mey ce ma bucura foarte tare este ca portarul nostru confirma...chiar mi-a placut in meciul asta. avem si noi in sfarsit un portar pe care ne putem baza....cel putin momentan.
mey ce ma bucura foarte tare este ca portarul nostru confirma...chiar mi-a placut in meciul asta. avem si noi in sfarsit un portar pe care ne putem baza....cel putin momentan.
SALUT! Dragi steliste si stelisti, as vrea mai intai sa strig din toata inima
Forza Steaua & Forza Lazio (nu doar pentru ca au scos patrupedele, sunt fan Lazio din 1999)
mi-ar fi placut sa picam cu ei in grupe pentru ca ii astept de ani de zile in Ghencea, dar din pacate nu e posibil...
poate in optimi sau mai incolo, desi e greu de crezut...
in rest, si eu as dori sa vina Barca, dar si 2 echipe mai slab cotate, sa putem tinde spre primavara europeana...
despre atmosfera ce sa spun decat ca de obicei in Templu: SENZATIONALA
pacat ca cei de la tribune( mai ales a I-a) nu au scandat mai des alaturi de noi, dar una peste alta a fost foarte bine
Doamne-ajuta pentru. diseara!
De ati luat voi ca Slavia Praga este in urna 2? E pe 77 in "UEFA Team Ranking 2007" e printre ultimile echipe din urna 4. Mai cititi si voi si nu va uitati dupa toate prostiile scrise prin ziare.
Dupa cum vezi, eu am pus-o pe Slavia Praga alaturi de Rosenborg, in urna 4. E la prima ei participare in grupele CL, dar e o echipa periculoasa ...
Cu siguranta daca Hagi ii avea pe Ogararu, Thereau, Radoi la inchidere iar Elton sa orchestreze atacurile Stelei astazi ar fi jucat si Steaua altceva.
Frate, nu o da in ridicol: in loc de Thereau, ii are pe Neaga, Surdu si Zaharia. 3 atacanti in loc de unu.
In loc de Ogararu il are pe Golanski, care e foarte FOATE VALOROS. In plus il are si pe Emeghara si practic are la dispozitie 4 fundasi laterali cum n-au avut Zenga, Protasov sau Oli.
In plus, il are pe Rada fundas central si nu pe Baciu. Si asta se vede. Ia sa vedem noi ce facea Steaua (respectiv Hagi) cu un cuplu de fundasi centrali Goian - Baciu.
In plus, il are pe Zapata, si nu pe Carlos, Andrey sau Cernea (ai vazut ce ne facuse Cernea cu Ceahlaul in prima etapa, noroc ca aia au fost panarame si ca lu Zapata i-a venit cartea verde la timp).
In plus il are pe Bicfalvi si i-a fost transferat si Plesan (ghinion acum ca s-a accidentat).
Pun pariu pe tot salariul meu pe 5 ani si tot ce detin eu (si am destule bunuri materiale) ca si Hagi l-ar fi dat pe Elton. N-ai ce sa faci cu avortonul ala in fotbalul de performanta.
P.S.: ati zis de Oli ca nu promoveaza tinerii. Si Hagi i-a dat pe Ochirosii si A Iacob la Gloria Buzau. Iar pe Andrey l-a lasat la Steaua II si a preferat sa il joace pe panarama de Cernea. Si Hagi s-a prins ca e varza Croitoru si a vrut sa-l dea afara, m-ati inebunit ca e Oli mooist si nu-l joaca pe valoarea si briliantul de Croitoru.
In plus, lui Hagi i-a fost adus Badoi care e peste Nicolita. Numai ca Hagi "nu are coloana vertebrala" si nu poate sa-l bage pe Badoi in locul lui Nicolitza ca l-ar demite Jiji.
Asa ca hai la revedere.
