FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cutia Pandorei

«123»
glow22.08.2007 13:17

Cand ma gandesc ca Dnepr l-a lasat pe Oleg sa-si faca treaba si acum sunt pe primul loc, cu o victorie clara in dauna lui Dinamo Kiev imi vine sa arunc o bomba in "Palat". Stau sa ma gandesc ce-ar fi fost Steaua cu investitiile de acum si cu Protasov la timona.

Ba nu ma mai gandesc, c-o iau razna.

 

 

Eu cred ca am fi fost deja calificati in UCL si stateam linistiti asteptand sa-i umilim pe fiecare dintre rivalii nostri. PACAT ca Intaiul dresor de oameni e prea orb ca sa vada cum stau sau cum ar fi stat lucrurile. SUntem romani si ne ducem crucea. Primim exact ce meritam.

SSK22.08.2007 13:25

Foarte bun articol, Piece! Foarte complet si la obiect.

 

@sabnk2002

Din pacate, si eu cred ca mutarea meciului cu Pandurii este o manevra a lui Becali. E clar ca meciul cu Becali ar fi aratat ca publicul din Ghencea (inclusiv T1) este de partea lui Gica in acest conflict, iar asta nu i-ar fi picat deloc bine "finantatorului". Sa nu uitam ca si anul trecut, in niste perioade sensibile, Steaua s-a "pricopsit" cu niste suspendari la tanc, la care - sa vezi chestie! - nici n-a facut nimeni apel...

 

Si inca ceva, eu nu cred ca Dica face parte din acel nucleu de pucisti si sper ca nici Neaga. Oricum, nu-i vad deloc bine pe jucatorii despre care s-a scris asta. Deloc.

RobertoOff22.08.2007 13:29

@suporter** ....toata lumea de la club in frunte cu jucatorii sunt platitzi de cioban .. dc ciobanu zice ...restu executa .. ti`e greu sa pricepi nu ? .. nu`l dau p Hagi mare antrenor ..ca nu e .intradevar ....dar ..dc ar fi lasat in pace ... sa faca ce shtie el ..cu sigurantza nu ar fi rau ...sunt convins de asta..sunt scarbit de d`alde Radoi , Dica si care au mai fost sa se planga ... sa se planga de ce ? ca nu sunt ei in forma ? dc jucau bine si dadeau 2-3 goluri p meci se mai ducea vreunu sa se planga ca nu`i antreneaza Hagi bine ? Hagi ii antreneaza ..problema e ca Hagi nu le permite sa faca ei p "regii" Stelei ... marile vedete...nu`mi explic cum isi permit sa vb`easca ei de Hagi. fularsteau2

cosmo_krmr22.08.2007 13:34
Daca tu-ti imaginezi ca Oleg va reveni aici dupa "spectacolele" date de Intaiul Berbec al Galaxiei, inseamna ca esti naiv. Ziaristii din Ucraina chiar i-au cerut detalii despre conflict, iar Protasov, elegant ca de obicei, a declarat ca refuza sa vorbeasca intrucat presa din Romania va prelua imediat stirea.

Cand ma gandesc ca Dnepr l-a lasat pe Oleg sa-si faca treaba si acum sunt pe primul loc, cu o victorie clara in dauna lui Dinamo Kiev imi vine sa arunc o bomba in "Palat". Stau sa ma gandesc ce-ar fi fost Steaua cu investitiile de acum si cu Protasov la timona.

Ba nu ma mai gandesc, c-o iau razna.

Mare dreptate ai. Din nefeicire iata ce am pierdut, am pierdut un om iar astfel de oameni nu vin decat la 20 de ani odata: Ienei, Protasov, ...... imi doresc sa-l vedem macar peste 20 de ani, insa ma tem daca fecali va mai ramane in Ghencea, de ce? Pentru ca Protasov a fost unul din accidentele si neregulile comise de Michele(prietenii stiu de ce :biggrin: ).

sevilia8622.08.2007 13:41

Pentru Hagi si prestigiul lui, ar fi fantastic sa bata pe Bate cu un scor de maidan si sa demisioneze, sa ai dea o mare palma oierului.dar pentru noi stelisti ar fi o mare pierdere sa plece Hagi,ar trebui sa tinem cont ca pana acum an meciurile oficiale nu a fost anfrant,chiar dac a jocul echipei nu a fost spectaculos,sa nu uitam ca nu poti face o echipa care sa joace spectaculos an 30 de zile,avand si multi jucatori noi,multi titulari acidentati, are nevoie de timp si de colaborarea jucatorilor care jucatori nu ar trebui sa uite ca Hagi este cel mai mare jucator al fotbalului romanesc si ca ar putea sa anvete foarte multe de la un om ca el,care a jucat la cele mai mari cluburi ale europei unde Dica,Mirel,nega etc mai au foarte mult de muncit ca sa ajunga,macar rezerve, la echipele la care ajucat Hagi titular, sau macar sa se transfere direct din campionatul Romaniei pe 4.500.000$.Gica dupa mine ajunge maree antrenor dar are nevoie de timp,de jucatori disciplinati si normal si de un finantator care sa nu se mai creada an toate cunoscator.

