FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - S V Ried 0 - 0

«1234»
Sforza04.07.2007 19:47

Pur si simplu mi-e sila de cei care au inceput deja sa-l conteste pe Hagi.

Voi suntenti cum bate vantul, s-au pierdut doua jocuri de pregatire in care Hagi a vrut sa-si formeze o parere despre potentialul fiecaruia si gata ii dam in cap. Protasov din pacate nu a avut timp de amicale si experimentele a trebuit din pacate sa le faca in meciurile oficiale si ati vazut ce a iesit.

Mai aveti putina rabdare, e greu sa schimbi stilul de joc dupa ce echipa cu Olaroiu juca cu totul si cu totul altceva, sau mai bine zis nu juca nimic. Plus ca sunt mai multi jucatori noi iar Dica, Radoi, Ov. Petre vin dupa accidentari foarte lungi.

 

Maine sunt convins ca o sa fie deja mult, mult mai bine.

 

Forza Steaua!

warlock04.07.2007 19:49

E prematur sa tragem concluzii acum in perioada de pregatire! Hagi vrea sa cunoasca jucatorii incearca diferite sisteme de joc. In lipsa meciurilor oficiale nimeni nu poate demonstra ca jocul Stelei cu Hagi antrenor e praf... e ca si cum am incerca sa imbracam un copil inainte de a se naste.

mad7904.07.2007 19:53
Oli a distrus echipa. Hagi tot incearca sa-i invete fotbal, o pasa, o fenta, ca Oli i-a invatat numai sa se apere, golurile de Becali erau marcate, dar jucatorii cu fite, masini, bani nu au nici un chef de fotbal.

Sigur Oli i-a trimis un SMS lui Hagi sa-l bage pe Coman.

Oli iti facea aparare si cu Baciu si un pachet de chibrite,e jale in aparare!iar jocul ofensiv mi se pare mai stereotip ca pe vremea lui Oita!

onlySteaua04.07.2007 20:02

Eu cred ca prea multe asteptam deocamdata de la Hagi si Adi Ilie. In definitiv ei sunt cei care doar propun anumite transferuri. Daca cioabanu vrea sa dea banu', il da! Daca nu, nu!

E drept, a fost al 2-lea meci pierdut. Nu uitati, Protasov a avut si el un inceput destul de prost. A fost foarte mult criticat (inclusiv de mine), iar acum multa lume il regreta. Un pic de rabdare nu ar strica.

Marea problema de la noi ramane rahatul de cioban. Si atat !

Za Best04.07.2007 20:22

Sunt de acord cu tine @onlySteaua!Din pacate,se pare ca multi l-au uitat pe cioban...acum se trage in Hagi!El nu are,saracul,nici o vina!ASTA E LOTUL!

axl2304.07.2007 20:30

Uitasem ca Bostina mai joaca la Steaua. O surpriza oarecum placuta jocul lui de azi.

In rest, bine s-a miscat Bicfalvi, sper sa nu-l transformam si p-asta intr-o unealta de marketing sau samanta de cearta pe forum, dupa ce nu va mai da randament.

Gurita, Croitoru, Badoi, Radoi, binisor.

Ceilalti, mediocru.

E doar un amical, astept meciul cu polonezii. La ala de maine nici nu cred ca ma mai uit.

DanStan04.07.2007 20:33

Comparatie vara 2006 - vara 2007

 

VARA 2006

 

1. Steaua - Apollon Limassol 2-1 [campioana ciprului]

Echipa de start :

Carlos - Nicolita, Goian, Ghionea, Nesu - Paraschiv, Radoi, Bostina - Dica - Iacob, Badea*

scor la pauza : 0-0

Echipa din repriza a doua

Cernea - Balan, Panait*, Ghionea, Petre Marin - Drida*, Lovin, Cristocea, Nicolita (Ochirosii) - Iacob, Oprita

min 57 Iacob 1-0

min 60 Oprita 2-0

min 76 2-1 scor final

 

Absenti : Ogararu

 

