Pai nu va-ti obisnuit cu Steaua fara toti jucatori?
De un 1 incoace zi de zi avem jucatori acidentati:p
Pai nu va-ti obisnuit cu Steaua fara toti jucatori?
De un 1 incoace zi de zi avem jucatori acidentati:p
Putin off-topic:
Ati observat ce a declarat Albert Streit (roman care a plecat cand era mic in germania), cel mai bun pasator din 1.Bundesliga, dupa amicalul dinamu - Eintracht Frankfurt:3-1? El jucand la Eintracht!
A declarat ca daca ar veni in tara sa joaca in Liga 1, va veni DOAR LA Steaua! ![]()
Vino de pe acuma ca avem nevoie de mijlocasi ca tine! steagsahmic
FORZA Steaua !!! steag2
vino de pe acum ca incet-incet campionatul jermaniei ajunge sub cel al Romaniei...
Sunt de acord cu unul dintre antevorbitorii mei care a dat cele 2 exemple de jucatori care au avut un parcurs pozitiv la echipa, dar in rest Alex ai dreptate. Sincer... as fii de acord sa mai fie "ghinioane" de astea si in anul ce va urma....adica sa reintram in grupe dar si sa luam din nou titlul...ar fi cel mai frumos "ghinion" posibil...
Timpul le va rezolva pe toate...
"Atacantul am sã-l aleg eu, pentru cã sînt cel mai mare specialist. La ceilalți, Ilie și Hagi pot aduce ce vred ei cã e mai bine", a spus Becali.
A stat destul in umbra Gigi, prea s-a vorbit numai de Adrian Ilie si Hagi, trebuie sa intre in scena si tantalaul sef. Atacul e pe maini bune, ca doar se ocupa "specialistul". In mainile cui a ajuns clubul asta!!! In urma cu 20 de ani, Hagi inscria in finala Supercupei Europei, iar Becali vindea branza. Acum, Hagi primeste lectii despre aprecierea calitatilor unui fotbalist de la Gigi. Sa ne traiasca iubitul conducator!
PS: Nu sunt off-topic, comentariul meu se incadreaza la capitolul "ghinioane".
Fara discutie, Becali este un idiot.
Daca va continua cu aceste aberatii, pe Hagi nu il prinde sfarsitul turului la echipa.
vino de pe acum ca incet-incet campionatul jermaniei ajunge sub cel al Romaniei...Sunt de acord cu unul dintre antevorbitorii mei care a dat cele 2 exemple de jucatori care au avut un parcurs pozitiv la echipa, dar in rest Alex ai dreptate. Sincer... as fii de acord sa mai fie "ghinioane" de astea si in anul ce va urma....adica sa reintram in grupe dar si sa luam din nou titlul...ar fi cel mai frumos "ghinion" posibil...
Timpul le va rezolva pe toate...
Campionatul Germaniei va fi sub cel al Romaniei atunci cand economia romaneasca va depasi economia germana!
Sper ca ai spus-o in gluma!
@ Tupac Amaru
Nu e neaparat ca economia sa fie de "vina"...si da...a vrut sa fie o gluma...mai fortata ce-i drept.
Frumos scris Midionis.Felicitari!!!!Adrian_ultras nu are dovezi,el are mintea ingusta.Thereau a plecat de la Steaua pentru ca asa a vrut nea Jiji.Punct.Cand vad cate aberatii scriu cate unii ma apuca crizele.....
Salut Alex,
vreau saiti amintesc 2 nume, care s-ar putea sa iti mai schimbe parerea despre MM: Cyril si Elton.
In rest, numai bine
Pe Thereau l-a vazut Olaroiu la un meci cu Standard-Charleroi, si l-a adus. Elton a costat 2.300.000 $ si a fost vindut pe 500.000 $. Unde e afacerea cu el?
Frumos scris Midionis.Felicitari!!!!Adrian_ultras nu are dovezi,el are mintea ingusta.Thereau a plecat de la Steaua pentru ca asa a vrut nea Jiji.Punct.Cand vad cate aberatii scriu cate unii ma apuca crizele.....
