FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transformarea unui om

«123»
ulysses09.09.2007 18:42

Mihai Stoica a demonstrat ca este un prefacut si un profitor si un ranchiunos si o carpa.Steaua lui?omul are dreptate cand spune ca e bolnav cu nervii..daca mai apare la TV , cred ca o sa vomit pe ecran .... mi s-a facut asa o sila , de nu mai pot sa-i aud nici numele, care o fi el , michele , Meme sau MM!dipari jigodie !si ia-l si pe "stelistul" de Dan presulescu ,pupator de steaguri visinii si mare agitator de arbitri !

JDERUL09.09.2007 20:37

Transformarea lui MM este o iluzie,El asa a fost tot timpul.Un Dinu Paturica al vremurilor noastre.

Cat despre verticalitate.....nicidecum si de niciunde.Dupa ce a lovit in jjjjj pe la TV printr-o fanfaronada ce-i este caracteristica,a doua zi a fugit la ,,palat"sa pupe condorii becaliotului si sa-si puna tzarana in cap.Credetzi oare ca merita sa pierdem timpul analizand purtarea unui asemenea individ ?A lovit un spectator stiind ca are in spate body-guarzii stapanului si daca primea o riposta acestia l-ar fii salvat. O fi avut macar o singura data in viatza curajul sa fie BARBAT?Ma indoiesc.

amarel09.09.2007 22:59

Articolul mi se pare extrem de subiectiv, se vede din satelit ca ai ceva cu omul MM, i-ai descris apasat numai defectele, si chiar le-ai amplificat mai mult decat era cazul !!!

Mie unul mi-a placut omul asta !!!!Binenteles ca a avut si greselile lui, singurul lucru pe care i-l reprosez eu, e acela ca a inceput sa se balacareasca cu GB-ul,trebuia sa se ridice peste nivelul lui GB, si sa taca din gura, ...dupa meciul Unirea -Steaua,trebuia doar sa ....zambeasca, si era destul,.......eu in locul lui nu dadeam nici un fel de declaratie, rezultatul era suficient !!!!!!!!!!!!!

Si nu inteleg ...cu Dan Petrescu CE NAIBA MAI AI ??????? Trebuia sa astepte pana ii ofera Steaua, postul de antrenor ???? E de admirat Dan Petrescu, a inceput antrenoratul cu echipe mici ,...si priveste ce rezultate are !!! N-a pornit direct de la o echipa mare si cu pretentii!!!!

Si sa revin la MM, chiar nu uit cand a dat peste bot RAPIDULUI, cand a spus la TV ca le aduce aminte rapidistilor ca Paraschiv are titluri cu Steaua mai multe decat are RAPIDUL in toata istoria sa !!!!!

Apoi cu PADUREANU, omul asta trebuie sa ajunga la parnaie alaturi de Dragomir , situatia fotbalului romanesc li se datoreaza in mare parte , chiar avea MM dreptate un HITLER al fotbalului romanesc !!!!

I.N.Money09.09.2007 23:17

Nu este chiar un articol subiectiv tinand cont de atitudintea post-Steaua a lui Mihai Stoica.Si eu ma aflu printre cei care l-au sustinut pana in panzele albe pe Meme chiar si dupa ce a plecat cum a plecat de la noi.

Din pacate insa acest razboi patetic cu Becali l-a facut sa isi piarda mintiile,sa se injoseasca si sa atace ceea ce sustinea ca iubeste cel mai mult.

El crede ca prin contrele cu Argaseala sau cu JJ,sau prin aceasta penibila tentativa de a cere arbitri straini si de a urla prin presa ca in meciu cu Steaua va fi furat,le va produce neplaceri acestora.Ba din contra,multi dintre suporteri am ramas uimiti de aceasta reactie,care nu face decat sa ii strice si ultima fara de simpatie ramasa din partea noastra.

Fara indoiala Meme a devenit un om pervers care ba il ataca , ba isi cere scuze ciobanului in momentul in care vede ca Becali ii poate lua pamantul.

Atacul asupra lui Zapata,de fapt asupra lui Adrian Ilie este total deplasat care nu isi are rostul.Eu greu de inteles ce doreste prin acest circ pe care l-a facut inainte si dupa meciul cu Unirea.