15 bielorushi s-au p... pe un stadion intreg in momentul in care au aruncat cu fumigenele alea si si-au aprins tortzele....24514 tzarani pe un stadion pe care cu regret o spun s-a transformat intr-o mare stana in care oile cele mai proaste se aduna.Ghencea nu mai e ce-a fost,PN nu mai e deloc felicitari PS(singurii dar singurii ultrasi adevaratzi ai Stelei).Am fost la meci si in min 5 am vrut sa ma ridic sa plec dar cred ca am ramas pentru Hagi si la final la fel singurul pentru care m-am bucurat cu adevarat a fost tot el.Felicitari Gica!
15 bielorushi s-au pishat pe un stadion intreg in momentul in care au aruncat cu fumigenele alea si si-au aprins tortzele....24514 tzarani pe un stadion pe care cu regret o spun s-a transformat intr-o mare stana in care oile cele mai proaste se aduna.Ghencea nu mai e ce-a fost,.....
Ai perfecta dreptate: "Ghencea nu mai e ce-a fost, etc.".
te rog si eu sa nu mai pasesti niciodata in templu! mai bine pentru tine la altii sau la TV.
multumesc
In primul rand, invata sa vorbesti si nu mai arunca cu jigniri in toata lumea, al II-lea rand te contrazici cand spui ca erau 24514 de tzarani pt ca apoi sa zici ca cei de la sud sunt singurii care sunt ultrasi adevarati, ca sa nu mai vorbim ca si tu erai pe stadion, deci esti un taran, iar in ultimul rand: ban 3 zile pt ca nu poti sa porti o conversatie civilizata.
Pun pariu pe tot salariul meu pe 5 ani si tot ce detin eu (si am destule bunuri materiale) ca si Hagi l-ar fi dat pe Elton. N-ai ce sa faci cu avortonul ala in fotbalul de performanta.P.S.: ati zis de Oli ca nu promoveaza tinerii. Si Hagi i-a dat pe Ochirosii si A Iacob la Gloria Buzau. Iar pe Andrey l-a lasat la Steaua II si a preferat sa il joace pe panarama de Cernea. Si Hagi s-a prins ca e varza Croitoru si a vrut sa-l dea afara, m-ati inebunit ca e Oli mooist si nu-l joaca pe valoarea si briliantul de Croitoru.
In plus, lui Hagi i-a fost adus Badoi care e peste Nicolita. Numai ca Hagi "nu are coloana vertebrala" si nu poate sa-l bage pe Badoi in locul lui Nicolitza ca l-ar demite Jiji.
Asa ca hai la revedere.
cum poti sa spui ca e varza Croitoru.intr-un an o sa-i ia locul lui Dica ca principalul creier al echipei
pun pariu ca tu esti unul dintre cei ce acu un an il injurau pe stadion pe Dica
si cum poti sa spui ca Nicolita este sub badoi.pe ce lume traiesti.Nicolita face foarte bine si faza de atac si faza de aparare(el a dat pasa de gol lui Neaga)
in schimb ma surprinde Hagi in mod neplacut ca joaca mai mereu cu doi mijlocasi la inchidere
pfoai mai cand vad cata desteptaciune i-si manifesta unuii,cu cate ardoare i-si manifesta ,ba mai mult,isi impun punctul de vadere ca si niste mari specialisti in sisteme de joc.....si cand colo nu stie nici macat ce-i ala un sistem de joc.dar ei tot bat din gura...ca ala ,ca celalalt.....nu inteleg chiar nu mai exista pragmatism....tot vorbim de posibilitati,daca tot va pricepeti asa bine de ce nu vorbiti la concret de ceea ce a fost si ceea ce se putea face.vorbim ca babele in targ<ca daca era unul sau celalalt...ca daca,ca daca si iar daca......>
Eu sunt foarte fericit de Steaua si putin imi pasa ca jocul in anumite momente a fost haotic...important e ca nu am tremurat nici o secunda in timpul meciului,baietii inspirand incredere.iar cat despre jocul care nu se leaga la mijloc a-s dori sa le sugerez<carcotasilor>sa se uite la toti jucatorii care i-a folosit Hagi p teren pana acum si sa ia in considerare noii veniti....pai de unde omogenitate fratilor cand meci de meci nu joaca decat7jocatori,restul ba se accidenteaza unul si intra altul,ba sunt veniti noi si nu s-au integrat!si inca ceva...vis_a_vis de ochi rosii....sincer eu ma bucur pentru el ca a fost imprumutat la Buzau....pai fartilor...cand prindea el echipa la Steaua?!....cate5minute la3meciuri.....pai asa poti sa cresti in valoare facand doar antranamente?!nu cred.....macar acolo baiatul are sa-si exprime valoarea si are sa capete experienta....si sunt comvins ca v-a reusi!Forza Steaua!!!!!!Mereu Superiori!!!!!
