FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Moartea unui idol

«123»
MadFroG05.09.2007 22:07

Pedrazzini e un mare antrenor . El sa preia echipa daca pleaca Hagi. As fi foarte incantat

mutulik05.09.2007 22:14

îna postul lui Hagi

De ce a amînat un rãspuns clar, deși era liber de contract? Chiar dacã ar fi vrut sã antreneze din nou în România? Surse autorizate susțin cã Zenga spera ca Gheorghe Hagi sã calce strîmb și sã fie îndepãrtat din Ghencea de Gigi Becali pentru a putea reveni la Steaua! De altfel, Walter chiar susținea, pe 31 iulie, în jurnalul personal de pe site-ul sãu: "Lucrul cel mai important acum este cã sînt încã fãrã echipã, dar sper sã profit de faptul cã sezonul în România deja a început. Hagi la Steaua, Rednic la Dinamo, Bergodi la Rapid și Dan Petrescu la Urziceni, plus amicul meu Rãzvan Lucescu, care a acceptat cu mult curaj sã antreneze în Serie B. Sînt antrenori pe care îi voi studia îndeaproape. Sper însã sã nu am timp sã fac acest lucru, pentru cã vreau sã îmi gãsesc echipã și sã antrenez".

 

Speaker

ªefii, Cristi Borcea, în special, și frații Ioan și Victor Becali, au continuat convorbirile telefonice cu Zenga, dar acesta a amînat un rãspuns definitiv, motivînd cã așteaptã un telefon important. Un telefon de la Gigi Becali, a tras concluzia, imediat, partea dinamovistã, care aflase de intențiile inițiale ale antrenorului. Miercuri însã, la primele ore ale dimineții, rãmași fãrã soluții, oficialii "cîinilor" au continuat sã preseze. Lovindu-se de refuzuri consecutive, aceștia au apelat la o soluție extremã. În timp ce Borcea vorbea cu Zenga, pe o altã linie telefonicã, Vasile Turcu - care nu accepta sub nici o formã varianta Ioan Andone - l-a sunat pe Gigi și a pus telefonul pe speaker pentru ca tehnicianul sã poatã auzi convorbirea!

 

"Nu-mi trebuie macaronari!"

"Gigi, de ce ne faci probleme cu Zenga? Ne tot refuzã și zice cã vrei sã îl iei tu la Steaua!", a intervenit Turcu. Gigi Becali s-a enervat. "Nu-mi trebuie mie, mã, la echipã! N-ai vãzut ce fițe are? ªi mai e și nevastã-sa aia... Hai, lasã-mã în pace, cã n-am eu treabã cu el, d-aia m-ai sunat la ora asta?", a rãspuns intrigat șeful Stelei.

Vorbele lui Becali l-au stupefiat, inițial, apoi l-au înfuriat pe Zenga, care a acceptat în cele din urmã oferta "cîinilor" fãrã sã mai stea prea mult pe gînduri. Un contract pe doi ani. Porțile i se închiseserã la Steaua, iar Dorința de revanșã îi era pusã pe masã de Dinamo!

 

 

 

ca sa vedeti cine e de vina de fapt..daca e sa ne luam dupa gsp.ro

steaua_gloria05.09.2007 22:23

Acum un an zicea ca nu ar antrena in Romania decat la Steaua, acum este la Dinamo. DE CE NE-AI TRADAT? :sad2:

O sa spui : asta mi-e meseria!

NU-I asa!

Matteo05.09.2007 22:39

MOTIVUL PENTRU CARE Zenga S-A DUS LA Dinamo

de Ionuț Iordache

 

Dinamoviștii au apelat la o stratagemã: pentru a-l convinge pe Zenga sã semneze cu roș-albii, s-au folosit de Gigi Becali. Numirea lui Walter Zenga la Dinamo n-a fost lipsitã de peripeții. Contactat imediat dupã demisia lui Mircea Rednic, italianul de 47 de ani a amînat un rãspuns concret. Ba, mai mult, marți dimineațã a pãrãsit Bucureștiul cu destinația Milano. "Nu știu nimic de Dinamo, nu m-a contactat nimeni, n-am ce sã vorbesc", a parat italianul înainte de plecare.

