FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dorel Zaharia

«123»
Virgil25.07.2007 05:35

zaharia_dorel.jpg

 

Nume: Dorel ZAHARIA

Date nasterii: 21.02.1978

Locul nasterii: Constanța

Inaltime: cm

Greutate: kg

Postul: varf de atac

Numarul pe tricou: 30

 

 

Atacantul Gloriei Bistrita, Dorel Zaharia, a semnat cu Steaua un contract valabil pe 3 ani.

Aseara, conducerile celor doua cluburi au ajuns la un acord, iar Steaua urmeaza sa plãteasca in schimbul lui Zaharia suma de 500.000 de euro.

 

Conducerea bistritenilor a pus insa o conditie ros-albastrilor: sa-l lase pe atacant sa evolueze si în partida retur de sambata, din Cupa UEFA Intertoto, cu Atletico Madrid. Este de asteptat ca Zaharia sa se prezinte la antrenamentele Stelei saptamana viitoare, dupa ce vicecampionii se vor intoarce din Polonia.

cristi_mold25.07.2007 08:35

Nu-i vad rostul acestui transfer dar in fine. Poate ca este o solutie pentru campionatul Romaniei. Oricum mult succes Dorele si sper sa ne faci o mare surpriza si sa inscri vreo 15 goluri in campionatul ce urmeaza.

MadFroG25.07.2007 10:07

Asta e inlocuitorul lui Thereau . Mult succes

Raul198825.07.2007 10:29

mie imi pare ca cariera lui are paralele cu aia lui Luca Toni (sa nu intelegeti gresit,este clar ca Luca Toni ii cu mult mai bun ca Zaharia)

amandoi jucatori au jucat cam pana loi 28 de ani in Liga 2 si erau necunoscuti si din tru-n moment in alalalt

au explodat si au obtinut performante foarte bune

 

bine venit Zaharia steagsahmic

 

stie cineva cit de inalt ii Zaharia?

stelistu1425.07.2007 20:55

faceti topic si lu Herea si lui Ionut Rada!!!

Priviti ce a declarat Moldovan : Moldovan: "Rada a avut oferte si din strainatate, dar a preferat Steaua"

Las la aprecierea voastra

dbd26.07.2007 06:39

bafta si lui...sper sa aduca ceva plusuri echipei...sau macar sa ne ofere siguranta stand pe banca de rezerve...

MoWeed26.07.2007 06:57

Oricum sunt sanse mici sa fie titular.....dar ca varianta de rezerva sper sa fie bun

axl2326.07.2007 07:31

Bun venit la Steaua, Dorele! Doreleeee!!!

_yang26.07.2007 07:55
Priviti ce a declarat Moldovan : Moldovan: "Rada a avut oferte si din strainatate, dar a preferat Steaua"

 

 

Nu cred ca e adevarat... Vrea doar sa-i faca rau... Sa fie cat mai huiduit in Giulesti.

c.ronaldo1703.08.2007 19:11

Dorele, te'ai tuns ma, in sfarsit...

UltrasSteaua942309.09.2007 08:40

E tipul de varf de careu gen Victoras Iacob care poate avea nevoie Steaua.E un jucator cu un joc de cap foarte bun , un jucator cu viteza cate poate fi foarte util Stelei.Succes Zaharia!!! fular-campionii

Prodigy_andrey10.09.2007 07:57

A inceput bine ;)

cristi_mold10.09.2007 09:27

Ati auzit ce a declarat un ziar din Sevilla. Ca Dica si Zaharia sunt cei mai buni jucatori de la Steaua.

_yang13.09.2007 20:26
a declarat un ziar din Sevilla.

 

 

Juan Deramos a declarat asta... In general ziarele nu declara mai nimic.

Probabil ca a observat ca cei 2 jucatori care nu au jucat in primavara contra lor sunt foarte importanti pentru echipa in acest inceput de sezon.

Netitularizarea lui Zaharia in meciul cu ei ar fi o surpriza pentru ei...

steaua-steaua-steaua14.09.2007 18:55

Doamne-ajuta sa-i surprindem cumva!

razvan_stelist200718.09.2007 16:45

Acest jucator a aratat ca este un jucator bun marcand cu Zaglebie Lubin si cu Atletico Madrid cand era la Gloria Bistrita.Jocul sau in ultimul timp a aratat ca are un joc bun,parerea mea ca a jucat mai bine decat Neaga in unele meciuri.Un transfer reusit

c.ronaldo1718.09.2007 17:04
zaharia_dorel.jpg

 

In poza asta pare a fi un terorist. =))

Wally18.09.2007 17:23

E mai in forma si decat Neaga si decat Victoras. Sper ca Gica sa-l introduca din primul minut.

_yang18.09.2007 21:49

@Wally

 

 

In primul rand are un profil total diferit decat Neaga care a jucat mijlocas stanga in acest inceput de sezon (de la venirea lui Zaharia), iar in al II-lea rand de unde stii tu ca e mai in forma decat Iacob...

Wally19.09.2007 11:22

Total de acord ca are un profil diferit fata de Neaga. Dar asa cum porunceste "oaia neagra" sa fie Rica folosit in locul lui Zaharia ca varf impins va da un randament si mai slab decat pana acum. Cat despre forma celor 2 (Iacob si Zaharia) s-a vazut cine e mai in forma. Iacob n-a facut absolut nimic in meciul cu subpodarii.

MALDINI_STEAUA19.09.2007 13:50

@Wally: dar Zaharia ce a facut cu porumbeii?(si el a jucat mai mult decat Iacob!)

forever_STEAUA19.09.2007 13:52

@MALDINI_STEAUA

 

Cum ce a fãcut? A fructificat toate centrãrile reușite de Bãnel Nicolițã. Adicã niciuna.

MALDINI_STEAUA19.09.2007 13:56

@forever_STEAUA:

 

Aici ai dreptate! :laugh:

Raul198819.09.2007 14:14

Zaharia a dat centrarea aia pentru Dica! :rolleyes:

Si a mai castigat cateva dueluri aeriene...

borcescu_coposan19.09.2007 17:40

O fi defect Zaharia asta... mie nu-mi place ca jucator!

«123»