@Radu The Odor
Oli nu avea jucatori pentru ca nu avea TUPEU sa ceara. Ii lingea dosul oierului orice ar zice, si daca Gigi s-ar fi hotarat sa-l calce in picioare, i-ar fi zis "nea Gigi, mai spre ceafa ca acolo n-ai calcat deloc". Asa ca vinde-ti destulele bunuri materiale, si "la revedere" dupa el.
Hagi a cerut jucatori, a pus (atunci) piciorul in prag si a obtinut o parte din ceea ce a vrut. Ca dupa aia au fost divergentele care au fost, asta e cu totul alta poveste.
Si for the sake of reality, termina cu toate plasmurile imaginatiei tale bolnave gen "Hagi a vrut sa-l dea afara pe Croitoru" sau "Hagi nu-l baga pe Badoi de frica lui Becali"
P.S. Pentru moderatori : facand un exercitiu de imaginatie, daca cineva il numeste pe un fost jucator al Stelei avorton si nu pateste nimic, eu daca il fac pe el tot avorton primesc ban/avertisment ?
cum poti sa spui ca e varza Croitoru.intr-un an o sa-i ia locul lui Dica ca principalul creier al echipeipun pariu ca tu esti unul dintre cei ce acu un an il injurau pe stadion pe Dica
si cum poti sa spui ca Nicolita este sub badoi.pe ce lume traiesti.Nicolita face foarte bine si faza de atac si faza de aparare(el a dat pasa de gol lui Neaga)
in schimb ma surprinde Hagi in mod neplacut ca joaca mai mereu cu doi mijlocasi la inchidere
Pun pariu prietene ca il cunosc personal pe Dica si in vremea cand il injura un stadion intreg, iar oaia de Becali il facea tigan, eu eram convins ca Dica tot star va ajunge. E unul din cele mai bune produse de la Pitesti si din Romania, dupa Mutu.
Dar prietene, Croitoru e ZERO BARAT. A fost adus in 2 ani de la divizia C la Steaua, iar omu chiar e de divizia C, nu degeaba a fost schimbat de Hagi in tur la pauza, iar acum nu a prins echipa. Oli s-a prins de asta si nu l-a bagat nici un minutel, iar Hagi s-a prins si a vrut sa-l dea de tot de la Steaua. Si pe el si pe barza-varza aia de Lovin.
Cat despre doi inchizatori, acum ca joaca si Hagi asa, poate va prindeti si voi ca in fotbalul modern chiar se joaca 4-4-1-1 cu doi inchizatori sau 4-3-1-2 in functie de cum o cere rezultatul sau echipa adversa.
Steaua nu va incepe in era Hagi nici un meci fara doi inchizatori, daca nu le-a inceput pe cele cu Ceahlaul sau Poli Iasi. Poate doar daca se baga Jiji.
hai bafta
Frate, nu o da in ridicol: in loc de Thereau, ii are pe Neaga, Surdu si Zaharia. 3 atacanti in loc de unu.
In loc de Ogararu il are pe Golanski, care e foarte FOATE VALOROS. In plus il are si pe Emeghara si practic are la dispozitie 4 fundasi laterali cum n-au avut Zenga, Protasov sau Oli.
DIntre toti enumeratt de tine nici unul nu se ridica la valoarea celor plecati, Golanski o fi bun dar nu se paote compara cu Ogararu, iar pe Thereau il jignesti daca l compari cu Neaga, Zaharia sau Surdu, Thereau stie fotbal cat situ astai toti la un loc iar ca tehnica pe Elton nu l egaleaza decat Dica. Singura exceptie e Zapata, foarte bun portar.