2. Steaua - Tavria Simferopol 1-5 [loc 8 Ucraina]

Echipa de start :

Cernea - P. Marin, Goian, Ghionea, Nesu - Nicolita, Radoi, Paraschiv, Cristocea - Iacob, Dica

min 6 0-1

min 24 0-2

min 41 0-3

Echipa din repriza a doua

Carlos - D. Balan, Panait*, Ghionea, Nesu - Oprita, Lovin, Bostina, Drida* - Litu, Badea*

min 61 0-4

min 64 0-5

min 67 1-5 Bostina

scor final 1-5

 

Absenti : Ogararu

 

3 Steaua - Dyskobolia Groclin 2-0 [loc 8 Polonia]

Echipa de start :

Carlos - Balan, Goian, Ghionea, Petre Marin - Nicolita, Paraschiv, Lovin, Bostina - Dica,Iacob.

inlocuiri min 55 Carlos > Cernea, Marin > Nesu, Paraschiv > Cristocea, Dica > Badea*, Bostina > Oprita

min 61 Nesu 1-0

inlocuire min 65 Ghionea > Panait*

inlocuiri min 75 Nicolita > Ochirosii, Iacob > Litu

min 88 Litu 2-0

 

Absenti : Radoi [+ Ogararu]

 

4. Steaua - Rizespor 4-1 [loc 9 Turcia]

Echipa de start

Carlos - Saban*, D. Goian, Ghionea, Petre Marin - Nicolita, Paraschiv, Lovin, Bostina - Dica, Iacob

min 43 Nicolita 1-0

inlocuire min 55 Saban* > D. Balan

inlocuire min 65 P. Marin > Nesu

min 67 1-1

min 73 Goian 2-1

min 74 Dica 3-1

inlocuiri min 75 Paraschiv > Oprita, Bostina > Badea*, Dica > Cristocea

min 77 Oprita 4-1

inlocuiri min 80 Ghionea > Panait*, Lovin > Drida*, Iacob > Litu

 

Absenti : Radoi [+ Ogararu]

 

5. Steaua - Zwarte Leew 0-0 [loga a 3-a belgiana]

Echipa de start

Cernea - D. Balan, Panait*, E. Baciu, Nesu - Oprita, Drida*, Radoi, Cristocea - Badea, Litu.

inlocuire min 62 Nesu > Saban*

inlocuire min 74 Iacob > Litu

inlocuire min 75 Oprita > Nicolita

inlocuiri min 77 Drida* > Paraschiv, Badea > Dica

 

Absenti : Petre Marin, Goian, Ghionea, Bostina, Iacob [+ Ogararu]

 

6. Steaua - NAC Breda 2-1 [loc 16 Olanda]

Echipa de start

Carlos Fernandes - P. Marin, D. Goian, Ghionea, Nesu - Nicolita, S. Paraschiv, Lovin, Bostina - Dica, Iacob

min 20 Dica 1-0

min 30 Iacob 2-0

inlocuiri min 55 Nesu > Saban*, Lovin > Cristocea, Bostina > Coman*

inlocuire min 62 Nicolita > Oprita

min 72 2-1

inlocuiri min 73 Ghionea > Baciu, Dica > Badea*, Iacob > Ochirosii

 

Absenti : Radoi [+ Ogararu]

 

Concluzie :

Cu o singura exceptie Olaroiu a folosit titularii, fie de la inceputul meciului, fie i-a introdus pe parcurs.

Tot cu o singura exceptie echipa a jucat cu doi mijlocasi defensivi (Praschiv - Radoi sau Paraschiv - Lovin). Rezultatele obtinute pot fi considerate bune.

