FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Oficial: Romeo Surdu la Steaua!

«123»
ariven2123.08.2007 07:49

Ii urez "BUN VENIT" lui Romeo Surdu la echipa noastra. Personal acest atacat mi-a fost drag in uram unui CFR-Rapid jucat la Dej, un blat ordinar la care era implicata toate echipa mai putin 3 oameni: Dorinel Munteanu, antrenor/jucator la acea dat la ceferesti, Martin Tudor si Romeo Surdu. Daca va mai amintiti, Martin Tudor s-a "accidentat" la incalzire, Dorinel se uita la modul cum joaca elevii lui si se inttoarcea catre "doctorul Muresan" si ridica din umeri aratand ca nu intelege, iar Romeo Surdu a marcat atunci de 1-0, fapt ce a declansat in randul coechipierilor mirare, doar vreo 2 sau trei au venit sa il felicite , mai mult de forma.

 

Ei bine in acel meci, suporterii ceferisti veniti de la Cluj strigau: "jucati pe teren" "hotii" si altele care nu le mai amintesc acum. Imi aduc aminte de Dinu Vama fostul presedinte al Rapidului striga la Jula fundasul ceferist aflat la acea data in lotul largit al nationalei sa o lase mai moale cum s-au inteles. Urmarea acestui "incident minor"-Jula nu a mai fost chemat la nationala, Rapid a castigat cu 3-1, gazdele care se laudau cu faptul ca vor juca pe bune , au facut primul blat notabil.

 

Ca si fapt divers, nasul de cununie al lui Romeo Surdu este nimeni altul decat...Razvan Lucescu.

 

Deci daca acest om a venit la Steaua, poate ca a venit din dragoste nu din interes. fularsteaua2 fularsteau2

stelist24/2423.08.2007 07:55

sper sa faca treaba, e un jucator promitator. plus ca nu este in virsta

Sasha23.08.2007 08:14

Bun venit Romica! Sper sa dai totul pentru Steaua si sa fii trup si suflet alaturi de suporteri si nu de oier. Sper sa ai o munca cit de cit fara interventii ciobanesti. Succes, la mai multe si la mai frumoase (goluri!!!).

Asculta antrenorul!

stelist nebun23.08.2007 08:31

bravo.surdu..sper sa faci treaba buna....si succes......aaa..so off topic.....sia revenit emeghara si critocea...vor juca cu bate borisov.....sursa gsp.....ca au jucat impreuna si emeghara si Cristocea si Iacob in amikl cu Steaua 2

imnikey23.08.2007 08:38

Bine ai venit Romeo Surdu!

17:30 prezentare Romeo Surdu - Sediul din Aleea Alexandru nr. 1-3

Se pare ca Jiji mai vrea sa mai faca niste declaratii despre Gica. Nu s-a saturat de cat l-a jignit.

@dy_00723.08.2007 09:41

scz de off-topic A plecat Gigelinho

il_scorpio23.08.2007 09:54

Va intreb si io ceva sincer...in loc sa dam 1.000.000 pentru Surdu si 500.000 pentru Zaharia mai bine ar fi luat unul singur de 1milion si jumatate( de preferat din strainatate, ca in Romania nu stiu ce varf de valoare luam de banii astia). Adica, sunt niste preturi cam mari...eventual mai punea Becali 500.00 si de 2 milioane chiar luam un varf de calibru..parca vad ca in iarna ii imprumuta pe amandoi:(

bubylycy23.08.2007 09:55

Bine a venit si sa dea cat mai multe goluri

E un jucator bun oricum avem nevoie de el

Bafta. steag1 fularsteau2

cosminho23.08.2007 10:11

Un ajutor in plus pentru Champions League! Poate sezonu asta nu ne mai facem de ras! fularsteaua2

 

Nu mai scrie cu litera mare fiecare cuvant,nu suntem pe mess sau pe mirc.

adriano23.08.2007 11:39

Venirea lui Surdu este una de bun augur.Hagi trebuie sa continue la Steaua si sa il sustina si jucatorii. Sorin Ghionea a dat dovada ca este profesionist.Becali nu trebe sa se bage in echipa.Speram sa se termine o data aceasta cearta de la Steaua.Bun venit Romeo Surdu.Sa faci treaba buna.Este ca pe vremea comunismului ,daca cineva nu-l asculta si venereaza il da afar(pe vremea lu Ceausescu acestia intrau la puscarie,care nu-l venerau pe Ceausescu).Si el mai zice ca e anti-comunism,poate pro.Ai fost un patron pe care l-am respectat,dar akm...

