FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga Campionilor - Editia 2007 / 2008

«1234»
c.ronaldo1705.03.2008 17:28

In aceasta seara se vor juca cunoaste inca 3 sfert`finaliste:

 

21:45 -> Real Madrid - As Roma (in tur, 1-2)

Pronostic: Calificare Real Madrid

 

21:45 -> Porto - Schalke (in tur, 0-1)

Pronostic: Calificare Schalke

 

21:45 -> Chelsea - Olimpiakos (in tur, 0-0)

Pronostic: Calificare Olimpiakos :thumbsup:

 

Real - Roma va putea fi vizualizat in direct pe Pro TV, iar Chelsea - Olimpiakos, pe www.Sport.Ro.

steaua_gloria05.03.2008 20:46
Fenerbache a reusit o victorie mare pentru fotbalul din Turcia, si nu numai. Prin aceasta reusita (si sper eu si in aceasta seara pentru. Olimpiakos) fotbalul din est redevine ceea ce a fost odata.

:whistle: Uita-te la Olympiacos

steaua_gloria05.03.2008 21:44

Show pe Santiago Bernabeu :thumbup: facut de Roma.

1uLy4Nn05.03.2008 22:09

Roma s-a calificat

alexynho12.03.2008 20:17

Care credeti ca vor fi sferturile UCL ? ... eu mizez asa :

 

1. Chelsea - Barcelona

2. Schalke 04 - Arsenal

3. Liverpool - AS Roma

4. Manchester - Fenerbahce

 

 

PS: Ar fi o culme a fotbalului daca ar fi asa :

 

Manchester - Roma

Chelsea - Liverpool (prietenii stiu de ce).

MoWeed12.03.2008 20:20

alexynho

 

Daca iar pica Chelsea cu Liverpool chiar ca ar fi culmea. Ar fi al 3-lea meci in 4 ani in CL dintre cele doua....

Am impresia ca 2 echipe englezesti vor pica intre ele altfel exista riscul sa vedem semifinale englezesti. Si o sa aiba grija cei de la UEFA....

alexynho13.03.2008 16:37

@ Moweed

 

Ar fi a 7-ea ;))... s-au intalnit de fiecare data in ultimii 3 ani, de 2 ori in semi-finale si o data in grupe... si de fiecare data, Liverpool a iesit invingatoare :D

 

LE : Sry ... nu m-am exprimat prea bine :P ... ar fi a 7-ea partida dintre Liverpool si Chelsea din ultimii ani. La acest lucru m-am referit ;)). Insa ai punctat excelent la capitolul acesta, cu banii investiti :P... Real, Chelsea, Inter sunt doar cateva dintre numele care investesc mult in fotbal, insa in Europa au numai esecuri.

MoWeed13.03.2008 18:25

@alexinho

 

Ar fi a 8-a finala(momentan avem 5 trofee+ 2 finale pierdute la Heysel si Atena). Meciurile cu Chelsea din ultmii ani sunt dovada ca nu e de ajuns in fotbal sa bagi bani tre sa-i mai bagi si cu cap...

stelistu_613.03.2008 20:16

Maine sunt tragerile, de la ora 14:00, parca, in direct pe Eurosport. Abia astept :rolleyes:...

DelPiero1013.03.2008 21:31

Sper sa vad un Barca si Fener... :punk:

**alex**13.03.2008 21:42

Chelsea - Liverpool (ca asa-i frumos)

Manchester - Roma (revansa sau nu)

Arsenal - Fener (incidente intre fani)

Barca - Schalke

forever_STEAUA14.03.2008 13:20

Sferturi de finalã

 

turul - 01/02.04.2008

returul - 08/09.04.2008

 

Arsenal - Liverpool

Roma - Manchester United

Schalke - Barcelona

Fenerbahce - Chelsea

 

Semifinalã

 

turul - 22/23.04.2008

returul - 29/30.04.2008

 

Arsenal - Liverpool Vs. Fenerbahce - Chelsea

 

Schalke - Barcelona Vs. Roma - Manchester United

MoWeed14.03.2008 14:56

exista sanse pentru inca un meci Liverpool-Chelsea in semifinale....

alexynho14.03.2008 16:44
1. Chelsea - Barcelona

2. Schalke 04 - Arsenal

3. Liverpool - AS Roma

4. Manchester - Fenerbahce

 

Ce bun sunt :whistle: ... sa imi aduceti aminte sa nu mai dau pronosticuri niciodata :unsure: .