 

 

 

p.s.Sant mai mult decat sigur ca acest scandal la pornit oieru pentru ca a observat ca popularitatea lui scade sub zero iar Gica este din ce an ce mai iubit de stelisti si a dorit sa se vada cine este PATRONUL dar cum era si normal berbecali a cazut tot el de rahat

 

Cu Steaua pana la moarte si dincolo de ea!!!!!!!

LeoKinG22.08.2007 13:49

Offtopic!

Nu va duceti azi sa cumparati bilete pentru meciu ci Bate ca iar sa stricat sistemu ala smeker a lu jj!!

cosmo_krmr22.08.2007 13:51
Mare dreptate ai. Din nefeicire iata ce am pierdut, am pierdut un om iar astfel de oameni nu vin decat la 20 de ani odata: Ienei, Protasov, ...... imi doresc sa-l vedem macar peste 20 de ani, insa ma tem daca fecali va mai ramane in Ghencea, de ce? Pentru ca Protasov a fost unul din accidentele si neregulile comise de Michele(prietenii stiu de ce :biggrin: ).

A ma scuzati am facut aceeasi greseala, ca multi altii, l-am uitat pe Mihai Stoichita. Asa ca "Doamne ajuta sa vina peste vreo 10 ani ca Ienei, Piturca sau Protasov.

 

PS: Uitam de multe ori de oameni care au facut performantze chiar si in conditii vitrege, Mihai Stoichita ramane un exemplu de cum ar trebui sa se comporte un antrenor, a fost om inainte de a fi antrenor. Acest lucru vi-l poate confirma oricare din acea echipa cu o medie increibila de varsta si care din pacate s-au pierdut prin strainatatzuri. El a fost cel care ne-a pus cea de a doua STEA deasupra siglei.

Maniosu_steaua22.08.2007 13:54

Cea ce se intampla acum la Steaua este un cosmar pentru mine ,parerea mea ca daca noi suporteri oamenii ce iubim Steaua intreaga suflare Stelista nu se strange sai arate acestui ologrofen numit Becali ca nu poate face asa ceva din Steaua ,ne vom pierde cu siguranta in spatiu atat numele Steaua cat si Galeria acesteia

Eu spun ca daca suflarea Stelista nu va lua o atitudine imediata rivali si europa vor crede ca Becali nea cumparat pe toti la fel si Becali va crede ca suntem de acord cu ce face el .si atunci ne vom numi suflarea Becala in nici un caz Stelista .In nici un caz eu nu vreau sa fac parte din suflarea in care se transforma Steaua si pentru asta daca sar face o adunare stelista contra Becali as fi primu care as iesi in strada cu cea mai mare placere

Sa ne aducem aminte cati oameni ieseau afara cand Steaua era in semifinalele cupei UEFA atunci era galerie de mi se sbarcea pielea pe mine si ma simteam mandru ca sunt stelist ,unde este acum acei oameni cand Steaua se prabuseste ?Unde sunt acei oameni care in 1994 purtau numai tricouri cu nr 10 si care aveau pe buze numai Gheorghe Hagi?Oare chiar un personaj ca Becali poate baga pumnu in gura sa tacem atatia oameni?

Trebuie cu ori ce pret dupa parerea mea sai aratam acestui oligrofen ca Steaua nu este a lui ca nu i-si poate bate joc de noi oamenii de rand doar ca are el bani .

ROMANI trezitiva pentru ca se alege prafu de doua mari simboluri in Romania Hagi si Steaua

