FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Se mișcã?

«123»
Dragos_stelistu_200719.07.2007 09:53

daca Adi aduce jucatorii pe care ia zis atunci sar putea sa facem ceva........ steagcruce2 forzateaua steaua_ro

arcadia19.07.2007 11:36
Perfect de acord cu tine ca suntem prea nerabdatori. Dar am o intrebare: care este limita rabdarii?

A trecut deja aproape de luna de cand Hagi i-a luat locu' lu' Olaroiu (23 iunie), iar echipa nu este cristalizata. Mai e o saptamana juma' si incepe sezonul, ca sa nu mai vorbesc de meciurile cu Zaglebie. Ceva e neregula, clar. Si mie imi place Adi Ilie mai mult tace si face, numai ca rezultatele sunt mai degraba modeste. Nu pot decat sa sper ca Armenteros va semna cu noi. Daca pustiul este macar pe jumatate talentat pe cat vorbeste presa internationala, este un pas inainte.

eu cred ca si Adi Ilie si Hagi au dorit sa cumpere varfuri, nume mari in europa, jucatori care gasesc oricand loc la o formatie in campionatele tari ale europei - italia, spania ca sa nu vorbesc de cele ale frantei sau germaniei...problema este ca atunci cand stii ca iti poti gasi loc oricand la o echipa bunicica in campionate din vestul europei, stai un pic in cumpana inainte sa semnezi cu o echipa din est, fie ea si Steaua.

rez19.07.2007 12:10

oameni buni....fiti un pic mai calmi!!!!!!!!!!!

de ce nu puteti astepta pana se finalizeaza totul ca sa puteti vb!!!!

lasati-i sa isi faca teraba!!!!!!!

e treaba lor!!!!!!

stefanVl19.07.2007 12:15
eu cred ca si Adi Ilie si Hagi au dorit sa cumpere varfuri, nume mari in europa, jucatori care gasesc oricand loc la o formatie in campionatele tari ale europei - italia, spania ca sa nu vorbesc de cele ale frantei sau germaniei...problema este ca atunci cand stii ca iti poti gasi loc oricand la o echipa bunicica in campionate din vestul europei, stai un pic in cumpana inainte sa semnezi cu o echipa din est, fie ea si Steaua.

 

Ai dreptate intr-un fel dar eu sa zicem ca as fi Daddy si nu as fi bolnav as semna cu Steaua pentru ca e o certitudine mai mare sa joc in Champions League cu Steaua decat sa zicem ca as pleca la o echipa de Primera Division pentru ca acolo se stie ca Real, Barca si Valencia sunt pe 3 locuri de Champions League cand la Steaua aici in Romania sti sigur ca este Steaua si ca majoritatea campionatelor sunt castigate de Steaua.. eu asa gandesc..

Ursu19.07.2007 16:04

steag2 ehh.....haidetzi fratilor...avetzi nitzik incredere...atata timp kat clubul va obtzine rezultate de la BUNE in sus,cred ca totul e OK. in orice caz obiectivul e ca la inceputul sezonului clubul sa aiva un as in maneca.cred ca in viitoul apropriat vom avea parte de o surpriza. steaua_ro

vlad7519.07.2007 17:07

Fac icter mecanic,anexita laterala stanga,pubalgie,...cand se deschid topicuri despre transferuri.Altceva mai bun nu putem discuta???...Acest topic:aceeasi Marie cu alta palarie!!!

bad_joke19.07.2007 19:05

Cam asa este,noi ce sa mai credem,si eu sunt plictisit de atatea stiri care nu fac decat sa ne frustreze,eu sunt sigur ca cei care iubesc Steaua s-au plictisit de aceleasi declaratii megalomanice ale lui Becali,eu unul sunt satul,l-as vrea disparut undeva,sa se duca la Dinamo sa le faca lor echipa de superjucatori,ca pe noi ne-a cam ruinat,a distrus orice iubeau suporterii,cel mai rau imi pare ca nu se mai poate scapa de acest om,de aceasta epidemie care a cuprins Romania,umflat tot timpul de presa,fara presa ar fi ZERO si Steaua FARA SUPORTERI LA FEL,tot zero ar fi acest club fara atatia sustinatori,imi pare foarte rau in primu rand ca nu putem face un efort cu adevarat imens sa protestatam extrem ,eu vad un protest extrem de exemplu sa protestam la un meci de foarte mare importantza,cum era de exemplu un Steaua-REAL daca aveam curajul sa protestam al un astfel de meci prin NEPREZENTARE acolo e buba mare pentru Becali,BANI SUNT TOT CEL INTERESEAZA pe acest VIERME,nicidecum Steaua dar un astfel de protest este greu de realizat pentru ca cine nu-si doreste sa vada la lucru "galactici" sau masina de fotbal Lyon,dar daca cumva ar fi posbil un astfel de protest atunci s-ar simti si Becali,va spun eu s-ar simti rau de tot,pentru ca bani sunt tot pentru el,cand vede ca oameni fac coada la bilete creste inima in el,si se faleste la TV,si zice ia uitat-va ce iubita e Steaua,daca nu bagam io bani in ea numai venea lumea,ia uite ce stadion am facut,da dar FARA SUPORTERI E ZERO,n-are FARMEC