 

***********

 

VARA 2007

 

1. Steaua - Apoel Nicosia 1-2 (campioana Ciprului)

Echipa de start :

Cernea - Petre Marin, Baciu, Ovidiu Petre, Emeghara* - Badoi*, Croitoru, Lovin, Gigel Coman - Neaga*, Gurita*

min 30 Neaga 1-0

Intrari in repriza a doua : Vatca* (Cernea), Saban (Badoi), Nesu (Emeghara), Bicfalvi* (Croitoru)i, Paraschiv

(Lovin), Ochirosii (Coman)

min 65 1-1

min 77 1-2 scor final

 

Absenti : Goian, Ghionea, Radoi, Nicolita, Dica, Iacob, Badea [+ Thereau + Oprita].

 

2. Steaua - Ried 2-3 (locul 2 in Austria)

Echipa de start :

Cernea - P. Marin, Ov. Petre, Baciu, Emeghara* - Badoi*, Lovin, Bostina - Dica - Neaga*, Iacob.

min 32 0-1

min 42 0-2

Intrati in repriza a doua : min 60 Radoi, Nesu, Ochirosii, Croitoru, Gigel Coman, Gurita*; min 67 Bicfalvi*.

min 68 Gurita 1-2

min 72 Croitoru 2-2

min 73 2-3

 

Absenti : Goian, Ghionea, Nicolita, Paraschiv, Badea [+ Thereau + Oprita]

 

Concluzie partiala :

Hagi nu a folosit decat jumatate dintre titulari. A experimentat masiv. A jucat cu un singur mijlocas central defensiv si a incercat sa obtina superioritate in atac urcand mijlocasii laterali. Din pacate s-a dovedit insa ca sistemul nu functioneaza doar prin asezarea jucatorilor (e nevoie si de noi relatii de joc), plus ca fundasii laterali sunt descoperiti. Baciu si Ovidiu Petre nu sunt fundasii centrali de care avem nevoie. Rezultatele obtinute sunt nesatisfacatoare. Jocul prestat insa a fost destul de bun.

 

***************

 

NU MAI DATI CU PIETRE AIUREA. Nu castigam nimic daca contestam jucatorii sau antrenorii. Ce-i cereti voi lui Hagi ? Ca in 10 zile sa obtina rezultate si in acelasi timp sa :

1. integreze in echipa 5 nou veniti

2. verifice daca sistemul cu doi inchizatori poate fi schimbat

3. verifice daca poate da sarcini ofensive suplimentre mijlocasilor laterali sau e necesar sa fie mentinuti retrasi pentru a ajuta fundasii

4. creeze un cuplu de fundasi centrali din nimic

5. modifice sistemul pentru a include un jucator care nu avea loc in sistemul lui Olaroiu : Rica Neaga

6. modifice sistemul pentru a functiona fara un jucator foarte important : Sorin Paraschiv

Credeti ca exista vreun antrenor roman capabil de asa ceva ? Eu zic ca nu. Poate Lippi sau Mourinho sa fie capabili. Da' aia sunt scumpi si nu vin in Romania.

 

p.s : imi vine sa rad cand citesc chestia aia cu cei enshpe mii de jucatori care ar trebui adusi. Pai noi avem dificultati sa integram 5. Daca vor mai veni inca 5 cam in cate luni credeti ca vor incepe 'sa vorbeasca aceeasi limba' cu restul echipei ? Nu ca n-ar fi necesare unele intariri, dar de aici si pana la a ne inchipui ca singura 'salvare' ar fi aducerea de noi jucatori e cale lunga. Cat despre cei ce pretind ca 'l-au citit' pe antrenorul Hagi (si-i pot aprecia deci valoarea) as zice ca-s mai tari decat mama Omida. Nici mama lu' mama Omida nu cred c-ar putea sa-l evalueze dupa numai doua meciuri si atatea modificari in echipa de baza.

caliba04.07.2007 20:41

Mai Baietzi.. Eu cred ca daca se incepea meciul cu echipa care a fost introdusa in repriza a 2.. eu cred ca alfel era scorul.. iar Hagi incearca sa gaseasca tot ce au mai bun jucatorii.. pe ce post se descurca pe care nu se descurca .. si etc.. El sa isi faca treaba.. si vedem in meciuri oficiale de ce e in stare echipa care o sa intre pe teren.. nu mai criticati amicalurile. vedem peste 1 luna rezultatul ... Forza Steaua

Sforza04.07.2007 21:09

@DanStan

 

Excelenta descriere!