Spre binele lui ar trebui sa stea in banca lui si sa isi vada de drumul sau in viata,drum ce nu o mai include pe Steaua.

steaua din chicago10.09.2007 05:46

"citi bani ai luat..."

 

Daca nu incetati cu suspiciunile astea mizerabile si aberante la adresa noastra atunci cand nu va regasiti in argumentatia articolelor pe care le scriem, or o sa luati ban, or s-ar putea sa ne gandim serios daca mai are rost sa facem eforturile pe care le facem cu acest site.

 

 

 

Sa iti fie rusine! Nu mai are omul voie sa isi exprime o parere ca gata, te superi? Ce faci, inchizi pravalia? Asa-i romanul, gindeste mult si incercam toate posibilitatiile, inclusiv "cit bani ai luat sa zici asa?" Deci lasa oamenii sa vorbeasca si termina cu amenintariile ca intrebariile noastre, bune rele, etc, astea iti fac site-ul interesant. Cereti scuze pentru tupeul pe care l-ai avut sa ameninti pe cineva pentru ca a indrasnit sa isi exprime o parere. Eu personal cred ca Becali te plateste in ceapa veche. Nah! Imi dai ban acuma? hahahaha

 

PS Meme Stoica...a aparat clubul cit timp a fost platit sa o faca deci nici nu il admir si nici nu il atac. Imi este indiferent. Acuma trebuie sa il intelegem:...sa iti pierzi cel mai misto servici din lume...manager la Steaua Bucuresti...e normal sa ai spume pe fostul sef. Daca adaugam ca fostul sef este un bou ce renunta la Ochirosii si Bostina si la Lovin nu...injura-l Meme, sunt cu tine in meciul asta. Jos Becali, jos Hagi. Rednic, vino frate sa vezi ce bine-ti sta in rosu/albastru, nici nu o sa iti vina sa crezi. Unde mai dai ca Borcea o sa faca appoplexie.

andyro10.09.2007 08:01

@alexrmk17 - Tu cati ani ai ma baiatule ? Ai lucrat vreodata pe undeva ? Adica tu primesti un SALARIU (sau un BONUS) de la serviciu, si daca te certi cand seful cand pleci, ii dai inapoi salariul ala pentru care tu ai muncit ? Asta demonstreaza ca esti prost, nu ca ai demnitate.

 

Si ia zi, tu o sa muncesti (cand o sa implinesti varsta legala) doar pentru suflet, fara bani, ca doar iti hranesti familia din sufletul ala, ce naiba.

 

Ce a furat ma baiatule ? Stii ce inseamna o decizie judecatoreasca, o analiza financiara, un audit extern, sau pentru tine e de ajuns ce scuipa Becali pe la televizor ? "A zis Becali ca a furat, asa e!"

 

Uite, si eu zic de Becali ca e un jeg uman, o scursura a societatii, un parvenit si un analfabet, o rusine pentru orice e roman, cea mai incapabila personalitate publica pe care a vazut-o Romania din 1918 si pana astazi. Am dat in conducerea Stelei. Acum, zi-mi ca nu's stelist.

 

@armanovici - Nu stiam ca tu esti NM Tut, ca se explicau multe.

 

Si te mai intreb o data, tu ai vazut filmuletul ala de la gol sau vorbesti din ce ai auzit de la Becali ? MM ridica 2 degete spre cer, apoi niste suporteri ii cer sa injure Steaua cu ei, el da din cap (si din deget) si le zice ca nu, apoi se aseaza la loc. Daca se apuca sa sara in sus de bucurie si sa urle ca un descreierat, ce mai ziceati atunci ? La cat de obiectiv esti, daca statea pe scaun si nu zicea nimic sigur ii considerai atitudinea "sfidatoare si ingamfata, uite ce prefacut e, sigur in sinea lui se bucura".

 

Dupa ce au trecut 2 ani, e usor (de fapt e romanesc) sa spunem "eh, orice incapabil ar fi facut asta". Argaseala nu a facut NIMIC pana acum. Gresesc, de fapt a facut 2 lucruri :

- sistemul de ticketing care stim cu totii (mai putin tu care esti in Anglia si ai un serviciu bine platit) cum merge.

