FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Hagi demisioneaza si produce socul

«123»
Daniellone21.09.2007 11:39

sunt 2 lucruri care trebuie separate clar:

 

1. Becali e un dement si evident actiunile lui afecteaza echipa

 

dar,

 

2. Hagi e un antrenor slab, indiferent de cine e patron la echipa si ce face el.

 

Hagi a plecat pentru ca s-a simtit umilit de patron. un motiv la fel de bun sa plece era ca suporterii Stelei se simteau umiliti de jocul echipei.

ultrasbr21.09.2007 13:10
bai taranilor ce tot aveti cu Becali ,daca nu era el Steaua nici macar in UEFA nu juca,vizavi de Olaroiu e un antrenor de nota 0 ,dar nici cu Hagi nu ma laud forzateaua

SARACU' DE TINE

yo_marius_xxx21.09.2007 13:25
2. Hagi e un antrenor slab, indiferent de cine e patron la echipa si ce face el.

 

esti tu sigur??....lasa ca e muuuuult mai bun Oli......

The Flyer21.09.2007 14:37
bai taranilor ce tot aveti cu Becali ,daca nu era el Steaua nici macar in UEFA nu juca,vizavi de Olaroiu e un antrenor de nota 0 ,dar nici cu Hagi nu ma laud forzateaua

 

pfuuuuuuuu,ne-ai pus in fund pe toti!bravo,vere esti tare!noi,astia care e prosti,e tarani!nu-ti pun ghilimele pentru ca,oricum,nu sti ce-s alea si la ce folosesc!

ce ne-am face daca n-ar aparea un baiat dastept ca tine printre noi,sa ne lumineze?ar ramine in ceata,nu?

poate ai treaba pe acasa si te retine ceva!

Singur21.09.2007 14:51
bai taranilor ce tot aveti cu Becali ,daca nu era el Steaua nici macar in UEFA nu juca,vizavi de Olaroiu e un antrenor de nota 0 ,dar nici cu Hagi nu ma laud forzateaua

Fratele meu daca nu era el ..era altcineva ...si tot asa ...cum poti sa sustii asemenea om..care il cheama pe finul lui care pana la urma urmei Hagi la adus la Steaua pe oier ..iar acum oieru ce face...n-o fi bun Hagi ca antrenor dar sai faci asemenea lucruri si vb lu Hagi sa distrugi jucatori ...care azi is buni maine nu...care azi is netransferabili maine is transferabili ..aduti aminte cazult Thereau ...care eu si in ziua de azi plang dupa el pentru ca era cel mai bun jucator ..din campionatul nostru si iubitul tau patron ce a facut,....la vandut

steaua_gloria21.09.2007 14:55

Virgil , am vazut cam tarziu aricolul, insa tu vrei sa insinuezi ca principalul vinovat e Hagi?Inteleg asta din ultimile fraze ale articolului.

Mie sincer imi venea sa plang ieri la conferinta, si sa tip ! Eu nu am fost niciodata in contradictoriu cu Becali asa intr-o maniera cum sunt unii pe aici, insa nu am fost nici sustinatorul lui. Aseara am vazut exact ce fel de om e. Stiam ca e incult, stiam ca jigneste pe toti, dar nu stiam ca el face si doreste atat rau Stelei si noua, suporterilor.Sper sa dispara de la Steaua, nu conteaza ca pornim de la 0 insa ssa fim corecti si sa ne mandrim cu asta.

ASEARA MA CRUCEAM

Joint21.09.2007 16:45
bai taranilor ce tot aveti cu Becali ,daca nu era el Steaua nici macar in UEFA nu juca,vizavi de Olaroiu e un antrenor de nota 0 ,dar nici cu Hagi nu ma laud forzateaua

 

nu mai bine te duci tu dracu fix la idolul tau si ne lasi pe noi cu durerea noastra? taran prost !

Virgil21.09.2007 17:00
Virgil , am vazut cam tarziu aricolul, insa tu vrei sa insinuezi ca principalul vinovat e Hagi?Inteleg asta din ultimile fraze ale articolului.

 

Departe de mine gandul sa-l socotesc vinovat pe Hagi. Am fost incantat de venirea sa la Steaua si l-am sustinut. Ma intrebam doar cum de i se intampla asa ceva numai lui? Pentru ca Slava Domnului e toba de fotbal.

raul stelistu21.09.2007 17:00

Daca Gica ar fi fost lasat sa-si faca treaba,odata cu revenirile lui Plesan,Cristocea,Badea,Iacob alta ar fi fost fata Stelei.In schimb jegul asta incult si retardat l-a obligat sa joace cu rahatul ala care 'a mai vazut placa asta inca de 2 ori' aka ov Petre cel mai penibil jucator dupa jijel Coman.........

