"Imnul" tau ar putea intra in repertoriul galeriei. E simplu, usor de retinut, linia melodica foarte cunoscuta. Din pacate nu cred ca poate deveni imnul oficial al Stelei ........ versurile imnului nu trebuie puse pe o arie celebra, pentru ca in momentul intonarii imnului trebuie sa-ti vina in minte si in suflet doar Steaua.
de acord. Eventual ar trebui gasit un alt ritm, o alta melodie in spate .. nu cred ca vrem nici ca altii sa fac misto de noi si sa ne numeasca "Opereta Ultra" ![]()
parerea mea e ca trebuie sa pornim de la o melodie compusa special pentru Steaua. Nu trebuie sa aiba versuri, o putem pune pe site sa o ascultam si sa propuna fiecare versuri. Putem face un fel de concurs in urma caruia sa combinam cele mai bune idei.. altfel nimeni nu o sa accepte niste versuri facute doar de un ins, trebuiesc mai multe idei. Dar totul porneste de la o melodie (ganditi-va doar la Scooter - Maria
- o melodie e mult mai usor acceptata).
Numai bine!