 

Editat de moderatori! Evita, te rog, citatele atat de lungi.

Danntes04.07.2007 21:28

Ce cauta Lovin si Baciu la Steaua?!

bumbum04.07.2007 21:33

@ Catalin

Ai dreptate in mare (d.p. meu de vedere)...nu sunt de acord ca Emeghara a jucat chiar atat de slab..din contra, a avut cateva interventii bune in aparare...spre deosebire de l.o.v.i.n, care, unde era mingea la mijlocul terenului, acolo NU era el, si cand era faulta intr-un duel la cap cu un jucator cu un cap mai mic ca el. In schimb ar putea juca Bicfalvi la mijloc...desi nici Bostina nu a facut-o rau....

w3bmaster04.07.2007 23:38

Prea faceti din tantar armasar e doar meci amical .....

Cum a zis si Hagi vrea sa vada ce poate fiecare

 

Forza Steaua

CaTaLiNsm04.07.2007 23:44

Pfoai ce se mai dau unii de ceasul ***** pentru rezultatele (slabe ce-i drept)scoase de Steaua de la venire lui Hagi.pai ce a-ti vrea fratilor:gata a venit Hagi,gata echipa s-a transformat in super_talente?!......marile succese se cladesc in timp si parerea mea e ca acesta e inceputul spre marile succese.suntem pre pesimisti,haideti sa privim si partea buna a paharului.sa-i lasam sa-si faca treaba si abea apoi sa tragem concluzii nu acum cand n-au ajuns ca nici pe nume sa nu se cunoasca.......Eu unul am toata increderea ca lucrurile merg spre bine! VeSnIcStElIsT steagsimplu

CaTaLiNsm04.07.2007 23:53

@DanStan

un comentariu cu adevarat perfect!haide-ti sa fim cu totii realisti...........lucrurile stau exact asa cum s-a spus mai sus si intai de toate sa ne vedem lungul nasului si sa nu asteptam ca in2saptamani Hagi sa faca ce nu s-a facut din86incoace.....

 

Editat de moderatori!

razvan_steaua05.07.2007 05:51

Acum am observat la minutul 9 ;"reclama MGA in casa ta" M-am amuzat copios rau de tot!

forever_STEAUA05.07.2007 07:33

@razvan_steaua

 

Pe asta ai uitat-o:

 

Min' 30. "....cu Placofix. MGA in casa ta". :laugh:

FlasHUL05.07.2007 07:48
Ba, nu s-a mai curatat situ asta de doi pac pac si alte creaturi asemanatoare si daunatoare?

 

Daca Oli era ZerOli, Hai e undeva pe la MINUS ZECE Hagi

 

 

Daffy baiatule ma dezamagesti complet. Am crezut ca ai ceva minte in caputul ala dar.... nu sunt sigur. Eu te inteleg ca esti fan olica dar, sa te apuci sa iti dai cu parerea despre Hagi inaintea vreunui merci oficial? esti un ZERO mai mare decat olica.

 

 

PS Nu pot sa nu observ ca ai prins glas acum dupa infrangerile (in meciuri AMICALE) ale lui Hagi. Cand echipa a fost PRAF sub "comanda" lui olica "marioneta" te dadusei la fund. Acum ai prins momentul si probabil ai avut orgasm cand Steaua primea cate un gol in aceste meciuri AMICALE.

 

Comparatie vara 2006 - vara 2007

 

VARA 2006

 

 

Concluzie :

Cu o singura exceptie Olaroiu a folosit titularii, fie de la inceputul meciului, fie i-a introdus pe parcurs.

Tot cu o singura exceptie echipa a jucat cu doi mijlocasi defensivi (Praschiv - Radoi sau Paraschiv - Lovin). Rezultatele obtinute pot fi considerate bune.

