In alta ordine de idei, asa cum era de asteptat, a picat si transferul lui Herea. Acum, toate sperantele ni le punem in Plesan, si daca se accidenteaza sau nu joaca nimic, il avem oricand pe Lovin. ![]()
In alta ordine de idei, asa cum era de asteptat, a picat si transferul lui Herea. Acum, toate sperantele ni le punem in Plesan, si daca se accidenteaza sau nu joaca nimic, il avem oricand pe Lovin. ![]()
Catalin, daca am putea revedea faza golului polonez, am observa ca Arboleda a faultat de doua ori...Mai intai l-a impins pe Dica, pentru a ajunge langa Rufay (hai sa-i zicem asa, "zapata" inseamna "pantof"...). Apoi l-a dezechilibrat pe portarul nostru. Inchipuiti-va ce ar mai fi vuit ziarele si forumurile daca ar fi inscris Steaua dintr-o astfel de faza...
Cat de bun e Rufay o sa vedem in timp. Deocamdata sa observam ca a respins o lovitura libera din coltul stang al portii (va amintiti cum a incasat Andrey golul de la Niculescu la acel 2-4? faza e aproape identica...) si ca a intervenit la sacrificiu atunci cand scapase un polonez singur, central, pe poarta...
Cat despre articolele tendentioase, ele au fost prefatate de comentariul celor doua cobe proteviste...
Foarte bine a remarcat forever Steaua: "Zapata mi-a lãsat impresia unui caracter puternic, nu s-a pierdut cu firea. " Asa e!
da Andrei, asa am vazut si eu. In plus, sunt de acord ca ar fi vuit ziarele daca Steaua ar fi inscris asa (adu-ti aminte de golul lui Dica impotriva lui Dinamo Kiev de acasa....timp de o saptamana au tot "cantat" ca sutul a fost deviat).
In plus, citesc in prosport opinia lui Ion Craciunescu si observ titlul "A fost fault la Zapata". Acest articol ocupa pozitia a 6 a in randul articolelor secundare. Gandeste-te ce loc ar fi ocupat daca intr-adevar portarul nostru ar fi gresit cu adevarat....era articol principal cu un titlu imens, bineinteles care sa rasuceasca cat mai mult cutitul....bleah, mi-e greata de acesti oameni.
Presimt in Zapata unul din cei mai buni portari ce au aparat poarta Stelei in ultimii ani.Sper sa nu fie influentat de mizeriile din presa si sa beneficieze de toata increderea colegilor de echipa, antrenorului si suporterilor.
De fapt, ziaristii sunt uneori pur si simplu prosti. In cuprinsul articolului, scriu parerea lui Craciunescu: "A fost fault la portar" si totusi pun ca titlu sau ca denumire a pozei "Zapata a gafat la golul...". Asta se cheama prostie, combinata cu parsivenie - un titlu ironic sau prapastios atrage mai tare decat un verdict univoc "a fost fault la portar".
PS Reporterul GSP junior la Dinamo e Razvan Rotaru. Intre el si Udrea nu e nicio diferenta - nu mi-e rusine cu niciunu'.
Mie unul nu mi-au placut comentatorii Pro TV,niste imputiti.Daca puteam,scoteam comentariul lor si lasam doar sunetul de fond,caci era pacat sa nu aud corul acela fantastic!
Despre astia de la ziar,cauta subiecte pe seama portarului nostru, ma mira ca mai au tupeu sa comenteze dupa ce Ion Craciunescu i-o lamurit pe toti ca a fost fault clar,fara dubii.Si se stie ca fostul arbitru este foarte obiectiv in aprecieri.
Mi-a placut de Bogdan Stelea,la Fanatik,ca nu a intrat in jocul grasului si al lui Decebal Radulescu,spunand ca greseala e omeneasca si ca e prea devreme sa ne dam cu parerea despre Zapata.Eu cred ca,asa cum spunea cineva mai sus,Zapata a dat dovada de caracter ,si cu siguranta e un mare portar.
@Andrei SAVA-Zapata nu inseamna pantof;in spaniola,ca si in portugheza,pantof este "SAPATO".
comentatori Pro TV au spus totul foarte clar iar zapata a aratat ca un mare poratr
steagcruce2 Zapata nu are nici o vina la golul incasat de Steaua in meciul cu Zaglebie...sa vazut clar cotul adversarului in coastele lui....asa ca mai bine sa nu se uite la meciurile Stelei cei carora le place sa critice jucatorii Stelei....Parerea mea este ca Zapata a jucat bine in meciul cu Zaglebie.....FORZA Steaua fularsteau2 steaua_ro
Ramane dilema, cat din aceasta problema reprezinta lipsa de valoare si cat repezinta o presiune si o rea vointa a "specialistilor"?