Inca ceva, dragul tau antrenor secund il vedea pe giginio Coman fotbalist de Steaua, plus ca a ridicat la loc de cinste locul doi pentru Steaua asa ca no coment.
Poti sa enumeri mii de jucatori de banda, de aparare, de atac, Steaua NU ARE MIJLOCASI OFENSIVI, asta e marea problema a Stelei. Daca esti orbit de iubirea fara limite pentru secund si nu vrei sa vezi realitatea .... pace tie!
sunt foarte multumita de meci...se putea mai mult da a fost bn asa cum a fost...bine ca ne-am calificat steag3 ![]()
![]()
DIntre toti enumeratt de tine nici unul nu se ridica la valoarea celor plecati, Golanski o fi bun dar nu se paote compara cu Ogararu, iar pe Thereau il jignesti daca l compari cu Neaga, Zaharia sau Surdu, Thereau stie fotbal cat situ astai toti la un loc iar ca tehnica pe Elton nu l egaleaza decat Dica. Singura exceptie e Zapata, foarte bun portar.
Inca ceva, dragul tau antrenor secund il vedea pe giginio Coman fotbalist de Steaua, plus ca a ridicat la loc de cinste locul doi pentru Steaua asa ca no coment.
Poti sa enumeri mii de jucatori de banda, de aparare, de atac, Steaua NU ARE MIJLOCASI OFENSIVI, asta e marea problema a Stelei. Daca esti orbit de iubirea fara limite pentru secund si nu vrei sa vezi realitatea .... pace tie!
Pace si tie prietene, care esti BRUSC orbit de lipsa de mijlocasi ofensivi, desi noi nu avem mijlocasi ofensivi de vreo 10 ani. (da-mi exemplu de mijlocas ofensiv pe care l-a avut Steaua in ultimii 5 ani si nu-l are acum). Iar eu o sa-ti zic ca macar acum il avem pe Bicfalvi, o mare speranta, deci e mai mult decat nimic. Ca s-a accidentat si plesan, ghinion, dar ala era al doilea mijlocas ofensiv. Deci aveam in lot.
Ogararu e un jucator bun, iar Golanski are aceiasi valoare. Ai sa vezi in scurt timp unde va pleca Golanski de la Steaua.
Cu Thereau in teren meci de meci aproape, am terminat campionatu pe locu 2. O sa vezi ca o sa iesim campioni cu Neaga si Surdu. Nu inteleg de ce il plangem atat pe Thereau. A fost alegerea lui, nu s-a acomodat in Bucuresti, gata, ce tot dezgropam *****. Zaharia e un atacant bun, a dat 2 goluri deja in cupele europene, a marcat in cupele europene si cu Gloria contra lui Ateltico Madrid. V Iacob era golgheterul Stelei in Cupa UEFA si va reveni curand pe teren. Romeo Surdu si V Badea sunt niste atacanti super ok. Deci de unde si pana unde ii plangi tu de mila lui Hagi ca nu are atacanti?
Si deocamdata Hagi nu m-a convins cu nimic ca nu e antrenor secund. A acceptat toate umilintele lui Becali, in direct si sub orice forma au fost ele. La revedere.
Si for the sake of reality, termina cu toate plasmurile imaginatiei tale bolnave gen "Hagi a vrut sa-l dea afara pe Croitoru" sau "Hagi nu-l baga pe Badoi de frica lui Becali"P.S. Pentru moderatori : facand un exercitiu de imaginatie, daca cineva il numeste pe un fost jucator al Stelei avorton si nu pateste nimic, eu daca il fac pe el tot avorton primesc ban/avertisment ?
