Slavia pierdea cu 0-7 la mioveni cu Dacia puteam vorbi de scuze in genunchi,dar asa......eu nu prea cred...

excon25.10.2007 04:53

Respect la superlativ.

Noi sa nu ne facem sperante ... sa nu uitam cand Hagi ii impingea sa mearga sa salute tribunele daramite sa stea in genunchi :(

In alta ordine de idei am vazut in cancan titlu foarte mare ca hrebe l-a convins pe oier sa il aduca pe Lacatus ... stiti ceva?

fedora25.10.2007 05:26

Judecati pripit.

Fotbalistii Slaviei nu au un descreierat pe post de patron.

Ganditi-va la asta si pe urma dezvoltati judecati de valoare...

#2325.10.2007 06:14
Eu nu inteleg de ce jucatorii Stelei ar fi trebuit sa faca la fel ca jucatorii Slaviei. Eu ma bucur ca Steaua nu a incasat un 7-0 precum cehii. Imi pare rau ca au pierdut, au facut-o la limita, nu pot spune ca onorabil, pentru ca au jucat slab si au avut mult noroc. Dar daca ne uitam la rezultatele dintre echipele din lumea buna si cele din Est, ce vedem? Sahtioru' lu' Il Muce = 1-4 la Milan; Dynamo Kiev = 2-4 cu ManU; TSKA = 1-2 cu Inter; Olympiacos = 2-4 la Real. Doar turcii au mai nimerit-o. Ce folos ca unii au jucat mai bine ca Steaua si au luat o caruta de goluri? Desigur, e frustrant sa vezi ca echipa ta joaca prost, dar tinand cont de problemele pe care le avem din cauza patronatului ciobanesc si a managementului dupa ureche, eu zic ca Steaua a scapat usor pana acum.

 

Problema in meciul cu Sevilla nu a fost scorul, ci jocul. De ex Olympiacos a condus Real cu 2-1 in inferioritate si a fost la un pas de egalare in min.90 inainte sa primeasca al 4-lea gol. Sahtior, Dinamo Kiev, TSKA, toate au marcat si au mai avut ocazii. Noi n-am avut nicio faza, chiar si golul l-am dat din intamplare.

 

In ce priveste gestul jucatorilor lui Slavia, as fi preferat sa se intample asta cu noi in decembrie , decat sa pierdem cu 1 sau 2-0 iar patronul Stelei sa fie Becali...

baron25.10.2007 06:24

Mai sa fie!

Cica acum ar trebui ca Banel &Co sa se puna in genunchi in fata suporterilor.

Cu ce au gresit? Sunt niste angajati ce isi fac meseria pe un salariu.

Un gest jenant si fara rost.

 

Si chiar daca ar fi sa il iei ca pe un gest emotionant, consider ca in fata unor borfasi si manelisti trebuie sa stai cu fundul.

 

Drogati si manelisti, mancatori de seminte!!

 

De ce nu vreti sa intelegeti ca atat pot oamenii acestia.

 

Va tot razgaiati ca Banel nu joaca asa cum joaca Jesus Navas sau nu stiu mai cine. Banel e Banel, fecior din Faurei. Si Navas e de unde mama dracului e.

 

Ce, voi, mancatorii de seminte si toti ******* va puteti compara cu un suporter civilizat?

 

Ce faina a fost imaginea cu manelistii ce cantau de mama focului cu Steaua fermecata!!!

 

Parerile personale despre anumiti suporteri tine-le pentru tine.

«123»