1. Nimeni nu stie cine i-a descoperit pe Saban, Thereau, Elton ... MM, Oli, apropiatii lor, prieteni, telefoane ... lumea fotbalului e mare, se leaga prietenii, se primesc telefoane "fii atent ca am vazut un jucator interesant", exista impresari care ii propun, care trimit casete cu fotbalistii lor ... nu va imaginati ca MM a zis in gandul lui "trebuie sa iau un atacant, cred ca la Charleroi gasesc". Bleah
2. Nimeni nu stie cu adevarat de ce a plecat de la Steaua Thereau. Poate ca a fost o parte si comportamentul lui Jiji, poate a fost o parte si MM, poate a fost o parte si logodnica si mai ales, poate a fost o parte si tot lotul Stelei care efectiv nu a dat doi bani pe Thereau si Saban. Poate din cauza salariilor lor mari
(Gigi tot insista pe ideea "nu mai dau salarii mari ca IAR stric atmosfera la echipa" - aha, deci a mai fost stricata din cauza asta ...
). Cine a fost dupa Steaua in cantonamente stie la ce ma refer. Dupa orice jucator al Stelei alergau preparatorii cu bluzele de trening, cu ceaiuri, cu masaj ... la Saban nu alerga nimeni, se duce stingher intr-un colt, isi tragea hanoracu pe el si statea singur pe o bucata de ciment, la 20m de banca de rezerve a Stelei.
In concluzie, nu mai aberati pe aici. MM per total a fost un retard, si daca luam jucatori de pe Football Manager 2007, din baza de date, din Columbia, Chile, Paraguay si tot descoperam cel putin cati jucatori a descoperit si el. A avut un merit: antrenorii pe care i-a adus el la Steaua. A plecat, e istorie, s-a dovedit si lui si lingailor lui ca nimeni nu e nemuritor la Steaua si Steaua nu sta nici in jucatori, nici in patroni si nici in presedinti. Steaua merge mai departe (unde sunt babele disperate care se plangeau ca Steaua se duce de rapa fara super MM?).
Si apropo, Elton e un jucator bun chiar la circ si in curtea scolii. Este singurul punct in viata mea in care ii dau dreptate lu omu maimuta pestera Jiji Becali. Elton n-are nici o treaba cu fotbalu mare, pana si in Brazilia era rezerva, unde se joaca circareala din asta, d-apoi in Europa ... diferenta de valoare in ceea ce priveste fotbalu e clara: pe Thereau l-au dorit Brugge si Andrelecht si s-au dat 3 milioane de Para pe el, pe Elton arabii si s-au dat 500.000 pe el (desi la aia ploua cu parale).
pe Thereau l-a descoperit Gabi Popescu si l-a recomandat Stelei, Mihai Stoica doar a negociat transferul francezului de la Charleroi la Steaua
Thereau a fost vazut de Olaroiu la un meci Standard-Charleroi, apoi l-a trimis pe Gabi Popescu sa-l mai urmaresca la citeva meciuri. Accesati acest link video, in care MM Stoica vorbeste despre jucatorii pe care i-a propus la Steaua.
http://www.fanatik.ro/fanatik_show_tv_sect..._mm_stoica.html
Alex, incep sa cred ca ai o problema cu Mihai Stoica. Pur si simplu nu te poti abtine sa nu zici si ceva de el in ultimul timp.
Jucatori adusi de Mihai Stoica :
- Carlos - petarda, desi uneori s-a exagerat mult cu greselile pe care le-a facut (sportiv sau extrasportiv)
- Saban - acuzat ca a fost depasit de Robinho si exclus din lot; incercat in vreo 3-4 meciuri, rareori titular 90 de minute. Raman la parerea ca daca ar fi fost lasat sa joace, ar fi fost un castig pentru noi.
- Andrey - greseli mult mai mici decat ale lui Carlos. Exclus de tampenia patronului.