Facand un alt exercitiu de imaginatie, nu mai era acum nimeni pe forum: Carlos facut maimuta si bananier, Zapata facut Gafata, Nesu facut micutul Picassa, Tudorel Stoica facut betiv, Boloni ungur etc etc etc ... pe langa astea, avorton pentru Elton este o realitate, nu o jignire. Numai un copil nascut prematur are 156cm la douajsicevadeani. Si majoritatea piticilor ca el se duc la circ, nu prea se baga in fotbal. Asta e, ghinionul lui. Daca il aduceam dupa ce confirmase la Barca
, mai intelegeam ...
Si for the sake of reality, il consideri pe Banel mai bun decat Badoi? (daca da, da-mi argumente, daca nu, spune-mi de ce nu-l baga Hagi) si tot pentru sake-u asta al reality-ului, explica-mi de ce l-a schimbat Hagi pe Croitoru in min 50 in tur si nu l-a bagat deloc in retur? De valoare ce e? Hai intelegeam, Oli fusese dobitoc si nu vazuse cat de valoros e Croitoru. Ce mai poti spune acum cand nici Hagi nu vede? La revedere
@Radu The Odor
Oli nu avea jucatori pentru ca nu avea TUPEU sa ceara. Ii lingea dosul oierului orice ar zice, si daca Gigi s-ar fi hotarat sa-l calce in picioare, i-ar fi zis "nea Gigi, mai spre ceafa ca acolo n-ai calcat deloc". Asa ca vinde-ti destulele bunuri materiale, si "la revedere" dupa el.
Hagi a cerut jucatori, a pus (atunci) piciorul in prag si a obtinut o parte din ceea ce a vrut. Ca dupa aia au fost divergentele care au fost, asta e cu totul alta poveste.
Sa inteleg ca lui Hagi nu i-a placut de Thereau si Becali l-a vandut la insistentele lui Hagi? Sau ca Oli a primit ordin de la Becali sa-l aduca pe Thereau?
Iti place sa aberezi intr-o veselie. Badea, Ov Petre (un joc aproape impecabil aseara), Thereau, Stancu, Elton, Andrey, Carlos nu au fost adusi in mandatul lui Oli?
Care au fost buni au ramas, care nu au plecat, cu restu alta poveste.
Crezi ca transferuri faci cand vrei? Anul trecut Becali a vrut sa fie sigur in CL ca sa-l ia pe Thereau, altfel nu venea.
Anul asta s-au purtat trataive cu jucatori din Argentina, Spania, etc. Cati au venit de acolo? Hagi de ce nu a mai pus piciorul in prag?
Tot romanasi de-ai nsotri au venit si tot adusi sa umple lotul, nu sa-i ridice valoarea.
@greenyes
Locul 2 ne-a dus in CL, locul unul nu a dus. Mai conteaza acum ca a luat Dinamo campionatul? La ce i-a folosit? Important e sa te califici in CL, unde vezi echipa mari, campionatul nu mai e asa important.
@greenyesLocul 2 ne-a dus in CL, locul unul nu a dus. Mai conteaza acum ca a luat Dinamo campionatul? La ce i-a folosit? Important e sa te califici in CL, unde vezi echipa mari, campionatul nu mai e asa important.
Pai iti dai seama RedStar, ca dupa logica unora, Liverpool trebuia sa se desfiinteze, ca nu a mai luat titlul cam de multisor in Anglia. In schimb a jucat 2 finale de CL in ultimii 3 ani. Una castigand-o.
Ce sa mai zic de Milan si Juve anul trecut: trebuiau sa se autodizolve din bun simt, nu !?
Asta e tata, fiecaruia ii place sa vada lucrurile cum il avantajeaza mai bine. Daca ar fi luat Oli titlu si nu ne baga in grupele CL, ar fi urlat toti pe aici ca titluri mai avem 22, conteaza mai mult sa intri in grupele CL ...