bad_joke19.07.2007 19:13
Si daca dupa ce negociezi cu clubul descoperi ca jucatorul nu vrea sa vina la Steaua? Sau ca doreste un salariu care ar putea "strica" admosfera in vestiarul Stelei?

 

 

 

 

exact are dreptate,pai in primu rand jucatorul trebe sa vrea sa vina la o echipa,ca nu joaca clubu la Steaua,joaca jucatorul,si cum dragoste cu sila nu se poate mai bine il vinde si face niste bani frumosi,pana la urma un club nu poate sa se opuna unui transfer daca jucatorul vrea sa plece,poate sa opuna si sa-l suspende pe jucator daca chiar doreste sa-l pastreze

Virgil19.07.2007 19:25
Perfect de acord cu tine ca suntem prea nerabdatori. Dar am o intrebare: care este limita rabdarii?

 

Rabdarea nu are limite.

Rabdarea si speranta se intrepatrund, si cum speranta moare ultima, rabdarea ii este mereu pe undeva pe aproape.

In situatia noastra, rabdarea poate sa intre in actiune odata cu primul meci oficial. Cu fiecare obiectiv important ratat rabdarea incepe sa tinda treptat catre zero.

Totusi, daca echipa va etala un fotbal de calitate, dar va pierde pe muchie de cutit, e posibil ca rabdarea sa nu se risipeasca. Iti amintesti cum spuneam pe vremea lui Oli? "Nu ne deranjeaza ca pierdem, dar macar ai nostri sa joace frumos si sa-si lase si ultima picatura de energie pe teren". In mod sigur rabdarea noastra a suporterilor, poate fi sustinuta de jucatori printr-o astfel de atitudine. Mai zic? :)

Astristul19.07.2007 21:15

Bai baieti eu sunt un pic dezamagit de baiatul ala Armenteros. O fi el extraordinar, dar sa prefere sa joace la FC Sevilla (B), satelitul castigatoarei Cupei UEFA in loc sa vina la Steaua.... e cam patetic. Daca nu isi doreste sa joace pentru Steaua nu are ce cauta la Steaua.

Cat despre Dady....oooo da asa este, chiar este jucatorul dintre Henry si Eto'o ... ala care le sterge ghetele. Mai e si accidentat. Cand trebuie sa dea bani multi pe un jucator care merita (sau sa-l pastreze pe Elton) nu o face, si cand nu trebuie sa cumpere jucatori accidentati, el da o caruta de bani pe el!

Poate poate o sa iasa ceva frumos din toata tevatura asta cu presupusul, iar GB va lua niste jucatori ADEVARATI, nu cei mentionati de presa....

FORZA Steaua !!! steag2

iov19.07.2007 21:32

Gloante oarbe marca Gigi, sifiliticu' orice atinge pateaza, Hagi si Ilie vor duce traditia acestui mai departe pentru ca sunt stelisti pursange, personaje ca Oli,MM acum anonimi, Argaseala,Gigi vor trece in aceeasi barca, la fel ca in Troia(cu sabia ce trebuia purtata de un troian pentru a nu se pierde onoarea si spiritul cetatii) numai cei legati spiritual de Steaua vor avea respectul meu si nu ii voi contesta, ce incearca Hagi cu copii astia e nemaipomenit, de "manechine" e cazul sa scapam. Toata increderea in Hagi si Ilie. Purificare spirituala...poate putin extremist si off topic dar simteam nevoia sa spun asta.

vanfootball19.07.2007 21:40

@Astristul

 

Cine a zis ca a refuzat Steaua pentru Sevilla B?! Jucatorul trebuia sa se ducal la Sevilla, dar a intrat Steaua pe fir, iar Armenteros vrea la Steaua (asa a lasat sa se inteleaga Adrian Ilie). Nu stiu daca se vor intelege cluburile, daca Gigi va da banii ceruti pe el, dar sigur ar alegea Steaua in fata Sevillei (B).

Astristul19.07.2007 21:46

Nu stiu ce a lasat Adi sa se inteleaga, dar jucatorul a declarat in presa din Argentina (cotidianul El Clarin) ca prefera sa se duca la FC Sevilla (B) decat la Steaua...

armin20.07.2007 04:47

Unii zic ca Steaua deja s-a inteles cu Dady. Pentru Zapata deja s-au platit bani. Ramane sa-i vedem cu tricoul in mana, altfel....