yo_stelista nr122.08.2007 14:07

Acuma nu conteaza daca Hagi este un simbol al fotbalului romanesc,cel mai mare jucator.Nici macar dak era un om simplu,obisnuit nu merita asta.Pur si simplu e anormal ce a spus si a facut Becali! Cui i-ar conveni asta? poate Hagi nu e mare antrenor dar de unde stiti ca nu va fii? O persoana care iubeste atat de mult Steaua nu da tot ce e mai bun pentru echipa? Voi credeti ca a venit pentru bani? Nu,are destui. Unii jucatori din teren sunt pentru bani la echipa si nu cu sufletul. In al doilea rand dak jucatorilor nu le convenea ceva legat de Hagi,nu se intelegeau trebuia mai intai sa vb cu el,asa e normal,nimic nu e corect dak fata pe la spate. mie si nici nimanui nu i-ar placea sa fie barfit pe la spate sau sa faca ceva pe la spatele meu. Becali dak stia ca nu-i antrenor de Steaua dc l-a adus? nu vedeti ca in aceasta situatie Hagi este doar nevinovat, toti umilindu-l. Nici o persoana nu vrea sa i se intample asta, nu conteaza dak e Hagi ,eu sau tu. Be cali a inceput de la un lucru si a ajuns la altul. A in ceput ca nu ii convenea unde l-a folosit pe Radoi si a ajuns ca nu vrea sa piarda bani si ca e un dresor de oameni. Pana la urma nu are nici o logica. oare care e adevaratul motiv? E Hagi,Radoi sau Olaroiu? Ce vrea numai el stie. Nu e anormal ca de la faptul ca nu l-a folosit pe Radoi cum vrea sa ajunga un asemenea scandal, si presa internationala a inceput sa vorbeasca. Voi ce credeti ca cei din strainatate cred? ca cei de la Steaua sunt nebuni, fara respect, sclavi, fara demnitate. Toata aceasta imagine fiind creata chiar de patronu care se comporta ca in jungla unde numai el face lege.

Acesta e un cosmar care abia astept sa se sfarseasca, deoarece un"om" strica imaginea unui club pe care il iubesc!!!!!!

forzateaua

glow22.08.2007 14:08
Cea ce se intampla acum la Steaua este un cosmar pentru mine ,parerea mea ca daca noi suporteri oamenii ce iubim Steaua intreaga suflare Stelista nu se strange sai arate acestui ologrofen numit Becali ca nu poate face asa ceva din Steaua ,ne vom pierde cu siguranta in spatiu atat numele Steaua cat si Galeria acesteia

Eu spun ca daca suflarea Stelista nu va lua o atitudine imediata rivali si europa vor crede ca Becali nea cumparat pe toti la fel si Becali va crede ca suntem de acord cu ce face el .si atunci ne vom numi suflarea Becala in nici un caz Stelista .In nici un caz eu nu vreau sa fac parte din suflarea in care se transforma Steaua si pentru asta daca sar face o adunare stelista contra Becali as fi primu care as iesi in strada cu cea mai mare placere

Sa ne aducem aminte cati oameni ieseau afara cand Steaua era in semifinalele cupei UEFA atunci era galerie de mi se sbarcea pielea pe mine si ma simteam mandru ca sunt stelist ,unde este acum acei oameni cand Steaua se prabuseste ?Unde sunt acei oameni care in 1994 purtau numai tricouri cu nr 10 si care aveau pe buze numai Gheorghe Hagi?Oare chiar un personaj ca Becali poate baga pumnu in gura sa tacem atatia oameni?

Trebuie cu ori ce pret dupa parerea mea sai aratam acestui oligrofen ca Steaua nu este a lui ca nu i-si poate bate joc de noi oamenii de rand doar ca are el bani .

ROMANI trezitiva pentru ca se alege prafu de doua mari simboluri in Romania Hagi si Steaua

 

DE ACORD !!!

La meciul cu Bate trebuie sa-i aratam dresorului ca banii nu sunt totul pe lumea asta si ca Hagi e Hagi si va ramane pentru. toti Stelistii alaturi de Laca unul dintre cei mai iubiti oameni ce au imbracat tricoul ros-albastru

yo_stelista nr122.08.2007 14:24

Voi nu intelegeti ca dak pleaca Hagi Protasov,Zenga sau altii nu au sansa sa vina la Steaua decat sclavul Olaroiu? Becali a spus clar ca dak pleaca Hagi 100% vine Oli. Iar atunci clubu Steaua va fi condus de Radoi si Becali iar toti ceilalti se vor supune fara comentarii, ca dak deschid gura sunt dati afara. Asta e viitorul clubului dak pleaca Hagi. Becali a innebunit, nu vedeti ca se crede stapanul absolut al vietilor angajatilor, le da bani astfel dresandu-i. a declarat in direct. Steaua se poate salva doar dak pleak ciobana iar eu nu vad nici o sansa!!!!!!!!!

forzateaua

suporter**22.08.2007 14:30

este adevarat kbecali nu are un vocabular foarte bogat si ca il ia gura pe dinainte ,poate ca nu era nevoie sa dea atatea detalii,dar ku kat a spus mai multe de dam seama ca Hagi fabuleaza ,ca nu se pricepe si ca are o personalitate ,si ca nu se pricepe ce sa mai,asa ca nu mai vb aiurea si degeaba, cred ca stiti povestea si daca ati vzt aseara la 100%lamurea orice disperat care il prea mareste pe Hagi ca antrenor...pa

RobertoOff22.08.2007 14:43

la revedere ...se preavede cine p cine sustine aici ....@suporter** ...esti cam singurel tata... nu ne sperii cu un post.( dc asta credeai)

strezahuzum22.08.2007 15:08

Cand am zis ca o sa plangem dupa Oleg ... hehe .. cati nu mi-au sarit in cap ca uite, Oli a luat echipa de pe doi si a castigat campionatul, ca ne-am calificat in grupele "Sampions Lig", samd ...