Iar aia cu Thereau a fost super tare
. Nu mai zic ca nu i-am considerat destul de fotbalisti pe Thereau si Elton, culmea, amandoi adusi de Oli si MM. Golanski remarcat de Oli acum un an in Cipru. Bicfalvi dorit de Oli si MM. Emeghara la fel.
recunoasteti fratilor ca micutzul Croitoru nu are fata de Steaua......d-le teodor in schimb nu cred ca Thereau nu era un castig pentru echipa de astazi a Stelei....linistiti-va si bucurati-va de ceea ce avem...iar Elton...avorton neavorton si-a umilit adversarii in primul meci in arabia..si credeti-ma am vazut meciul....unul dintre colegii sai,decarul denilson,campion mondial cu selecao,si cel mai cunoscut jucator al celor de la al nassr radea pe teren...credeti-ma denilson e unul dintre cei mai tehnici jucatori pe care i-am vazut...dar nu putea face pe teren ce a facut Elton cu amaratii aia....ma rog fiecare are dreptul la o parere...dar cand te gandesti ca a jucat la Steaua si acum nu mai e aici din incapatanarea unui oier....poate ca nu era de Champions League cum zice teodor,dar sincer,in Liga 1 se juca cu baietii asjtia pierduti...si poate poate se impunea incetul cu incetul....sunt de acord in schimb golanski e un mare castig pentru Steaua la fel ca si zapata....sunt multumit ca Hagi il arunca din ce in ce mai des in lupta pe bicfalvi(desi eu l-as introduce titular),dar sunt nemultumit ca Ochirosii a ajuns la buzau la fel ca Iacob
Facand un alt exercitiu de imaginatie, nu mai era acum nimeni pe forum: Carlos facut maimuta si bananier, Zapata facut Gafata, Nesu facut micutul Picassa, Tudorel Stoica facut betiv, Boloni ungur etc etc etc ... pe langa astea, avorton pentru Elton este o realitate, nu o jignire. Numai un copil nascut prematur are 156cm la douajsicevadeani. Si majoritatea piticilor ca el se duc la circ, nu prea se baga in fotbal. Asta e, ghinionul lui. Daca il aduceam dupa ce confirmase la Barca, mai intelegeam ...
Si for the sake of reality, il consideri pe Banel mai bun decat Badoi? (daca da, da-mi argumente, daca nu, spune-mi de ce nu-l baga Hagi) si tot pentru sake-u asta al reality-ului, explica-mi de ce l-a schimbat Hagi pe Croitoru in min 50 in tur si nu l-a bagat deloc in retur? De valoare ce e? Hai intelegeam, Oli fusese dobitoc si nu vazuse cat de valoros e Croitoru. Ce mai poti spune acum cand nici Hagi nu vede? La revedere
Una e sa fii ironic si alta sa fii nesimtit. Fara nici o legatura cu tine, normal. Si ca sa te citez tot pe tine, zi-mi cati jucatori de la Barca am adus in ultimii 10 ani. Sau cati jucatori am luat o echipa buna din Europa.
Il consider pe Hagi mai capabil decat tine (si decat mine) care jucator e necesar echipei intr-un anumit moment. Habar n-ai de ce il joaca Hagi pe Nicolita, asa ca iti dai cu parerea. La fel, habar n-ai de ce l-a schimbat pe Croitoru. Cand o sa il aud pe Hagi declarand ca vrea sa il dea afara pe Croitoru, atunci o sa te cred. Pana atunci, sunt doar presupuneri.
@RedStar
Thereau si Elton nu au prins nici un meci in mandatul lui Hagi. Daca ar fi prins perioada de pregatire si apoi ar fi plecat, l-as fi considerat raspunzator pe Hagi. Thereau a plecat din cauza modului jenibil in care a fost tratat, nu pentru ca a vrut Hagi sa plece.
Ce ii reprosez lui Oli e ca 1. Nu a cerut jucatori pe posturile deficitare (de asta poate nu aveam fundasi laterali, centrali, mijlocasi ofensivi, etc) si 2. Nu a stiut sa foloseasca jucatorii pe care i-a avut si care au fost adusi (de MM Stoica) si i-a lasat sa plece prea usor(si aici se incadreaza exemplele tale)...din care au mai ramas...2 ?