 

 

Vîna postul lui Hagi

De ce a amînat un rãspuns clar, deși era liber de contract? Chiar dacã ar fi vrut sã antreneze din nou în România? Surse autorizate susțin cã Zenga spera ca Gheorghe Hagi sã calce strîmb și sã fie îndepãrtat din Ghencea de Gigi Becali pentru a putea reveni la Steaua! De altfel, Walter chiar susținea, pe 31 iulie, în jurnalul personal de pe site-ul sãu: "Lucrul cel mai important acum este cã sînt încã fãrã echipã, dar sper sã profit de faptul cã sezonul în România deja a început. Hagi la Steaua, Rednic la Dinamo, Bergodi la Rapid și Dan Petrescu la Urziceni, plus amicul meu Rãzvan Lucescu, care a acceptat cu mult curaj sã antreneze în Serie B. Sînt antrenori pe care îi voi studia îndeaproape. Sper însã sã nu am timp sã fac acest lucru, pentru cã vreau sã îmi gãsesc echipã și sã antrenez".

 

Speaker

ªefii, Cristi Borcea, în special, și frații Ioan și Victor Becali, au continuat convorbirile telefonice cu Zenga, dar acesta a amînat un rãspuns definitiv, motivînd cã așteaptã un telefon important. Un telefon de la Gigi Becali, a tras concluzia, imediat, partea dinamovistã, care aflase de intențiile inițiale ale antrenorului. Miercuri însã, la primele ore ale dimineții, rãmași fãrã soluții, oficialii "cîinilor" au continuat sã preseze. Lovindu-se de refuzuri consecutive, aceștia au apelat la o soluție extremã. În timp ce Borcea vorbea cu Zenga, pe o altã linie telefonicã, Vasile Turcu - care nu accepta sub nici o formã varianta Ioan Andone - l-a sunat pe Gigi și a pus telefonul pe speaker pentru ca tehnicianul sã poatã auzi convorbirea!

 

"Nu-mi trebuie macaronari!"

"Gigi, de ce ne faci probleme cu Zenga? Ne tot refuzã și zice cã vrei sã îl iei tu la Steaua!", a intervenit Turcu. Gigi Becali s-a enervat. "Nu-mi trebuie mie, mã, la echipã! N-ai vãzut ce fițe are? ªi mai e și nevastã-sa aia... Hai, lasã-mã în pace, cã n-am eu treabã cu el, d-aia m-ai sunat la ora asta?", a rãspuns intrigat șeful Stelei.

Vorbele lui Becali l-au stupefiat, inițial, apoi l-au înfuriat pe Zenga, care a acceptat în cele din urmã oferta "cîinilor" fãrã sã mai stea prea mult pe gînduri. Un contract pe doi ani. Porțile i se închiseserã la Steaua, iar Dorința de revanșã îi era pusã pe masã de Dinamo!

 

 

100.000 de euro reprezintã prima de instalare a lui Zenga

200.000 de euro reprezintã salariul anual al lui Zenga

200.000 de euro reprezintã prima de calificare în Champions League a lui Zenga

 

Rednic, apel ratat

De-a dreptul disperați, mai ales cã și Boloni, și Sabãu au spus pas, șefii dinamoviști au încercat în noaptea de marți spre miercuri sã-l convingã pe Mircea Rednic sã renunțe la demisie și sã continue la echipã! Borcea a insistat pentru ca "Puriul" sã fie sunat. Mai mult, se pregãtiserã 100.000 de dolari, care sã reprezinte un motiv în plus de persuasiune. Dar Rednic a refuzat la telefon, spunînd, pe un ton ferm, cã are principii și nu mai poate lucra la Dinamo.

 

Staff italian

Walter Zenga nu va sosi singur în România. Fostul mare goalkeeper va veni însoțit de secunzii sãi italieni. Antonello Brambilla (34 de ani) urmeazã sã fie noul antrenor de portari, Luciano Torri (49 de ani) îl va ajuta pe Marco Oneto la pregãtirea fizicã a jucãtorilor, iar Gianni Vio (54 de ani) va fi noul antrenor secund. În aceste condiții, secundul Iulian Mihãiescu va pleca sigur, în vreme ce Gheorghe Nițu e posibil sã fie pãstrat, întrucît e favoritul lui Lobonț.