- abonamentele inexistente la inceput la peluze, desi in urma intalnirii cu suporterii se discutase altceva. Daca imi aduc aminte, MM vroia sa ajunga la 20.000 de abonati, si nu cred ca daca ar fi ramas, s-ar fi intamplat asa ceva.

 

Eu astept sa fie la fel de incapabil ca MM, si sa refaca magazinul online, de unde sa pot cumpara si bilete (mi se pare cea mai simplu lucru pe care il poate face); e o chestie care se poate realiza in 2 saptamani, eu zic ca nici peste 3 luni nu o sa functioneze. Sau sa faca niste amarate de magazine in stadion, de unde sa se poata cumpara in conditii normal e niste sucuri/apa si altele (sa nu-mi zica cineva ca exista deja). Sau sa nu ma mai ingramadesc ca sa ajung la T2/PS prin glodul ala. Mi se par niste chestii de bun simt, pe care orice manager capabil ar trebui sa fie in stare sa le faca. Eu zic ca intr-un an de argasit o sa fim in acelasi stadiu.

 

Este un articol EXTREM de subiectiv, pentru ca se neglijeaza toate realizarile (nu vi le aduceti aminte ? va fac eu o lista cu ce era la Steaua cand a venit MM si ce e cand a plecat), sau se mentioneaza foarte sumar, pe cand "crimele oribile" pe care le-a facut gen "ridicat degetele la cer" si altele despre care ti-am mai zis in replyul precedent si pe care le-ai ignorat, sunt exagerate pana la penibilism, se trag concluzii din jumatati de fapte si in necunostinta de cauza, se scrie doar pentru ca se poate si doar pentru a realiza un cadru in care un om poate fi lovit.

 

@Steaua din chicago - corect.

toros10.09.2007 08:31

frumos articol,n-am ce zice .....

Dar de Oli ce zici cu atacurile pe care le lanseaza pe cale miseleasca.

 

forzateaua

adi_steaua10.09.2007 09:19

Intrebare pentru N.M. Tut: Daca tot l-ai facut jigodie pe MM, in prezentul editorial si avand in vedere ca ...gandesc eu, trebuie sa fim civilizati in exprimare, pot sa te fac si eu jigodie fara riscul de a fi penalizat???

 

Recunosc am o simpatie pentru Mihai Stoica, ii regret plecare de la Steaua. Si daca tot ai dat exemple gen Shaban si Carlos de ce nu ai dat exemplu un Dica, Nicolita, Thereau, Elton, Ghoionea, P Marin?

ok..purtarea lui, recunosc, exagerata uneori...dar cum sa te manifesti cand la Bistrita - Steaua de acum ceva vreme dupa acel furt al arbitrilor, J Padureanu, acest "parinte" al blaturilor vine si ii spune: "Mihai...mortul de la groapa nu se mai intoarce".

Sau tu personal l-ai fi pocnit pe acel individ care a intrat in teren la meciul de prezentare cu Belgienii? Sau pe unul care injura non stop, asta la tribuna 0..unde te gandesti din cand in cand sa mergi alaturi de o fata sa-i arati atmosfera senzationala de pe Ghencea?

ok...cum comentezi declaratia lui Adrian Ilie care a spus ca are convingerea ca Steaua face 12 puncte in aceasta grupa si chiar invingem acasa Sevilia si Arsenal...asta avand in vedere jocul practicat de echipa? Personal mi se pare cel mai slab Manager! Iar Hagi un antrenor slab, chiar daca ambii au fost simboluri ale echipei si merita tot respectul nostru, dar une e una si alta e alta...si totul coroborat cu purtarea ciobanului...si a voastra si a noastra privind pasivitatea...stam doar si ne uitam cum ciobanul ne distruge sufletul, spiritul...istoria.

In rest...respect redactorului fcsteaua Catalin.

Respect Mihai Stoica...a castigat 3 titluri, o semifinala de UEFA, participare in CL...si chiar primavara dintr-o grupa infernala. A facut si greseli...dar stii vb aia, numai cine nu munceste nu greseste.