- Elton - un jucator cum Steaua nu a avut demult si nu va mai avea. Exclus de tampenia patronului.
- Thereau - ca si in cazul lui Elton, nu stiu daca mai e nevoie sa comentez. Exclus de tampania patronului.
Si trecand la autohtoni, Croitoru si Neaga, ca sa nu trec si la primele sezoane cand au fost adusi majoritatea jucatorilor care acum alcatuiesc baza lotului Stelei (Vali Badea included). Ca am ramas pe minus, asta e o poveste mai detaliata. Cand patronul zice "il dau gratis", nu te astepta sa-ti ofere cineva bani pe el.
Croitoru si Badea au fost adusi de Olaroiu. In primul numar al revistei "Campionii" Badea a spus povestea transferului la Steaua. La o actiune a lotului divizionar, in iarna, Olaroiu i-a promis ca la sfirsitul sezonului o sa-l transfere la Steaua.
Daffy de data asta ai spus si iti dau perfecta dreptate in privinta diferentei dintre Elton si Thereau pentru ca daca Elton ar fi fost un jucator bun(chiar daca inaltimea il dezavataja) il cumpara un alt club inainte sa ajunga in Ghencea
cred ca nu e un jucator care sa nu o fi fost acindentat cel putin o luna mai ales Radoi
daca nu am fi avut atatea acidentari cred ca am fi castigat campionatu poate chiar si Cupa UEFA de ce nu suntem o forza m**e Jiji pentru inceput ![]()
esti tare fratioare...se vede ca esti un suporter adevarat...cat despre accidentari cred ca si preparatorul fizic ii de vina...cu tot lotu Steaua nu are adversar in campionat
forza Steaua
Mihai Stoica:
"Acestia sunt jucatorii pe care i-am recomandat eu: Cernea, Andrey, Petre Marin, Ghionea, Curt, Nicolita, Cristocea, Elton"
"Carlos mi-a fost propus de Marcel Popescu si i-am cerut parerea lui Vasile Iordache"
"Saban mi-a fost recomandat de Ronny Rosenthal"
"Niciodata nu m-am implicat in alcatuirea formatiei"
"Gabi Popescu are meritul principal in tranferul lui Thereau"
"Am vrut sa-l transfer pe Semedo, dar cei de la CFR au fost mai rapizi decit noi"
"M-am opus categoric venirii lui Alin Stoica la Steaua"
"M-am opus si eu si Olaroiu transferului lui Vranjkovic"
citate luate din Fanatik de la linkull trimis de Onyx
aveti aici toti jucatorii transferati de MM la propunerea lui MM
si toti jucatorii refuzati
l-a refuzat pe Alin Stoica,un stelist adevarat,un jucator de valoare,care in campionatul Romaniei s-a descurcat excelent si la Poli si la national.
de ce nu l-a vrut MM?
din acelasi motiv pentru care nu l-a vrut pe Lobont: el nu crede in reveniri!
el nu crede ca Alin Stoica,la 27 de ani, are valoare pentru campionatul Romaniei
desi tipul joaca foarte bine in Belgia si e foarte apreciat
nu imi fac iluzii
Lobont nu venea la Steaua
e impresariat de fratii becaliiiiiiii
nu ar fi venit nici pe salariu de 3 mil de euro pe an
dar Alin Stoica sigur ar fi venit
si mai sunt multi jucatori de valoare pe care i-am fi putut lua dar care nu intrau in vederile lui MM
ma rog
voi continuati sa plangeti dupa el si sa il tineti la rangul de erou daca credeti ca asa e bine
si mie imi placeau scandalurile care le facea el pentru Steaua
si il credeam super baiat ca se baga atat de mult pentru echipa
dar in momentul cand a dat in Steaua atunci mi-am schimbat parerea(si aici nu ma refer la suporterul lovit)
a zis DaffyDuck mai sus
exista viata la Steaua si dupa MM si dupa Oli
conducatorii,antrenorii,jucatorii vin si pleaca
Steaua va ramane totdeauna!
