FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Rasturnare de situatie

«123»
vanfootball24.08.2007 07:48

:)))

De la Gutza ni se trag toate problemele astea.

Virgil24.08.2007 08:27
E un lucru minor ca nu vrea sa respecte programul?! Dar probabil avea castile in urechi si nu a auzit ce i s-a cerut.

 

Ce ne mai place sa deformam informatiile sau sa le modelam dupa ceea ce dorim sa spunem! Nu scrie nicaieri ca nu a vrut sa respecte programul. Scrie ca nu a respectat programul. Asta poate sa insemne ca nu a putut, ca nu a inteles (a propos, jucatorii se plangeau ca Gica nu stie sa explice ceea ce le cere jucatorilor), ca... etc.

Asta e motiv sa-l dea afara? I s-a pus dintr-o data pata pe el si pac-pac (vorba lui Gigi) out. De parca jucatorul ala ar fi un pion pe o tabla de sah.

Rog seriozitate.

 

@ AndyQ

Sa nu divagam de la subiect, vorbim totusi despre modul in care Radoi face slalom printre declaratiile lui Becali, cu scopul de a-si spala el pacatele...

 

Asa o sa spui si cand Hagi va iesi cu clarificari in presa? Ca face slalom printre declaratiile lui Becali ca sa-si spele imaginea puternic sifonata? De unde atata ura pe jucatori? Ce usor e sa arunci cu vorbele si sa destrami si putina liniste care a urmat torentului Becali...

Lucia24.08.2007 08:36

am impresia ca tot ce s-a intamplat in ultimul timp la Steaua nu a dus deact la o dezbinare intre suporteri.

fiecare are opinia lui si fiecare trambiteaza in mii si mii de feluri...."Radoi e de vina', "Becali e de vina", "jucatorii sunt de vina", "Hagi e de vina"....vreau sa ma lamuriti cu ceva

cu ce ne-am ales?.. unde e Armata ultra gata sa lupte impotriva tuturor pentru echipa ei?.. unde sunt oamenii care pana nu mai ieri scandau numele unor jucatori precum Radoi, Dica , Goian , Petre Marin si despre care spuneau ca sunt noua speranta a fostbalului?

de cate ori nu am citit articole cu suporteri care strigau ca il iubesc pe Radoi , pe Dica ...s.a.m.d. e penibil acum sa asistam la injuraturile acelor care pana nu de mult scriau .. "te iubim mirele , sa nu pleci de la Steaua".

stiti care e problema cea mare a lui? ca e finul lui Becali si de aici toata aceasta poveste. pentru ca in loc sa va uitati la jucatorul Mirel Radoi, pe care multi cunoscatori cu adevarat ai fotbalului il lauda pentru pasele lui si actiunile lui(exceptand acele faze in care loveste .. ceea ce sincer se poate intampla oricui. si Hagi lovea pe teren in jucatori , poate nu fizic dar prin aroganta sa) va uitati doar la numele care e in spate: Becali. e pacat ca am ajuns sa il judecam dupa asta. si daca nici el nu joaca la Steaua pentru pasiunea pe care o are pentru acest club...atunci mama inseamna ca vom asista in curand la o mare "tragedie".

....Steaua a ajuns din nou sa fie acolo sus, in europa, acolo unde multi doream . au venit banii si din ce in ce mai mult faima. e cel mai titrat club din estul europei ....e cel mai iubit club din Romania si de catre romanii de afara...si asta nu poate spune decat un singur lucru , cine intelege bine cine nu sa mai citeasca:"Tot ceea ce este Maret, e pe atat de Greu, pe cat de Rar!"

AndyQ24.08.2007 08:42
"te iubim mirele , sa nu pleci de la Steaua".

 

 

Jucatorul Mirel Radoi pe care il purtam cu totii pe buze, mai demult, nu mai joaca nimic de o buna bucata de vreme. Mai trebuie reamintite episoadele Rosenborg, Dinamo, sau altele?

 

Asta-i viata de fotbalist: cand joci esti iubit, cand nu joci esti huiduit.

 

Crezi ca pe mine ma tine cineva la locul meu de munca daca ratez 2-3 contracte si aduc prejudicii? Sunt dat afara, pentru ca tot timpul exista unu` care sa ma inlocuiasca.