Respect Gica, nu meritai sa fii tratat asa de gunoiul asta analfabet mai ales ca iubesti Steaua ca pe propria ta familie,de fapt ii a 2 ta familie.

Iti doresc sa reusesti pana la urma ca antrenor si sa revii 'acasa'..........te voi iubi mereu Gica pentru ce ai facut pentru nationala dar mai ales pentru ce ai facut pentru Steaua.

PS de ce nu-l aduce oieru pe Lacatus?...........intrebare retorica(sigur nu se va lasa calcat in picioare de analfabet si in al doilea rand ar fi prea iubit de suporteri ceea ce nu-i convine la principe,urs ,razboinic,la ce ***** masii se va mai visa peste noapte handicapatu' asta mintal)

MORI cIOBANE impreuna cu toti pupincuristii de langa tine care distrug SIMBOLUL FOTBALULUI ROMANESC

FORZA Steaua FORZA Hagi

CosminBarla21.09.2007 18:02

forzateaua

Oameni buni, unii dintre noi, nu au inteles un lucru. Performanta se face in unrma unei strategi bune, pentru ceva modern , ceea ce a vrut Hagi, era nevoie de timp. Cele 10 etape, adica 10 meciuri, nu sunt decat un inceput. ar fi trebuit sa vb despre Hagi ca antrenor cel putin la jumatatea campionatului. Pana atunci toti trebuia sa taca sa astepte si sa vada. Putem vedea multe neajunsuri acum , dar sincer vorbind Steaua lui Hagi este mai exacta in special din aparare, iat jocul dupa cum il vad eu crestea cate putin, rezultatele lui Hagi nu sunt proaste in conditiile date? Ce ar fi facut Oli cand ar fi avut atatea accidentari, ai oamenilor de baza???????????

Sa fi avut Oli mai multa performanta??? nu cred. Dar asa este in Romania se vrea performanta repede, nu conteaza cum, deci fara nici o strategie, si in special fara munca....

Pacat pentru Steaua. In mine curge sange se stelist, dar de acum in colo as vrea sa piarda Steaua, pentru ca toti sa-l injure pe Jiji, si toti sa vada ceea ce a facut Hagi , ar fi facut mult mai mult bine decat rau.

Cand faci lucrurile cu sufletul, asa cum le-a facut Hagi pentru Steaua, iti vor iesi INTOTDEAUNA.

tarzanboy21.09.2007 18:38

MAI FRATILOR !!!!!PE UNDE A UMBLAT Hagi CA FOTBALIST OARE NU A ANVATAT NIMIC? CHIR ASA SA FIE?? EU NU CRED,,,,,,,

ACUM VA VENI UN ALT ANTRNOR, PAI ACUMA O SA SE VADA CA NU PROBLEMA ANTRENORILOR TREBUIE REZOLVATA,

E ATAT DE SIMPLU SA NE DAM SEAMA CA Steaua SE AFLA ANTR-UN IMPAS, VOI CHIAR NU VEDETI INCAPACITATEA LUI CEAUSESCU?

 

 

VA PUN O ANTREBARE,,,,,,,,VA EXSISTA OARE VREUN ANTRENOR LA Steaua, CAR SA REZISTE MAI MULT DE 3 LUNI?

DanStan21.09.2007 20:09

Poate, daca e obedient. Nu asta e important. Important e ca razboinicu' lu' peste va pierde sustinatori la fiecare tampenie pe care o face. In acest moment EL e singurul responsabil de problemele echipei. Iar problemele alea nu le mai poate rezolva dand vina pe altii. S-a implicat prea mult si acum suporta consecintele.

MALDINI_STEAUA21.09.2007 20:19

@roby_smq nu stiu care e taranul dintre noi , dar daca nu erea ciobanul , erea alt investitor la Steaua.

crafft21.09.2007 20:26

mananci kkt

fane_casieru21.09.2007 20:37
bai taranilor ce tot aveti cu Becali ,daca nu era el Steaua nici macar in UEFA nu juca,vizavi de Olaroiu e un antrenor de nota 0 ,dar nici cu Hagi nu ma laud forzateaua

 

@'roby_smq' - pustiule ai grija cum vorbesti caci s-ar putea sa ne parasesti curand.

Daniellone21.09.2007 22:37
esti tu sigur??....lasa ca e muuuuult mai bun Oli......

 

da, sunt sigur ca Hagi e un antrenor slab indiferent daca are un patron dement sau nu. ai argumente sa ma contrazici sau dai mesaje din plictiseala?

 

despre Olaroiu nu am zis absolut nimic. dar, daca tot ai deschis discutia, si Olaroiu e un antrenor slab (de fapt, poate mai mult cacacios decat slab), dar oricum peste Hagi. parerea mea.

steaua din chicago22.09.2007 01:10
ai postat lucruri urite,care nu-si aveau rostul!