Oameni buni, divagati la greu! Reveniti la subiect! E o recomandare.
@AdrianUltras25
Tie ti se pare un jucator bun, Alin Stoica, in momentul de fata? N-a facut nimic la Poli si acum joaca la o echipa de Intertoto din Belgia. Nu cumva il vrei si pe Sanmartean, ca e apreciat in Olanda?!
Ok, e stelist, dar e de ajuns sa joci la Steaua? Eu zic ca nu.
esti tare fratioare...se vede ca esti un suporter adevarat...cat despre accidentari cred ca si preparatorul fizic ii de vina...cu tot lotu Steaua nu are adversar in campionatforza Steaua
exat se dau atat de mari caini turbati ca au fost la nustiu cate puncte de noi si noi am jucat aproape cu Toate rezervele nu zic ca n-avem rezerve bune dar sa fim sinceri titulari au alta mentalitate
forza Steaua traiasca Steaua si numai Steaua
la oi cu Jiji
Mihai Stoica:"Acestia sunt jucatorii pe care i-am recomandat eu: Cernea, Andrey, Petre Marin, Ghionea, Curt, Nicolita, Cristocea, Elton"
"Carlos mi-a fost propus de Marcel Popescu si i-am cerut parerea lui Vasile Iordache"
"Saban mi-a fost recomandat de Ronny Rosenthal"
"Niciodata nu m-am implicat in alcatuirea formatiei"
"Gabi Popescu are meritul principal in tranferul lui Thereau"
"Am vrut sa-l transfer pe Semedo, dar cei de la CFR au fost mai rapizi decit noi"
"M-am opus categoric venirii lui Alin Stoica la Steaua"
"M-am opus si eu si Olaroiu transferului lui Vranjkovic"
citate luate din Fanatik de la linkull trimis de Onyx
aveti aici toti jucatorii transferati de MM la propunerea lui MM
si toti jucatorii refuzati
l-a refuzat pe Alin Stoica,un stelist adevarat,un jucator de valoare,care in campionatul Romaniei s-a descurcat excelent si la Poli si la national.
de ce nu l-a vrut MM?
din acelasi motiv pentru care nu l-a vrut pe Lobont: el nu crede in reveniri!
el nu crede ca Alin Stoica,la 27 de ani, are valoare pentru campionatul Romaniei
desi tipul joaca foarte bine in Belgia si e foarte apreciat
nu imi fac iluzii
Lobont nu venea la Steaua
e impresariat de fratii becaliiiiiiii
nu ar fi venit nici pe salariu de 3 mil de euro pe an
dar Alin Stoica sigur ar fi venit
si mai sunt multi jucatori de valoare pe care i-am fi putut lua dar care nu intrau in vederile lui MM
ma rog
voi continuati sa plangeti dupa el si sa il tineti la rangul de erou daca credeti ca asa e bine
si mie imi placeau scandalurile care le facea el pentru Steaua
si il credeam super baiat ca se baga atat de mult pentru echipa
dar in momentul cand a dat in Steaua atunci mi-am schimbat parerea(si aici nu ma refer la suporterul lovit)
a zis DaffyDuck mai sus
exista viata la Steaua si dupa MM si dupa Oli
conducatorii,antrenorii,jucatorii vin si pleaca
Steaua va ramane totdeauna!
Alin Stoica nu a jucat fotbal decit la Anderlecht. Restul carierei a fost de rahat. A jucat la n echipe, fara nici un rezultat. Faptul ca este stelist nu-l face sa fie si un fotbalist bun. sunt multi stelisti, dar numai citiva ajung sa joace si sa antreneze Steaua.
Apropo, Gabi Popescu mai este la club, mai colaboreaza cu Steaua? Ca de cand a plecat Olaroiu nu s-a mai auzit nimic de el.
sorry dar nu sunt de acord cu tine
Meciul de azi nu-l transmite nimeni??
Oameni buni, divagati la greu! Reveniti la subiect! E o recomandare.