Referitor la bani..ai vazut ce salariu are Hagi? Si e Stelist 100%. Tu N.M.Tut ai munci 5 ani gratis la Steaua? Sau daca intr-un moment Gigi te-ar da afara, si ai merge in alta parte pe un salariu fantastic....nu ai avea o ura? Hmmm.

 

Eu zic sa privim spre viitor..desi nu cred ca o sa arate prea bine...hai sa scriem mai mult despre cum e civilizat sa ne purtam pe stadion, despre ce inseamna sa fii cu adevarat "ultras"...sau despre pericolul numit Becali.

armanovici10.09.2007 10:10

@andyro-da, sunt n m tut si am explicat intr-un post anterior ca nu am crezut ca si Gigi ca a ridicat degetele mijlocii in sus. Citeste iar art. si spune-mi daca eu am zis asta,ca tot e vorba de subiectivism.

terenul l-a primit de la Gigi ca prieten.

@ady_steaua:1 unde l-am facut jigodie pe MM?

2 am facut o lista cu jucatorii Stelei si de cine au fost adusi. Citeste si spune-mi daca gresesc.

armanovici10.09.2007 10:15

@andyro: nu ma intereseaza ca cei 2 dementi se cearta la TV,ma deranjeaza ca ataca jucatori ai Stelei si isi permite sa comenteze despre Steaua uitand ca desfiinta oameni care criticau jocul Stelei cand era manager pe acelasi motiv:jucam prost. Asta e ipocrizie orice ai zice.

radutheodor10.09.2007 11:08

Bai terminati mai odata cu circul asta cu Zenga-Bostina-MM si asa mai departe.

 

Voi nu intelegeti ca tot ce se intampla acum se intampla in proportie de 90% din cauza lui Hagi? Debarcarea lui MM si indepartarea lui Oli au fost facute pentru a i se face loc lui Hagi. Cine este cel care atunci cand Steaua avea rezultate, aparea la Pro TV si ne spunea ca Steaua nu joaca nimic? Hagi, sustinut de Balint. Cine este cel care nu il dorea pe Hagi antrenor la Steaua (pentru ca iubea Steaua si nu il considera pe Hagi antrenor bun)? MM. Cum ar fi fost posibila numirea lui Hagi cu MM presedinte?

 

Cine este Hagi ca stelist? Ce a ajuns sa insemne pentru voi a fi stelist? Hagi a jucat la Steaua mai putin decat a fost MM presedinte. Hagi a ajutat echipa Steaua intr-un moment in care Steaua era oricum puternica, MM a ridicat Steaua intr-un moment in care de 12 ani nu prinsesem primavara europeana. Cine este acest Hagi? Este cumva acel jucator care a jucat la doua rivale de moarte, Barcelona si Real? Daca era fotbalist in ziua de azi, era un fotbalist aservit lui Giovani Becali si la primul telefon ar fi plecat sa joace la Dinamo. De ce a ajuns Hagi la Steaua? Ca a fost stelist de mic? Nu, a ajuns pentru ca Armata s-a miscat mai repede decat militia si securitatea. Mircea Lucescu a fost un stelist de mic copil, insa a ajuns sa joace pentru Dinamo si acum este un "simbol dinamovist". De ce? Din cauza unora ca voi, care nu mai inteleg concret ce inseamna sa fii stelist.

 

Va luati de Olaroiu ca nu e stelist spunand "ce a facut el ca jucator pentru Steaua"? Dar voi, VOI, care va considerati stelisti, CE ATI FACUT CA JUCATORI PENTRU Steaua? Nimic, pentru ca rolul vostru e in tribuna.

 

Incetati odata pentru totdeauna cu tiganiile astea. MM, cu toate ca am problemele mele in ceea ce-l priveste, inseamna pentru Steaua infinit mai mult decat voi si toate parerile voastre adunate. Daca nu era MM, acum scriati articole despre meciuri cu FCM Bacau si atat. Jucam cu Florentin Dumitru si cu Pompiliu Stoica. La fel si daca nu era Zenga. A ales Zenga Dinamo si MM Urziceniu? DE CE? Nu cumva pentru ca au fost goniti cu pietre din Ghencea? De unde ati vrea ii arate ciobanului de ce sunt in stare, de la Sportul Studentesc?