Cu Armenteros e mai delicat. Steaua a intrat tarziu in joc, argentinianul era deja cu un pas la Sevilla B, dar totusi impresarii au vrut sa vada cu cat sare Jiji la cap, pentru ca banu vorbeste. Insa Jiji e Jiji, a dat doar o oaie in plus, iar pentru o oaie baietii au decis ca nu merita sa se faca de cacao in Spania.

Asta e, dom' patron, in viata tot inveti. Daca chiar tineai la acest transfer, poate trebuia sa faci o oferta mai atractiva. Dar ce tot zic eu aici, poate tu vrei sa il bagi pe Lovin in teren, si atunci la ce sa mai cheltuim bani?

AmuntBoy20.07.2007 06:29

Sper ca aia care se vehiculeaza in presa : Baciu , Coman si Lovin sa-i dea si gata .

Jucam mai bine cu pustii : Iacov, Ochirosii si Bicfalvi decat cu ei ;)

endorama20.07.2007 08:13

mda... eu n-as zice ca vara asta campania de transferari a fost cea mai slaba... dimpotriva, cred ca a fost cea mai consistenta din ultimii ani.

 

problema e ca de data asta ne asteptam la mult mai mult decat ne asteaptam acum 2 ani cand intr-adevar i-am transferat doar pe Iacob si pe Cernea. pe de o parte fiindca nivelul celorlalte echipe din campionat s-a ridicat serios, iar pe de alta parte fiindca anul asta vrem mai mult decat sa-i aplaudam pe cei de la Lyon si Real cand ne dau 3-4 in Ghencea

 

daca i-am fi transferat pe argentinian si inca un fundas central de valoare pe langa Zapata, eu as fi fost multumit.

 

sincer, nu-mi dau deloc seama de ce atunci cand e evident ca ceea ce ne lipseste sunt un coordonator de joc si un fundas central, noi mai transferam un atacant pe 3.5 milioane... pai nu avem destui? Neaga, Dica, Badea, Iacob, Gurita... ce naiba o sa mai facem cu inca unul? nu zic ca nu ar fi bine sa vina, da mi se pare ca sunt alte posturi mult mai deficitare decat cel de atacant...

 

cat despre portari... tot cumparam portari de 500.000 (Zapata cred ca ar fi al 4-lea, dupa Carlos, Andrey si Vatca) da mi se pare ca toti sunt luati in disperare de cauza, fara sa stim prea bine ce luam. poate cu exceptia lui Vatca, da Vatca habar n-am cum a ajuns dintr-o data asa o mare valoare ca acum 2 ani juca la Oradea si cei de acolo au renuntat la el pentru $20.000...

aiurica20.07.2007 08:27
oare de ce am o vaga( !!)... impresie ca acesti mult trambitati juc. se indeparteaza cu fiec. clipa care trece de noi; suntem luati constant la mishto de acest ''piperean'' prin aparittiile lui agramate de la televizor/ cel mai rau este, dupa mine, altceva -si anume ca suntem asociati(NOI--Steaua) cu acest personaj infect si aceste fapte dauneaza mult imaginii Stelei, o imagine faurita in zeci de ani de glorie Forza Steaua-Semper Superiores

 

 

oare ce o sa mai spui(neti) cand jucatorii vor fi in curtea noastra?

si se pare ca vor fi....

raul stelistu20.07.2007 09:23

Steaua a batut palma cu Belenenses pentru atacantul de 25 de ani. Portughezii vor primi in schimbul celui de-al doilea marcator din sezonul trecut 3.5 milioane de euro, plus un procent dintr-un tranfer ulterior.

Sa vedem ce o fi si capu' lu' asta?Sper sa confirme si sa-l inlocuieasca pe Thereu cu succes.

steagsimplu

Sylvyx20.07.2007 10:24
"Pana duminica vreau 2 transferuri, altfel o sa avem mari surprize. Eu tot astept, sunt plecat, dar pana duminica, mi s-a promis ca se rezolva. In afara de primul 11, sunt jucatori cu care nu se poate face performanta.",a spus Hagi.

 

Sport.ro

Si le are pe alea 2.Portarul Robinson Zapata si atacantul Dady.De Armenteros am vazut pe site-ul www.gsp.ro urmatorul articol

 

Armenteros merge la Sevilla B

Dupã ce Becali a negociat miercuri 8 ore cu agentul mijlcașului Armenteros (21 de ani), pentru care a oferit 1,5 milioane de euro și 20 la sutã dintr-un viitor transfer, Steaua a primit ieri rãspunsul argentinienilor de la Independiente: "Ne pare rãu, dar îl vindem la FC Sevilla. Propunerea voastrã a venit prea tîrziu, am apucat sã batem palma cu spaniolii, n-ar fi fair-play sã le spunem acum cã îl dãm pe Armenteros la Steaua". Roș-albaștrii mai au pe listã alți doi mijlocași: brazilianul Maicosuel (21 de ani, Cruzeiro) și portughezul Jose Pedro (29 de ani, Belenenses).

