FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ghinioane si o raza de speranta...

«123»
bad_joke12.07.2007 14:27
NU poti sa il compari pe Nicolita cu Gigel Coman,in primu rand Gigel Coman e un jucator praf venit la Steaua la cererea lu' Oli,pe cand Nicolita e un jucator de nationala care a si inscris(stiu eu pe cineva de la spurcati care se da mare executant de lovituri libere si nu a dat niciun gol la nationala)Intradevar dupa meciu cu Betis,Nicolita nu prea a mai miscat nimic,dar totusi e un jucator bun si are valoare!

 

 

 

Daca Nicolita are valoare atunci spunemi niste argumente,e luat la nationala de Piturca care si ala il foloseste, am mai spus pentru recuperari,pentru ca are o conditie fizica de invidiat,dar alte calitati nu prea le vad,o sa mai zici..aaaa...are determinare,o avea si dorintza ,alearga pentru fiecare minge dar e distrus,e praf,nu iti creaza o faza,daca e sa facem curatenie, sa dam tot ce e putred afara,stiu ca o sa primesc iar injuraturi si o sa fiu considerat dinamovist sau mai stiu eu ce,dar nu sunt argumente ca e un jucator VALOROS.

intrebare:Daca e convocat la Nationala inseamna neaparat ca e un jucator bun?Oare de cate ori au fost acuzati selectioneri Romaniei ca daca ar fi facuta selectia corect ne-am bate de la egal al egal cu toate echipele din lume,dar nu se poate pentru ca in Romania suntem 22 milioane de selectioneri si nu ai cum sa fi pe gustul tuturor.

bad_joke12.07.2007 14:29
"Atacantul am sã-l aleg eu, pentru cã sînt cel mai mare specialist. La ceilalți, Ilie și Hagi pot aduce ce vred ei cã e mai bine", a spus Becali.

 

A stat destul in umbra Gigi, prea s-a vorbit numai de Adrian Ilie si Hagi, trebuie sa intre in scena si tantalaul sef. Atacul e pe maini bune, ca doar se ocupa "specialistul". In mainile cui a ajuns clubul asta!!! In urma cu 20 de ani, Hagi inscria in finala Supercupei Europei, iar Becali vindea branza. Acum, Hagi primeste lectii despre aprecierea calitatilor unui fotbalist de la Gigi. Sa ne traiasca iubitul conducator!

 

PS: Nu sunt off-topic, comentariul meu se incadreaza la capitolul "ghinioane".:)

 

 

Corect,suntem cei mai mari GHINIONISTI, sa ni-l ia vcineva de pe cap,preferabil sa se duca in GROAPA,dar numais capati-ne de el de marele "specialist''

mdionis12.07.2007 15:38
"Este perfect posibil".. de unde ai mai scos-o si pe asta?

 

Atunci poti spune si : este imperfect posibil. Asta cum o interpretezi??

 

Ahem. Nu cred ca era nevoie de citarea integrala a ceea ce am scris, era suficient paragraful de interes (acesta este dealtfel si scopul citarii: sa centreze carui pasaj anume i se raspunde).

Este perfect posibil este o expresie idiomatica utilizata pentru caracterizarea unei eventualitati impotriva careia nu exista argumente serioase si a carei probabilitate de realizare este suficient de mare (sa zicem: peste 20%) insa nu reprezinta o certitudine (reamintesc ca nu exista o dovada peremptorie ca asa s-ar fi intamplat). In alte cuvinte: "nu este catusi de putin exclus" ca Théréau sa ii fi cerut niscai confirmari lui Mihai Stoica.

Informatia pe care o transmit cu oricare din aceste expresii este ca nu neg eventualitatea de mai sus si ca o consider suficient de probabila, nu neaparat sigura si, in context, nu foarte relevanta. Sper ca am fost suficient de explicit si nu mai e nevoie de traducere din romana. :biggrin:

sanbk200212.07.2007 19:42

Ce deranjeaza foarte tare la tine, Alex, este subiectivismul tau transant.

Inteleg ca nu-l suferi pe MM, dar avand in vedere ca nu esti unul din cei care comenteaza articole, ci unul care le scrie, ti-as recomanda puncte de vedere mai retinute sau, ca in cazul altor colegi de-ai tai, asumarea optiunilor inca de la inceput, pentru a sti si noi la ce sa ne asteptam.

 

Spre exemplu, eu imi asum faptul ca l-am apreciat pe Meme si vreau sa te intreb daca nu crezi ca faptul ca au plecat toti jucatorii adusi de Meme e in primul rand un minus in valoarea lotului echipei si nu in bugetul acesteia ( care buget, apropos, nu ma intereseaza deloc ). Inteleg ca abia astepti sa plece si Dica ( ca sa nu ma obosesc sa-i numar pe toti ceilalti adusi de el ) pentru a avea Steaua Meme-free! Eu unul cred ca toti jucatorii "lui Meme" au plecat tocmai pentru ca erau/ar fi fost prigoniti de imputitul asta de cioban care ar trebui sa fie singurul "canal" de acumulare al scarbei tuturor.

 

In incheiere, vreau sa va spun ca sunt foarte ingrijorat de faptul ca, asa cum m-am asteptat, Adi Ilie este total incapabil sa faca fata ciobanului, drept pentru care, mi-e foarte tare teama ca va fi o marioneta. Cazurile Pulido, ceilalti jucatori promisi si, mai ales, lipsa abonamentelor la peluza arata clar ca si Adi Ilie e incapabil sa schimbe ceva. Despre Argaseala...

bobochyka1713.07.2007 15:54

Adevaratul nostru ghinion sau cel mai mare dintre ele e faptul ca il avem pe cioban patron.

«123»