 

Stiti ce rezultate are Oleg ? 6 victorii din 6 meciuri, 13 goluri marcate, 3 primite. Inclusiv un 3-1 in deplasare cu Dinamo Kiev, pe care i-a mai batut si sezonul trecut. Da' lasa, ca noi parca vad ca o sa ne chinuim iar cu Turcaloiu, ca el are DVD-uri, si "organizeaza apararea", ca doar "vrem rezultate, nu spectacol". Ce dracu, doar nu vrem sa fim ca prostii aia de la Dnepr care au si rezultate (maxime pana acum) si spectacol. Noi ne simtim bine cand echipa se chinuie meci de meci, nu cand se arunca peste adversar si-i da vreo 3 goluri de zic aia sarut-mana ca au scapat doar cu atat.

vanfootball22.08.2007 15:16
este adevarat kbecali nu are un vocabular foarte bogat si ca il ia gura pe dinainte ,poate ca nu era nevoie sa dea atatea detalii,dar ku kat a spus mai multe de dam seama ca Hagi fabuleaza ,ca nu se pricepe si ca are o personalitate ,si ca nu se pricepe ce sa mai,asa ca nu mai vb aiurea si degeaba, cred ca stiti povestea si daca ati vzt aseara la 100%lamurea orice disperat care il prea mareste pe Hagi ca antrenor...pa

 

Aseara, Becali s-a facut de tot rahatul. Dar, daca tu ai vazut un om coerent, e problema ta.

sanbk200222.08.2007 15:33
traditia si istoria sunt pastrate oricum dar pot fi onorate numai daca performanta este dusa mai departe!!! cu ce te incalzeste ca ai luat candva cupa campionilor daca acum joci in Liga a II-a( este doar un exemplu dus putin la extrem)? asa ca sincer nu sunt de acord cu tine ca Hagi trebuie pastrat indiferent de cat de bun antrenor este. Hagi este intradevar un punct de referinta pentru Steaua, dar asta nu inseamna ca este si cel mai bun lucru pentru Steaua. a fost un bun juctor nimeni nu contesta, dar acum trebuie privit ca un antrenor! si daca nu confirma......

principiile si onoarea nu ni le da Hagi ci fair-play-ul. defapt principiile ne fac sa fim fair-play, iar de aici se naste onoarea.

asa ca hai sa nu mai gandim putin cu inima si hai sa revenim cu picioarele pe pamant. problema trebuie luata per ansamblu, iar problema o reprezinta dorinta patronului de "a fi peste tot" la echipa, si a capitanului care a cam inceput sa prinda aripi si nu il trage nimeni de picioare in jos. asta este dupa parerea mea adevarata problema, pentru ca ce i s-a intamplat lui Hagi i se poate intampla si unui antrenor de 10 ori mai bun ca Hagi si uite asa pierzi oameni de calitate, in detrimentul echipei si al performantei, numai si numai din grandomanie.

 

si putin off-topic: ce ar fi la meciul cu bate sa fie afisat un banner pentru Radoi, cu un mesaj sugestiv, un "apropo" cum ar veni (nu injuraturi sau alte prostii), gandit bine? poate l-ar mai trezi putin la realitate, ma gandesc eu.

 

da, sunt de acord cu tine, hai sa nuantez putin...

 

traditia si istoria nu sunt pastrate oricum, sau cel putin eu cred ca conteaza foarte mult felul in care intretii aceasta trawditie. Spre exemplu, rapid are si istorie si traditie, dar asta nu ma impiedica sa-mi fie scarba de ei mai mult acum decat imi era acum 15 ani. Asta pentru ca mie de felul in care a evoluat "brandul" rapid in ultimii 15 ani mi-a fost total scarba, ceea ce a dus la o parere generala fata de "brand" total nefavorabila. De aceea spun eu ca daca acum "brandul" nostru o ia pe un drum pe care eu nu as vrea sa o ia, ne poata fi afectata si traditia si istoria. Nu sunt de acord cu faptul ca performanta trebuie dusa mai departe CU ORICE PRET. E doar parerea mea, nu trebuie neaparat sa fii de acord cu ea, of course :)

Crezul meu este ca Steaua cu Hagi va face performanta! Poate nu va lua titlul mereu, poate nici nu va lua titlul, dar asa cum ai spus si tu, este exagerata ideea ca ar putea ajunge atat de jos ( ligi inferioare, etc ) Este un brand PREA puternic!

