Discutii despre aceasta competitie internationala.
Se pare ca doar Rapidul va reprezenta Romania mai departe in Cupa UEFA.
Discutii despre aceasta competitie internationala.
Se pare ca doar Rapidul va reprezenta Romania mai departe in Cupa UEFA.
Se pare ca doar Rapidul va reprezenta Romania mai departe in Cupa UEFA.
Sa speram ca si Steaua. Sa asteptam pana la finalul grupelor UCL.
Pana acum in Cupa UEFA au fost numai surprize, au intrat in grupe echipe mici : Helsingborgs (a lasat acasa Herenveen), Aberdeen (in dauna lui Dnepr), Aalborg (lasa acasa Sampdoria), Dinamo Zagreb( invinge pe Ajax, cat ghinion pe Ogararu), Panionios (Sochaux), Brann Bergen (invinge pe Brugge), Larissa (ramane acasa Blackburn), Aris Salonic (lasa acasa Zaragoza).
adica ar fi o sansa uriasa pentru Steaua din primavara!! poate vom avea parte de surprize si in grupe!!![]()
Sansa a fost 0,00
Se pare ca doar Rapidul va reprezenta Romania mai departe in Cupa UEFA.
S-a c*cat pe el rapidu'
Zenit Sankt Petersburg - Marseille 2-0 (tur 1-3)
Hamburg - Bayer Leverkusen 3-2 (tur 0-1)
Bayern Munchen - Anderlecht 1-2 (tur 5-0)
Everton - Fiorentina 2-0 (tur 0-2) - penalty-uri 2-4
PSV - Tottenham 0-1 (tur 1-0) - penalty-uri 6-5
Getafe - Benfica 1-0 (tur 2-1)
13.03.2008
21:30 - Werder Bremen - Rangers (tur 0-2)
22:00 - Sporting Lisabona - Bolton (tur 1-1)
Am vazut aseara PSV cu Tottenham. Ce misto facea comentatorul de Gomes :laugh:
Valeu ce gol a dat Mutu! Poate da de-astea si la euro.
Bayern elimina pe Getafe in ultimul minut al reprizelor de prelungire. Sincer sa fiu credeam ca Oliver Khan se retrasese la tara sa-si creasca nepotii.
Cat bulan pe Bayern... doamne !.. Pacat ca nu avem doi romani semi-finalisti in UEFA.
N-am vazut decat sfarsitul meciului dar am impresia ca Getafe a jucat 114 minute in 10 oameni. Incredibil e ca la un moment dat (min. 117) conduceau cu 3-1.
Cand am vazut ce a patit Getafe mi-am adus aminte de episodul Boro ...
Semi-finale:
Tur: 24 aprilie
Fiorentina - Glasgow
Zenit - Bayern
Retur: 1 mai
Glasgow - Fiorentina
Bayern - Zenit
Mi-ar placea o finala Zenit - Fiorentina.
Probabil Bayern castiga trofeul. Cel putin asa vad acum.
Sper ca Fiorentina va juca finala ^_^ ![]()
Zenit dupa parerea mea va cistiga UEFA
Eu imi doresc ca Supercupa Europei sa fie intre Liverpool si Fiorentina. Am zis tot.
PS: Si Zenit joaca foarte frumos, si sper sa se califice in locul norocosilor de la Bayern.
Bayern e KO in Rusia.
Hai da-o dracu'... 4-0
... mai ca imi e mila de saracii bavarezi.
Asta e intr-adevar un rezultat extrem de neasteptat!!!! O mare surpriza
Eu zic ca Zenit va castiga Cupa UEFA si merita !!! La cum joaca Fiorentina in repriza a 2 a cred ca ei se vor califica in finala.Tocmai acum a ratat Vieri din 3 metrii la prima atingere de balon ![]()
Din pacate.. nici una din preferatele mele nu e in nici o finala
.. atat Liverpool cat si Fiorentina au fost eliminate. Supercupa Europei, amanata
.. Pacat de Mutu (cat ghinion pe romanii nostri.. Contra eliminat in ultimele 3 minute, si Mutu la penaltyuri.. si culmea.. desi echipele lor jucase mult mai bine). ![]()