 

Nimeni nu-i de neinlocuit, nici chiar Radoi.

vanfootball24.08.2007 08:46
Ce ne mai place sa deformam informatiile sau sa le modelam dupa ceea ce dorim sa spunem! Nu scrie nicaieri ca nu a vrut sa respecte programul. Scrie ca nu a respectat programul. Asta poate sa insemne ca nu a putut, ca nu a inteles (a propos, jucatorii se plangeau ca Gica nu stie sa explice ceea ce le cere jucatorilor), ca... etc.

 

Nu a putut?! Suntem oameni in toata firea, Virgil. L-a pus sa ridice 200 kg deasupra capului, sa faca spagatul pe 2 scaune? Si daca nu a putut, de ce a trebuit sa-si ceara scuze pentru a fi iertat?

 

Jucatorii se plangeau ca nu stie sa explice? Care jucatori, aia care Neaga ca ar fi vorbit cu Gigi despre Hagi? Ai vreun citat luat din gura vreunui fotbalist al Stelei? Aaa, a zis Gigi! Ok, if that's enough for you...

alpopa24.08.2007 08:46

Becali are un talent deosebit de a juca la cacialma, la bluf. si ii iese, nu putzini sunt cei care s-au lasat pacalitzi si au sarit la gatul jucatorilor deshi, in cele din urma, nu exista decat UN SINGUR VINOVAT : EL CIOBANDANTE Gigi BERBECALI !

Daca mai era vreo urma de indoiala ca acest individ nu "tzine" la Steaua, acum ne-am lamurit : un stelist n-ar fi aruncat niciodata vina pe jucatori. Dar deh, ciobanul trebuie sa se scoata si el cumva, ca vin alegerile !

Virgil24.08.2007 08:49

@ Andy

 

Un minim de respect ar trebui sa ai pentru acest jucator daca esti stelist. Apoi, nu te compara cu Radoi. El e un nume in fotbalul romanesc si international, tu doar o trompeta care nu poate sa cante decat aceeasi si aceeasi nota falsa. Detractor al lui Radoi.

Daca e asa de slab cum ti se pare, crezi ca Piturca il folosea in meciul cu Turcia?

vanfootball24.08.2007 08:50

Virgil, cui i te-ai adresat?

 

 

Am revenit cu completarea. Nu tie m-am adresat.

Virgil

AndyQ24.08.2007 08:53
@ Andy

 

Un minim de respect ar trebui sa ai pentru acest jucator daca esti stelist. Apoi, nu te compara cu Radoi. El e un nume in fotbalul romanesc si international, tu doar o trompeta care nu poate sa cante decat aceeasi si aceeasi nota falsa. Detractor al lui Radoi.

Daca e asa de slab cum ti se pare, crezi ca Piturca il folosea in meciul cu Turcia?

 

Virgil, tot ce spuneam eu e ca Radoi nu e de neinlocuit, de unde tu ai dedus altceva.... Problema ta. [......................................] ...

 

Imi pare rau, parerea mea despre Radoi ramane aceiasi, ceea ce n-ar trebui sa te intereseze pe tine si n-ai ce face in privinta asta. [....]

Virgil24.08.2007 09:32

Andy, sper ca discut cu o persoana serioasa nu cu un pusti pus pe ironii. Pana a ajunge la faza ca R nu e de neinlocuit, ai mai scris ceva care pe mine ma deranjeaza cand vine de la un stelist. E un fel de ai scoate ochii pentru greseli izolate in cariera sa de exceptie totusi.

Dar poate nu stii sa faci o proportie, nu vrei sau cine stie ce alte motive te determina sa nu vezi ca partea pozitiva a carierei sesarului Stelei domina categoric partea mai putin buna. Problema ta nu ma intereseaza, dar... ai o problema.

Cel putin una.

AndyQ24.08.2007 09:50
Andy, sper ca discut cu o persoana serioasa ...

 

 

Virgil, pana sa te numesc eu pe tine "trompeta" mai e cale lunga, de unde si dorinta ta de a vorbi serios cu cineva. Scuza-mi ironia facuta, vad ca te-a deranjat mai mult decat m-a deranjat pe mine exprimarea ta. Nu-i nimic, nu se moare din asta.