Pai din capodoperele "specialistilor" imi aduc aminte ca am vazut in Prosport o poza zilele trecute cu Bergodi in tricoul lui Lazio,jucand contra Atalantei-prosportistii ne informeaza ca meciul se disputa contra Interului.Sau stirea cu fostul mare international olandez Roger(???!!!) Koeman.Exemple de genul asta putem da pana maine.Asadar da-mi voie sa cred "specialistii" nostri sunt doar batuti in cap.
Da, din cate constat se pare ca "unii" nu au inteles nimic, sau nu vor sa inteleaga. In loc sa priceapa ca in acest articol s-a condamnat MANIERA si INTENTIA, continua sa marseze pe aceeasi idee.
Eu am condamnat modul in care se exagereaza de anumiti oameni tocmai pentru a intari ideile pe care vor sa le lanseze si nu musai daca a fost fault sau nu intr-o situatie. Admit faptul ca as putea gresi (desi imi mentin parerea ca o mana pusa pe un portar advers - a se citi cot - in careul de 6 metri reprezinta fault) dar condamn relele intentii si recunosc manipularea de la o posta. Din pacate cei de la gsp continua sa crediteze aceasta stare de fapt, semnal ca trebuie sa ne asteptam si la alte suprize in viitor.
P. S. Filmul de pe youtube este filmat dintr-un unghi diferit si nu este cel mai exemplificativ. Mai mult, viteza este mare si nu se poate face o idee clara asupra fazei. Si mai mult decat atat, aceasta reluare confirma argumentul colegului meu Andrei Sava care a vazut impingerea la Dica inainte ca Zapata sa primeasca acelasi tratament. Pentru a ne convinge de faptul ca a fost obstructie ar trebuie sa urmarim reluarile care au fost prezentate pe Pro TV in aceasta seara inaintea stirilor si chiar pozele prezentate in acest articol, preluate de pe gsp. Din pacate pentru unii e mai usor sa apere o gafa decat sa recunoasca ca AR FI PUTUT sa greseasca...macar sa-l asculte pe d-l Craciunescu (cica a fost arbitru)...parerea mea. Forza gsp, good Job Dan Udrea: keep walking, the mob is listening to you...
zapata are fata de mare portar
Nu am citit comentariile voastre, vreu doar sa imi spun parerea despre golul lui Zaglebie.
Ma uit acum la reluarea meciului si dupa parerea mea a fost gol valabil. Nu a fost fault la Zapata.
Nu vreau sa il critic, am incredere in el, dar unde a gresit a gresit.
Din poze nu se poate spune pentru ca nu e relevant. Trebuie sa vezi cum curge jocul. Si se vede clar ca nu a fost incomodat in asa fel incat sa scape mingea.
Putea macar sa o fi respins in corner.
Daca mai era nevoie sa ne convingem de obiectivitatea,,scribilor"din fitzuicile cu specific sportiv sau de ,,impartzialitatea"celor ce,,dau din gura"si se cred comentatori !
Si cand te gandesti ca,daca nu am fii pe stadioane sau nu am putea urmari evenimentele in direct chiar i-am crede?
Sunt atat de retardatzi incat nici sa manipuleze nu stiu sau sunt atat de impertinentzi incat cred ca isi pot permite orice?
Nu am citit comentariile voastre, vreu doar sa imi spun parerea despre golul lui Zaglebie.Ma uit acum la reluarea meciului si dupa parerea mea a fost gol valabil. Nu a fost fault la Zapata.
Nu vreau sa il critic, am incredere in el, dar unde a gresit a gresit.
Din poze nu se poate spune pentru ca nu e relevant. Trebuie sa vezi cum curge jocul. Si se vede clar ca nu a fost incomodat in asa fel incat sa scape mingea.
Putea macar sa o fi respins in corner.
viteza si unghiul de unde s-a facut filmarea te pot insela. de aceea trebuie sa urmaresti reluarile de mai multe ori. Fiecare cu parerea lui, dar articolul NU trateaza o faza ci o maniera de a lovi in portarii Stelei venita mereu din aceeasi "zona".