Nu vad legatura cu jucatorii care nu au vrut sa vina (poate din cauza ca nu este). Nu au venit din cauza atmosferei create de Becali la Steaua si a zgarceniei proverbiale a oierului, fara nici o treaba cu Hagi. S-au acoperit unele posturi deficitare, si s-au creat unele rezerve decente. NICI EU nu sunt multumit de campania de transferuri (spuneam si intr-un alt topic), dar in conditiile zgarceniei oierului nu stiu daca se putea face mai mult.
Ca sa iti fac si un sumar :
Oli - a acceptat tot ce i s-a dat, nu a cerut, MM a adus jucatorii si s-a certat cu Becali pentru putinii jucatori care au venit. Dupa plecarea lui (MM) au plecat (in bataie de joc) cam toti cei care au fost adusi, fara ca Oli sa miste un deget. Cu Oli acum (si fara MM), nu luam mai mult de 2-3 jucatori liberi de contract.
Hagi - a cerut jucatori, i s-au adus jucatori, nu toti pe care i-a cerut/vrut.
Pe de alta parte, eu zic sa te muti prin Europa ca sa "vezi echipe mari". Eu merg la stadion ca sa o vad pe Steaua, indiferent daca dincolo e Bate Borisov sau Real Madrid. Si campionatul va fi intotdeauna important.
Noi suntem Nordu` / Azi umplem peluza / Noi suntem Nordu` / Astazi joaca Steaua / Noi suntem Nordu` / Tot meciul o sa cantam / Noi suntem Nordu`/ Pe Steaua o incurajam / Lalalala...
Pai iti dai seama RedStar, ca dupa logica unora, Liverpool trebuia sa se desfiinteze, ca nu a mai luat titlul cam de multisor in Anglia. In schimb a jucat 2 finale de CL in ultimii 3 ani. Una castigand-o.
Ce sa mai zic de Milan si Juve anul trecut: trebuiau sa se autodizolve din bun simt, nu !?
Asta e tata, fiecaruia ii place sa vada lucrurile cum il avantajeaza mai bine. Daca ar fi luat Oli titlu si nu ne baga in grupele CL, ar fi urlat toti pe aici ca titluri mai avem 22, conteaza mai mult sa intri in grupele CL ...
Iar aia cu Thereau a fost super tare
. Nu mai zic ca nu i-am considerat destul de fotbalisti pe Thereau si Elton, culmea, amandoi adusi de Oli si MM. Golanski remarcat de Oli acum un an in Cipru. Bicfalvi dorit de Oli si MM. Emeghara la fel.
Nu e vorba de locul doi e vorba de mentalitatea instalata de secund, care numai de invingator nu era, nu e vina lui, el nu a fost crescut in spiritul Stelei. Iar noi am ajuns pe locul doi pierzand puncte in fata Craiovei, Ceahlaului si alte echipe de calibrul asta nu in fata unor super puteri fotbalistice.
Oricum fiecare are standardele lui legate de fotbal asa ca ... e o discutie fara sfarsit. Eu unul am avut incredere in secund dar m a dezamagit profund, a spus la a doua inscaunare ca nimeni nu schimba un sistem care funtioneaza si, ce a facut, a dus totul de rapa, am ajuns in finalul campionatului nici sa nu ne mai aparam exact, din faze fixe nu se mai marca, umilinta de la caini etc etc etc , dar fiecare e liber sa vada mare antrenor pe cine vrea, daca tu il vezi mare antrneor pe unul care l considera pe giginio comanelio jucator de Steaua si Elton nu.....no coment...and peace on erath!!!!
ca de obicei, Steaua -in grupe!! Dinamo- la cosul de gunoi
Borcea is trying to connect to UEFA Champions League server :
-loading.....
-fatal error
-connection reset by LAZIO
-please try again.....next year !
Steaua merita sa mearga in Champions League.Daca ar reusi AEK sa bata pe Sevilla cu 3-0 si sa intre ea in Grupa H am merge sigur in grupe,asa cu Sevilla parca am o nedumerire,dar am aratat un joc mult prea bun pentru a nu putea trece de grupe. steag1