FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Becali pune cruce Stelei (OLS)

«123»
Lucas04.08.2007 13:42
Marele om ar trebui sa-si asume in acest caz si vina excluderii Stelei din competitiile europene. Si asta deoarece UEFA s-ar putea sesiza asupra faptului ca stema Stelei contine simboluri specifice crestinismului ortodox, ceea ce ce poate fi interpretat si ca discriminare la adresa necrestinilor sau a crestinilor neortodocsi. Mai mult, intrucat stemele cluburilor sunt folosite curent in mass-media, UEFA ar putea considera ca o stema ce contine simbolistica ortodoxa poate fi considerata un instrument al prozelitismului religios. Care prozelitism e strict interzis prin regulamentele UEFA.

 

Pai daca pui problema asa, atunci mai ca as fi de acord cu ideea Fecaliotului.

danimarcu04.08.2007 13:53

Eu zic ca nu are rost sa ne mai uitam atata in gura ciobanului.Inca nu v-ati convins ca e retardat?

Omul e disperat de viata!Vrea sa iasa in fata cu orice pret...Eu propun sa sa mai asteptam putin,ca nu mai dureaza mult si isi va pierde complet mintile!

FortuneTeller04.08.2007 15:36
Eu propun sa sa mai asteptam putin,ca nu mai dureaza mult si isi va pierde complet mintile!

 

Pai n-are ce pierde! De unde nu e, nici Dumnezeu nu cere!

twetwet04.08.2007 15:50

cred ca pana si D-zeu rade cu lacrimi de prostu asta.

 

ba prostituata pe soseaua prostiei ce esti! n-a existat fraiere niciun fernando Becali in istoria bizantului! cine te-a mintit isi bate joc de tine...poate prin ferentari sa fie vreun fernando spaland parbrize da in imperiu bizantin nici [...] nu avea loc agramat parvenit ce esti!

 

unde MM te crezi? in timpul inchizitiei? ti se pare ca se numeste Fc Steaua Bucuresti? continua tu in ritmul asta sa mai faci porcarii si ceva ceva tot o sa ti se intample...nu se poate....prea mult ti-ai facut de cap cu Steluta noastra draga, cu nervii nostri, cu pasiunea noastra...

 

Usted va a quemarse en infierno puta!!!!

 

viva la revolucion! FORZA Steaua IN 5 COLTURI!!

SSK04.08.2007 15:58
cred ca pana si D-zeu rade cu lacrimi de prostu asta.

 

ba prostituata pe soseaua prostiei ce esti! n-a existat fraiere niciun fernando Becali in istoria bizantului! cine te-a mintit isi bate joc de tine...poate prin ferentari sa fie vreun fernando spaland parbrize da in imperiu bizantin nici ma-ta nu avea loc agramat parvenit ce esti!

 

 

:))))) Tare asta! Si ingenioasa. A trebuit insa sa-ti mai temperez elanul in rest.

vasilestelistul04.08.2007 17:49

ce om prost =))=))=))

 

de pe o zi pe alta devi tot mai prost =))=))

sevilia8604.08.2007 21:23
Pai n-are ce pierde! De unde nu e, nici Dumnezeu nu cere!

La cat de nebun este Gigi totul e posibil

MegaMan04.08.2007 21:41

Eu zic sa puna o stea cu 16 colturi ca sa fie mai tare decat cea bizantina :) steag3

Cristiano_1705.08.2007 08:13

Stati ma linsititi ca placa asta o tine de 3 ani incoace ca schimba stema...nu o sa o schimbe niciodata...

Si in plus daca schimba stema Steaua nu aer cum sa fie exclusa din competitiile europene, pentru ca nu discrimineaza pe nimeni, stema reprezinta clubul Steaua , nu alte cluburi si nu inteleg cum paote fi vorba de discriminare(Cine a spus asta nu stiu ce a gandit)...

Jony_stelist05.08.2007 18:02

Eu zic sa isi puna el cricea si sa plece de la Steaua :biggrin:

sandoqanu05.08.2007 18:39

asta tot behaie de ceva timp sa puna crucea pe stema Stelei,mai bine si-o tatueaza el in frunte si ne lasa dreaqu in pace

grizzly05.08.2007 18:50

n-am mai ras de mult timp asa. ciobaniotul e exemplul clar ca prostia nu are limite. si nici nebunia.

Matteo05.08.2007 18:55

ia uitati-va mai atent la emblema lui Real Madrid..vedeti ceva familiar ? :biggrin:

 

realmadridwp6.png

Wally05.08.2007 22:39

Are o cruce mica, daca la asta te referi...

axl2306.08.2007 08:04

@Matteo, Spania e monarhie, e normal ca un club sa aibe o coroana regala in stema, si e normal ca intr-o tara crestina pe coroana regala sa fie si o cruce. Daca nu ma insel, si pe coroana lui Ferdinand al nostru era o cruce.

Matteo06.08.2007 10:09

ok....dar de Steaua satanista a celor de la slavia praga ce mai ziceti :))

 

Logo_slavia.gif

habarnam8506.08.2007 10:50

Si emblema milanului are cruce pe ea...de la steagul Angliei.

-=Danny=-06.08.2007 10:53

Astea sunt decat declarati de a lui Becali in presa ca sa iasa in evidenta . Nu o sa schimbe emblema Stelei , a mai zis o data ca face asta , si tot la stadiul de proiect a ramas .

fane_casieru06.08.2007 11:20

Dar mai bine sa deseneze o biserica cu totul si in fata ei un sobor de preoti (...care se roaga pentru jj...)

neli06.08.2007 11:32

sa-si puna crucea pe pieptul lui, simbolul Stelei sa nu-l schimbe "ciobanu"

4_ever_steaua06.08.2007 16:49

ce prostie:))..sa lase aja qm e...mda...trebea` sa se fak popa..ca acolo era bun

cyth506.08.2007 17:14

mai lipseste o biserica la intrarea in stadion...pf...

raluk_1506.08.2007 18:25
Doamne in ce hal abereaza omul asta !!!

NU iL MAI SUPORT !!!!!

are dreptate domnul Becali si bine face;):*

vendy7806.08.2007 18:26

Dezastru cu omu asta numai tampenii zice steagsimplu

raluk_1506.08.2007 18:28

nush ce aveti cu Becali dar a bagat multi bani in echipa asta si o sa mai bage si le ofera toate conditiile jucatorilor!eu il respect!mare om mare caracter!si faptul ca este credincios nu este de ras! fularsteaua2

«123»