 

Ce tot indrugati voi acolo? Care e vina lui MM? Care din voi nu s-ar bucura daca ar indrepta o nedreptate? Care din voi n-ar ridica mainile la cer daca nu l-ati invinge pe cioban intr-un duel direct? Care? Voi aia care ne scriati articolul cu LECTIA LUI Bostina? Voi aia care ne-ati tinut stadionul suspendat zeci de etape in numele unui razboi cu Gigi? Pai faptul ca MM a ridicat mainile la cer e nimic in comparatie cu animalele care intra pe teren sa-l pocneasca pe portarul lui Charleroi.

 

Si ma intorc si la Hagi. Ce vrea el defapt? A zis ca Steaua nu e de locul 2 si el pleaca daca Steaua nu merge. Sa ne spuna si cat timp are nevoie de experimente inainte sa plece. Poate s-a gandit ca incearca 3-4 sezoane si daca nu termina mai sus de locul 4, abia atunci pleaca. Spuneati pe aici ca Hagi are coloana si nu o sa inghita umilinte de la Becali, ca o sa-si dea demisia. Uite ca a inghitit cele mai mari umilinte chiar. Uite ca n-a fost in stare sa-si dea demisia pentru ca Bostina e indepartat de la Steaua. VRETI SA STITI CEVA? Cand a zis Becali ca il da afare pe Bostina, prima oara? Dupa meciul Villareal, antrenor Zenga? Cum au facut 3 antrenori si au reusit sa-l pastreze: Zenga, Protasov si Olaroiu? Cum se face ca imediat cum a venit Hagi nu a fost in stare sa se impuna si sa-l pastreze, iar Gabi a ajuns la Dinamo? Cum se face ca Hagi incearca sa-l indeparteze din lot pe Petre Marin, fundasul dreapta al nationalei si cel mai constant jucator stelist din ultimii ani? Ce vrea Hagi de la noi? Sa ne spuna ca suntem pe locul 7 din cauza lui Olaroiu si a lui Petre Marin?

 

Decat sa scrieti despre MM si Zenga, mai bine ne scrieti de Hagi si Gigi Becali, pentru ca din pacate cu ei am ramas la club. Duceti-va pe marginea terenului la antrenamente si vedeti ce le zice Hagi, ce ii invata, scrieti despre directia in care ne indreptam. Aia proasta adica. Ce folos aduceti umanitatii sa stati acum sa-l jigniti pe MM?

 

R-U-S-I-N-E !!!

armanovici10.09.2007 12:48

Eu propun ca Meme sa fie sanctificat la urmatoarea Adunare Ecumenica.

adi_steaua10.09.2007 12:58
@andyro-da, sunt n m tut si am explicat intr-un post anterior ca nu am crezut ca si Gigi ca a ridicat degetele mijlocii in sus. Citeste iar art. si spune-mi daca eu am zis asta,ca tot e vorba de subiectivism.

terenul l-a primit de la Gigi ca prieten.

@ady_steaua:1 unde l-am facut jigodie pe MM?

2 am facut o lista cu jucatorii Stelei si de cine au fost adusi. Citeste si spune-mi daca gresesc.

Faptele tale ne-au demonstrat asta, ne-au demonstrat incapacitatea ta de a fi obiectiv, de a discerne intre binele si raul Stelei si binele si raul lui Gigi...Inclin sa-i dau dreptate si rareori o fac, dar esti o [...]. Poftim! Si apropo de obiectivitate..hai sa fim seriosi vis a vis de articolul tau....

 

in rest..felicitari pentru postare radutheodor

armanovici10.09.2007 14:44

1. Esti incapabil in a-ti sustine afirmatiile si astfel recurgi la injurii,tipic unui individ cu educatie precara. Eu mi-am sustinut afirmatiile, tu nu ai facut-o!