 

***********

 

VARA 2007

 

 

Concluzie partiala :

Hagi nu a folosit decat jumatate dintre titulari. A experimentat masiv. A jucat cu un singur mijlocas central defensiv si a incercat sa obtina superioritate in atac urcand mijlocasii laterali. Din pacate s-a dovedit insa ca sistemul nu functioneaza doar prin asezarea jucatorilor (e nevoie si de noi relatii de joc), plus ca fundasii laterali sunt descoperiti. Baciu si Ovidiu Petre nu sunt fundasii centrali de care avem nevoie. Rezultatele obtinute sunt nesatisfacatoare. Jocul prestat insa a fost destul de bun.

 

***************

 

NU MAI DATI CU PIETRE AIUREA. Nu castigam nimic daca contestam jucatorii sau antrenorii. Ce-i cereti voi lui Hagi ? Ca in 10 zile sa obtina rezultate si in acelasi timp sa :

1. integreze in echipa 5 nou veniti

2. verifice daca sistemul cu doi inchizatori poate fi schimbat

3. verifice daca poate da sarcini ofensive suplimentre mijlocasilor laterali sau e necesar sa fie mentinuti retrasi pentru a ajuta fundasii

4. creeze un cuplu de fundasi centrali din nimic

5. modifice sistemul pentru a include un jucator care nu avea loc in sistemul lui Olaroiu : Rica Neaga

6. modifice sistemul pentru a functiona fara un jucator foarte important : Sorin Paraschiv

Credeti ca exista vreun antrenor roman capabil de asa ceva ? Eu zic ca nu. Poate Lippi sau Mourinho sa fie capabili. Da' aia sunt scumpi si nu vin in Romania.

 

p.s : imi vine sa rad cand citesc chestia aia cu cei enshpe mii de jucatori care ar trebui adusi. Pai noi avem dificultati sa integram 5. Daca vor mai veni inca 5 cam in cate luni credeti ca vor incepe 'sa vorbeasca aceeasi limba' cu restul echipei ? Nu ca n-ar fi necesare unele intariri, dar de aici si pana la a ne inchipui ca singura 'salvare' ar fi aducerea de noi jucatori e cale lunga. Cat despre cei ce pretind ca 'l-au citit' pe antrenorul Hagi (si-i pot aprecia deci valoarea) as zice ca-s mai tari decat mama Omida. Nici mama lu' mama Omida nu cred c-ar putea sa-l evalueze dupa numai doua meciuri si atatea modificari in echipa de baza.

 

 

SUPER comentariu ! Tot respectul Dane.

 

In atentia "specialistilor" MIAUS sau DAffy ! Astia doi l-au desfiintat pe Hagii inainte primului sau meci oficial. Va dati seama ca la prima sa infrangere nu o sa mai fie loc pe forum de "analize" inteligente de ale lor.

Tupac Amaru05.07.2007 15:40
El ne-a parasit ca un las cum le ai tu cu fotbalul.

 

Tu nu mai tipa ca o faci degeaba poate doar daca scoti camasa alba cu maneci lungi de pe tine sa te mai ajute cineva.

 

Hagi si Adrian Ilie sunt deja de ceva vreme in fruntea echipei.

 

Transferuri in:0

Transferuri out: Thereau + Paraschiv.

 

Hagi are misiunea imposibila cu Badoi,Emeghara si Neaga sa faca echipa.Nu ca bulangiul ala de Oli fara Dica,Radoi,Iacob,etc,etc.

 

Te rog frumos sa iti scoti ochelarii si sa te stergi la gura inainte sa mai vb de un antrenor care ne-a adus un titlu,supercupa,si calificarea in CL.

 

Bun,rau cum a fost a avut niste performante cu echipa pe care o IUBIM.Foloseste cei 7 ani de acasa , cauta cuvantul respect in DEX si aplica lucrurile astea doua.

 

Hai ca nu e greu!

 

 

Realitatea e ca esti irecuperabil.

Ia vezi, nu mai are Oli un loc si pentru unul care il ridica in slavi in permanenta?

«1234»