Ia lumineaza si pe noi si spune-ne cu ce divagam. Articolul contine trimiteri la MM si la jucatorii adusi de el in Ghencea, care e problema? Suntem la subiect.
Asta unu la mana. Doi la mana, ce-ar trebui sa adaugam, numai variantele:
1. Da ma, super articolul, felicitari
2. Nashpa articol, nu-mi place
3. Da ma, am avut super ghinion cu accidentarile
4. Nu, eu cred ca am fost chiar norocosi si nu ghionionisti
5. Sa traiasca conducerea
6. Sa traiasca Peluza Nord
7. Nu doresc sa comentez
Daca atat este voie, esti Admin, ai acces si resursele necesare sa lasi numai optiunile astea cand vine vorba de comentarii ... faci un drop-down menu si ne alegem noi de acolo varianta care ne convine.
1. Nimeni nu stie cine i-a descoperit pe Saban, Thereau, Elton ... MM, Oli, apropiatii lor, prieteni, telefoane ... lumea fotbalului e mare, se leaga prietenii, se primesc telefoane "fii atent ca am vazut un jucator interesant", exista impresari care ii propun, care trimit casete cu fotbalistii lor ... nu va imaginati ca MM a zis in gandul lui "trebuie sa iau un atacant, cred ca la Charleroi gasesc".
Nimeni nu a spus ca Mihai Stoica ar fi facut totul de unul singur. Daca e sa dam crezare informatiei direct de la sursa ("Acestia sunt jucatorii pe care i-am recomandat eu: Cernea, Andrey, Petre Marin, Ghionea, Curt, Nicolita, Cristocea, Elton"), observam ca doar Elton se gaseste in lista celor opt.
La fel de adevarat este ca, la fel cum nu putem considera ca sosirea jucatorilor mentionati de Mihai Stoica ar fi exclusiv rezultatul activitatii sale, nu il putem exonera complet de responsabilitate pentru ceilalti jucatori sositi in perioada mandatului sau de presedinte.
2. Nimeni nu stie cu adevarat de ce a plecat de la Steaua Thereau. Poate ca a fost o parte si comportamentul lui Jiji, poate a fost o parte si MM, poate a fost o parte si logodnica si mai ales, poate a fost o parte si tot lotul Stelei care efectiv nu a dat doi bani pe Thereau si Saban.
Intamplator am petrecut 7 ani in Franta si cunosc suficient de bine cum gandesc francezii. Chiar daca siguranta absoluta nu exista pentru presupunerile de acest gen, in momentul in care ciobanul sef a inceput cu declaratiile aberante impotriva strainilor, am fost sigur ca Théréau va pleca de la Steaua "din proprie initiativa", chit ca isi afirmase recent dorinta de a continua la Steaua. Era obligat sa o faca din respect pentru propria profesiune. Chestia cu logodnica a fost desigur un pretext transparent (francezii sunt maestri in arta de a spune ceva pentru a se intelege altceva).
Atmosfera ar fi putut sa fie mai neplacuta pentru Saban care venea dintr-o societate cultural mult diferita si care a "prins" mult prea rar echipa, insa nu pentru Théréau. Relatia de succesiune temporala rapida intre declaratiile xenofobe ale lui Gigi Becali si schimbarea radicala a pozitiei lui Théréau sugereaza o conexiune cauzala mult mai probabila intre aceste evenimente decat intre dorinta de a pleca si atmosfera de la echipa de-a lungul intregului sezon.
Singura intrebare este daca in aceasta conexiune cauzala a mai intervenit si un element intermediar, sugestia lui Mihai Stoica. Este perfect posibil ca Théréau sa il fi intrebat pe MM pentru confirmarea propriilor perceptii ce parere are despre permanenta lui la club, iar acesta sa ii fi spus acelasi lucru "mai bine pas", insa ideea de baza "un fotbalist profesionist trebuie judecat dupa cum joaca pe teren nu dupa nationalitatea sa, iar daca ceea ce fac eu aici nu este respectat, trebuie sa plec" musai i-a venit natural lui Cyril.