 

Fratelo Steaua a jucat meciuri urate ce nu isi aveau locul judecind dupa conditii de antrenament, salarii, galerie si lot. Si Hagi nu isi avea rostul ca antrenor. Cind devii antrenor trebuie sa accepti faptul ca unii vor posta lucruri urate despre tine-problema e ca aia sa nu aiba dreptate. Pina acuma am fost injurat de toate dar niciodata de "nu vezi bah ce rezultate bune are Steaua" ori "ce bine si frumos joaca Steaua?" Deci am dreptate-Hagi ca antrenor merita numai injuraturi! Impostorii merita injurati! Mai avem de injurat, pina ne lasa, Lovin si Ov Petre. Aproape de a ajunge pe lista impostoriilor Banel Nicolita (mai putin muschi, mai multa minte), Dica (joaca pentru noi cum joci pentru nationala) si Neaga (incepi sa ma iriti...). Vrem performanta ori brambureala?

 

Cit despre patron...sa vad eu ca merge echipa si o strica Becali si pe urma il pun si pe-ala pe lista. Deocamdata vad o echipa de impotenti nesimtiti. Apropo de nesimtire...bai Becali fraiere readu-i pe Ochirosii si Bostina daca ai muschi pe tine si esti stelist adevarat. Dute dreaq, treci si tu pe lista pramatio! Huo Becaliiiiiiiiiiiiiiiiiii vino la chicago sa te injuram exact ca-n Drumul Taberei

 

@Steaua din chicago: te rog nu mai agita spiritele aberand despre Steluta noastra datorita viziunii tale inguste. Faci afirmatii bazandu-te pe ce vezi pe pc de pe trackere, citesti in presa. Habar nu ai ce inseamna idea de stelism, ce inseamna Steluta pentru. noi, esti un ignorant notoriu. Lasa-ne cu Steluta noastra si sustine-ti echipa ta FC Steaua Chicago SA ca nu ai nimic in comun cu cea reala!

 

 

Lasa vrajeala si dovedeste-mi unde nu am dreptate. Si termina cu Stelusta noastra ca nu e nici a ta nici a mea nici a lui fimiu. Este ceva frumos de care se bucura cine e destul de destept sa tina cu Steaua. Dar daca tot vorbim de stelism...poate ne explici tu daca stelism inseamna sa sustii un antrenor complet paralel cu stiinta de a antrena. Cit priveste ce am eu in comun cu echipa reala hahahah nici nu vreau sa am nimic cu ea-toti se accidenteaza cu luniile de parca ar fi gravizi. Fiecare joaca excelent la nationala-cind imbraca tricoul Stelei parca joaca din mila. Spune-mi de cite ori te saluta "echipa" dupa o deplasare de 5 ore? Pe vremea mea ne salutau si cind mergeam la doi pasi in Regie. Echipa ta...antrenoruii tai (Olaroiu si Hagi)...idea ta de stelism este inteleasa. Numai de tine.

endorama22.09.2007 07:07
Esti de necrezut! Cum poti sa zici ca Steaua nu a dus-o prea rau cu Hagi? 0-1 cu Urziceni! Asta ar trebuiisa te umple de furie. Meciuriile cu moldonevii, desi cistigate au fost oribile. Turul cu bielorusii aia. Toate meciuriile Stelei au fost sub orice critica indiferent de rezultat. Si cum poti sa compari Steaua de azi cu Steaua anului trecut cind au fost "vreo 8 meciurii fara victorie?" Anul trecut aveam alta paguba, Olaroiu, deci e normal sa fim la fel de umiliti acum ca si anul trecut si ca si la anul daca vin la noi Boloni, Lacatus, cirtu, Florin Marin, bergodi. Sa vina oricine numai astia nu si vom fi ok.

 

E clar ca tu vrei sa fi politicos cu Hagi dar asa tipul nu va intelege niciodata ca nu se pricepe la antrenoriat. Cineva trebuie sa ii spuna sa mai studieze psihologie ori sa faca altceva. Stai ca ii spun eu ca tu esti prea politicos: bah Hagi esti un nesimtit ca ai acceptat leafa de antrenor de la citeva echipe fara sa ai saracule nici cea mai mica idee de cu ce se maninca chestia asta. Iti spun eu cu ce: cu timp petrecut gindind cum sa spargi adversarul. Nu la noroc ca nu e barbut aici-stai dreaq si gindesti si gindesti si incerci asta si aia si vine schema in maxim 5 ore. Steaua cu tine nu a aratat nici o schema cu exceptia hai sa dam sub un gol pe meci. Incerci sa dai gol din 2 pase, din 3 din 45 din cite or trebui dar tu nimic, tu nu ai incercat nimic. Pui atacantii in poarta si fundasii la vindut bilete la poarta de la intrare-tu nimic. Faci antrenamente de 10 minute, odata la juma de ora doua saptamini. Tu nimic. Ii pui sa joace in cizme. Tu nimic. II pui sa vina din Bielorusia cu trenul. Tu nimic. Megi cu ei in Alaska 2 zile sa nu va site ziarele. Tu nimic. Esti varza ca antrenor-ori nu iti pasa ori nu te duce capul.

