FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cupa UEFA - Editia 2007 / 2008

«123»
weeezer14.05.2008 20:44

Frumoasa echipa aceasta Zenit Sankt Petersburg. Felicitari, iar la anul sa demonstreze ca pot face fata si in Champions League.

stelistu_614.05.2008 20:58

Zenit chiar merita sa castige, chiar daca aveau 1-0, nu s-a retras in aparare cum fac majoritatea echipelor, iar in ultimele minute au dat lovitura. Bafta lor!

Frumos meci...

Marius14.05.2008 21:03

Frumos meci. Zenit a meritat cupa.

alexynho14.05.2008 21:08

Echipele care nu pacalesc fotbalul, intotdeauna voi tine cu ele.. Zenit este una dintre ele.. bv rusilor ;)

MoWeed15.05.2008 05:59

Zenit a jucat frumos si merita sa castige Cupa UEFA. Sunt curios cum se vor descurca la anul in Champions League..

Adi Tanas15.05.2008 06:19

Frumos meci,ma asteptam sa cistige Zenit ,ca sa demonstreze inca odata ca ESTul e puternic ,si ca se poate forma o echipa puternica cu nu prea multi bani.

MoWeed15.05.2008 06:31

@Adi Tanas

 

Pe capitanul timosciuck(sau cum naiba s-o scrie) l-au luat de la Sahtior cu 15 milioane de euro. Nu cred ca echipa celui de-al 3-lea consortiu din lume(Gazprom) nu are bani....

Marius15.05.2008 06:35

De Timosciuk voiam sa sun si eu!

 

Sa mai spunem ca au refuzat 10 milioane pentru Arshavin?

Adi Tanas15.05.2008 06:57

@MoWeed

 

Da ai dreptate,pe Timosciuck l-au luat de la Sahtior cu 15 milioane de euro sau chiar mai mult,pentru noi e o suma mare insa nu si pentru cei din vest.Zenit in ultimii 3-5 ani l-au cumparat numai pe Timosciuk si iau vidut pe Bistrov(Spartak)Kerjakov(Sevilla)si altii nu mai tin minte,si cred ca siau recuperat banii.Sper ca Gazprom sa ia exemplu de la Abramovich si sa investeasca la fel de mult in fotbal.

Marius15.05.2008 07:07

"Cele mai scumpe transferuri au fost cele ale lui Anatoli Tymoschuk (21 milioane de dolari) și Fatih Tekke (14 milioane dolari)." (adevarul)

 

Tekke este rezerva la Zenit... si mai sunt si alte transferuri scumpe.

MoWeed15.05.2008 07:14
@MoWeed

 

Da ai dreptate,pe Timosciuck l-au luat de la Sahtior cu 15 milioane de euro sau chiar mai mult,pentru noi e o suma mare insa nu si pentru cei din vest.Zenit in ultimii 3-5 ani l-au cumparat numai pe Timosciuk si iau vidut pe Bistrov(Spartak)Kerjakov(Sevilla)si altii nu mai tin minte,si cred ca siau recuperat banii.Sper ca Gazprom sa ia exemplu de la Abramovich si sa investeasca la fel de mult in fotbal.

pe Kerjakov l-au luat inapoi daca nu ma insel. De vandut au vandut numai pe sume foarte mari(de exemplu Skrtel la Liverpool). Isi construiesc un stadion modern, nivelul de salarizare al jucatorilor este asemanator cu cel din Vestul Europei.

15 milioane de Euro este o suma mare si in vest, pentru ca poti numara pe degete trasferurile care depasesc aceasta suma intr-o perioada de transferuri.

Marius15.05.2008 07:16

Pe Kerjakov l-a luat Spartak Moscova (sau TSKA...)

 

In orice caz, nu a revenit la Zenit

MoWeed15.05.2008 07:17

Aha! Greseala mea....

alexynho15.05.2008 10:09

Cert este ca nu conteaza... investesc si primesc... nu ca la noi.. pomana si scandal.

Adi Tanas15.05.2008 10:59

Kerjakov a fost luat de Dinamo Moskow!!!

DelPiero1015.05.2008 11:15

Ce-au facut rusii e de apreciat!Se investeste foarte mult acolo,si se investeste in jucatori,antrenori,infrastructura!Oricum,Zenit merita sa castige Cupa UEFA,Rangers a pacalit fotbalul pana in finala...

«123»