In concluzie, nu mai aberati pe aici. MM per total a fost un retard,
Per total a fost un manager cu bune si rele, "retard" se poate spune eventual doar cu referire la tentativa de chirurgie maxilofaciala fara anestezie practicata pe un spectator care nu si-o dorea.
si daca luam jucatori de pe Football Manager 2007, din baza de date, din Columbia, Chile, Paraguay si tot descoperam cel putin cati jucatori a descoperit si el.
Bine. Si eu as putea sa citez liste intregi de jucatori, fara sa utilizez FM2007. Asta insa nu demonstreaza nimic. Jucatorii trebuie sa se incadreze in ceea ce joaca echipa si mai trebuie sa fi convinsi sa vina la club.
A plecat, e istorie, s-a dovedit si lui si lingailor lui ca nimeni nu e nemuritor la Steaua si Steaua nu sta nici in jucatori, nici in patroni si nici in presedinti.
Plecarea lui Mihai Stoica si continuarea activitatii clubului Steaua dovedesc ca Steaua nu sta in presedinti si atat. Cu indulgenta: se dovedeste ca nici plecarea catorva jucatori nu destabilizeaza clubul (ma rog, ar fi de vazut cum se va comporta echipa in partidele oficiale pentru a afirma ceva cu grad de siguranta suficient de semnificativ). Insa nu se dovedeste ca Steaua nu sta in patroni: ultima afirmatie este probabil adevarata, dar nu este probata nicidecum de plecarea presedintelui, va fi eventual verificata atunci cand ciobanul sef se va plictisi de jucaria numita Steaua si va trece la altceva.
Si apropo, Elton e un jucator bun chiar la circ si in curtea scolii.
Hehe, sigur ca da. Un jucator bun ramane bun inclusiv in situatii ne-fotbalistice. Ceea ce nu impiedica faptul esential ca el este un jucator bun pentru jocul numit fotbal.
Este singurul punct in viata mea in care ii dau dreptate lu omu maimuta pestera Jiji Becali. Elton n-are nici o treaba cu fotbalu mare, pana si in Brazilia era rezerva, unde se joaca circareala din asta, d-apoi in Europa ...diferenta de valoare in ceea ce priveste fotbalu e clara: pe Thereau l-au dorit Brugge si Andrelecht si s-au dat 3 milioane de Para pe el, pe Elton arabii si s-au dat 500.000 pe el (desi la aia ploua cu parale).
Diferente exista insa ar fi mult prea reductiv sa le rezumam la chestiunea bani. In definitiv, asa si ciobanul sef dispune probabil mai multi bani decat participantii la forum laolalta, ceea ce nu il face mai valoros ca persoana. Elton nu era rezerva in Brazilia unde se joaca totusi fotbal iar nu "circareala". Pe Théréau l-au luat cei de la Anderlecht nu numai pe considerente strict fotbalistice ci si de adaptare la fotbalul belgian. Iar pe Elton arabii au dat doar 5*10^5 pentru ca atat cerea ciobanul sef, doar nu erau batuti in cap sa dea mai mult decat li se cere doar pentru ca le placea de jucator.
Voi faceti ca egiptologul ala care rascheta muchia unui perete numai ca sa-i iasa lui calcule universale.
Nimeni nu a spus ca Mihai Stoica ar fi facut totul de unul singur. Daca e sa dam crezare informatiei direct de la sursa ("Acestia sunt jucatorii pe care i-am recomandat eu: Cernea, Andrey, Petre Marin, Ghionea, Curt, Nicolita, Cristocea, Elton"), observam ca doar Elton se gaseste in lista celor opt.La fel de adevarat este ca, la fel cum nu putem considera ca sosirea jucatorilor mentionati de Mihai Stoica ar fi exclusiv rezultatul activitatii sale, nu il putem exonera complet de responsabilitate pentru ceilalti jucatori sositi in perioada mandatului sau de presedinte.