Nu este nevoie sa te uiti la reluarea meciului...peste cateva minute vor fi stirile Pro TV si o sa fie exact reluarea acelei faze. Repet, in viteza aceea este foarte greu sa fii sigur daca a fost sau nu, dar, din cate stiu eu, o mana pusa pe portar in careul prorpiu de 6 metri inseamna fault. Parerea mea ![]()
P.S. Am vazut ca esti avertizat 100%. Cum naiba mai poti posta? =)) (nu este malitiozitate in aceasta constatare, nu trebuie s-o iei ca pe un atac...doar ma amuza situatia)
@sanbk2002 ai citit in ziarul gsp de gafata,..... ai fost la meci sa vezi daca asa a fost? Sincer, am fost chisr in spatele portii si am vazut cum i-a dat ala cu cotul in stomac si a scamat mingea din mana, dar nu a fost singura faza unde arbitrii "au vazut bine" .
Sunt aproape sigur ca cei de la Pro vor tine aceeasi placa pe care au tinut-o aseara si il vor invinui pe Zapata pentru golul primit.Oamenii astia sunt cea mai perversa televiziune,au un stil clasic de a bate campii si cu siguranta il vor arata cu degetul pe columbian in vesnica cautare a senzationalului.
viteza si unghiul de unde s-a facut filmarea te pot insela. de aceea trebuie sa urmaresti reluarile de mai multe ori. Fiecare cu parerea lui, dar articolul NU trateaza o faza ci o maniera de a lovi in portarii Stelei venita mereu din aceeasi "zona".
Nu este nevoie sa te uiti la reluarea meciului...peste cateva minute vor fi stirile Pro TV si o sa fie exact reluarea acelei faze. Repet, in viteza aceea este foarte greu sa fii sigur daca a fost sau nu, dar, din cate stiu eu, o mana pusa pe portar in careul prorpiu de 6 metri inseamna fault. Parerea mea
P.S. Am vazut ca esti avertizat 100%. Cum naiba mai poti posta? =)) (nu este malitiozitate in aceasta constatare, nu trebuie s-o iei ca pe un atac...doar ma amuza situatia)
Nu stiu de ce sunt avertizat, scriu f rar si nu am fost niciodata lipsit de respect sau sa injur pe cineva. Tot timpul cand am postat am fost pro disciplina pe stadion si pentru sustinerea echipei.
Apropo de faza respectiva, Zapata si-a recunoscut greseala.
Apropo, Il Soldatino, nu vazusem cine comentase ce am scris cand am raspuns. Fiind moderator pe site, poti sa imi spui de ce sunt avertizat.
Merci!
Apropo, Il Soldatino, nu vazusem cine comentase ce am scris cand am raspuns. Fiind moderator pe site, poti sa imi spui de ce sunt avertizat.Merci!
nu am cum sa iti spun pentru ce ai fost avertizat. Nu-mi apare nicio explicatie si ceea ce este foarte interesant e faptul ca ai fost avertizat pe NOUL FORUM (vechile avertizari nu mai sunt valabile). Cred ca ai suparat pe cineva, habar n-am...
In ceea ce priveste recunoasterea greselii din partea lui Zapata cred ca am scapat-o....sper sa fie ceva real...
Am vazut acum la stiri. Nu inteleg spaniola, deci ma bazez pe traducerea celor de la Antena1. Recunosc ca am fost putin "acid" la adresa unui forumist care instiga la scandari impotriva patronului in loc sa sustina echipa.
Sa inteleg ca oricine poate sa avertizeze pe oricine nu este de aceeasi parere cu el?
m-am saturat de ratatii de la gsp si comentatorii aia de la Pro TV... bine ca am fost la meci si nu i-am auzit in direct steagcruce2 bravo baieti ( incluzandu-l si pe rufay evident) . contactul de la golul lor a fost in careul mic deci fault la portar. si punct. zapata ne-a scos apoi de cel putin 2 ori din situatii critice. zicea un baiat destept pe forum acum cateva zile: inchideti televizoarele! nu avem nevoie de retardati... Duckadam m-a dezamagit cu declaratia ca golul a fost de portar si ca nu isi da seama de valoarea lui rufay... asta e ... o sa isi faca o impresie in curand
Am vazut acum la stiri. Nu inteleg spaniola, deci ma bazez pe traducerea celor de la Antena1. Recunosc ca am fost putin "acid" la adresa unui forumist care instiga la scandari impotriva patronului in loc sa sustina echipa.Sa inteleg ca oricine poate sa avertizeze pe oricine nu este de aceeasi parere cu el?