 

"Tari cu Zenga"

Stelistul Gigi Becali a lãudat-o ieri pe Dinamo pentru alegerea fãcutã: "Cea mai bunã soluție. Walter Zenga e un antrenor foarte bun, profesionist, un specialist, care pune patimã și suflet în ceea ce face. Dinamo e de nerefuzat, iar faptul cã a acceptat oferta denotã cã Zenga e un mare curajos. Dinamo va fi tare cu Zenga! Ar fi o prostie sã nu fie bine primit de suporterii

 

 

 

gazeta sporturilor

 

 

faceti si voi inca un articol in care sa prezentati adevaratul motiv pentru care Zenga s-a dus la Dinamo si de ce si-a schimbat el brusc atitudinea fata de Steaua pentru ca n-ar fi corect sa ramana problema asa, Zenga a acceptat Dinamo pentru ca oierul jegos l-a umilit si el doreste sa se razbune...SA NU LASAM IMPRESIA CA Zenga ESTE UN MERCENAR , SA PREZENTAM ADEVARUL SI VINOVATII...DIN NEFECICIRE BLESTEMATUL ASTA DE OIER NENOROCIT NE-A MAI UMILIT INCA ODATA !!!! ZIUA REVOLUTIEI SE APROPIE !!

tosteaua05.09.2007 22:41

Sa lasam vrajeala Zenga e in sufletu' meu unu din cei mai buni antrenori ai Stelei.

Eu cred ca omu a astept sa ajunga inapoi la Steaua

si pun pariu ca i-a fost greu sa mearga la Dinamo .... da' pana una alta eu il inteleg

e antrenor mai presus de Steaua

Pe mine m-ar dernaja sa vine RednecK in Ghencea nu ca un

stelist merge la catei .... asta e...

 

parerea mea e ca atat timp cat ii antreneaza pe caini sa-l tratam distant ... dupa .. ramane tot

Zenga.

 

Hai sa skimbam topicu ... am trait sa aud si pe asta: Porumboiu nu da jucatori la ekipele de sub

Vaslui :)

korynna05.09.2007 22:42

@ matteo

 

Sa stii ca exact asa e...Nu-i iau apararea ciobanului si nici nu zic ca nu e in stare de asa ceva,dar e o noua lovitura gsp...dupa ce ca Zenga urmeaza sau a semnat cu dinhamo acum sa aruncam o pastila sa se precipite situatia la Steaua...hmmm...nu-i cred p'astia nici sa ma tai.

Matteo05.09.2007 22:55

@korynna asa e cum scrie in articol ....eu am mirosit dinainte sa vad articolul asta ca nu e curata treaba... dupa declaratiile oierului psihopat care incerca inconstient sa se disculpe spunand ca Zenga nu-i stelist si ca ca-i antrenor profesionist, si cum il indemna sa se duca la Dinamo... e clar ca Zenga a fost umilit de aceasta mizerie de om si a simtit ca usile lui la Steaua sunt inchise atata timp cat oierul va fi patron....mai mult a dorit sa se razbune pe el pentru faptul cum l-a dat afara si pentru cum l-a umilit inca odata acum....

tudorloredana05.09.2007 23:01

poate unii or sa spuna ca nu am ce cauta p acest forum,pentru ca sunt fata si alte lucruri de acest gen,dar sincer nu ma intereseaza pentru ca avem aceleasi drepturi in a sustine p cn vrem...eu sustin Steaua si ma doare sa vad cum o intreaga suflare ros-albastra sufera pentru o dezamagire fara margini,cand vad mesajele lor chiar dc nu as avea nimic deaface cu fotbalul tot m-ar impresiona,pentru ca sunt spuse din suflet,dar gandestete u Walter din mom in care eu te-am aclamat si te-am pus la loc de cinste in inima mea,am ras impreuna si am plans de bucurie...pacat de vobele frumoase care inca erau vii in inimile noastre si care ar fi trebuit sa ram asa...stiu ca miracolele nu exista dar speram la un refuz...tu stii mai bn de ce faci asta...dar inimile noastre sunt pline de durere pentru ca a murit persoana care o iubeam cu totii...pentru noi ai murit desi nimeni nu a vrut asta...nu te iert...si nu uit

Astristul05.09.2007 23:02

Voi credeti tot ce scrie in gazeta? Aia ar scrie orice zvon auzit din padure doar ca sa-si vanda fituica. Deocamdata ma bazez pe ce scrie in ProSport (desi nici ala nu e cine stie ce) deoarece nu se bazeaza pe "surse bineintentionate" sau "prieteni din anturajul echipei sub anonimat"! :dry:

forzateaua

der arzt05.09.2007 23:11

ADIO Walter!