Intamplator am petrecut 7 ani in Franta si cunosc suficient de bine cum gandesc francezii. Chiar daca siguranta absoluta nu exista pentru presupunerile de acest gen, in momentul in care ciobanul sef a inceput cu declaratiile aberante impotriva strainilor, am fost sigur ca Théréau va pleca de la Steaua "din proprie initiativa", chit ca isi afirmase recent dorinta de a continua la Steaua. Era obligat sa o faca din respect pentru propria profesiune. Chestia cu logodnica a fost desigur un pretext transparent (francezii sunt maestri in arta de a spune ceva pentru a se intelege altceva).
Atmosfera ar fi putut sa fie mai neplacuta pentru Saban care venea dintr-o societate cultural mult diferita si care a "prins" mult prea rar echipa, insa nu pentru Théréau. Relatia de succesiune temporala rapida intre declaratiile xenofobe ale lui Gigi Becali si schimbarea radicala a pozitiei lui Théréau sugereaza o conexiune cauzala mult mai probabila intre aceste evenimente decat intre dorinta de a pleca si atmosfera de la echipa de-a lungul intregului sezon.
Singura intrebare este daca in aceasta conexiune cauzala a mai intervenit si un element intermediar, sugestia lui Mihai Stoica. Este perfect posibil ca Théréau sa il fi intrebat pe MM pentru confirmarea propriilor perceptii ce parere are despre permanenta lui la club, iar acesta sa ii fi spus acelasi lucru "mai bine pas", insa ideea de baza "un fotbalist profesionist trebuie judecat dupa cum joaca pe teren nu dupa nationalitatea sa, iar daca ceea ce fac eu aici nu este respectat, trebuie sa plec" musai i-a venit natural lui Cyril.
Per total a fost un manager cu bune si rele, "retard" se poate spune eventual doar cu referire la tentativa de chirurgie maxilofaciala fara anestezie practicata pe un spectator care nu si-o dorea.
Bine. Si eu as putea sa citez liste intregi de jucatori, fara sa utilizez FM2007. Asta insa nu demonstreaza nimic. Jucatorii trebuie sa se incadreze in ceea ce joaca echipa si mai trebuie sa fi convinsi sa vina la club.
Plecarea lui Mihai Stoica si continuarea activitatii clubului Steaua dovedesc ca Steaua nu sta in presedinti si atat. Cu indulgenta: se dovedeste ca nici plecarea catorva jucatori nu destabilizeaza clubul (ma rog, ar fi de vazut cum se va comporta echipa in partidele oficiale pentru a afirma ceva cu grad de siguranta suficient de semnificativ). Insa nu se dovedeste ca Steaua nu sta in patroni: ultima afirmatie este probabil adevarata, dar nu este probata nicidecum de plecarea presedintelui, va fi eventual verificata atunci cand ciobanul sef se va plictisi de jucaria numita Steaua si va trece la altceva.
Hehe, sigur ca da. Un jucator bun ramane bun inclusiv in situatii ne-fotbalistice. Ceea ce nu impiedica faptul esential ca el este un jucator bun pentru jocul numit fotbal.
Diferente exista insa ar fi mult prea reductiv sa le rezumam la chestiunea bani. In definitiv, asa si ciobanul sef dispune probabil mai multi bani decat participantii la forum laolalta, ceea ce nu il face mai valoros ca persoana. Elton nu era rezerva in Brazilia unde se joaca totusi fotbal iar nu "circareala". Pe Théréau l-au luat cei de la Anderlecht nu numai pe considerente strict fotbalistice ci si de adaptare la fotbalul belgian. Iar pe Elton arabii au dat doar 5*10^5 pentru ca atat cerea ciobanul sef, doar nu erau batuti in cap sa dea mai mult decat li se cere doar pentru ca le placea de jucator.
"Este perfect posibil".. de unde ai mai scos-o si pe asta?
Atunci poti spune si : este imperfect posibil. Asta cum o interpretezi??