Nu stiu care a fost conjunctura in care ai fost avertizat de aceea nu ma pot pronunta. In general, evitam abuzurile si cu mult succes. Totusi, a avea 100% avertizari e cam mult. Aceasta inseamna ca fie ai avut o iesire jignitoare si ai primit un full avertisment, fie ai avut abateri repetate si ai primit pentru fiecare cate un avertisment. In acest mod s-au adunat.
In legatura cu traducerea celor de la Antena 1 - nu vreau sa fiu rautacios, dar in acest tablou mai lipsea Cosmin Baleanu si era gata tortul.
Nu stiu care a fost conjunctura in care ai fost avertizat de aceea nu ma pot pronunta. In general, evitam abuzurile si cu mult succes. Totusi, a avea 100% avertizari e cam mult. Aceasta inseamna ca fie ai avut o iesire jignitoare si ai primit un full avertisment, fie ai avut abateri repetate si ai primit pentru fiecare cate un avertisment. In acest mod s-au adunat.
In legatura cu traducerea celor de la Antena 1 - nu vreau sa fiu rautacios, dar in acest tablou mai lipsea Cosmin Baleanu si era gata tortul.
Putin probabil sa fi fost avertizat in mod repetat. Singura data cand mi-am iesit din fire si nu am fost "cuviincios" a fost acesta: http://www.fcsteaua.ro/forum/index.php?sho...mp;#entry158267 al 11-lea mesaj.
m-am saturat de ratatii de la gsp si comentatorii aia de la Pro TV... bine ca am fost la meci si nu i-am auzit in direct steagcruce2 bravo baieti ( incluzandu-l si pe rufay evident) . contactul de la golul lor a fost in careul mic deci fault la portar. si punct. zapata ne-a scos apoi de cel putin 2 ori din situatii critice. zicea un baiat destept pe forum acum cateva zile: inchideti televizoarele! nu avem nevoie de retardati... Duckadam m-a dezamagit cu declaratia ca golul a fost de portar si ca nu isi da seama de valoarea lui rufay... asta e ... o sa isi faca o impresie in curand
Salut.
Omule, eu crad ca, comentatorii de la Pro TV nu au fost rau intentionati. Adu-ti aminte cat de tare urlau la acea victori de la Kiev. Este adevarat ca aseara au exagerat pe alocuri, dar nici jocul nostru nu le-a dat alte motive.
Era si normal ca Duckadam sa taxeze orice. Este o legenda a noastra, a fost un mare portar, este un tip extrem de orgolios, dar am ajuns la concluzia ca are o atitudine de soacra. Este exigent la maximum cu "norele". Pana acum Calos si partial Andrey i-au dat si motive, speram ca Zapata sa nu fie la fel.
In rest, si eu zic ca Zapata ne-a scos din doua situatii extrem de grele. Personal am senzatia ca baiatul poate mai mult dar are nevoie de acelasi "lucru" de care are nevoie Steaua lui Hagi: TIMP. Acum, mi-e teama sa nu greseasca la vreun meci pentru ca va fi desfiintat, mai ales dupa ce suporterii stelisti au luat atitudine.
Putin probabil sa fi fost avertizat in mod repetat. Singura data cand mi-am iesit din fire si nu am fost "cuviincios" a fost acesta: http://www.fcsteaua.ro/forum/index.php?sho...mp;#entry158267 al 11-lea mesaj.
"Cat de imbecil poti fi." Asa te-ai exprimat.
Tie ti se pare putin? Este constructiv? Acum ar trebui sa facem o discutie pentru cat de mare trebuie sa fie o jignire pentru a se primi un bann permanent?
Hai ca eu acum trebuie sa ies. Rapund mai tarziu mesajelor.
Noroc
Catalin
"Cat de imbecil poti fi." Asa te-ai exprimat.
Tie ti se pare putin? Este constructiv? Acum ar trebui sa facem o discutie pentru cat de mare trebuie sa fie o jignire pentru a se primi un bann permanent?
Hai ca eu acum trebuie sa ies. Rapund mai tarziu mesajelor.
Noroc
Catalin
Recunosc ca mi-am iesit din fire si imi pare rau pentru mesajul respectiv, dar nu am putut sa ma abtin in momentru in care am vazut ca la un astfel de meci suporterii tot la injurarea lui Becali se gandesc.
Acum vad ca se pot modifica mesajele
...
Acum probabil imi voi mai lua si cateva zile de ban pentru offtopice