Princippile si onoare nu ni le dau Hagi, neaparat, dar NEAPARAT UN OM CA Hagi! In momentul acesta tocmai onoarea ne este cel mai tare terfelita de acest cioban imputit si in afara lui Hagi, NU EXISTA NIMENI IN LUME care sa poata macar incerca acest lucru. Atunci cand nu era la Steaua, eu imi doream din tot sufletul ca Hagi sa vina la noi, pentru ca ar fi putut ( asa credeam ) sa tina piept ciobanului. In afara lui, nimeni nu poate face asta, fara sa stea capra, iar acest lucru contravine normelor mele de onoare.

Voi gandi toata viata cu inima :)) Imi rezerv acest drept! :))

Lucas22.08.2007 15:40
PS: Uitam de multe ori de oameni care au facut performantze chiar si in conditii vitrege, Mihai Stoichita ramane un exemplu de cum ar trebui sa se comporte un antrenor, a fost om inainte de a fi antrenor. Acest lucru vi-l poate confirma oricare din acea echipa cu o medie increibila de varsta si care din pacate s-au pierdut prin strainatatzuri. El a fost cel care ne-a pus cea de a doua STEA deasupra siglei.

 

Adevar graiesti!

AdrianUltras2522.08.2007 15:42

gata! s-a terminat totul!

 

ruptura dintre patron si suporteri nu mai poate sa fie reparata

 

am stat ani intregi si am privit cum acest cioban(imi cer iertare fata de ciobanii care muncesc din greu si care sunt oameni seriosi) a murdarit numele Stelei, cum a insultat foste mari glorii Steliste si cum a dat afara jucatori si antrenori iubiti de suporteri

 

ce a facut acum cu Hagi e picatura care a varsat paharul

 

L-a gonit pe Lacatus din Ghencea, a dat afara fosti mari jucatori care lucrau la club ca antrenori la grupe de copii si juniori pentru a ii inlocui cu nepoti(cazul Sames), a dat afara jucatori iubiti de suporteri pentru ca nu aveau valoare in ochii "prietenului-sfatuitor-atoatecunoscator-in-ale-fotbalului" Piturca(Elton) sau pentru ca erau mai iubiti decat el de catre suporteri(Neaga), a adus la echipa panarame pe care le-a impus titulari(ov Petre,Croitoru,Gigel Coman), a facut din Steaua un club rasist si xenofob si extremist si acum incearca sa ne intoarca pe toti impotriva lui Hagi sau a jucatorilor.

 

pentru ca asta face.

tot ce a spus pana acum a fost minciuna.

 

daca jucatorii il lucreaza pe Hagi o fac pentru ca asa le-a spus becalii(si trebuie intelesi in cazul asta pentru ca el ii plateste)

 

 

sunt sigur ca jucatorilor nu le-a convenit plearea lui Oli

ca totul era perfect pe vremea lui

 

nimeni nu pleca

nimeni nu venea

toti aveau posturile asigurate

Oli era fratiorul mai mare

 

Hagi a venit si a adus idei noi.a scos din joc unii titulari incontestabili(ov Petre)

si a adus multi jucatori noi(14!!! daca a venit si Surdu) iar lucrul asta nu cred ca le-a prea convenit unora dintre jucatori

 

dar de aici pana a il lucra pe antrenor e cale lunga

 

ia ganditi-va

 

ca sa lucrezi pe antrenor trebuie sa pierzi meciuri

ori daca pierzi meciuri nu iti iei banii

 

nu se risca jucatorii la asa ceva!

 

 

becaliii a zis ca jucatorii joaca acum cu ce stiu de la Oli

 

pb e ca Oli nu i-a invatat nimic!!!!!!

