FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga I 2007 - 2008 - Derby in penultima etapa!!!

«123»
fcsteaua.ro02.07.2007 03:31

Astazi s-a stabilit programul ligii 1 in sezonul 2007-2008.

 

Daca lupta pentru titlul se va da intre Steaua si Dinamo, vom avea parte probabil de cel mai incins derby din ultimii ani, deoarece in acest sezon, unicul derby se va desfasura in penultima etapa.

 

Etapa 1 (28 iulie)

 

U Craiova - Farul

Steaua - Ceahlãul

Gloria Buzãu - Dinamo

FC Vaslui - UTA

Gloria Bistrița - Unirea Urziceni

Dacia Mioveni - Rapid

U Cluj - Pandurii

Oțelul - CFR Cluj

Poli Timișoara - Poli Iași

 

Etapa a 2-a (4 august)

 

Farul - Steaua

Ceahlãul - Gloria Buzãu

Dinamo - FC Vaslui

UTA - Dacia Mioveni

Unirea Urziceni - U Cluj

Rapid - Gloria Bistrița

Pandurii - Oțelul

CFR Cluj - Poli Timișoara

Poli Iași - U Craiova

 

Etapa a 3-a (11 august)

 

U Craiova - CFR Cluj

Steaua - Poli Iași

Gloria Buzãu - Farul

Gloria Bistrița - UTA

Dacia Mioveni - FC Vaslui

U Cluj - Rapid

Oțelul - Unirea Urziceni

Poli Timișoara - Pandurii

Ceahlãul - Dinamo

 

Etapa a 4-a (18 august)

 

FC Vaslui - Gloria Bistrița

Farul - Ceahlãul

Dinamo - Dacia Mioveni

UTA - U Cluj

Unirea Urziceni - Poli Timișoara

Rapid - Oțelul

Pandurii - U Craiova

CFR Cluj - Steaua

Poli Iași - Gloria Buzãu

 

Etapa a 5-a (25 august)

 

U Craiova - Unirea Urziceni

Steaua - Pandurii

Gloria Buzãu - CFR Cluj

Gloria Bistrița - Dacia Mioveni

U Cluj - FC Vaslui

Oțelul - UTA

Poli Timișoara - Rapid

Farul - Dinamo

Ceahlãul - Poli Iași

 

Etapa a 6-a (1 septembrie)

 

FC Vaslui - Oțelul

Dacia Mioveni - U Cluj

Dinamo - Gloria Bistrița

UTA - Poli Timișoara

Unirea Urziceni - Steaua

Rapid - U Craiova

Pandurii - Gloria Buzãu

CFR Cluj - Ceahlãul

Poli Iași - Farul

 

Etapa a 7-a (15 septembrie)

 

U Craiova - UTA

Steaua - Rapid

Gloria Buzãu - Unirea Urziceni

U Cluj - Gloria Bistrița

Oțelul - Dacia Mioveni

Poli Timișoara - FC Vaslui

Farul - CFR Cluj

Ceahlãul - Pandurii

Poli Iași - Dinamo

 

Etapa a 8-a (22 septembrie)

 

FC Vaslui - U Craiova

Gloria Bistrița - Oțelul

Dacia Mioveni - Poli Timișoara

Dinamo - U Cluj

UTA - Steaua

Unirea Urziceni - Ceahlãul

Rapid - Gloria Buzãu

Pandurii - Farul

CFR Cluj - Poli Iași

 

Etapa a 9-a (29 septembrie)

 

U Craiova - Dacia Mioveni

Steaua - FC Vaslui

Gloria Buzãu - UTA

Oțelul - U Cluj

Poli Timișoara - Gloria Bistrița

Farul - Unirea Urziceni

Ceahlãul - Rapid

CFR Cluj - Dinamo

Poli Iași - Pandurii

 

Etapa a 10-a (6 octombrie)

 

