Marele om ar trebui sa-si asume in acest caz si vina excluderii Stelei din competitiile europene. Si asta deoarece UEFA s-ar putea sesiza asupra faptului ca stema Stelei contine simboluri specifice crestinismului ortodox, ceea ce ce poate fi interpretat si ca discriminare la adresa necrestinilor sau a crestinilor neortodocsi. Mai mult, intrucat stemele cluburilor sunt folosite curent in mass-media, UEFA ar putea considera ca o stema ce contine simbolistica ortodoxa poate fi considerata un instrument al prozelitismului religios. Care prozelitism e strict interzis prin regulamentele UEFA.
Pai daca pui problema asa, atunci mai ca as fi de acord cu ideea Fecaliotului.