 

Din pacate viata este facuta din dezamagiri. Walter este cea mai mare DEZAMAGIRE din ultimul timp. Degeaba o tot dati cu profesionalismul sau alte lucruri de genul asta. Sunt momente in viata, cum ar fi asta, in care daca ai CARARCTER si IUBESTI intr-adevar Steaua asa cum spunea trebuie sa refuzi oricat de profesionalist ai fii. Putea sa se duca oriunde in Romania doar la Dinamo nu. Poate ca sunt eu prea patimas dar mi-as dori sa-l primim pe Ghencea asa cum a fost primit Figo pe Nou Camp dupa ce s-a dus la Real. Niciodata un STELIST nu trebuie sa accepte pe Dinamo si viceversa. pentru mine Walter nu mai existi si chiar daca nu doresc niciodata raul altuia imi doresc din toata inima sa fii un DEZASTRU la Dinamo.

 

Din punctul asta de vedere RESPECT Hagi ca nu ne-ai tradat niciodata.

 

PS:Acum s-ar putea sa ma injurati dar nici Oli nu cred ca ne-ar fi tradat in asemenea hal si pe Oli efectiv un an intreg mi-am dorit sa plece.

 

Au apus vremurile in care jucatorii chiar iubeau o echipa. Credeti ca Sir Alex Ferguson s-ar duce vreodata la Liverpool?! sa fim seriosi.

Matteo05.09.2007 23:13

ma omule tu nu vezi ca a fost UMILIT de fecali? a doua oara cand este umilit grav de acest oier...te-ai gandit ca vrea sa se razbune pe el furandu-i locul de CL?

endorama05.09.2007 23:14

eu zic ca se exagereaza cu reprosurile la adresa lui Zenga.

 

asa cum multi jucatori tin cu alte echipe cand sunt copii decat cele la care ajung sa joace, tot asa si Zenga, chiar daca ar fi avut o simpatie deosebita pentru Steaua, fiindca practic s-a lansat la echipa asta ca antrenor, nu putea sa refuze o oferta de la Dinamo. e vorba de cariera lui, de viata lui, de banii lui, etc.

 

n-are sens sa amestecam pasiunea pentru o anumita echipa, cu lucrurile care conteaza cu adevarat pentru un om. sunt convins ca majoritatea celor de aici ar accepta sa lucreze la clubul Dinamo daca i s-ar oferi un salariu dublu celui pe care il au acum.

 

pe de alta parte insa, pe mine ma cam ingrijoreaza doua lucruri. primul e ca acum Dinamo are un antrenor mai bun decat noi - in fine no, asta era adevarat oricum si inainte. imi amintesc cum in prima repriza a lui Dinamo cu Lazio la Bucuresti imi ziceam la fiecare 3 minute: 'uite mai, asa trebuie sa joace o echipa....' sincer, eu l-as prefera pe Rednic in locul lui Hagi la Steaua, oricat de dinamovist e Rednic si oricat de stelist e Hagi. as alege oricand sa realizam performante cu un dinamovist, decat sa ne penibilizam cu cel mai mare stelist. am cam divagat de la subiect.

 

in al doilea rand, ma cam ingrijoreaza faptul ca Olaroiu a ramas acum varianta cea mai la indemana pentru momentul cand Hagi va pleca.....

Stelist_de_mic05.09.2007 23:15

si cand te gandesti ca pana mai acum ceva vreme, majoritatea stelistilor il sustineau neconditionat pe Gica Hagi. acum....! dar asa suntem noi romanii. mai e mult pana departe. ''SUNTEM AICI pentru CULORI/ SI pentru ALE NOASTRE VALORI''. respect!

cristian01405.09.2007 23:23

In presa de astazi a aparut informatia conform careia Becali l-ar fi jignit pe Zenga, si acesta vrand sa se razbune a semnat cu Dinamo. Ok..si daca e asa, rusine lui Becali, dar italianul nu e mai presus de cioban. De cate ori a spus Walter ca in Romania pentru el exista doar Steaua si atat, oare n-a spus el cat de bine se simte in Ghencea sau ca fanii Stelei sunt extraordinari ? Chiar fostul mare portar al Interului a spus-o, clar si raspicat in fata camerelor de luat vederi, in presa si prin toate publicatiile de sport.

