Asa cum ma steptam sunt destui care nu au nteles nimic si isi propaga ideile putine si fixe vis-a-vis de acest om, anume ca a facut, a dres, bla,bla. Eu nu am negat niciodata meritele ecestui individ la Steaua, am vrut acum sa subliniez josnicia caracterului sau. Fara sa fie in discutie echipa sa, s-a trezit el sa intervina sa spuna ca Steaua a fost ajutata in aceste etape, iar cine crede asta este un dobitoc. Asta dupa ce dupa meciul cu Ceahlaul, iar ii dadea dreptate scarbei de pinalty. Asta dovedeste stelism, cretilor , sa te alaturi jegurilor din presa care denigreaza voit Steaua, tocmai el ,care acuza pana acum aceasta stare de fapt? Nu ma intereseaza conflictele sale personale cu Gigi sau Argaseala, dar daca e barbat sa si le duca in particular , nu prin presa , ca pana acum n-a venit cu nici o dovada ca n-a furat la transferuri si nu si-a bagat el in buzunar comisioanele.
Incep sa fiu convins de faptul ca tu iti cauti tinte/subiecte doar de dragul de ati justifica nume de "radical", probabil ca esti inca la o varsta adolescentina(sau ceva reminiscente din aceaa perioada) si inca incerci sa impresionezi, sa uimesti prin vorbe macar.
Dar sa revenim la ce ai spus: MM si-a aratat masura caracterului sau atunci cand s-a luptat pentru Steaua, cand in numele Stelei a tacut si a indurat umilinte din partea lui Gigi, cand in numele Stelei si-a facut dusmani, s-a injurat cu toata lumea, constient ca isi va face dusmani pe viata, si chiar in numele Stelei s-a luat la bataie. Apoi daca avem puterea de caracter sa judecam drept, da Steaua a fost ajutata de arbitrii. Discret sau mai pe fata se incearca o echilibrare a balantei: Dinamo a fost mereu ajutata, si ..ca sa ne inchida gura, sa fie "echitabil" si Steaua a fost ajutata, (ultimele meciuri Steaua- Iasi, Dinamo - Ceahlaul e o dovada.) Spui ca nu te intereseaza conflictele sale persoanele, ...nici nu trebe sa te intereseze dar nu poti judeca un om , nu poti da verdicte in ceea ce priveste caracterul lui doar doar construindu-i tu un context cum vrei tu, rupt...de conflicte. Repet: Omul isi apara echipa, ..iar asta se stie: echipele mari sunt favorizate, si MM pentru asta se lupta: ca echipa lui sa obtina un arbitraj corect.
Si chiar nu inteleg: de unde atata nevoie de "radicalism" pentru un om care , cum toti suntem de acord, a ridicat Steaua, a participat activ...la istoria Stelei. Cauta ...si tu alte subiecte demne de "radicalism" si lasa-l tu pe MM acolo unde este, ...ca a facut bine ce a facut. Sunt destui istetzi de alte Argaseala sa se ia la hartza cu el....
