FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cupa UEFA - Editia 2007 / 2008

«123»
SteauaToronto02.10.2007 02:19

Discutii despre aceasta competitie internationala.

 

Se pare ca doar Rapidul va reprezenta Romania mai departe in Cupa UEFA.

Wally03.10.2007 14:19
Se pare ca doar Rapidul va reprezenta Romania mai departe in Cupa UEFA.

Sa speram ca si Steaua. Sa asteptam pana la finalul grupelor UCL.

**alex**05.10.2007 10:38

Pana acum in Cupa UEFA au fost numai surprize, au intrat in grupe echipe mici : Helsingborgs (a lasat acasa Herenveen), Aberdeen (in dauna lui Dnepr), Aalborg (lasa acasa Sampdoria), Dinamo Zagreb( invinge pe Ajax, cat ghinion pe Ogararu), Panionios (Sochaux), Brann Bergen (invinge pe Brugge), Larissa (ramane acasa Blackburn), Aris Salonic (lasa acasa Zaragoza).

yo_marius_xxx05.10.2007 10:44

adica ar fi o sansa uriasa pentru Steaua din primavara!! poate vom avea parte de surprize si in grupe!!;)

stelistub26.12.2007 10:46

Sansa a fost 0,00

stelistub01.01.2008 13:21
Se pare ca doar Rapidul va reprezenta Romania mai departe in Cupa UEFA.

S-a c*cat pe el rapidu'

stelistu_612.03.2008 23:01

Zenit Sankt Petersburg - Marseille 2-0 (tur 1-3)

Hamburg - Bayer Leverkusen 3-2 (tur 0-1)

Bayern Munchen - Anderlecht 1-2 (tur 5-0)

Everton - Fiorentina 2-0 (tur 0-2) - penalty-uri 2-4

PSV - Tottenham 0-1 (tur 1-0) - penalty-uri 6-5

Getafe - Benfica 1-0 (tur 2-1)

 

13.03.2008

21:30 - Werder Bremen - Rangers (tur 0-2)

22:00 - Sporting Lisabona - Bolton (tur 1-1)

steaua_gloria13.03.2008 11:35

Am vazut aseara PSV cu Tottenham. Ce misto facea comentatorul de Gomes :laugh:

axl10.04.2008 19:47

Valeu ce gol a dat Mutu! Poate da de-astea si la euro.

EternalK10.04.2008 20:29
axl10.04.2008 21:29

Bayern elimina pe Getafe in ultimul minut al reprizelor de prelungire. Sincer sa fiu credeam ca Oliver Khan se retrasese la tara sa-si creasca nepotii.

alexynho10.04.2008 21:30

Cat bulan pe Bayern... doamne !.. Pacat ca nu avem doi romani semi-finalisti in UEFA.

axl10.04.2008 21:35

N-am vazut decat sfarsitul meciului dar am impresia ca Getafe a jucat 114 minute in 10 oameni. Incredibil e ca la un moment dat (min. 117) conduceau cu 3-1.

MALDINI_STEAUA10.04.2008 21:39

Cand am vazut ce a patit Getafe mi-am adus aminte de episodul Boro ...

alexynho11.04.2008 09:17

Semi-finale:

 

Tur: 24 aprilie

Fiorentina - Glasgow

Zenit - Bayern

 

Retur: 1 mai

Glasgow - Fiorentina

Bayern - Zenit

axl11.04.2008 09:37

Mi-ar placea o finala Zenit - Fiorentina.

yo_marius11.04.2008 12:27

Probabil Bayern castiga trofeul. Cel putin asa vad acum.

stelistu_611.04.2008 12:42

Sper ca Fiorentina va juca finala ^_^ :)

Adi Tanas11.04.2008 12:46

Zenit dupa parerea mea va cistiga UEFA

alexynho11.04.2008 15:54

Eu imi doresc ca Supercupa Europei sa fie intre Liverpool si Fiorentina. Am zis tot.

 

PS: Si Zenit joaca foarte frumos, si sper sa se califice in locul norocosilor de la Bayern.

Adi Tanas01.05.2008 18:12

Bayern e KO in Rusia.

alexynho01.05.2008 18:45

Hai da-o dracu'... 4-0 :)... mai ca imi e mila de saracii bavarezi.

MoWeed01.05.2008 19:50

Asta e intr-adevar un rezultat extrem de neasteptat!!!! O mare surpriza

MALDINI_STEAUA01.05.2008 20:24

Eu zic ca Zenit va castiga Cupa UEFA si merita !!! La cum joaca Fiorentina in repriza a 2 a cred ca ei se vor califica in finala.Tocmai acum a ratat Vieri din 3 metrii la prima atingere de balon :nono:

alexynho01.05.2008 21:30

Din pacate.. nici una din preferatele mele nu e in nici o finala :(.. atat Liverpool cat si Fiorentina au fost eliminate. Supercupa Europei, amanata :(.. Pacat de Mutu (cat ghinion pe romanii nostri.. Contra eliminat in ultimele 3 minute, si Mutu la penaltyuri.. si culmea.. desi echipele lor jucase mult mai bine). :(

«123»