FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Becali pune cruce Stelei (OLS)

«123»
fcsteaua.ro04.08.2007 01:32

Gigi Becali a anuntat vineri ca va schimba stema clubului, urmand sa puna crucea in mijlocul acesteia. ,,O sa schimb sigla. Din Steaua cu cinci colturi, fac o stea din opt colturi. Steaua crestina, bizantina.

 

Pun si crucea pe mijloc si o sa fie si mai norocoasa. Si cand vom juca cu Real Madrid, ei vor da trei ,,bari" si Steaua, dintr-o ocazie, va da un gol. Crucea e semnul biruintei", s-a falit Becali, in direct la Sport.ro. ,,Dinamo n-are noroc pana nu-si schimba cainii de pe stema, fiindca reprezinta un simbol malefic", a mai spus Becali.

 

Delirul patronului stelist nu s-a oprit aici. ,,Norocul Stelei (n.r. - la tragerile la sorti din cupele europene) vine de la Gigi Becali, fiindca eu sunt un om norocos si optimist. O sa fiu un exemplu pentru tineretul tarii, care o sa vada ca Dumnezeu imi da mie noroc. Poate ca Dumnezeu vrea sa lucreze prin mine la marirea credintei poporului", a trambitat Becali.

.aNDu04.08.2007 04:00

Doamne in ce hal abereaza omul asta !!!

NU iL MAI SUPORT !!!!!

Quetzalcoatl04.08.2007 04:36

Abereaza!..daca nu, atunci 'l vom rastigni pe ea, pe cruce.

Sylvyx04.08.2007 05:53

Deja este stresant.La o adica e echipa lui si poate pune si o $#@ dar sa lase dracului stema cum e.Asta nu e decat o miscare strategica ca multe altele pe care lea facut Gigi Becalli.

DanStan04.08.2007 06:09

Marele om ar trebui sa-si asume in acest caz si vina excluderii Stelei din competitiile europene. Si asta deoarece UEFA s-ar putea sesiza asupra faptului ca stema Stelei contine simboluri specifice crestinismului ortodox, ceea ce ce poate fi interpretat si ca discriminare la adresa necrestinilor sau a crestinilor neortodocsi. Mai mult, intrucat stemele cluburilor sunt folosite curent in mass-media, UEFA ar putea considera ca o stema ce contine simbolistica ortodoxa poate fi considerata un instrument al prozelitismului religios. Care prozelitism e strict interzis prin regulamentele UEFA.

SteauaToronto04.08.2007 06:36

Fratilor se ingroasa gluma. Acest om este din ce in ce mai periculos. Am simtito pe pilea mea alaturi de il soldatino. Am fost amandoi la meci ieri, am asteptat 5-6 ore la cozi de bilete, m-am trezit la ora 5 sa iau cel mai devreme microbuz.

 

Cand ajung la stadion parca eram niste cersetori. Acest om ne vrea umiliti asta e clar, sa arate cat de puternic este.

 

Nu stii ce solutii se gasesc deoarece protestul nu duce la nimeni.

GabyStelistaLP04.08.2007 07:13

E pur si simplu o prostie. stema de acum e perfecta, ce trebe sa o schimbe? se crede atotputernicul din Ghencea de neoprit, de neinvins dak va avea crucea pe stema? Nu stiu dak va mai amintiti cand a zis ca va pune inaintea meciurilor din Ghencea muzica religioasa (bleah) pentru fotbal nu se potriveste . lasati ala "Maria" ca antreneaza suporterii inaintea meciurilor, nu ii adoarme. si treaba cu stema e o prostie MARE

LeoKinG04.08.2007 07:14

Parerea mea e ca mai bine lasa Steaua la cineva care se pricepe la fotbal si se duce la biserica,cel mai bine asa e...sa se duca in plmea la biserica sa il ia si pa virgil si pa "finutzu" sa ii faca acolo dascali si sa faca acolo pa nebunu!Nu la Steaua suntem echipa de fotbal in plmea nu biserica!!!

elika04.08.2007 07:23

ce sa faca si el nu are ce face se pliktiseste si trebuie sa sch cate ceva dupa parerea mea omu asta este nebun mereu superiori steagcruce2

victor104.08.2007 07:44

fmm de ratat ce esti fecali

mihai___slobozia04.08.2007 08:57

ce face Becali nu e bine...in sfarsit am ajuns si noi la cea mai reprezentativa emblema din instoria Stelei si se pare ca este sricata de patronul Stelei...nu este corect sa facem o petitie sa lase emblema asta...parerea mea... steaua_ro steagcruce2 Forza Steaua

bibbi04.08.2007 09:04

Lol...ce are omul acesta?

Aoleoooo...

onlySteaua04.08.2007 09:05

Cu siguranta "omul" e nebun. Mai grav e faptul ca el chiar poate schimba emblema.

Sper totusi sa crape cat mai repede.

Vreau fotbal, nu slujbe si vreau stadion, nu biserica.

Nicul04.08.2007 09:11

am impresia ca acest om delireaza. din pacate in maramures acesta este foarte iubit, iar aceasta intentie religioasa il va face si mai apreciat la noi. sper insa ca cele spuse sunt simple ineptii spuse pe moment. sper.

gabriela04.08.2007 09:14

cum poate sa se gandeasca Becali sa faca o stea crestina, cand nu sunt toti jucatorii crestini? Ma indoiesc, de exemplu, ca Golanski sau Zapata sunt ortodoxi. Cum sa joace cei de alta religie cu stema cu crucea pe tricou? Sau are de gand sa-i converteasca pe toti la crestinism?

eddie the 'ead04.08.2007 09:19

:))) O noua mostra ca individul chiar nu e sanatos la cap. Dar sa fim seriosi, a mai spus aberatia asta si nu cred ca orice "porumbel" scapat de acest clovn de doi bani trebuie sa devina stire.