L-am respectat enorm de mult si am crezut ca intr-adevar simte ceva pentru echipa asta, pentru culori si pentru suporteri. Nimic mai fals. S-a dus intr-un suflet la rivala de moarte, si-a incasat cuminte cecul, si-a asezat frumos sepcuta alb-rosie pe cap, fularul dupa gat si a iesit la rampa cu noi declaratii despre noua sa iubire. Penibil.

O alta bila neagra pentru Zenga ar fi faptul ca l-a pandit pe Hagi, si i-ar fi luat locul imediat. Din punctul meu de vedere, italianul e mult peste "Rege", dar primul a avut puterea sa refuze Dinamo, si pentru un gest ca asta merita toata consideratia. Nu inteleg cum de unii trec cu vederea asa usor. Eu personal ma simt tradat si mintit in cel mai josnic mod.

Imi vine in cap gestul lui Ogararu, dupa castigarea celui de-al 22-lea titlu, cand George avea scris pe sub tricou un mesaj pentru italian. Cu siguranta ca il respecta si in momentul de fata, dar nu stiu cat de tare mai crede in el.

Cert e ca Walter a fost indepartat de Becali intr-un mod jalnic, si am fost de partea lui, dar daca semnand cu Dinamo crede ca se razbuna pe cioban, face o greseala imensa pentru ca se razbuna pe noi, pe suporterii care-i cantau numele. Pe cei care au crezut in el candva. Pacat..

A venit cu inima..si portofelul deschis, la javre..si nu-i doresc decat sa continue opera de arta inceputa de Rednic in sezonul in curs.

Matteo05.09.2007 23:43

e a doua oara cand este umilit crunt de oier, in acel articol din gazeta scrie ca el nu avea intentia sa preia Dinamo sub nici o forma, ci astepta o eventuala demitere a lui Hagi, in contextul in care oierul il facea cu ou si cu otet pe la toate televiziunile si parea ca nu mai este decat o chestiune de timp pana va fi demis..Hagi E SFANT, E SIMBOLUL NOSTRU SI E MAI PRESUS DECAT Zenga , dar e oarecum de inteles aceasta atitudine a lui Walter, era sansa lui de a prealua echipa care o iubeste....daca Hagi are rezulate la Steaua nimeni nu i-ar mai putea pune postul in pericol,...deci Zenga nu-l pandea pe Hagi ca sa-i dea in cap, el cel mult pandea o conjunctura in care postul de antrenor sa fie liber.

 

 

Daca i s-ar fi dat ocazia sa antreneze la Steaua , Zenga ar fi spus da in secunda doi.....

 

un interviu din gazzetta dello sport de acum 2-3 luni cand Olaroiu era inca antrenor si nici nu se punea problema schimbarii antrenorului la Steaua

 

ThereauRistul06.09.2007 01:23

sicer imi pare rau pentru Walter...el e obisnuit cu suporteri fenomenali(vezi Ghencea,san siro, maracana belgradeana),cu suporteri care umplu stadionul si fac spectacol?? ce va zice cand va avea 350 ca la Dinamo -gloria??? hehhe si asta e o pedeapsa...pacat..o sa vada insa diferenta.exact ce spunea el..."mai sus de Steaua nu se poate in Romania!"...asa va fi Walter vei vedea....

st_194706.09.2007 01:28
Sa lasam vrajeala Zenga e in sufletu' meu unu din cei mai buni antrenori ai Stelei.

Eu cred ca omu a astept sa ajunga inapoi la Steaua

si pun pariu ca i-a fost greu sa mearga la Dinamo .... da' pana una alta eu il inteleg

e antrenor mai presus de Steaua

Pe mine m-ar dernaja sa vine RednecK in Ghencea nu ca un

stelist merge la catei .... asta e...

 

parerea mea e ca atat timp cat ii antreneaza pe caini sa-l tratam distant ... dupa .. ramane tot

Zenga.