 

E adevarat ca l-am pus pe Radoi intr-o lumina nu tocmai favorabila lui. Sunt sigur ca daca i-ar mai spune cineva ca a lasat-o moale, ca nu mai e acel jucator care incanta audienta, si-ar mai vedea si el lungul nasului, ar reveni la munca de jos si ar deveni iarasi acel jucator pe care il iubeam cu totii.

 

Eu am spus-o si in "era" Olaroiu: la Steaua inca mai sunt multi jucatori care nu-si au locul aici si sunt tinuti la echipa doar de dragul lui Becali, ca ii simpatizeaza el. Au mai fost o trupa de tot rahatu`, adusa de Olaroiu de pe la Timisoara. Stim cu totii valoarea si aportul acelor jucatori la victoriile sau infrangerile Stelei.

 

Nu cred ca tu nu vezi faptul ca Radoi e in panta, nicidecum in rampa. Suntem departe de apogeul lui Radoi, care sper sa nu fi fost cel de acum 2 ani, cand juca foarte bine. Tot timpul am sperat ca o sa-si revna si o sa arate mai mult decat atunci cand era in vânã, dar parca nu mai vin vremurile alea...

 

Sanatate!

fedora24.08.2007 09:56

Eu unul cred ca o sa iau o pauza.

Ma deranjeaza enorm faptul ca jucatorii sunt scosi vinovati de unii pe aici.

Acum, orice ar zice ei, orice ar face, nu au nici o sansa de a fi crezuti - ati auzit de prezumtia de nevinovatie?

Gigi e vinovatul nr 1, Hagi posibil are si el vina din cauza problemelor de comunicare (altfel injurati-l si pe Adi Ilie, nu doar pe jucatori), jucatorii sunt ultimii vinovati.

olfgob24.08.2007 10:31

Fooooaarteeee fruuumooooooos!!!!!!!!!!Jiji si fin'su isi dau seama ca au comis-o rau de data asta,ies cu o declaratie care sa ne destabilizeze\dezbine si mai mult decit sintem deja si ce obtin?EXACT ce au vrut :acum,in loc de binemeritatul cor de huiduieli pentru amindoi,se vor "injura"iar pertile de galerie\tribuna\samintari\ultrasi pentru ca fiecare crede altceva.DIVIDE ET IMPERA aplicat intr-un mod stralucit(inca nu pot sa cred ca a fost Jiji atit de destept pentru aceasta manevra)

vanfootball24.08.2007 10:39
Ma deranjeaza enorm faptul ca jucatorii sunt scosi vinovati de unii pe aici.

Acum, orice ar zice ei, orice ar face, nu au nici o sansa de a fi crezuti - ati auzit de prezumtia de nevinovatie?

Gigi e vinovatul nr 1, Hagi posibil are si el vina din cauza problemelor de comunicare (altfel injurati-l si pe Adi Ilie, nu doar pe jucatori), jucatorii sunt ultimii vinovati.

 

Eu ii cred pe jucatori. Acestia au spus ca nu s-au plans niciodata de Hagi.

CosminBr24.08.2007 11:11

Sa nu uitati vorba lui JJ: "Eu sunt DRESOR de OAMENI domnu Turcescu".

Radoi nu a facut altceva, prin ultima declaratie, decat sa se agate de ultima speranta, credeti ca pe el nu-l trec fiorii numai cand se gandeste ca i s-a demascat caracterul, cel de care vorbea JJ("e prea mare caracter Mirel"). Credeti ca ii este usor ca din rege cum era el in Ghencea, inainte de a veni Hagi, sa treaca la statutul de cersetor, ceea ce si este pe la palatul lui fecali?

Hai sa fim seriosi, el inca mai spera ca nu v-a mai fi injurat, ci macar ignnorat, si de aceea i-a si inchis gura lui JJ, ca altfel eu va garantez ca fecali mai venea cu un set de injurii la adresa lui Hagi in cursul zilei de ieri.

Eu tot ceea ce mi-as dori, nu este altceva decat sa nu-l mai vad cu BANDEROLA de capitan pe mana.