 

pe vremea lui Oli jucatorii jucau cu ce stiau de la Zenga si Protasov

 

mana lui Oli l-a echipa s-a vazut in meciul cu Boro cand a bagat fundas dupa fundas ca sa tina de rezultat desi jucam impotriva unei echipe caruia ii mai puteam da cateva lovituri frumoase

 

mana lui Oli s-a vazut in meciurile din campionat in care Steaua se chinuia

iar meciul pierdut cu Dinamo a fost "master piece-ul" lui Oli

 

 

l-am sustinut cat a fost la Steaua la fel ca pe restul antrenorilor

pentru ca am zis ca daca e la Steaua merita respectat

 

dar nu voi uita niciodata acel zambet facut de Oli cand il vedea pe MM Stoica cum aproape ca izbucnea in lacrimi atunci cand mckain ne-a dat gol in cupa cu Timisoara

 

Oli nu are valoare de Steaua pentru ca nu are valoare ca om

el e un antrenor pres

antrenorul secund al "principalului" becaliii

 

mai bine sa vad cum se chinuie Steaua in campionat cu Hagi la carma decat sa castige cu Oli

 

Hagi e un stelist adevarat si eu nu voi uita niciodata cum a venit in 98 din turcia ca sa ii raspunda spurcatului Lucescu pentru toate acuzele pe care acesta le-a adus Stelei

 

Oli ce a facut pentru Steaua?

a continuat munca unor oameni care desi nu s-au nascut stelisti si-au castigat acest drept, un drept pe care becaliii nu o sa il aiba niciodata

 

 

ciobane pleaca din Ghencea

mergi si spanzura-te cu fularul lui Dinamo!

 

p.s. mai am inca speranta ca becalii va prinde ceva virus exotic pana la sf saptamanii si va muri in chinuri groaznice.ebola sau ceva.sau poate avem noroc si mananca un iaurt din asta cu dioxina

The Flyer22.08.2007 15:42

tati,speranta a murit prima,nici macar n-a apucat sa scoata capul din cutie!asta pentru a ramine in legendele olimpului!

 

Gica va pleca,asta-i sigur!si faptul ca la cv va ramine o calificare in chl e un lucru mare,chiar daca a fost sa fie cu o echipa mediocra!ramine intrebarea:da infectul 1,5 milioane de coco pentru a-si lua corditul inapoi?daca da,cu scuzele de rigoare,eu nu mai calc pe Ghencea!stiu ca asta nu e o solutie,da' sa vad cum pleaca umilit din propria-i casa un adevarat simbol,pe linga Laca,Balint,Boloni,Helmuth si altii,eu nu mai suport!sunt satul de cacaturile oierului,sunt satul de tot ce s-a discutat pe forum,sa fim alaturi de echipa,sa ii vrem binele................!pai,bai oamenilor,nu se mai poate asa ceva!am luat gaze in fata de la gabori,pietre de la ciini in groapa si sa nu vina acum toti pustii sa-mi dea peste nas,stiu mai multe decit ei si nu e cazul sa se dea rotunzi,da' vreau sa vad si eu super liderii galeriei ca iau atitudine in acest conflict!eu nu fac parte din nicio factiune,munca si timpul nu-mi permit sa ma bag la scandaluri!puteti s-o faceti,sau va bucurati de 2 lei si 50 de bani?daca tot va dati scule pe net si ii injurati pe cei care,chiar si pe net,se baga in seama contra infectului,si v-ati dedicat viata fenomenului ultra si Stelei,va tine sa faceti ceva?ca d-aia sinteti lideri!

 

ca pleaca Gica,vorba aia,nu era un mare antrenor,ne-am chinuit cu toti saracii,e de bine,nu?!da-n meciul cu CFR v-a placut cum a pus echipa in teren?normal,asa si trebuia sa fie!deci,are stofa de antrenor sau nu?analizam un meci sau un intreg?cind era sclavul antrenor si avea acelasi numar de jucatori accidentati erau unii pe aici care-i tineau partea si aveam parte de egaluri sau infringeri!acum avem victorii si doua egaluri si nu e bine,plus ca s-a dezlantuit si cretinul satului,din varii motive!

ce facem,asta-i intrebarea?meciul cu Pandurii a fost aminat,nu ne putem striga dispretul fata de cioban,la meciul cu BATE il luam in colimator sau nu vrem sa facem rau echipei,care echipa,prin superbul sau capitan,sapa la groapa lui Gica?so,wtf?

 

pot sa-mi iau avertisment,ban,nu ma intereseaza!mi se rupe!da' vreau sa vad o reactie vis-a-vis de prostiile ciobanului de la cei care se vad buricul suporterilor!

Bundy22.08.2007 15:43

Daca pleaca Hagi... vine Oli, nu? ce urat suna...vine Oli sa joace direct in CL cu echipa, ce p**a lui ca doar e antrenor mare:)) vino Oli, esti bine primit in Ghencea, doar ne-ai luat de atatea ori apararea in fata patronului pe care l-ai si infruntat de atatea ori cand a vrut sa-ti impuna echipa. Al naibii cand vedeai biletelele alea le dadeai foc si le aruncai pe capota Maybachului ca un antrenor cu personalitate ce esti; numai bine te-ai dus la "studii" la arabii cu bani sa inveti acolo cum sa devii angajatul ideal, vezi poate iti faci si niste dvd-uri sa nu uiti.....

ducusv22.08.2007 15:46

Un articol dupa parerea mea bun din GSP:

 

Nu pleca, Gicã!