FC Vaslui - Gloria Buzãu

Gloria Bistrița - U Craiova

Dacia Mioveni - Steaua

U Cluj - Poli Timișoara

Dinamo - Oțelul

UTA - Ceahlãul

Unirea Urziceni - Poli Iași

Rapid - Farul

Pandurii - CFR Cluj

 

Etapa a 11-a (20 octombrie)

 

U Craiova - U Cluj

Steaua - Gloria Bistrița

Gloria Buzãu - Dacia Mioveni

Poli Timișoara - Oțelul

Farul - UTA

Ceahlãul - FC Vaslui

Pandurii - Dinamo

CFR Cluj - Unirea Urziceni

Poli Iași - Rapid

 

Etapa a 12-a (27 octombrie)

 

FC Vaslui - Farul

Gloria Bistrița - Gloria Buzãu

Dacia Mioveni - Ceahlãul

U Cluj - Steaua

Oțelul - U Craiova

Dinamo - Poli Timișoara

UTA - Poli Iași

Unirea Urziceni - Pandurii

Rapid - CFR Cluj

 

Etapa a 13-a (31 octombrie)

 

U Craiova - Poli Timișoara

Steaua - Oțelul

Gloria Buzãu - U Cluj

Farul - Dacia Mioveni

Ceahlãul - Gloria Bistrița

Unirea Urziceni - Dinamo

Pandurii - Rapid

CFR Cluj - UTA

Poli Iași - FC Vaslui

 

Etapa a 14-a (3 noiembrie)

 

U Craiova - Dinamo

FC Vaslui - CFR Cluj

Gloria Bistrița - Farul

Dacia Mioveni - Poli Iași

U Cluj - Ceahlãul

Oțelul - Gloria Buzãu

Poli Timișoara - Steaua

UTA - Pandurii

Rapid - Unirea Urziceni

 

Etapa a 15-a (10 noiembrie)

 

Steaua - U Craiova

Gloria Buzãu - Poli Timișoara

Farul - U Cluj

Ceahlãul - Oțelul

Dinamo - Rapid

Unirea Urziceni - UTA

Pandurii - FC Vaslui

CFR Cluj - Dacia Mioveni

Poli Iași - Gloria Bistrița

 

Etapa a 16-a (24 noiembrie)

 

U Craiova - Gloria Buzãu

Steaua - Dinamo

FC Vaslui - Unirea Urziceni

Gloria Bistrița - CFR Cluj

Dacia Mioveni - Pandurii

U Cluj - Poli Iași

Oțelul - Farul

Poli Timișoara - Ceahlãul

UTA - Rapid

 

Etapa a 17-a (1 decembrie)

 

Gloria Buzãu - Steaua

Farul - Poli Timișoara

Ceahlãul - U Craiova

Dinamo - UTA

Unirea Urziceni - Dacia Mioveni

Rapid - FC Vaslui

Pandurii - Gloria Bistrița

CFR Cluj - U Cluj

Poli Iași - Oțelul

 

frunji02.07.2007 05:22

Steaua VA DEVENI IARASI CAMPIOANA!!!!!>>> fular-campionii

bogdan_b02.07.2007 05:50

6 echipe(Steaua , Dinamo , Rapid , CFR Cluj , Poli tim , Otelu), 2 favorite(Steaua , Dinamo) si 1 singur loc direct in Grupe! Raman la parerea ca CFR si Rapid nu conteaza pentru primul loc , poate pentru locul 2 sau Cupa UEFA, vom vedea daca ma insel! steaua_ro

84ava02.07.2007 05:59

Cred ca anul asta echipele mici vor face diferenta,dupa cum se stie e foarte greu sa joci impotriva unor echipe care se apara tot meciul sau distrug toata constructia echipei adverse si sa nu uitam de faptul ca unele dintre ele vor fi puternic motivate.Vor fi si multe jocuri de culise,ca de obicei de altfel.Raman la parerea ca avem inca un campionat slab din care doar cateva echipe se deosebesc si lupta se va da intre ele,provincia nu conteaza,or sa vina in Bucuresti si or sa ia cu sacu steagsimplu

Mult succes si sunt convins ca anul asta nu putem rata titlul,acum chiar ca suntem puternici!!!!