Poate ma considerati ciudat dar pentru mine acea banderola nu poate fi purtata decat de jucatori precum Lacatus, pentru mine e sacra si nu consider ca sluga lui fecali o mai poate purta de acum incolo, a patat-o destul pana acum. Eu nu sutin sa-l injuram sau sa-l omoram :excl: ci doar ca pe mana unui asemenea om nu mai are ce cauta acea banderola.

Consider ca daca il vad pe Mirel cu banderola e ca si cum JJ ne-ar stapani si ne-ar manevra de la distanta, ar fi acel "DRESOR de OAMENI" care se lauda ca este!!!! fularsteau2

1on24.08.2007 11:21

@CosminBr: Da' pe cine vezi tu cãpitan?

 

Eu zic ca la jocul cu BATE sã fie susținutã echipa, toatã, inclusiv Rãdoi&ceilalțicãpitani, și antrenorul Hagi, pentru cã se vede cã au nevoie de suportul publicului și nu e nici locul nici timpul de huiduieli și înjurãturi, nici la adresa jucãtorilor, nici la adresa lui Gigi.

CosminBr24.08.2007 12:16
@CosminBr: Da' pe cine vezi tu cãpitan?

 

Eu zic ca la jocul cu BATE sã fie susținutã echipa, toatã, inclusiv Rãdoi&ceilalțicãpitani, și antrenorul Hagi, pentru cã se vede cã au nevoie de suportul publicului și nu e nici locul nici timpul de huiduieli și înjurãturi, nici la adresa jucãtorilor, nici la adresa lui Gigi.

 

Pe Dica macar pentru primul an in care a fost injurat de anumiti specialisti stelisti in ale fotbalului, dar iti spun eu ca se gasesc solutii asa cum a gasit si nularoiu cand l-a numit, ma trec fiorii cand ma gandesc ca poarta aceeasi banderola ca si Lacatus. fularsteau2

DanStan24.08.2007 12:43

Ne invartim in jurul cozii. Ca ala e mai vinovat decat celalalt. De parca ar avea vreo importanta. Oricum nu vom afla niciodata ce s-a intamplat exact.

 

La urma urmei ce e mai important pentru Steaua ? Ca una din taberele aflate (se presupune) in conflict sa castige ? Sau ca echipa sa-si imbunatateasca jocul in asa fel incat sa nu se mai faca de kko nici in confruntarile internationale si nici in campionat ? Io as zice ca varianta a doua mi se pare preferabila.

 

Inca ceva : nu cred ca e cazul ca antrenorului Hagi sa i se treaca cu vederea anumite puncte slabe doar pe motiv ca ciobanul l-a atacat in ultimele zile. La urma urmei Steaua e mai importanta decat Hagi si daca antrenorul nu face fata atunci e clar ca nu are ce cauta la Steaua. Pe de alta parte insa contestatarii lui Hagi ar trebui sa se abtina si sa nu mai ia de bune toate pocnitorile aparute in presa. Hagi e acoperit prin rezultatele obtinute si atat timp cat echipa merge cat de cat acceptabil nu vad cui i-ar folosi aruncatul cu pietre.

 

Cat despre jucatori ... are vreo importanta ca unul e omul patronului iar altul nu ? Conteaza cum joaca. Cat timp joaca bine poa' sa raporteze tot ce-i trece prin cap, e treaba jucatorilor cum isi rezolva problema asta.

Virgil24.08.2007 12:47

Nu vreau sa inveninez atmosfera, dar gurile rele spun ca rezultatele satisfacatoare de pana acum din campionat, i-au fost asigurate de Gigi.

AndyQ24.08.2007 12:58
Nu vreau sa inveninez atmosfera, dar gurile rele spun ca rezultatele satisfacatoare de pana acum din campionat, i-au fost asigurate de Gigi.

 

 

Si in preliminarii? tot Ciobanu`?

comore24.08.2007 13:03

In confilictul antrenor-jucatori ii sustin ferm pe cei din urma. Oare de ce acestia nu s-au plans pana acum de un alt antrenor? De ce nu s-au plans de Zenga? Dar de Protasov sau de Oli?

