Bai opriti odata comparatia Hagi - Oli. Macar astia care le au cu fotbalu, van, Miaus, malasorte, SSK, bla bla.
Ne doare la cozorocu din sapca de Oli acum, gone, history, la revedere, realizarile sau esecurile lui raman in vitrina, le rememoram peste ani.
Ce ar trebui sa rezumam este:
1. Bravo Hagi ca promoveaza tineri
2. Rezultatele in amicale NU conteaza, insa CONTEAZA jocul, prestatia generala, echilibrul jucatorilor in teren, nivelul fizic, daca se simte sau nu o imbunatatire de la joc la joc
3. Hagi va ramane "REGELE" ca jucator, pentru mine, indiferent de rezultatele lui ca antrenor la Steaua
4. Ce se va decide in timp de acum va fi daca Hagi este sau nu si un antrenor macar bun. El poate va dovedi ca este un antrenor de senzational, cum a fost ca jucator, ASTA NU O STIM ACUM, ramane de vazut dupa cel putin 1 sezon. Sa vedem dupa 34 de meciuri cate meciuri a jucat cu Steaua in Europa, pe ce loc va fi in Liga 1, ce face in cupa Romaniei si cum va arata jocului Stelei atunci.
5. Nu mai analizati atat meciurile amicale. Nu se compara un amical, in vara, cu o echipa din strainatate, cu un meci cu Pandurii sau Ceahlaul, la iarna, pe -10 grade si teren inghetat, dupa un meci pe Bernabeu sau cu Lyon acasa. Nu se pot compara aceste genuri de meciuri nici psihic, nici fizic si de nici un fel.
Bafta