Lucia23.08.2007 12:04
Va rog frumos sa nu uitati si sa nu marsati manipularilor oribile din presa care au drept scop distrugerea Stelei si terfelirea imaginii lui Mirel Radoi, capitanul nostru, cel ce, va rog nu uitati, nu o data, a dat dovada de caracter, ambitie, vointa si dragoste pentru culorile ros-albastre. Multi ar vrea sa destabilizeze Steaua, lovind in cei mai buni oameni ai ei. Nu-i lasati sa faca acest lucru, nu le dati satisfactie acelor impostori de la Gazeta sau de la Pro Sport. Radoi ori ce ar fi este capitanul nostru, omul care a ales Steaua in detrimentul unor mari cluburi din Europa, refuzand salarii uriase. Nu uitati, Radoi nu s-a dezis nicodata de Steaua, ci a luptat pentru echipa intocmai ca marii fotbalisti care au ramas in constiinta noastra pentru ce au realizat la cel mai galonat club din Romania. Daca si voi il injurati pe Radoi, atunci Steaua nu mai exista, adevaratul spirit al Stelei a murit. Cum sa mai joace Radoi daca voi il huiduiti, voi cei pentru care a luptat neconditionat. Ati uitat ca intr-o perioada era singurul jucator din campionatul romanesc care juca la echipa nationala titular, restul erau stranieri. Ati uitat ca niciodata Radoi nu s-a dezis de voi. In schimb, voi care va declarati adevarati suporteri l-ati terfelit in presa pe nedrept. VA ROG CHIBZUITI INAINTE DE A INJURA PE UNUL SAU ALTUL SI NU VA LASATI MANIPULATI DE MASS-MEDIA! Ziaristii acum rad de voi, iar rapidistii si dinamovistii jubileaza si spera din tot sufeletul, se roaga ca Radoi la urmatorul meci sa fie injurat de proprii suporteri. Este intr-adevar regretabil ceea ce se intampla in prezent.

 

Super postare!!! esti unul din putinii care inteleg spiritul Stelei!!! macar noi sa fim deasupra tuturor mizeriilor care se intampla la Steaua!!!...sa incercam sa fim la fel de inflacarati in sustinerea echipei .. ca si dupa meciul cu Bate .. antrenorul belarus sa spune ca si antrenorul lui Standard Liege dupa meci : .."nu am mai jucat niciodata in fata unui asemenea public"....Bun venit Surdu!!!

Azazello23.08.2007 12:14
Va rog frumos sa nu uitati si sa nu marsati manipularilor oribile din presa care au drept scop distrugerea Stelei si terfelirea imaginii lui Mirel Radoi, capitanul nostru, cel ce, va rog nu uitati, nu o data, a dat dovada de caracter, ambitie, vointa si dragoste pentru culorile ros-albastre. Multi ar vrea sa destabilizeze Steaua, lovind in cei mai buni oameni ai ei. Nu-i lasati sa faca acest lucru, nu le dati satisfactie acelor impostori de la Gazeta sau de la Pro Sport. Radoi ori ce ar fi este capitanul nostru, omul care a ales Steaua in detrimentul unor mari cluburi din Europa, refuzand salarii uriase. Nu uitati, Radoi nu s-a dezis nicodata de Steaua, ci a luptat pentru echipa intocmai ca marii fotbalisti care au ramas in constiinta noastra pentru ce au realizat la cel mai galonat club din Romania. Daca si voi il injurati pe Radoi, atunci Steaua nu mai exista, adevaratul spirit al Stelei a murit. Cum sa mai joace Radoi daca voi il huiduiti, voi cei pentru care a luptat neconditionat. Ati uitat ca intr-o perioada era singurul jucator din campionatul romanesc care juca la echipa nationala titular, restul erau stranieri. Ati uitat ca niciodata Radoi nu s-a dezis de voi. In schimb, voi care va declarati adevarati suporteri l-ati terfelit in presa pe nedrept. VA ROG CHIBZUITI INAINTE DE A INJURA PE UNUL SAU ALTUL SI NU VA LASATI MANIPULATI DE MASS-MEDIA! Ziaristii acum rad de voi, iar rapidistii si dinamovistii jubileaza si spera din tot sufeletul, se roaga ca Radoi la urmatorul meci sa fie injurat de proprii suporteri. Este intr-adevar regretabil ceea ce se intampla in prezent.

 

 

Daca Radoi are coloana vertebrala si nu vrea sa-si ia portia de injuraturi ..sa iasa in fata si sa declare ca el nu are nimic cu Hagi, ca el e jucator profesionist si trebuie sa respecte ce-i cere antrenorul si sa dezminta complotul. Daca va continua sa taca ...este clara implicarea lui. Pacat, pentru ca valoare are.

 

 

Succes Surdu !!! Am incredere in talentul tau ! Putini la varsta ta aveau asa multe meciuri in divizia A !

Mihai Gruia23.08.2007 13:13
Super postare!!! esti unul din putinii care inteleg spiritul Stelei!!! macar noi sa fim deasupra tuturor mizeriilor care se intampla la Steaua!!!...sa incercam sa fim la fel de inflacarati in sustinerea echipei .. ca si dupa meciul cu Bate .. antrenorul belarus sa spune ca si antrenorul lui Standard Liege dupa meci : .."nu am mai jucat niciodata in fata unui asemenea public"....Bun venit Surdu!!!

Nu stiu cati vor intelege chestia asta. Momentan sunt multi care inghit tot ce le serveste presa. Ei nu inteleg ca: Piturca a plecat ca s-a certat cu Becali, Zenga a plecat lucrat de Dorinel, Protasov a plecat in tara lui la bani mult mai multi, iar Oli era prieten cu Radoi. Deci care e vina lui Radoi ?

