FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pescarii in ape tulburi - Reloaded

«123»
Il Soldatino09.08.2007 20:11
Recunosc ca mi-am iesit din fire si imi pare rau pentru mesajul respectiv, dar nu am putut sa ma abtin in momentru in care am vazut ca la un astfel de meci suporterii tot la injurarea lui Becali se gandesc.

Acum vad ca se pot modifica mesajele :)...

Acum probabil imi voi mai lua si cateva zile de ban pentru offtopice

 

=))...nu-ti iei nika man....shazi cumincior :D

sanbk200209.08.2007 20:12
@sanbk2002 ai citit in ziarul gsp de gafata,..... ai fost la meci sa vezi daca asa a fost? Sincer, am fost chisr in spatele portii si am vazut cum i-a dat ala cu cotul in stomac si a scamat mingea din mana, dar nu a fost singura faza unde arbitrii "au vazut bine" .

 

Salut!

 

Da, am fost la meci si am stat si eu exact in spatele portii unde s-a intamplat faza, pe primele 10 randuri, asa ca probabil am fost vecini.

 

Cred ca m-ai inteles gresit, iar textul pe care l-am scris sta marturie. Eu am zis ca gsp sunt niste infecti care pun presiune pe noi prin aceste porecle de rahat, iar mai mult de atat, eu am tot zis astazi tuturor ca eu consider ca a fost fault clar la portar, acesta fiind in 6 metri!

 

Daca din postul meu nu se intelege asta, imi pare bine ca am clarificat acum acest lucru.

 

Multa bafta

 

PS. Pana cand voi avea 70, tot acolo ma gasesti :))

Dragoshel09.08.2007 20:16

da, chestia e ca nu am citit tot postul tau av vazut ca ai scris despre "gafata" si daia.

 

Da, chiar am fost vecini:D s-ar putea sa fie chiar de scaune.

Ciofu T Dumitru09.08.2007 20:32

Intrebati-l pe marele Prunea, cum se poate lua un gol idiot, si totusi, peste ani sa fii considerat, unul dintre poartarii buni pe care i-a avut Romania. Lobont de ce freca banca de rezerve pe la Ajax sau Fiorentina? Si totusi e un portar bun. Marele Moraru a fost tinut in teren pana s-a umplut de "graunte" (Romania 4-6 Yugoslavia) iar Silviu Lung lua si el goluri prostesti. La fel si ziaristii. Pana nu se apuca sa scrie, zici ca-s mari filozofi, iar cand deschid gura, iti vine sa-ti rupi diploma de "Homo Sapiens".

Il Soldatino09.08.2007 21:08
Intrebati-l pe marele Prunea, cum se poate lua un gol idiot, si totusi, peste ani sa fii considerat, unul dintre poartarii buni pe care i-a avut Romania. Lobont de ce freca banca de rezerve pe la Ajax sau Fiorentina? Si totusi e un portar bun. Marele Moraru a fost tinut in teren pana s-a umplut de "graunte" (Romania 4-6 Yugoslavia) iar Silviu Lung lua si el goluri prostesti. La fel si ziaristii. Pana nu se apuca sa scrie, zici ca-s mari filozofi, iar cand deschid gura, iti vine sa-ti rupi diploma de "Homo Sapiens".

 

:))...super.

DOUBLE10.08.2007 07:16
de obicei exista cate un coleg care face poze la meciuri...nu stiu daca aseara a avut vreunul timp sa se ocupe si de aceasta sarcina...

Multumesc de raspuns. Dar ma refeream la rezumatul meciului, care era pe site, ca intotdeauna. Doar trebuie sa-mi completz arhiva, nu ?:) O zi buna !

sorinf10.08.2007 09:02

salut

nu am mai postat demult

m am multumit sa citesc comentariile

insa acum cred ca trebuie lamurit clar

Zapata a fost faultat clar

explicatie

1se afla in suprafata de protectie

2 nu avea nici unul din cele doua picioare pe sol

3 a fost jenat

toate cele 3 conditii care trebuie indeplinite simultan pentru fault

daca ar fi avut un picior pe sol

se poate lasa la aprecierea arbitrului daca portarul e jenat impins lovit

altfel e fault fara dubii

orice specialist in arbitraj va poate confirma

respect

Sorin

FORZA Steaua

 

ps sincer pe stadion nici nu am mai dat atentie fazei dupa ce am vazut contactul asa ca am pirdut

recentrarea in careu

doar reluarea in plasa am vazut o si bucuria lesilor

nu mi venea sa cred

inca o data

fault clar

si doua cuvinte despre Zapata

pare un porrtar bun

de fapt poate ca lui ii datoram 30% calificarea(2 interventii extraordinare)

ce am observat si nu cred ca doar eu e ca a fost un pic intarziat la cateva iesiri din cauza lipsei de comunicare mai ales cu Rada dar si cu Radoi.

aici poate gresesc insa fault a fost 100%

ANDREIUT8310.08.2007 09:17

eu unul va multumesc pentru poze.se vede ca a fost incomodat sa prinda mingea.Forza zappata, Forza Steaua,

mirceaor10.08.2007 11:57

A fost fault la portar ,dar si Zapata putea sa n-o scape asa usor.

 

Bine ca s-a terminat cu bine,si ne putem gandi la grupe.

Totusi , in ceea ce priveste jocul mai e mult de munca.

 

A,sa nu uit, sper sa vina atacantul ala de care avem totusi mare nevoie

ebonyc10.08.2007 12:04
Dupa pauza, la 1-1 mi-am dorit ca Zapata sa aiba 3 interventii decisive pentru a le da peste nas comentatorilor care nu o mai scoteau din "noul Carlos", "aceeasi problema cu portarii". Imi venea sa intru in televizor si sa le bag hartie igienica in gura sa taca odata. Si dorinta mi s-a indeplinit, insa am avut parte de doar doua interventii. :P

 

Deasemenea mi-am mai dorit doua goluri, si aceasta dorinta mi s-a indeplinit pe jumatate.

 

Succes Zapata!!! sa ai parte doar de interventii decisive si toate golurile pe care le vei lua (unul la 3-4 meciuri :D) sa fie imparabile.

 

Mandru ca sunt stelist!

 

eu unul le-am luat toate neamurile la rand comentatorilor. nu mai puteam de nervne icand ii auzeam. macar de ar fi fost ei buni comentatori ca am auzit multe gafe din partea lor.

Matrixone10.08.2007 13:46

Vazand reluarile de la TV, a fost fault clar, desi din tribuna de unde am stat eu, am avut ceva dubii. Cred ca e un portar bun, peste ce avem acum la echipa (Cernea si Vatca) si cu trecerea timpului se va intelege si mai bine cu fundasii centrali.

M-a surprins comentariile de la sport.ro de aseara, unde anumiti indivizi spuneau ca chiar daca ar fi fost faultat, nu trebuia sa o scape!!!!!!!! adica vezi doamne e portar slab!!!

Sper sa nu-i traduca nimeni ce au scris/comentat jurnalistii "de casa" ai echipei noastre.

Despre suporteri, no coment, superb!!!

«123»