Intotdeauna superiori!!!

Tupac Amaru02.07.2007 06:14

Am o rugaminte.

Va rog nu mai preluati pe acest site dejectiile Pro TV si Antena 1 in ceea ce priveste denumirea Campionatului Romaniei.

Acesta este organizat de Liga Profesionista de Fotbal.

Si aceasta nu este proprietatea acelui gunoi analfabet, militian si parlamentar, o adevarata rusine nationala.

Formularea "Liga lui Mitica" este o formulare golaneasca, iar cei ce o pronunta dau o tenta de neprofesionalism.

 

Alt exemplu: "tata Puiu". Cu toate calitatile si lipsurile lui, ca orice om, Iordanescu se numeste Anghel. Sau Puiu Iordanescu, pentru stelisti.

Tupac Amaru02.07.2007 07:03

Le multumesc administratorilor pentru promptitudine.

FORZA Steaua!

Dulah02.07.2007 07:05

Cred ca vom lua locul 1.Dar trebuie sa incepem bine de la inceput ,sa adunam puncte,sa nu mai fie diferentze asa mari cum au fost fatza de dinamu.

 

Forza Steaua!

petrinho02.07.2007 08:26

intre timp pentru cei care se plictisesc in aceste zile caniculare, am facut o compilatie cu meciurile Stelei in cupele europene in sezonul 2006-2007. pentru moment compilatia o gasiti pe youtube in 3 parti ( http://www.youtube.com/petrinho ). vizionare placuta

edy_stelistu'02.07.2007 08:35

LUAM CAMPIONATUL ANUL VIITOR!!!Forza Steaua!!!id-ul meu ******** ,astept stelisti!

edy_stelistu'02.07.2007 08:36

***8 este id-ul meu.astept stelisti sa dea add steagsimplu fularsteaua2fular-campionii fular-campionii fular-campionii

Wally02.07.2007 08:41

Sper sa avem si noi un pic de noroc si sa nu mai avem meciuri cu spurcatii si cioroii in etape consecutive cum am avut mai mereu in ultimii ani...ar fi de preferat sa avem meciurile socotite "mai grele" in tur si returul sa fie mai lejer...

cristi_mold02.07.2007 08:43

Dupa mine singurele favorite la titlu sunt Steaua si Dinamo. Sper ca programul sa ne avantazeje si sa picam in primele etape sa jucam cu UTA, Urziceni, Craiova, Otelul, apoi pana la jumatatea clasamentului sa jucam cu Dinmo, Rapid,Timisoara si Cluj, pentru ca pe final sa ne ramana echipa ca Gloria Buzau, Mioveni, Farul, Ceahlaul! Un astfel de program ne-ar avantaja foarte mult. Ar fi bine de asemenea sa jucam meciurile tari in tur, in deplasare, pentru ca in retur sa le jucam pe Ghencea!

vanfootball02.07.2007 09:15

Nu conteaza ce meciuri avem, trebuie sa castigam aproape tot. Dar lupta va fi stransa pentru ca in ceea ce priveste achizitiile nu ne respectam blazonul. In Spania, daca Barcelona sau Real intra pe fir nicio alta echipa nu mai are vreo sansa, in timp ce noi ne luptam de la egal la egal la transferuri cu alde Rapid, CFR Cluj, Poli Tm, cu toate ca niciuna nu are numele, palmaresul, fanii, banii din Champions League...