 

Hai sa skimbam topicu ... am trait sa aud si pe asta: Porumboiu nu da jucatori la ekipele de sub

Vaslui :)

Daca ai citit mai bine ce a spus porumboiu ai fi observat ca in paranteza scrie (nr.rade in hohote)...cel putin asa scria in fanatik;)ca sa nu o dam in serios cu el..chiar daca e un ..j.e.g

vlad7506.09.2007 04:28

Conform spuselor lui Cornel Dinu,Dinamo risca sa-l piarda pe Walter Zenga care avea 2 oferte ,una de la Levante si una Olympiakos.Deci omul avea de unde alege,punct!Si inca una:conform GSP,Turcu ar fi pus pe speaker telefonul pentru Zenga in timp ce vorbea cu Becali .Cel din urma ar fi zis:"Ce-mi trebuie mie macaronar" ....sau :"N-ai vazut ce fite are nevasta-sa"(se referea la Raluca Zenga).Italianul s-a infuriat si pentru a-i face rau lui Becali a ales Dinamo.Domnule Zenga ,i se rupe lui Becali de dumneavoastra daca ati crezut ca alegand Dinamo veti face un mare rau Ciobanului.Rau ati facut suporterilor stelisti ,care inseamna Steaua,alegand clubul Militiei.Cand te gandesti ca mai aveai 2 oferte:una din Spania ,una din Grecia?!Dar ,nicaieri nu-i ca-n Romania domnule Zenga!Cluburi,gen Office,prieteni ca Dan Petrescu(prietenii stiu de ce) si marele bonus :femei multe si usoare!(imi cer scuze,dar ma refer la o parte dintre ele).Pai Grecia si Spania au cele mai urate femei din lume,aveai o arie mica de a selecta pe oricine vrei tu!Raluca,pentru tine cea mai buna alegere ar fi fost Grecia.Stateai linistita pana la adanci batraneti ca "Doamna Zenga",asa ca fii cu ochii in paispe!

helen06.09.2007 06:52

Domnule Walter, multe insuccese alaturi de echipa din groapa!!! fularsteau2

mache06.09.2007 07:28

Exista mai multe categorii de oameni :

- cei care intorc si al doilea obraz cand ii dai o palma si indura cand sunt jigniti

- cei care pleaca de langa cel care-l ocaraste si prefera sa-l combata prin metode tactice

- cei care replica cu un pumn

 

Va las sa ghiciti carei categorii se incadreaza antrenorii pe care ii are (i-a avut) Steaua...

 

Si vreau sa va intreb ... oare de cand suntem noi judecatorii tuturor oamenilor? vi s-a intamplat vreodata sa fiti jignit si facut cu ou si cu otet de catre sef ? Trebuie neaparat sa reactionam negativ la orice nu ne convine?

 

Incercati sa fiti obiectivi... daltonismul nu face bine sanatatii...

 

PS: il inteleg foarte bine pe Il Soldatino cand zice de "blestemul profesionalismului" dar in situatia creata de cioban era clar ca nu prea avea cum sa aleaga Steaua... (a ales Romania cel mai probabil din cauza nevestei nu ca n-ar fi avut de unde sa aleaga)

Stukha_steaua06.09.2007 07:48

Uite aici vreau sa adaug si eu ceva:Il Soldatino stie ce zice cu blestemul ala....dar treaba e ca asta este si trebuie sa ne adaptam

 

app: o intrebare pentru toata lumea

 

Cati credeti ca Zenga v-a renunta la semnarea contractului cu Dinamo din cauza noastra???

 

vorbim si noi ce sa facem..

alexblaja06.09.2007 08:07
n-are sens sa amestecam pasiunea pentru o anumita echipa, cu lucrurile care conteaza cu adevarat pentru un om. sunt convins ca majoritatea celor de aici ar accepta sa lucreze la clubul Dinamo daca i s-ar oferi un salariu dublu celui pe care il au acum.

 

Inca un post aiurea pe ziua de azi, cel al lui endorama :)

 

Problema nu e neaparat ca Zenga s-a dus la Dinamo, problema e ca a facut-o DUPA CE A DECLARAT CA PENTRU EL IN Romania NU EXISTA DECAT Steaua. (scuze pentru caps, dar m-am gandit sa vada si endorama despre ce vorbim aici)....

 

 

Care sunt lucrurile care conteaza cu adevarat pentru un om? Din postul tau reiese ca aceste lucruri sunt BANII! Daca asta crezi cu adevarat si nu ai scris treaba asta doar ca sa iesi in evidenta, atunci nici nu mai are rost sa discute cineva cu tine!

 

Am un sfat: daca iti place cum joaca Dinamo, vezi ca au un stadion pe Stefan cel Mare, du-te acolo sa-ti urmaresti idolii!

valentin2day06.09.2007 10:07
Inca un post aiurea pe ziua de azi, cel al lui endorama :)

 

Problema nu e neaparat ca Zenga s-a dus la Dinamo, problema e ca a facut-o DUPA CE A DECLARAT CA PENTRU EL IN Romania NU EXISTA DECAT Steaua. (scuze pentru caps, dar m-am gandit sa vada si endorama despre ce vorbim aici)....

