De ce? A spus Zaharia dupa ce a aflat ca a fost exclus din Ghencea...
Trebuia tinut cel putin inca un an!
De ce? A spus Zaharia dupa ce a aflat ca a fost exclus din Ghencea...
Trebuia tinut cel putin inca un an!
Conform Mediafax, Zaharia a spus ca nu stie de ce a fost pus pe lista cu disponibilizati, mai ales ca a fost al doilea marcator, dupa Dica.
Are dreptate... de exemplu, vedeta care s-a dat cu masina peste cap nu a jucat nimic tot semisezonul asta, dar nu zice nimeni nimic de el. In schimb Zaharia si-a facut datoria cu prisosinta atata timp cat a jucat.
Daca am socoti cate minute i-au trebuit in medie fiecarui jucator sa marcheze un gol, cred ca Zaharia ar fi numarul 1.
Dar la chestii din astea creditorul nu se pricepe, e prea greu pentru capul lui sec!
Site-ul oficial al echipei Tianjin Teda din prima Liga chineza a afisat fotografii cu fostul stelist.
Mult succes Dorel !
succes Dorel, sa dai goluri acolo proportional cu numarul de locuitori!
Dorel a semnat astazi cu UTA pe o perioada de 2,5 ani ... transfer definitiv. Succes Dorele!
OFFTOPIC: Ieri, sotia i-a nascut o fetita! Sa-i traiasca!
cel mai prost a fost Jiji ca te'a dat afara mai bine plca el!!!
Atacantul Dorel Zaharia, ultima oarã la echipa de fotbal FC Brașov, va fi împrumutat pânã în varã la formația Gloria Bistrița.
"Este un jucãtor care ne-a ajutat foarte mult cât timp a fost la Gloria și ne poate ajuta și acum. FC Brașov nu mai avea nevoie de serviciile lui. Este un jucãtor bun la jocul aerian, îl cunosc foarte bine, s-a adaptat bine când a fost aici și vine cu mare Dorințã", a declarat antrenorul Gloriei, Ioan Ovidiu Sabãu, pentru site-ul oficial al echipei bistrițene.
Dorel Zaharia a împlinit 31 de ani pe 21 februarie și a mai evoluat pentru Gloria Bistrița în perioada 2006-2007. Zaharia are 63 de meciuri și 13 goluri marcate în Liga I, 5 goluri în cupele europene. Pentru Gloria, Zaharia a jucat 31 de meciuri, marcând 11 goluri.
Un gol superb marcat de Zaharia, in meciul FC Brasov - International Curtea de Arges, cu capul, de la 10 metri!