Ma intreb cand o sa transferam si noi un jucator pe val. Jucatorul sezonului in Serbia, Croatia, Bulgaria etc, un atacant care a dat peste 20 de goluri intr-un sezon, care joaca meci de meci in echipa nationala a tarii lui...M-am saturat sa aud ca aducem atacanti care au dat 5 goluri pentru Vaslui, portari care au luat peste 50 de goluri sau au fost imprumutati de cluburile la care sunt legitimati, repatriati din Coreea si asa mai departe. Sunt transferuri utile, dar pe langa ei trebuie adusi adevaratii jucatori de Champions League, vreau sa avem 80-90% din fotbalistii Stelei plecati cu echipele nationala la CE si CM si sa avem vreo 5 titulari in nationala Romaniei. S-a tot mers pe ideea sa "peticim" mereu lotul cu ce gasim la repezeala.

Ma uitam la Copa America: CSKA Moscova il are Vagner Love titular in echipa Braziliei (Daniel Carvalho e si el in vizorul lui Dunga), Shakhtar pe Elano, Castillo de la Olympiakos face minuni pentru Mexic si noi avem doar 1-2 titulari in nationala Romaniei!!!

dragos_cdc02.07.2007 09:17

Stie cineva ceva de abonamente??????

forever_STEAUA02.07.2007 09:24

In prima etapa Steaua Bucuresti va intalni pe teren propriu cu Ceahlaul.

 

Lista derby-urilor:

 

Etapa 7: Steaua - Rapid

Etapa 15: Dinamo - Rapid

Etapa 16: Steaua - Dinamo

Za Best02.07.2007 09:27

Nu am preferinte deosebite in ceea ce priveste programul,dar mi-as dori sa nu mai avem parte de derbiuri unul dupa altul,asa cum s-a intamplat in ultimele campionate!

AmuntBoy02.07.2007 09:29

Din cate stiu eu mai avem o etapa cu portile inchise

Steaua- Ceahlaul se va juca fara spectatori :(

dica 10002.07.2007 09:30
In prima etapa Steaua Bucuresti va intalni pe teren propriu cu Ceahlaul.

 

Lista derby-urilor:

 

Etapa 7: Steaua - Rapid

Etapa 15: Dinamo - Rapid

Etapa 16: Steaua - Dinamo

 

de unde ai aflat pe siteul LPF nu scrie nimic.Dar n-ar fi rau sa fie asa.Cel putin Dinamo are consecutiv si cu Rapid si cu Steaua.

AmuntBoy02.07.2007 09:40

Trebuie sa avem 9 pct pana la meciul de la CFR ;)

cristi_mold02.07.2007 09:46

Nu este un program foarte greu dar nici foarte usor. Este bine ca derbiurile nu sut unul dupa altul, dar in acelasi timpr dianmo joaca cu rapid si apoi cu Steaua. Pana la meciul cu CFR trebuie neaparat sa avem 9 puncte.

dragos_drlsteaua02.07.2007 09:46

Tare ultima etapa...avem cu Buzaul! :)))))

forever_STEAUA02.07.2007 09:55

E bine ca jucam acasa cu raped si cu javrele. Gica va avea de partea lui sustinerea publicului in primele derby-uri pe banca Stelei.

Stryker02.07.2007 09:56
Trebuie sa avem 9 pct pana la meciul de la CFR ;)

 

Si 12 dupa acel meci ;)

 

In orice caz sezonul asta ne batem cu CFR si dinamu pentru titlu, rapidu nu cred ca o sa conteze...

dica 10002.07.2007 10:02
Tare ultima etapa...avem cu Buzaul! :)))))

 

si ce are ca avem cu buzau,o sa ii batem sigur.si anul trecut toata lumea zicea Steaua-UTA,blat sigur si am facut 0-0.

bad_joke02.07.2007 10:03

D-zeu e STELIST!!!!!Intotdeauna mi-am dorit ETERNUL DERBY in ultimele etape sa fie mai palpitant,asa se termina derby-ul si campionatul devenea plictisitor,acuma parca e ca in desene animate,sau basme,cand treceai nush cate probe si urma sa t bati la sfarsit cu cel mai puternic adeversar,iti multumesc Doamne de cadou,sa inceapa dansu!!!!! steagsimplu fularsteaua2fular-campionii

«123»