 

foarte bine spus... ar trebui sa te angajeze administratorii site-uli sa scrii din cand in cand articole pe aici ca vad ca ceilalti n-au curajul sa spuna lucrurilor pe nume... sau cine stie, poate nu pot sa vada lucrurile asa cum sunt...

yo_marius_xxx22.09.2007 07:34

v-as ruga frumos sa-mi spuneti si mie unde se face scoala asta de caracterizat antrenorii??pentru toti astia care zic ca ala e bun,ba ca ala e slab etc...

 

si apropo in 10 meciuri sa ai 2 infrangeri (una in min 90 la Urziceni si alta in deplasare un UCL!! ) nu mi se pare chiar asa dezastruos......

 

....dar ce stiu eu,n-am viziunea de antrenorat a "specialistilor" de aici care merg p stadion o data in viatza(si atunci doar ca sa vada cum arata Ghencea..)

forever_STEAUA22.09.2007 07:43
Hagi ca antrenor merita numai injuraturi! Impostorii merita injurati!

 

Nu te supãra dar ești mai prost decât prevede legea...

JDERUL22.09.2007 07:45

@ Marius

La inceput un scrib angajat al unei fituici ordinare a lansat ideea ca,vezi doamne,Hagi-antrenorul ar trebui sa se separe de Hagi-jucatorul pentru ca cele doua meserii n-au nimic in comun.De aici s-a creat un adevarat curent al celor care se ,,dau rotunzi in antrenorat".

Nimic mai fals.O utopie poate.Este ca si cum nu am stii sa fim parinti pentru ca am fost candva copii.

kosm1n22.09.2007 09:51

La intrebarea "V-a ascultat vreodata Hagi d-le Becali? raspunsul:niciodata!" Asa ca nu are rost sa mai vbim despre plecarea lui Hagi! A plecat pentru ca sa saturat sa-so bage un tzaran nasul in treburi pe care nu le-ar intelege nici in 100 de ani! Imi pare rau pentru Hagi ca nimeni nu-i da ocazia sa demonstreze ce poate si poate din cauza asta nu a reusit pana acum! Eu l-as sfatui s-o ia de jos de prin Liga 2 sau a 3-a sa nu mai fie in atentia mass-mediei si sa poata lucra fara presiune pentru ca el a ales numai cluburi dificile pana acum! Capul sus REGE suntem cu tine! Speram sa revi intr-o buna zi ca un mare antrenor pe banca Stelei si sa luam Championsu!

mihai_2022.09.2007 13:46

cine spune ca Hagi e un antrenor slab greseste.....deoarece Hagi nu este slab,el le cere prea multe jucatorilor dar nu prea sunt in stare jucatorii Stelei sa se ridice la nivelul acela.

steaua din chicago22.09.2007 13:55
cine spune ca Hagi e un antrenor slab greseste.....deoarece Hagi nu este slab,el le cere prea multe jucatorilor dar nu prea sunt in stare jucatorii Stelei sa se ridice la nivelul acela.

 

hahaha cit esti de aiurea...Si cEausescu a fost un presedinte bun, cu viziune dar cerea prea mult poporului cretin care nu putea intelege geniul secretarului ala impuscat. Morala? Lasa vrajeala si recunoaste ca te-ai inselat si tu, ca si noi asupra lui Hagi. Am sperat, nu a fost sa fie, asta e.

yo_marius_xxx22.09.2007 16:55

Steaua din chica...

mamica ta, Sep 17 2007, 08:19 AM

 

 

 

 

 

Grup: Members

Mesaje: 46

18,668

Inregistrat: 15-August 06

 

 

 

 

sa-i dau **** curvei pina pleaca Hagi de la noi. vaci ca tine il incurajeaza beleaua aia de se crede antrenor. deci cum am zis sa-i dau **** matii.

 

 

 

 

asta e un mesaj primit de mine de la numitul "Steaua din chicago"(de fapt banuiesc ca chicago=crevedia,dar nu vreau sa jignesc locuitorii din crevedia asociindu-i cu un asemenea "specimen")....

...acesta a fost singurul lui raspuns argumentat la postul meu cum ca Hagi nu ar trebui sa plece de la Steaua...

....deci,v-as ruga sa-l tratati asa cum o sa-l tratez si eu de acum in colo-cu ignore!!

...baiatul atata poate,asta e nivelul lui!!!

«123»