2. Gigi este cel mai mare dusman al ideii de stelis iar tu esti fan MM nu Steaua.

3. Desi ai incalcat regulile forumului propun colegilor sa nu te suspende. Eu nu o sa o fac sigur. Esti hazliu in rationamentul tau.

hedes_florin10.09.2007 18:02

Nu mi-a placut niciodata Mihai Stoica. A tot dat din gura ca o gaina beata, ca o p...a regulata, ca o lelitza. Totul a culminat cu lovirea acelui suporter. Mare smecher c-a lovit un om cu garzile de corp in spate, cica?!?! Mihaita tata...poate te prinde "cineva" pe strada si o sa ti-o "furi" de nu te vezi. Da' mai mult ca sigur ca vei fugi ca un las uscat si deshidratat ce esti!!! Tot bati atata din gura...si ce-ai cu Zapata bai gushtere?!?!?!?! A scos penalty la Cj, interventii foarte bune in returu' cu Borisov, chiar deposedari prin alunecare la Urziceni.

agu10.09.2007 19:29
@alexrmk17 - Tu cati ani ai ma baiatule ? Ai lucrat vreodata pe undeva ? Adica tu primesti un SALARIU (sau un BONUS) de la serviciu, si daca te certi cand seful cand pleci, ii dai inapoi salariul ala pentru care tu ai muncit ? Asta demonstreaza ca esti prost, nu ca ai demnitate.

 

Si ia zi, tu o sa muncesti (cand o sa implinesti varsta legala) doar pentru suflet, fara bani, ca doar iti hranesti familia din sufletul ala, ce naiba.

 

Ce a furat ma baiatule ? Stii ce inseamna o decizie judecatoreasca, o analiza financiara, un audit extern, sau pentru tine e de ajuns ce scuipa Becali pe la televizor ? "A zis Becali ca a furat, asa e!"

 

Uite, si eu zic de Becali ca e un jeg uman, o scursura a societatii, un parvenit si un analfabet, o rusine pentru orice e roman, cea mai incapabila personalitate publica pe care a vazut-o Romania din 1918 si pana astazi. Am dat in conducerea Stelei. Acum, zi-mi ca nu's stelist.

 

@armanovici - Nu stiam ca tu esti NM Tut, ca se explicau multe.

 

Si te mai intreb o data, tu ai vazut filmuletul ala de la gol sau vorbesti din ce ai auzit de la Becali ? MM ridica 2 degete spre cer, apoi niste suporteri ii cer sa injure Steaua cu ei, el da din cap (si din deget) si le zice ca nu, apoi se aseaza la loc. Daca se apuca sa sara in sus de bucurie si sa urle ca un descreierat, ce mai ziceati atunci ? La cat de obiectiv esti, daca statea pe scaun si nu zicea nimic sigur ii considerai atitudinea "sfidatoare si ingamfata, uite ce prefacut e, sigur in sinea lui se bucura".

 

Dupa ce au trecut 2 ani, e usor (de fapt e romanesc) sa spunem "eh, orice incapabil ar fi facut asta". Argaseala nu a facut NIMIC pana acum. Gresesc, de fapt a facut 2 lucruri :

- sistemul de ticketing care stim cu totii (mai putin tu care esti in Anglia si ai un serviciu bine platit) cum merge.

- abonamentele inexistente la inceput la peluze, desi in urma intalnirii cu suporterii se discutase altceva. Daca imi aduc aminte, MM vroia sa ajunga la 20.000 de abonati, si nu cred ca daca ar fi ramas, s-ar fi intamplat asa ceva.

 

Eu astept sa fie la fel de incapabil ca MM, si sa refaca magazinul online, de unde sa pot cumpara si bilete (mi se pare cea mai simplu lucru pe care il poate face); e o chestie care se poate realiza in 2 saptamani, eu zic ca nici peste 3 luni nu o sa functioneze. Sau sa faca niste amarate de magazine in stadion, de unde sa se poata cumpara in conditii normal e niste sucuri/apa si altele (sa nu-mi zica cineva ca exista deja). Sau sa nu ma mai ingramadesc ca sa ajung la T2/PS prin glodul ala. Mi se par niste chestii de bun simt, pe care orice manager capabil ar trebui sa fie in stare sa le faca. Eu zic ca intr-un an de argasit o sa fim in acelasi stadiu.