De cînd a început tot scandalul ãsta, cu Hagi nevoit sã suporte cele mai nebãnuite umilințe din partea unui om pe care trebuie sã-l suportãm noi zilnic, destui vãd în demisie modalitatea cea mai elegantã pentru Gicã de a ieși din acest circ. Ziariști, suporteri, oameni de fotbal îl sfãtuiesc pe Hagi sã plece. ªi totuși, chiar e cea mai bunã soluție pentru el? Chiar e cazul sã se încline în fața unui om care, poate, n-ar fi existat în afaceri și fotbal fãrã ajutorul lui Hagi? Chiar e cazul sã dea satisfacție unor jucãtori care, cu excepția lui Dicã, nu se pot apropia nici la un kilometru de ceea ce a reprezentat în fotbalul mondial Hagi? Chiar e cazul sã lase pe altul sã intre în Liga Campionilor, sã se bucure de o calificare pe care el a obținut-o, mai ușor, mai împiedicat, mai din faze fixe, dar a obținut-o? Chiar e cazul sã transforme în coșmar marele vis al vieții lui, acela de a antrena Steaua?

 

Deocamdatã n-are motive. Echipa e sus în campionat și va fi în Ligã. Poate progresa de la meci la meci. Lumea e de partea lui, puțini îi sînt împotrivã. Mircea Lucescu spunea odatã cã marii antrenori trebuie sã învețe lecția umilinței. Așa cã, Gicã, rãmîi și vezi-ți de treabã! E șansa ta, e trenul tãu din care nu trebuie sã cobori. Intrã în Ligã, aflã-ți adversarii, du-te la Barcelona, Madrid, Milano, Londra sau oriunde și ai sã vezi cum vei fi tu în centrul atenției, iar pe "celebrul patron" nu-l vor bãga în seamã decît amatorii de bani nemunciți! Apoi mergi mai departe în campionat, cîștigã-l și aratã-i cã poți fi la înãlțimea celor pe care "patronul" îi considerã ași! Demisia îți va folosi la imagine, dar nu profesional. De imagine nu mai ai nevoie, de performanțe da.

 

P.S.

Revãzîndu-l pe Realitatea, am redescoperit fața acelui om care se crede trimisul Divinitãții pe pãmînt românesc. Pe lîngã alte prostii, l-a jignit încã o datã pe Hagi, aruncîndu-i în fațã numele lui Olãroiu și Pițurcã, oameni cu care, se știe, Hagi nu are cele mai bune relații. În timp ce ne povestea ce mult ține el la nașul lui și cum i s-au umezit ochii la nu știu ce meci. Cînd iubești un om, nu-i amintești, în vãzul tuturor, lucruri care știi cã nu-i convin, nu-i rãsucești cuțitul în ranã.

 

ªi, în fond, cine ar fi marii antrenori pomeniți? Pițurcã și Olãroiu? Nu cumva singurii ce nu s-au bucurat de mari aprecieri în rîndul fanilor steliști, care au cam aplaudat plecarea lor?

Steauaforever3322.08.2007 15:46

Dupa venirea lui Hagi la echipa, jucatorii simt o schimbare. Hagi le cere altceva decat Oli iar ei nu sunt in stare sa puna in practica ceea ce Hagi le cere. Acum nu stiu nici daca Hagi are capacitatile de a le transmite clar ceea ce vrea. Consider ca daca jucatorii ar comunica mai mutl cu Hagi intrebandu-l "mai Gica, spune-ne si noua cum, ce si cum sa facem...", dar nu, ei merg direct la Becali si spun "nu ne place, ca noi ne obisnuisem sa dam gol si dupa aia sa punem autobuzu in poarta". Nu tata, acum trebuie sa munciti mai mult, sa va demarcati, sa faceti si voi un dribling, sa trageti si voi mai mult la poarta din toate pozitiile, sa creati faze, sa creati zone pentru atacanti si invers. Aici e problema..... O fi jucat Hagi prin Spania, Turcia dar nu cred ca a uitat limba romana si acum vorbeste in limba chineza..... Si in fond si la urma urmei, ce mare branza o fi sa intelegi ceea ce iti cere un antrenor.... Cred ca nici jucatorii nu au un coeficient de inteligenta prea ridicat pentru a putea rezolva o asa problema

In alta ordine de idei, mai cred ca aici poate fi si o alta lupta intre neamul Becali si influente din partea orgoliosului Piturca si mici intrigi ale lui Gica Popescu.... cine stie ce polite au ei de platit intre ei si noi stam si ne frecam nervii pe forum.....