 

Injurati in continuare jucatorii !!!!!!!!!!!!!!!!!

razvan_stelist200723.08.2007 13:23

steag1 este un transfer reusit

Cristocea_23.08.2007 13:57
Va intreb si io ceva sincer...in loc sa dam 1.000.000 pentru Surdu si 500.000 pentru Zaharia mai bine ar fi luat unul singur de 1milion si jumatate( de preferat din strainatate, ca in Romania nu stiu ce varf de valoare luam de banii astia). Adica, sunt niste preturi cam mari...eventual mai punea Becali 500.00 si de 2 milioane chiar luam un varf de calibru..parca vad ca in iarna ii imprumuta pe amandoi:(

 

Bogdan Stancu..Atacant de mare valoare!!

max1623.08.2007 14:01

fularsteaua2 Ma bucur ca a venit Surdu numai pentru ca Steaua are nevoie de cat mai multi jucatori care sa umple golurile lasate de cei lipsa (jucatori accidentati....indisponibili din diverse motive) . Acuma sa-l vedem si in teren, ca si la Neaga toata lumea era mandra bucuroasa nerabdatoare etc. si cand colo iata ca nu-i chiar asa.

 

Ar fi dragut daca s-ar ocupa cineva de site la pagina cu jucatorii, ca ramane de multe ori in urma fata de prezent.....

 

 

Steaua ESTE NUMAI UNA N-ARE RIVAL PE NICIUNA :biggrin:

alex-stelistul23.08.2007 14:05

forzateaua fularsteau2

 

Omeni buni .... ce faceti .... nu va pare bine ca a venit Romeo la Steaua...deci va zic ca Steaua va trece de grupele Ligi Campionilor....deci care stelist vrea sa stea de vorba cu mine...id de mess.....=>>>>alexika_hd

 

Renunta la limbajul gen MiRC. Scrie romaneste. Citeste regulamentul.

trahjan_steaua23.08.2007 15:13

O sa fac pe avoactul diavolului si o sa remarc ca a fost o prezentare reusita , si G. Becali s-a comportat foarte bine. In orice caz un jucator valoros , sper sa faca meciuri bune.

Steauaforever3323.08.2007 15:46

"La Steaua semneaza toti fara sa citeasca pentru ca au incredere in Becali. La fel a facut si Hagi si l-am smecherit. Nu am nevoie de licenta ca sa antrenez. Daca vroiam nu-l aduceam pe Hagi, pastram echipa tehnica, ei faceau antrenamentele si eu le spuneam de la ofiaca pe cine sa introduca in teren sau pe cine sa schimbe" a spus Becali...

no comment

cristi_mold23.08.2007 16:17

Crezi ca este adevarat ce spune? Nu mai credeti tot ce zice Beclai, ca jumate sunt minciuni.

 

Este interzisa citarea in intregime a postului anterior.

stelist24/2423.08.2007 16:20

chiar mai mult de jumatate

 

Este interzisa citarea in intregime a postului anterior. Citeste regulamentul.

Anais_stelistu23.08.2007 16:38

imi pare foarte bne ca romica a ajuns la Steaua......SI sper ca sa dea el golul victoriei cu Dinamo cum a dat in CFR-Dinamo 2-1...FORZA STEEAUA.. fularultrasfularsteaua2

sorel2006ct23.08.2007 16:49
fularsteaua2 Ma bucur ca a venit Surdu numai pentru ca Steaua are nevoie de cat mai multi jucatori care sa umple golurile lasate de cei lipsa (jucatori accidentati....indisponibili din diverse motive) . Acuma sa-l vedem si in teren, ca si la Neaga toata lumea era mandra bucuroasa nerabdatoare etc. si cand colo iata ca nu-i chiar asa.

 

Ar fi dragut daca s-ar ocupa cineva de site la pagina cu jucatorii, ca ramane de multe ori in urma fata de prezent.....

Steaua ESTE NUMAI UNA N-ARE RIVAL PE NICIUNA :biggrin:

 

Tu esti manelar ... Invata ma romaneste . FORZA Steaua ! forzateauafularsteaua2 fularsteau2 fular-campionii

w3bmaster23.08.2007 17:24

Bine Ai Venit

 

Sper sa faca treaba buna

 

Forza Steaua

sevilia8623.08.2007 17:49

Bine ai venit Romeo Surdu! sper sa joace cum juca la Cluj, sa nu i se urce la cap figurile ca a ajuns la Steaua si ca este mare vedeta si sa dea cu stangu an dreptu. Daca tot e jucator de ambele piciore sper sa fie stangaciu de care avea nevoie Gica ca talent are pustu ai mai trebuie seriozitate ca am anteles ca nu prea sa maturizat,se tine de tot felu de glume si farse.

 

 

p.s.se pare ca minim doi ani Dorinel era mai mult decat folositor Stelei.mare meci a facut aseara.Asta este un alt lucru "BUN" pe care berbecali...........an dorinta de a nu fi altul mai popular la club decat "merele oier"la dat afara pe usa din spate pe muti.

 

 

cu Steaua pana la moarte si dincolo de ea!!!!!

«123»