 

@ MoWeed

 

A devenit un obicei Liverpool - Chelsea in semi-finale :yes: ... asa ca ... ma astept ca sa vad iar Liverpool in finala, ca asa arata acest culoar :beer2: .

c.ronaldo1714.03.2008 17:13

Ce semifinala frumoasa ar fi: Barcelona - Manchester United.

Mi`as dori in acest an o finala Liverpool - Man.United.

**alex**14.03.2008 18:19
Chelsea - Liverpool (ca asa-i frumos)

Manchester - Roma (revansa sau nu)

Arsenal - Fener (incidente intre fani)

Barca - Schalke

 

Am nimerit 2 :biggrin:

DelPiero1014.03.2008 20:44
Ce bun sunt :whistle: ... sa imi aduceti aminte sa nu mai dau pronosticuri niciodata :unsure: .

 

@ MoWeed

 

A devenit un obicei Liverpool - Chelsea in semi-finale :yes: ... asa ca ... ma astept ca sa vad iar Liverpool in finala, ca asa arata acest culoar :beer2: .

Nu prea cred ca o sa fiti voi semifinalista... :unsure:

**alex**14.03.2008 22:03

Scandal dupa tragerea la sorti. Se pare ca sferturile de finala au fost postate cu 2 ore inainte pe un forum din Anglia!

 

http://www.ifotbal.ro/blat-la-tragerea-la-...ua-ore-inainte/

MoWeed14.03.2008 22:49
Nu prea cred ca o sa fiti voi semifinalista... :unsure:

Nu ne vedea nimeni semifinalista nici anul trecut cand am eliminat pe Barca asa ca nu vad de ce n-am putea trece si anul asta mai departe....

DelPiero1015.03.2008 11:14

Stii vorba aia cu ulciorul? :smile:

stelistu_615.03.2008 12:03
Scandal dupa tragerea la sorti. Se pare ca sferturile de finala au fost postate cu 2 ore inainte pe un forum din Anglia!

 

http://www.ifotbal.ro/blat-la-tragerea-la-...ua-ore-inainte/

 

Ciudat rau... !? Mafia pariurilor loveste din nou.

Cred ca s-a aranjat si meciul dintre Steaua - Rapid din sferturile Cupei UEFA. :|

MoWeed15.03.2008 13:07
Stii vorba aia cu ulciorul? :smile:

In ultimii ani am eliminat pe Juventus, Barcelona, Inter, Chelsea si am invins pe Milan in finala din 2005. Este clar ca nu e noroc ci stiinta

 

Cat despre tragerea la sorti......toata lumea zicea ca romanii sufera de teoria conspiratiei cand a picat Steaua cu Rapid in UEFA. Se pare ca nu era asa

DelPiero1015.03.2008 16:52

I-ati eliminat practicand anti-fotbal!Dar e si asta o stiinta... :hmmm:

P.S.Dovada este in campionat...cu echipele mici nu mai trebuie sa va aparati...iar de atacat nu prea stiti...

MoWeed15.03.2008 17:37

Nu merge in CL numai cu anti-joc cand au batut cu 2-1 pe Nou Camp a fost antijoc? sau meciul tur cu inter?

blaga andrey15.03.2008 17:59
Am nimerit 2 :biggrin:

Ar fi frumos o finala Roma-Manchester,ar avea si Roma ocazia sa-si ia revansa.Dar io cred ca nu are sanse.

Miar placea si Liverpol-Chelsea ar fi nu meci frumos cu toate ca sunt din aceeasi tara si se cunosc bine si nu isi vor da bine drumu la joc stiind ca celalta echipa are un ponct forte.

«1234»