Sanatate!!

forzateaua

oz_4bmW22.08.2007 15:50
Offtopic!

Nu va duceti azi sa cumparati bilete pentru meciu ci Bate ca iar sa stricat sistemu ala smeker a lu jj!!

 

sa ma C*C pe sistemu lor de tiketing....isi bat joc de noi...nu ma plang...probabil e si vina mea..de ce sa zic nu...dar luni marti si azi inclusiv..am fost sa-mi iau si eu bilete la meciuri..si ce sa,vezi luni am fost prea tarziu la 7 30 nu mai era nimeni,ieri la ora 18 fix am ajuns in fata caselor de bilete stiind ca pana la 20 e programu si la ora 17 asa scria pe fisele de pe casele de bilete...(nu 18 cum au zis cei de pe siteu steauafc.ro ..si azi...la ora 3:30 am fost la "Templu"si.....surpriza...s-au pisat iar pe toti suporterii care veneau cu abonament...sa-si cumpere bilet..au anuntat ei ...sec si brusc asa ca maine si vineri se reiau vanzarile iar pe siteul oficial ...nu ne anunta nimeni nimik pana la ora 2

..nu putem sa facem si noi ceva ?...un mic protest...am inteles...asa e in tarile civilizate...dar acolo macar totu merge la cheie...(poate sa faca cineva un articol in legatura cu cacaturile astea) ..merci !

Steauaforever3322.08.2007 16:03
pacat mare ca Hagi nu va putea continua la Steaua! insa aducerea lui Oli cel docil nu va insemna nimic in sensul cresterii performantelor!echipa o sa fie la fel de anosta si o sa aiba aceleasi complexe.de ce nu are tupeu acest bekali sa aduca un antrenor mare cu adevarat?pentru ca un antrenor mare cu adevarat are si caracter si oieru nu ar putea inghiti asta!Becali trebuie sa stie ca un caracter curat,onest si deschis nu se cumpara cu bani...oricati ai avea... si apropo nici scaunul prezidential!!!

 

Pai aici e cheia: nu vrea sa aduca un antrenor mare! Sau nu poate. Oricum, de acum cred ca deja s-au selectat antrenorii care vor veni in Ghencea. La prima interventie a lui Becali la echipa, un antrenor mare ar pleca.... Mai bine s-ar face el antrenor si in felul asta ar rezolva problema.... sau cine stie la cat e de sucit...poate s-ar da singur afara :biggrin: sa zica:"gata hahalerelor, am avut o viziune azi noapte si se facea ca plec de la Steaua. Se facea ca zburam pe luna" :biggrin:

The Flyer22.08.2007 16:07

si,sa nu uit:limbajul intr-un sport de echipa nu conteaza!sau sa-i spun comunicare pe cale orala in limba romana,predata la academie?eu am 10 ani de hockey facuti si pe vremea cind era marele Varga era antrenor la juniorii Stelei(intre noi fie vorba,un bozgor get-beget,care nu cunostea limba romana la perfectie si in loc de **** ma-tii iti spunea ****-ti **** in ma-ta!),plus ca tactica jocului era de neinteles daca stam sa ne gindim doar la comunicarea in limba materna,cu toate astea ne-a scos campioni nationali in acel ani,vreo trei!si acum,sper ca script-urile sa nu-mi cenzureze mesajui,sa nu ne luam de faptul ca Gica nu vorbeste romana la modul literar,ar fii chiar imposibil si boii de jucatori de la Steaua n-ar trebui sa se lege de asta,printre altele!

ideea e ca la Steaua au devebnit,unii jucatori,nu toti,cam frustrati,pentru ca nu cunosc,sau au ajuns sa nu mai cunosca,elementele esentiale ale fotbalulu! si asta se vede!e vina lui Gica,nu,tre' sa-i invete cum sa centreze,cum sa paseze,unde sa stea in tere,cind astea se invata ceva mai devreme!

nu continui pentru ca sunt plin de draci,dar Gica,te rog,baga-ne in chl si du-te,lasa-l pe cioban,alaturi de fin,sa caute un sclav nenorocit pe care sa-l dreseze cum vor ei!tu nu esti facut pentru a fi pres,ai fost un jucator fenomenal,ai stofa de antrenor(si nu o vei demonstra aici)si e pacat sa te umilesti in fata unui cioban cu trei clase si a unui fin care se vede un mare stelist!

«123»