FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Apoel Nicosia 1 - 2 FINAL

«12345»
SSK29.06.2007 23:47

Imi pare rau ca am pierdut acest joc, ar fi bine sa nu pierdem in amicale...nu de alta, dar infrangerile dauneaza moralului trupelor.

 

Altfel, total de acord - Hagi TREBUIE sa experimenteze, chiar si-n dauna rezultatului. In fond, daca nu acum, cand? Macar de-am lua bataie si s-ar cristaliza un prim 11 dupa acest turneu. Cat despre joc, eu cred ca va mai dura cateva luni bune pana sa se vada direct ce vrea Hagi de la echipa.

 

Insa in acelasi timp, e clar ca mai e nevoie de transferuri. Lotul trebuie intarit, iar Hagi si Adi Ilie n-au cum sa nu observe asta. In ei doi am incredere.

Horica30.06.2007 00:46

Nu imi convine faptul ca am pierdut dar asta este...macar am vazut ca mai avem de lucru cu rezervele...As fi vrut sa vad si restul baietiilor la treaba dar Hagi stie mai bine de ce acestia nu au jucat. Dupa cum speram Neaga, Badoi si Emeghara au lasat o impresie placuta de transferuri reusite, chiar si Bicfalvi. In rest, Ochirosii continua sa isi demonstreze valoarea, P.Marin ramane acelasi jucator matur care rar greseste, Gurita dupa parerea mea nu a demonstrat nimic in acest meci...asteptam.

Bodanel30.06.2007 03:52

@SebahSteaua

 

Foarte bine scris. Saban s-a miscat bine si poate daca Oli il mai juca poate altfel arata dar .... Bicfalvi pare promitator +unul dintre fundasi. Para intradevar a jucat putin mai slab dar o sa isi revina iar Badoi si Eme s-au miscat bine. S-a vazut la Rica conditia fizica dobandita in Coreea.Daca nu ma insel noi mai avem un stagiu de pregatire asa ca Hagi face bine in acest stagiu sa experimenteze iar in celalalt sa jucam cu primul 11. Forza Steaua iar voi nemultumitilor rabdare sau va recomand Transferul la spartani(care sunt favorizati de arbitri si in amicale chiar daca involuntar).

axl2330.06.2007 06:18

Nu vreau sa exagerez, desi poate o fac, dar calcaiul dat de Gurita atunci cand a incercat angajarea lui Rica in careu mi-a adus aminte de o faza asemanatoare din meciul filantropic al lui Figo, cand Hagi a incercat un calcai identic pentru Zidane.

vanfootball30.06.2007 06:22

Vrei sa spui ca Gurita e un fel de Hagi la 42 de ani? :))

 

Datele pe care le-am gasit despre Bicfalvi sunt acestea:

Nume complet: Eric Cosmin Bicfalvi

Data nasterii: 05.02.1988

Inaltime: 1.72m

Greutate: 59kg.

 

 

1,70 si 60 de kg??? Din datele astea reiese ca e un pricajit.:)

Din ce am vazut eu Bicfalvi are mult peste 1,72, pare un jucator inalt si destul de bine facut. Am avut iluzii optice?

axl2330.06.2007 07:19

@van

Evident ca n-am vrut sa spun asta, nici nu cred ca aducerea lui Gurita e o idee buna, am vrut doar sa spun, cum zicea cineva mai sus, ca in unele momente ale jocului de ieri mi-am adus aminte ce inseamna fotbalul jucat de Steaua in perioada Protasov, si asemanarea dintre cele doua faze, precum si prezenta lui Hagi pe banca au avut darul sa-mi intareasca speranta.

fan8330.06.2007 07:33

Fratior!ati vazut ce scriu javrele(www.sport.ro)Mie mia placut jocul Stelei.Am pierdut in repriza a 2,cind au intrat Bicfalvi si Ochirosii,si in plus Hagi la scos pe Cernea si la bagat pe vitca.Eu cred ca bine a facut ,cel putin ia vazut potentialu.Nu trebue invinuit Hagi,el sia facut meseria.Asa se procedeaza cind incepi sa antrenezi o echipa,plus ca mai sunt si jucatori noi,cumva trebuea sa vada hagicu ce jucatori ataca CL.sau mai bine o facea in timpul meciurilor oficiale AI?

vanfootball30.06.2007 07:39

@axl23

 

Am inteles - glumeam si eu. steagsimplu

Kappon30.06.2007 07:52

Prezentrea meciului este facuta cu multa indulgenta. Se poate trage o concluzie simpla. La ora aceasta Steaua nu are un lot omogen care sa-i confere optimism chiar pentru primul meci. Sezonul trecut ne-a adus multe accidentari, chiar grave, Radoi si Dica. Radoi s-ar putea sa nu mia fie acelas Radoi de acum 2 ani, insa sper mult sa ma insel.

