FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dupã meciul de ieri

«123»
AmuntBoy05.07.2007 11:30

In meciul de azi sper sa-l vad pe Eric de la inceput sa vad ce stie baiatul exact

La fel trebuie incercati Pintili si restul pustilor, poate chiar si Cezar Lungu ca sunt satul de acest baiat Cernea

stefanVl05.07.2007 11:33
1. Nu e problema.

2. Sigur, si Andrey merita inca o sansa.

3. Eu merg pe 4-4-2 -ul in cruce la mijloc cu Dica, mijlocas ofensiv.

 

 

De ce nu se incearca si un 3 - 5 - 2 .... dar cred ca nu prea avem fundasi rapizi.. Radoi ar putea jucat in centrul aparari.. are viteza, Forza, dar ar fi probleme cu Ghionea si Goian care sunt foarte lenti.. De ce nu se cauta un fundas gen Ogararu NU? ... si chiar ne-am lepadat de Elton mult prea repede.. cu 4 la mijloc + un Elton lasat liber Stil Ronaldinho.. nu compar valoarea doar pozitionarea in teren.. parerea mea cred ca ar fi dat roade.. plus ca el putea sa elimine un adversar si aveam superioritate .... 2 la 1 in faza de atac.. Doar o parere.. si imi doresc un atacant rapid si cu 2 sec mai inteligent..

gabi armata pantelimon05.07.2007 11:40

bai fratilor nu jucam nimic , respect Hagi in orice domeniu ,mai putin ala de antrenor! dica10

malasorte1305.07.2007 11:45
@razvan93

 

Dica nu joaca bine la mijloc, a mai fost incercat acolo si nu a reusit mare lucru. In plus, nu e jucatorul care sa scoata adevrsarii din joc prin dribling. Nu te lua dupa "protevisti" si comparatiile lor cu brazilienii; Dica are executii extraordinare, loveste foarte bine mingea, dar nu exceleaza in dribling.

Vreau sa vad si eu un mijlocas central ofensiv de meserie la Steaua, cu care sa lupte Bicfalvi pentru titularizare.

 

 

Perfect adevarat cu Dica !!! Dicanul e letal in ultimii 25, maxim 30 de metrii (goluri, pase---> tot tacamul), la mijlocul terenului e ineficient.

 

Noua ne lipseste omul de lagatura intre fundasii centralii, mijlocasul defensiv si ofensiva. Altfel spus intre Ghionea,Goian-Radoi (posibil Ov Petre), de o parte si Dica (posibil Neaga) V.Badea (posibil V. Iacob) de cealalta parte.

 

Eu imi doresc ca acest jucator sa fie Herea. E singurul jucator din campionatul intern pe care il vreau la Steaua !!! Desi daca stau bine sa ma gandesc... Lobont (Dinamo), Coman (Rapid)... Cernea (Steaua) poate nu ar fi chiar singurul...

 

De ce nu se incearca si un 3 - 5 - 2 .... dar cred ca nu prea avem fundasi rapizi.. Radoi ar putea jucat in centrul aparari.. are viteza, Forza, dar ar fi probleme cu Ghionea si Goian care sunt foarte lenti.. De ce nu se cauta un fundas gen Ogararu NU? ... si chiar ne-am lepadat de Elton mult prea repede.. cu 4 la mijloc + un Elton lasat liber Stil Ronaldinho.. nu compar valoarea doar pozitionarea in teren.. parerea mea cred ca ar fi dat roade.. plus ca el putea sa elimine un adversar si aveam superioritate .... 2 la 1 in faza de atac.. Doar o parere.. si imi doresc un atacant rapid si cu 2 sec mai inteligent..

 

 

1. Hagi a declarat CLAR ca porneste de la cei 4 fundasi in alcatuirea echipei !!!

 

2. Nimeni, NIMENI in Europa nu mai joaca cu 3 fundasi centrali, dintre care 2 acopera si cate o zona laterala.

 

3. Ultimul bastion al acestui sistem (Rapidul) si-a dovedit vreme de 2 ani ineficienta si si-a schimbat optica odata cu venirea lui Bergodi.

florin_b_*05.07.2007 12:18
Tu ai incredere in axul central Goian - Baciu -> Radoi - Lovin???

 

@Azazello

Chiar il vrei pe Badoi in aparare si pe Nicolita la mijloc?

 

 

Is the best we have right now:D!!

razvan9305.07.2007 12:41
@razvan93

 

Dica nu joaca bine la mijloc, a mai fost incercat acolo si nu a reusit mare lucru. In plus, nu e jucatorul care sa scoata adevrsarii din joc prin dribling. Nu te lua dupa "protevisti" si comparatiile lor cu brazilienii; Dica are executii extraordinare, loveste foarte bine mingea, dar nu exceleaza in dribling.

Vreau sa vad si eu un mijlocas central ofensiv de meserie la Steaua, cu care sa lupte Bicfalvi pentru titularizare.