Care sunt lucrurile care conteaza cu adevarat pentru un om? Din postul tau reiese ca aceste lucruri sunt BANII! Daca asta crezi cu adevarat si nu ai scris treaba asta doar ca sa iesi in evidenta, atunci nici nu mai are rost sa discute cineva cu tine!

 

Am un sfat: daca iti place cum joaca Dinamo, vezi ca au un stadion pe Stefan cel Mare, du-te acolo sa-ti urmaresti idolii!

 

Eu cred ca endorama are dreptate.In fotbal actual cel mai mult conteaza banii.Dorinta de performanta.Nu te poti lega de un club toata viata mai ales daca ai fost dat afara de la acel club.

 

NU CRED PE NIMENI CARE SA SPUNA CA NU SE ASTEPTA CA Walter SA ACCEPTE.

 

Personal mie mi-a placut Walter ca atitudine da nu ca antrenor, nu il consider un mare stelist, si nu cred ca are de ce sa se considere.Au fost stelisti mult mai mari care au trecut pe la cluburile rivale(unul chiar a pupat steagul rivalei de moarte) dar eu ii consider tot niste idoli.Nu exista oameni perfecti

korynna06.09.2007 10:12

Uite ca iti spun sincer,eu nu credeam ca o sa accepte in veci...deh...naivitate...

SS Lazio06.09.2007 10:39

Si eu sunt de acord cu marea majoritate a celor care au postat. Zenga este un impostor,un mincinos,un fals ,care pe buze avea virtute,respect "etern" pentru culorile ros-albastre,promisiuni peste promisiuni de revedere ...cand,de fapt,in el era doar moneda calpa :)

Ce om ordinar!...Intr-un fel ,chiar ma bucura ca s-a intamplat asa,deoarece i-am aflat caracterul si personalitatea.

Toate scuzele voastre sunt patetice:

*Zenga ar fi mers la Dinamo fiindca are nevoie de bani omul,saracutul de el,cum sa-si tina nevasta in puf daca n-are "parai" ?

Asa ca merge drept la Dinamo,avand si alte oferte,care ,personal eu asa cred,erau cel putin la fel de banoase.

Strasnic!

**Voia sa se razbune pe obraznicia lui Becali,care ar fi "depistat-o" de abia acum,intr-o conversatie cu Turcu

=))

Asta e deja sf,de gradinita,povesti de facut copiii sa mearga la somn la amiaza.

In primul rand,A lucrat destul de timp cu Gigi ca sa-si dea seama de nivelul sau intelctualo-moral,chiar cred ca el il cunostea mult mai bine decat oricare suporter.Nu vad de ce ar fi observat de abia acum,in aceste conditii extraordinare, ce caracter are Gigi.

In al doilea rand,razbunarea e arma prostului! Pentru ca singura varianta verosimila,din ipoteza asta, o constituie faptul ca vrea sa-i dea o mare palma ciobanului! Asadar,el renunta la tot ce ne-a promis ,la declaratiile sale cum ca saraca sa inima e doar pentru Steaua in Romania,la respectul suporterilor,chiar si la respectul a presei si al altor oameni din fotbal,pentru a se razbuna pe cine? Pe prostul Romaniei! Pe presedintele tiganilor ,bisnitarilor si sinistratilor!

Strasnic inca o data!

***Sotia si poate faptul ca ne indrageste tara[desi ma indoiesc la faptul ca ii place Romania],l-a facut sa revina in tara ,indiferent unde,indiferent cum,indiferent de situatie.

Asta cred ca e varianta viabila.

In orice caz,cat timp a fost antrenor in Templu a avut rezultate cel putin notabile.Insa,pentru ca este acum la echipa-copil a regimului Comunist,echipa Securitatii,a Instituiei care a ucis,oprimat enorm de multi romani,implicit la echipa cea mai anti-romanesca,si bineinteles la rivala noastra cea mai de anvergura,nu-i doresc nici 1% din succesul pe care l-a avut la Steaua.

Ramanem cu Hagi si eu sper ca cele 3 puncte pe care le vom aconta in meciul cu rrapedistii sa ii fie prima lovitura ,primul gand negru pentru el ca antrenor al dinamilor.

«123»