FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii despre Cupa Romaniei 2007/ 2008

«123»
MALDINI_STEAUA14.09.2007 12:43

Se putea si mai bine...dar sper sa dea importanta anul asta la aceasta competitie.

 

Forza Steaua !

_yang14.09.2007 12:48

@MALDINI_STEAUA

 

 

Daca se da importanta cupei atunci nu se putea mai bine...

forever_STEAUA14.09.2007 12:57

Calendarul Cupei României

 

ªAISPREZECIMILE DE FINALÃ - 26 septembrie 2007

OPTIMILE DE FINALÃ - 5 decembrie 2007

SFERTURILE DE FINALÃ - 27 februarie 2008

SEMIFINALELE - 16 aprilie 2008

FINALA CUPEI ROMÂNIEI - 17 mai 2008

cristi_mold14.09.2007 13:26

Deci in mai avem program foarte incarcat, finala Cupei Romaniei si finala Champions League. Plus derbiul cu Dinamo :tongue:

MALDINI_STEAUA14.09.2007 13:35

@_yang daca te uiti putin pe tabloul principal , in aceasta faza a competitiei se putea chiar si mai bine...

**alex**14.09.2007 13:42

@c.Ronaldo

 

Echipa a doua a Bacaului joaca tot pe stadionul Municipal ? Poate ai ocazia sa sustii intr-un meci pe Steaua si in celalalt Bacaul ;)) Ca altfel se suprapun meciurile..

 

Personal as fi vrut sa picam cu Concordia Chiajna, poate in optimi.

c.ronaldo1714.09.2007 15:26

@**alex**

 

Nu, Bacau II are un stadion distrus rau langa strand. N`am mai fost acolo de cand aveam 8-9 ani iar pe atunci se numea Letea. Poate ajung si la meciul rapezilor.

_yang14.09.2007 20:52
@_yang daca te uiti putin pe tabloul principal , in aceasta faza a competitiei se putea chiar si mai bine...

 

Nu m-am referit la asta... Daca avem pretentii sa castigam cupa nu conteaza cu cine jucam in 16-imi ca doar sunt doar echipe din esaloane inferioare...

 

 

Personal as fi vrut sa picam cu Concordia Chiajna, poate in optimi.

 

Stai linistit ca aia nu-s asa de slabi cum crezi tu... Au 9 puncte din 4 etape si au batut la Sportul cu 4-0...

**alex**14.09.2007 21:23

Stiu ca nu sunt slabi, dar aveam eu motivele mele sa picam cu ei :wink:

razvan_stelist200716.09.2007 19:47

Steaua ar trebui sa castige si Cupa Romaniei.Nu pentru bani ci doar pentru ca este Steaua.Este echipa romaneasca ce isi propune sa castige si campionatul si cupa,si sa faca si un sezon bun in cupele europene.Castigarea Cupei Romaniei ar folosi echipelor mici,care nu se pot bate pentru un loc fruntas.Pentru Steaua Cupa Romaniei conteaza pentru palmares.

Wally17.09.2007 11:51

Trebuie sa castigam anul acesta cupa. Nici nu mai tin minte de cand n-am mai castigat-o...parca din '99.

Papp17.09.2007 14:44

Cel mai bine era cu FC Baia Mare sau FCM Bacau II ca erau echipe de div C

Wally17.09.2007 14:48

E bine si asa...FCM Bacau nu ne poate pune probleme...

lucvald-190217.09.2007 14:48

Rapid are cu Bacau II si noi cu FCM Bacau ?..in aceeasi zi?!!!!!!!!!!!

_yang17.09.2007 20:18

@lucvald-1902

Da...!

 

 

Cel mai bine era cu FC Baia Mare sau FCM Bacau II ca erau echipe de div C

 

 

FCM Bacau II a eliminat Delta Tulcea (castigatoarea ligii a II-a in sezonul trecut de la care au plecat doar 2 jucatori in acest sezon). Asa ca nu exista nici mai bine nici mai rau... Sa stam linistiti ca e foarte bine si asa... Cu oricine am fi cazut n-avem nici o scuza sa nu-i batem cu 2,3-0.

st_194713.10.2007 14:32

sper sa jucam in optimi cu cel mai dificil adversar posibil pentru ca suntem Steaua;) :steag_steaua_ro:

Virgil30.10.2007 05:06

@ st_1947

 

Unirea Urziceni ti se pare suficient de puternica? Pentru ca ea va fi adversara Stelei din optimi.

RaMs3s30.10.2007 09:30

sper sa-i batem pentru ca in campionat cu ei ne-am cam faccut de ras....dar io sunt optimist.....Forza Steaua

IONUTZ-CIPRIAN30.10.2007 09:33

Mi-e teama sa nu ne facem din nou de ras cu ei,in CUPA am cam facut-o lata in anii trecuti,poate anul asta va fii altceva!!

_yang30.10.2007 12:43
poate anul asta va fii altceva!!

 

 

Asa am spus in fiecare an... Si sezoanele se aduna... Tare mi-e frica de o noua eliminare. Sa speram ca Lacatus va reusi sa-i montezi pe jucatori si In cupa.

IONUTZ-CIPRIAN30.10.2007 12:45

Odata si odata tot trebuie sa spargem gheata,poate anul asta va fii,daca nu sigur va urma!!!!

**alex**30.10.2007 12:47
Sa speram ca Lacatus va reusi sa-i montezi pe jucatori si In cupa.

 

Asta daca va mai fi Laca antrenor la meciul din Cupa.

_yang30.10.2007 14:40

@alex

 

 

Asta e cea mai mare problema... :sad2:

RobYnho02.11.2007 18:01

Cu siguranta, va fii !

Wally02.11.2007 19:04

Odata cu venirea Fiarei avem sanse mult mai mari la castigarea Cupei.

«123»