 

 

nu ma iau dupa cei de la Pro TV ,dar am sperat ca Hagi il va testa in aceste amicale pe acest post,daca va aduceti bine aminte el juca la Arges atacant defensiv(tot una cu mijlocasul ofensiv),ai dreptate avem nevoie de un jucator de creatie ,aprope toate echipele cunoscute il au .Daca Eric avea 25 de ani juca 10 ani titulari la Steaua fular-campionii ,asta e ne trebuie si jucatori cu experienta (Vreau sa il vad pe Ovidiu Herea daca si numai daca pana la urma va ajunge la Steaua vreau sa il vad daca va fi titular,si apropo inca un jucator de perspectiva care sar putea sa vina in Ghencea de la Galata,nu iam retinut numele dar am inteles ca are 20 de ani...nu cumva stiti este mijlocasul cu nr.66 ???)

costy_k1_G.05.07.2007 12:45
bai fratilor nu jucam nimic , respect Hagi in orice domeniu ,mai putin ala de antrenor! dica10

Nu ai dreptate intr-o privinta: Unii jucatori vin dupa accidentari si NU sunt 100% refacuti. S-a vazut cand a intrat Ochirosii, Bicfalvi, Croitoru. Chiar si asa au stat prost cu concetrarea si mai ales Bostina cu "busola" care se pierdea mai mereu pe teren, asta din cauza ca nu a mai jucat de mult si nu a jucat pe postul sau. Nu e de vina Hagi ca Dica nu a nimerit poarta sau Neaga care i-a dat pasa prea tare sau Petre Marin cand a sutat dintr-o pozitie favorabila pe langa. Nu a fost vina lui Hagi ca nu are fundasi centrali de meserie. Trebuie sa avem putina rabdare ca Hagi stie ce face. AM vazut ca explica si are rabdare ceea ce tu nu ai.

onyx05.07.2007 13:00
nu ma iau dupa cei de la Pro TV ,dar am sperat ca Hagi il va testa in aceste amicale pe acest post,daca va aduceti bine aminte el juca la Arges atacant defensiv(tot una cu mijlocasul ofensiv),ai dreptate avem nevoie de un jucator de creatie ,aprope toate echipele cunoscute il au .Daca Eric avea 25 de ani juca 10 ani titulari la Steaua fular-campionii ,asta e ne trebuie si jucatori cu experienta (Vreau sa il vad pe Ovidiu Herea daca si numai daca pana la urma va ajunge la Steaua vreau sa il vad daca va fi titular,si apropo inca un jucator de perspectiva care sar putea sa vina in Ghencea de la Galata,nu iam retinut numele dar am inteles ca are 20 de ani...nu cumva stiti este mijlocasul cu nr.66 ???)

Tu vrei sa revolutionezi lumea fotbalului? Tocmai ai inventat un post nou, atacant defensiv. Nu se poate asa ceva, e ca si cum ai scrie portar-mijlocas, sau fundas-virf.

malasorte1305.07.2007 13:19
nu ma iau dupa cei de la Pro TV ,dar am sperat ca Hagi il va testa in aceste amicale pe acest post,daca va aduceti bine aminte el juca la Arges atacant defensiv(tot una cu mijlocasul ofensiv),ai dreptate avem nevoie de un jucator de creatie ,aprope toate echipele cunoscute il au .Daca Eric avea 25 de ani juca 10 ani titulari la Steaua fular-campionii ,asta e ne trebuie si jucatori cu experienta (Vreau sa il vad pe Ovidiu Herea daca si numai daca pana la urma va ajunge la Steaua vreau sa il vad daca va fi titular,si apropo inca un jucator de perspectiva care sar putea sa vina in Ghencea de la Galata,nu iam retinut numele dar am inteles ca are 20 de ani...nu cumva stiti este mijlocasul cu nr.66 ???)

 

 

Nu te supara, te rog, pe mine dar m-am prapadit de ras la faza cu "atacantul defensiv" :))

 

SUPER TARE !!! Si cam ce rol ar avea "atacantul defensiv" pe teren ??? Ar trebui poate sa faca marcaj strans la portarul advers cand urca in ultimul minut al meciului la corner ? Uite vezi asta i-a lipsit lui Mucescu al mare sa-i elimine pe Sevilla, un atacant defensiv !!!

 

Procedeul de baza prin care "atacantul defensiv" inscrie goluri este tacklingul.

Iar in momentul in care "att. def." ridica mana sau face cu ochiul, toti coechipierii, inclusiv portarul, se napustesc in careul advers intr-o incercare diperata de a-l lasa pe celelalt goalkeeper in offside. Legenda spune chiar, ca si Rica Raducanu a fost surprins in offside tot din pricina unui astfel de "att. def."

 

Oricum cred ca daca Oli aude de asa ceva... implementeaza pe loc la arabi postul----> sa vezi atunci echipa defensiva, mai ales ca poate folosi 2 : atacantul defensiv dreapta si stanga combinat cu 2 mijlocasi centrali defensivi si nu mai trece nici dracu' prin apararea aia !!!

vanfootball05.07.2007 14:17

De pe wikipedia:

 

"Eduardo Fernando Gomes also known as Dady

Since July 2007 he signed a contract with Romanian team Steaua Bucharest for 10.000.000 USD fee and 1.000.000 RON per year."

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Eduardo_Fernando_Gomes

 

 

Asa ca nu mai credeti tot ce scriu copiii pe-acolo. :happy:

florin_b_*05.07.2007 15:18
De pe wikipedia:

 

"Eduardo Fernando Gomes also known as Dady

Since July 2007 he signed a contract with Romanian team Steaua Bucharest for 10.000.000 USD fee and 1.000.000 RON per year."

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Eduardo_Fernando_Gomes

Asa ca nu mai credeti tot ce scriu copiii pe-acolo. :happy:

 

 

PS: Au uitat sa scrie acolo ca Dady este campion mondial, are 3 titluri de campioana cu Real Madrid si la semnarea contractului a zis ca :"Steaua is the best team in the world because GG BKl is the best COACH"!!!

 

:)))))

«123»