Tupac eu stiu ca tu esti senil, asa cum ne-ai si declarat si in plus ai si niste ochelari de cal care iti impiedica vederea mai mult decat traseul Romania - Arabia.
Spre marea ta surpriza tacticienii aia mari se numesc:Mourinho,Ancelotti,Benitez,Ferguson, etc. Astia sunt aia care ajung prin Cl destul de des si care isi "obosesc" jucatorii cu tot felul de scheme tactice.
Dar lasa tu ramai in lumea ta idilica din anii 30-50 cand se juca 2-3-5 si venea lumea la spectacol.
Cand iesi din triunghiul bermudelor si ajungi in prezent mai vorbim.
Adult infantil sau soarece, pisoi, ce oi fi,
sa stii ca si in idilica lume a anilor 30-50 tactica era la fel de mare pret ca si acum.
Ai auzit de marea echipa a Austriei din anii 30? De sistemul de joc WM de la Arsenal? De marile echipe interbelice ale Uruguayului, Cehoslovaciei, Italiei, Germaniei, Ungariei, Braziliei?
Niciodata un om intreg la minte nu poate nega tactica in jocul de fotbal.
Pe de alta parte, intelege si tu ca toate marile echipe aveau cel putin cate un jucator genial, care era necesar pentru a scoate echipa din tiparele tactice, caci altfel fotbalul ar fi fost un fel de-a "v-ati ascunselea" sau "ratele si vanatorii", mai pe intelesul tau.
Cea mai mare greseala pe care o faci este, exceptand limbajul tau jignitor, compararea unor mari antrenori cu Harap Alb alias Cosmin Olaroiu. Pai, daca este asa de bun, ce naiba cauta in Arabia?
Un sfat prietenesc: vezi sa nu mai faci prostii la bunici, in fanar. Uite, decat sa aberezi pe site, du-te si tu cu o fata si incearca sa faci ceva mai interesant si binevenit pentru acneea aia juvenila de care nu mai scapi.
Sau, daca vrei, du-te si bea o bere fara alcool (minorii nu au voie alcool, ca iarasi fac prostii).
Cand o sa mai cresti si o sa faci si tu deosebirea intre solutie si polutie, mai vorbim!
Pana atunci, mergi la nani si roag-o pe bunica sa nu iti mai citeasca basmul cu Harap Alb!
Ca iara visezi fotbal si nu face bine!