Chiar credeti ca daca intelegeau tot ce li se cerea de catre antrenor si il considerau cat de cat priceput se mai plangeau de metodele sale? Aceleasi probleme de comunicare si comportament le-a avut Hagi si la Poli Timisoara! Sa fie oare o coincidenta nefericita? Hai sa avem incredere in jucatorii care ne-au adus atatea bucurii prin performantele lor europene! Sa le aratam cat de mult ii iubim!

DanStan24.08.2007 13:04
Nu vreau sa inveninez atmosfera, dar gurile rele spun ca rezultatele satisfacatoare de pana acum din campionat, i-au fost asigurate de Gigi.

 

Caz in care Steaua lui Jiji ar trebui sa traga obloanele.

Daca cumva s-a ajuns ca pana si meciurile cu Ceahlaul sau Iasi sa fie 'rezolvate de Jiji' atunci echipa n-are ce cauta in cupele europene si nici nu poate emite pretentii la primele locuri.

 

Oricum, e interesat de aflat daca nu cumva Jiji i-a rezolvat nasului si realizarile din Turcia (locul 2 si cupa). Mai mult, ar trebui investigat motivul pentru care Hagi n-a beneficiat de rezolvarile finului si la nationala. Adica ce, nu putea Jiji - la banii si valoarea lui - sa vorbeasca cu slovenii aia ?

comore24.08.2007 13:10

@AndyQ

Ce mult te-ai schimbat... Inainte abia asteptam sa-ti citesc comentariile. Erai printre favoritii mei...

1on24.08.2007 13:29
Ne invartim in jurul cozii. Ca ala e mai vinovat decat celalalt. De parca ar avea vreo importanta. Oricum nu vom afla niciodata ce s-a intamplat exact.

 

La urma urmei ce e mai important pentru Steaua ? Ca una din taberele aflate (se presupune) in conflict sa castige ? Sau ca echipa sa-si imbunatateasca jocul in asa fel incat sa nu se mai faca de kko nici in confruntarile internationale si nici in campionat ? Io as zice ca varianta a doua mi se pare preferabila.

 

Inca ceva : nu cred ca e cazul ca antrenorului Hagi sa i se treaca cu vederea anumite puncte slabe doar pe motiv ca ciobanul l-a atacat in ultimele zile. La urma urmei Steaua e mai importanta decat Hagi si daca antrenorul nu face fata atunci e clar ca nu are ce cauta la Steaua. Pe de alta parte insa contestatarii lui Hagi ar trebui sa se abtina si sa nu mai ia de bune toate pocnitorile aparute in presa. Hagi e acoperit prin rezultatele obtinute si atat timp cat echipa merge cat de cat acceptabil nu vad cui i-ar folosi aruncatul cu pietre.

 

Cat despre jucatori ... are vreo importanta ca unul e omul patronului iar altul nu ? Conteaza cum joaca. Cat timp joaca bine poa' sa raporteze tot ce-i trece prin cap, e treaba jucatorilor cum isi rezolva problema asta.

 

Sunt total deacord. Eu îmi pun multe semne de întrebare legate de declarația lui Gicã de dupã meciul cu Zaglebie când a spus cã nu a trimis pe nimeni la meciul lui BATE și nici nu s-a interesat de jocul lor pânã în acel moment. În mod sigur Olãroiu pleca direct în Belarus dupã tragerea la sorți. Þin minte cã dupã tragerea la soriți a turului 2, Olãroiu a spus cã se interesase deja de jocul lui Zaglebie deoarece era printre cele mai tari echipe cu care putea sã cadã Steaua atunci, cã nu își fãcea probleme dacã ar fi cãzut cu campioana Maltei, Luxemburgului sau Feroelor.

I.N.Money24.08.2007 13:45

Gica a zis ca nu a trimis pe nimeni la meciul cu islandezii din Liga,dar peste cateva zile l-a trimis pe Teja sa observe un meci a lui Bate jucat in deplasare si castigat cu 1-0.

Nu e vorba ca nu ne-am pregatit,e vorba ca ne-am dus cu aroganta acolo,cu aceeasi aroganta cu care a venit si Lens aici in 2005.

«123»