Ii urez "BUN VENIT" lui Romeo Surdu la echipa noastra. Personal acest atacat mi-a fost drag in uram unui CFR-Rapid jucat la Dej, un blat ordinar la care era implicata toate echipa mai putin 3 oameni: Dorinel Munteanu, antrenor/jucator la acea dat la ceferesti, Martin Tudor si Romeo Surdu. Daca va mai amintiti, Martin Tudor s-a "accidentat" la incalzire, Dorinel se uita la modul cum joaca elevii lui si se inttoarcea catre "doctorul Muresan" si ridica din umeri aratand ca nu intelege, iar Romeo Surdu a marcat atunci de 1-0, fapt ce a declansat in randul coechipierilor mirare, doar vreo 2 sau trei au venit sa il felicite , mai mult de forma.
Ei bine in acel meci, suporterii ceferisti veniti de la Cluj strigau: "jucati pe teren" "hotii" si altele care nu le mai amintesc acum. Imi aduc aminte de Dinu Vama fostul presedinte al Rapidului striga la Jula fundasul ceferist aflat la acea data in lotul largit al nationalei sa o lase mai moale cum s-au inteles. Urmarea acestui "incident minor"-Jula nu a mai fost chemat la nationala, Rapid a castigat cu 3-1, gazdele care se laudau cu faptul ca vor juca pe bune , au facut primul blat notabil.
Ca si fapt divers, nasul de cununie al lui Romeo Surdu este nimeni altul decat...Razvan Lucescu.
Deci daca acest om a venit la Steaua, poate ca a venit din dragoste nu din interes.
fularsteau2
