Haideti sa facem un mic exercitiu de logica: fotbalistii joaca in primul rand pentru bani! Asta e clar, sa nu ne mai amagim
ca, vezi Doamne, isi dau sufletul pe teren pentru suporteri sau pentru culori. Nu, fotbalistul secolului XXI joaca
numai si numai pentru a-si spori sumele din conturi. Plecand de la aceasta premisa, jucatorii Stelei se incadreaza
in tiparul de mai sus. Cum se pot castiga acesti bani? Raspunsul vine firesc: practicand un joc bun si util. Cine este
persoana care AR TREBUI sa fie responsabila de practicarea unui joc cat mai eficient? Antrenorul. Ei bine, 5 dintre cei
mai buni jucatori ai Stelei, daca nu cei mai buni, au venit sa se planga ciobanului-sef de metodele de pregatire ale
tehnicianului Gheorghe Hagi. Acuma normal ca se naste o supozitie: astia nu mai au autoritatea pe care o aveau cu Olaroiu si e clar ca il lucreaza pe antrenor! Nimic mai fals! Credeti ca de tampiti au facut acest lucru? Ati observat felul
in care tipa Gica la jucatori in timpul meciurilor, felul in care li se adreseaza sau, si mai grav, gestul, nici nu stiu
cum sa-l calific, la adresa lui Zaharia? Sa fim seriosi oameni buni, Hagi nu are stofa de antrenor!!! 5 jucatori, 5!!
se plang ca este cel mai slab antrenor cu care au lucrat vreodata! Si e vorba de niste jucatori care au lucrat cu
antrenori cu renume, gen Piturca, Zenga, Dumitriu, Protasov sau Olaroiu! Asta nu va da deloc de gandit? Repet, ei au
facut lucrul asta cu teama de a nu pierde acele prime fabuloase si implicit pentru a-i fi bine Stelei! Pur si simplu
antrenorul Gheorghe Hagi nu este nici pe departe la nivelul la care era ca jucator! Imi pare rau ca spun acest lucru, dar din pacate asa e! De aceea, vin si adaug ca cel mai bun lucru care s-ar putea intampla in acest moment Stelei ar fi ca Gica sa-si prezinte demisia! In plus, nu ar mai fii nevoit sa se lase umilit in ultimul hal de aceasta panarama de om!
P.S. Sa nu interpretati ca as fi de acord cu gesturile oierului sef! Ba dimpotriva! A creat o situatie din care
Steaua nu va avea decat de pierdut!