 

E jenant ca exista un asemenea personaj in viata publica romaneasca, ca sa nu mai zic de faptul ca a pus laba pe Steaua, dar e si bagat in seama cind vrei si cind nu vrei.

 

Oricum, interesant titlul, "Becali pune cruce Stelei"... :)))))) Sa speram ca nu...

onlySteaua04.08.2007 09:30
am impresia ca acest om delireaza. din pacate in maramures acesta este foarte iubit, iar aceasta intentie religioasa il va face si mai apreciat la noi. sper insa ca cele spuse sunt simple ineptii spuse pe moment. sper.

Poate-n Maramuresul istoric...In Baia Mare e urat de majoritatea stelistilor. Trust me!

georgetocila04.08.2007 10:28

.................... .. ... /´? /)

.................... ..,../¯ ..//

.................... ..../....//

.................... ..,/¯ ..//

.................... ./... ./ /

............./´¯/\' ...\'/´¯`•¸

........../\'/.../... ./... ..../¨¯\\

........(\'(...´(... ....... ,~/\'...\')

.........\\.......... ..... ..\\/..../

..........\'\'...\\.... ..... . _.•´

............\\....... ..... ..(

..............\\..... ..... ...\\

pentru Gigi

Cris0704.08.2007 10:56

Deja exagereaza prea mult beeeecali oieru, nui prima data cnd se schimba stema,acuma Steaua are o stema frumoasa si iubita de toti, eu cred ca Becali crede ca daca pune cruce pe stema toti Stelisti o sa creada in Dumnezeu,is sigur ca nu toti stelisti sunt credinciosi si nam nimica cu ei da ar fi o mare prostie sa se schimbe stema.indiferent cum va arata nu trebe schimbata .Forta Steaua!!! forzateaua

Wally04.08.2007 10:56

A mai spus cineva asta pe forum si ii dau mare dreptate! Becali poate fi vindecat prin impuscare! Un glont in cap si e vindecat!

DanStan04.08.2007 11:03

Nu, tata ! Fara violenta. O amenda babana de la UEFA si-i trece ! Poate dupa aia spune ca el n-a vrut da' l-au obligat 'vagabonzii' sa puna simboluri religioase pe sigla.

narkiss04.08.2007 11:35

Steaua e pe 22 in europa la coeficienti deci nu e cum fac aia ropuri si ca suntem pe nustiu cat

 

04/05 05/06 06/07 07/08 08/09 rank09

1 AC Milan Ita 31.6200 26.0675 27.9360 3.3710 88.994

2 Sevilla Esp 16.1040 30.1620 31.2700 0.2475 77.783

3 Liverpool Eng 30.1385 17.7610 29.4860 0.2475 77.633

4 FC Barcelona Esp 17.1040 34.1620 20.2700 3.2475 74.783

5 Chelsea Eng 25.1385 17.7610 28.4860 3.2475 74.633

6 Olympique Lyon Fra 23.7710 24.5680 18.3000 3.2825 69.921

7 Arsenal Eng 19.1385 31.7610 18.4860 0.2475 69.633

8 Internazionale Ita 22.6200 24.0675 16.9360 3.3710 66.994

9 Manchester United Eng 17.1385 12.7610 27.4860 3.2475 60.633

10 AZ Alkmaar Ned 27.9600 13.5025 18.7105 0.1650 60.338

11 PSV Eindhoven Ned 24.9600 13.5025 17.7105 3.1650 59.338

12 Real Madrid Esp 18.1040 17.1620 20.2700 3.2475 58.783

13 Bayern München Ger 19.4885 17.4440 20.1350 0.2825 57.350

14 Werder Bremen Ger 16.4885 14.4440 24.1350 0.2825 55.350

15 Newcastle United Eng 27.1385 4.7610 22.4860 0.2475 54.633

16 Espanyol Esp 4.1040 14.1620 35.2700 0.2475 53.783

17 CSKA Moscow Rus 27.3000 10.3000 12.1860 3.2475 53.033

18 Villarreal Esp 22.1040 24.1620 6.2700 0.2475 52.783

19 AS Roma Ita 8.6200 19.0675 20.9360 3.3710 51.994

20 Juventus Ita 23.6200 23.0675 3.9360 0.3710 50.994

21 Benfica Por 13.6950 17.8150 18.6675 0.2825 50.460

22 Steaua Bucuresti Rom 11.8150 26.5550 10.7400 0.0660 49.176

Kekea04.08.2007 12:09

Pai daca ce spune acesta personaj e adevarat inseamna ca Man Utd ar tb sa fie pe ultimu loc in ultima divizie regionala din Anglia.

Cristian Raicu04.08.2007 12:19
[...] înlocul domniilor dv-stra nu prea m-as agita ca este un simbol crestin.Este si unul pagân,a fost folosit si de templari,sau ioanitzi.Sa nu uitam ca templarii si-au pierdut complet credintza în crestinism,dupa ce au petrecut cîtva timp în locul unde s-ar fi aflat Templul lui Solomon.Daca d-ul Becali doreste sa-i schimbe forma,normal ar trebui sa-i schimbe si numele si sa renuntze la palmaresul echipei,obtzinut cînd nu era altceva decît clubul sportiv al armatei.Oricum,îmi este indiferent,eu sunt dinamovist,în asteptarea întoarcerii Sportului Studentzesc în locul pe care îl merita.
axl2304.08.2007 12:25

Templierii pagani?

Eu zic sa astepti in liniste intoarcerea Sportului.

«123»