 

Este un articol EXTREM de subiectiv, pentru ca se neglijeaza toate realizarile (nu vi le aduceti aminte ? va fac eu o lista cu ce era la Steaua cand a venit MM si ce e cand a plecat), sau se mentioneaza foarte sumar, pe cand "crimele oribile" pe care le-a facut gen "ridicat degetele la cer" si altele despre care ti-am mai zis in replyul precedent si pe care le-ai ignorat, sunt exagerate pana la penibilism, se trag concluzii din jumatati de fapte si in necunostinta de cauza, se scrie doar pentru ca se poate si doar pentru a realiza un cadru in care un om poate fi lovit.

 

@Steaua din chicago - corect.

 

 

Frumos spus si literar scris . Ai talent ... :biggrin:

In alta ordine de idei , matur si obiectiv . Nu mai am nimic de adaugat . Ai spus ce gandeam si eu dar cu cuvintele tale .

 

P.S. Degetele ridicate in aer de MM au fost la adresa lui Becali si le-as traduce prin : ,, Uite , vezi ? Exista un Dumnezeu !'' .

Stukha_steaua11.09.2007 00:02

@radutheodor...

 

Cu toate ca nu sunt intrutotul de acord cu ceea ce spui trebuie sa recunosc ca ai dat un exemplu multora,un exemplu de cum se argumenteaza o opinie.

 

Acum sa iti zic si opinia mea

 

Becali-Un om care a stiut ca pentru a isi atinge scopul personal trebuie sa dai si altora ceva.Nimic nu e gratis in lumea asta(nu ma refer neaparat la bani),pana si onoarea trebuie platita cu onoare nu?Jiji stie un lucru pe care conducatorii patriei nu il stiu,si asta apreciez la el:stie ca daca vrei sa "furi" mai mult(ca stat ma refer) trebuie in primul rand sa ai de unde,si sa dai si celor fraieri(noi de exemplu) ceva mai mult,ca sa ai de unde sa tragi si tu mai mult.Asa se procedeaza in strainatate(iti da sa ai tu,sa ti se rupa de ce fura parlamentarii).Inca un lucru care il apreciez e ca prin banii lui s-a relansat fotbalul romanesc.Ce detest la el este ca nu este mut,atat.

 

MM-Omul asta chiar a facut multe pentru Steaua si s-a zbatut,a facut transferuri importante,dar mintile tulburate le vad doar pe cele rele(orice club da rateuri oameni buni,Real cu Ronaldo de exemplu).Problema lui a fost ca s-a facut vazut(lumea a inceput la un moment dat sa fie atent la el)astfel observanduise majoritatea greselilor,daca ramanea acolo in banca lui si angaja un ofiter de presa care o data pe saptamana prezenta parerea oficiala a clubului despre *orice* scapa de multe.

 

Zanga-un profesionist.restul nu ma intereseaza

 

Oli-un antrenor bun care a reusit sa faca ceva.Asta cum ca echipa era a lu Protasov e mare vrajeala.Si aia a lu Protasov era a lu Zenga,si aia a lu Zenga era a lu Piturca si aia a lu Piti era a lu Stoichita,sau cine o fii fost.....bla bla bla.Oli a reusit in multe randuri sa faca ceva,este adevarat au fost si momente cand nu a reusit,dar ca si noi este om.

 

Hagi-Are potential,daca adauga si experienta(care logic ca vine cu timpul) atunci v-a avea si valoare(valoare=potential+experienta).Nu vreau sa discut despre el ca om sau dastea pentru simplul fapt ca nu ma intereseaza,poate sa fie cel mai mare dinamovist sau cel mai mare alcoolic,atata timp cat isi da silinta si reuseste sa faca ceva frumos.tot respectul.Pana acum Hagi mi-a dovedit doar ca are potential,nimic altceva.

 

@armanovici

 

Este imposibil sa stii tot ce se intampla in interiorul clubului,stii doar ce iti este dat sa vezi...asta e parerea mea,eu cred ca unele la care tu l-ai numit pe cioban ca artizan sunt defapt ale lui MM...dar asta cred eu,nu esti obligat sa ma crezi.

vlad7511.09.2007 05:16

@Radutheodor

Imi cer scuze ca-ti spun:dar esti subiectiv.Tu il aperi pe MM pentru ca il placi.Noi il criticam pe MM pentru ca tinem cu Steaua.

«123»