 

Deci Gigi ira si-a luat teapa.Dar poate transfera unul din aia 2 de mai sus.

armin20.07.2007 10:28

Vine Dady :)

 

Doamne ajuta, inca un mijlocas si un fundas central.

Forza Steaua!

Playmaker20.07.2007 10:39

sper sa arate cu adevarat clasa atacantul asta in kz ca vine la noi pentru ca 3 mil juma p un jucator accidentat( bolnav, c o fi) si care sa nu faca treaba ar fi o teapa greu d digerat

Kappon21.07.2007 09:08

La Steaua activitatea transferurilor a inceput tirziu din cauza a doi oameni: Nea Gigi si Nea Olaroiu. Primul, a invocat ca vrea numai romani, iar al doilea, a invocat ca nu mai avea sub aripa sa jucatori slabi de teapa lui Gigel Coman si Ov. Petre. (A insistat sa il aduca si pe Olah insa ceva l-a stopat. La inceput a incercat sa aduca tot FC Nationalul in Ghencea)

 

Acum incercam sa ingrasam porcul in ajun. Timpul este scurt iar jucatorii de valoare nu prea vor sa paraseasca ligile mari din tari mai civilizate.

Ieri am vazut o Stea doritoare dar incapabila de mai mult. Apararea este in suferinta, si nu sunt sigur daca am vazut bine la TV aici unde ma aflu, tanarul Alex Iacob a aratat bune calitati. Bicvalfi, a fost acceptabil, totusi mai are serios de lucru. Este lipsit de temperament si va trebui sa compenseze asta cu mai mult efort.

Posibil, conceptia de joc impusa de Hagi este buna dar din pacate nu prea are cu cine si de aceea echipa ar fi trebuit intarita.

 

Nu am inteles gestul huliganic al acelui suporter care a vrut sa il loveasca pe portarul lui Charleroi. Ce i-a facut lui, sau asociatilor sai huligani de la tribuna, acel portar?! L-a intilnit vreodata, s-a tras vreodata cu el de sireturi? Eu cred ca daca huliganii vor continua astfel, Steaua va avea foarte mult de suferit.

Acest sait trebuie sa promoveze o atmosfera civilizata pe stadionul Ghencea. Altfel ne trezim ca echipa va juca cu portile inchise, sau in deplasare.Si atunci rezultatele vor fi mult mai grave.

NaiBa21.07.2007 09:29

Totul e o vrajala pornita de la Becali ... in principat pentru a ne alimenta cu sperantze si a face ca adevaratele probleme sa fie uitate ..Aici ma refer la vanzarea lui Elton care asa cum era avea cu sigurantza loc in echipa .. cred ca de la Hagi incoa nu a mai fost un alt jucator care sa vada jocul asa bine la Steaua ... vanzarea lui Thereau si trimiterea lui Andrey la Steaua 2 ... din punctul meu de vedere .. Dady .. chiar si cumparat .. nu cred ca o sa fie peste Thereau niciodata .. fara a pune in aceasta balantza si varsta. Pacat .....

C. RONALDO21.07.2007 11:06

intradevar am putea juca la fel de bn far cei 3 . ar trebui ca cei trei pusti fatastici dupa parerea mea sa juace titulari.

vanfootball22.07.2007 09:33
Si le are pe alea 2.Portarul Robinson Zapata si atacantul Dady.De Armenteros am vazut pe site-ul www.gsp.ro urmatorul articol

 

Armenteros merge la Sevilla B

Dupã ce Becali a negociat miercuri 8 ore cu agentul mijlcașului Armenteros (21 de ani), pentru care a oferit 1,5 milioane de euro și 20 la sutã dintr-un viitor transfer, Steaua a primit ieri rãspunsul argentinienilor de la Independiente: "Ne pare rãu, dar îl vindem la FC Sevilla. Propunerea voastrã a venit prea tîrziu, am apucat sã batem palma cu spaniolii, n-ar fi fair-play sã le spunem acum cã îl dãm pe Armenteros la Steaua". Roș-albaștrii mai au pe listã alți doi mijlocași: brazilianul Maicosuel (21 de ani, Cruzeiro) și portughezul Jose Pedro (29 de ani, Belenenses).

 

Deci Gigi ira si-a luat teapa.Dar poate transfera unul din aia 2 de mai sus.

 

 

Le are? Unde e Dady, l-ai vazut cumva prin Romania? :)

«123»