Sa- spus ca echipa a mers bine. Nu iti trebuie o mina ca s-a numeri suturile trase pe spatiul portii. Apoi, s-a pasat excesiv pe lateral, nu s-a verticalizat nimic.

Elton a fopst fugarit de la Steaua pentru ca nu avea gabarit. Uitandu-ma insa la meci, am vazut un Neaga destul de firav si nici Ochirosii nu prea sparge gura tirgului. Amandoi au fost calificati drept excelenti in articol. Eu zic, ar fi bine, sa fim un pic mai realisti si sa notam ca au jucat putin mai bine ca cei de pe mijloc unde Lovin si Paraschiv si-au dat cu stangu-n dreptu.

Se uita usor ca Apoel este o echipa mica care trebuia invinsa. Acest meci a demonstrat ca nu s-au facut transferuri de calitate si ca atunci cand proprietarul isi baga nasul unde nu se pricepe aducand pe Gurita la Steaua, lucrurile vor merge prost.

Sa speram ca cei accidentati isi vor reveni curind, ca se vor aduce uregnt doi-trei jucatori de mare valoare pentru mijloc, dar in nici un caz Plesan, si ca vom vedea o alta echipa Steaua in meciul cu polonezii.

kappon

grizzly30.06.2007 08:01

daca nici Hagi nu ne scapa de g Coman, asta o sa moara la noi. despre meci, no comment. un meci de pregatire si atat. mai degraba un meci de evaluare as zice. rezultatul pentru mine este neinteresant.

fan8330.06.2007 08:14
Prezentrea meciului este facuta cu multa indulgenta. Se poate trage o concluzie simpla. La ora aceasta Steaua nu are un lot omogen care sa-i confere optimism chiar pentru primul meci. Sezonul trecut ne-a adus multe accidentari, chiar grave, Radoi si Dica. Radoi s-ar putea sa nu mia fie acelas Radoi de acum 2 ani, insa sper mult sa ma insel.

Sa- spus ca echipa a mers bine. Nu iti trebuie o mina ca s-a numeri suturile trase pe spatiul portii. Apoi, s-a pasat excesiv pe lateral, nu s-a verticalizat nimic.

Elton a fopst fugarit de la Steaua pentru ca nu avea gabarit. Uitandu-ma insa la meci, am vazut un Neaga destul de firav si nici Ochirosii nu prea sparge gura tirgului. Amandoi au fost calificati drept excelenti in articol. Eu zic, ar fi bine, sa fim un pic mai realisti si sa notam ca au jucat putin mai bine ca cei de pe mijloc unde Lovin si Paraschiv si-au dat cu stangu-n dreptu.

Se uita usor ca Apoel este o echipa mica care trebuia invinsa. Acest meci a demonstrat ca nu s-au facut transferuri de calitate si ca atunci cand proprietarul isi baga nasul unde nu se pricepe aducand pe Gurita la Steaua, lucrurile vor merge prost.

Sa speram ca cei accidentati isi vor reveni curind, ca se vor aduce uregnt doi-trei jucatori de mare valoare pentru mijloc, dar in nici un caz Plesan, si ca vom vedea o alta echipa Steaua in meciul cu polonezii.

kappon

 

Am spus si o mai spun ASTA A FOST UN TEST.Da ,trebuia sa batem,aveam nevoe deasta.Dar ca sa bagi in teren un jucator trebue sa stii unde,pe ce post evolueaza mai bine,si si pe care mai putin bine.insa casa stii asta nu este alta metoda de cit sal vezi in joc (cea ce a facut Hagi).SAU POATE E SI EU NU STIU

alesul30.06.2007 09:21

Fratilor, stelistilor, nu va mai ascundeti dupa deget!!!

 

Hagi ESTE ZERO ca antrenor. doar o minune ne va salva de umilinte maxime in acest sezon!!!

 

Steaua are un lot asa si asa in care au ajuns si resapati in stil Dinamo, deci inca o problema. Nu avem nici o sansa cu Hagi antrenor!!

 

Pe scurt: fotbalul se antreneaza cu capul si se joaca cu piciorul! Iar Hagi nu are cap, dezastru vine..

vanfootball30.06.2007 09:26

Asa ati spus la inceputul fiecarui an. Daca iesea ca voi, acum ne zbateam prin Liga a III-a.

Uite ca o sa ne salveze o minune (din nou), ca nu degeaba ni se spune Steaua Magica. :)

Zapo630.06.2007 09:49

Mai au mult de munca, si sper sa se rezolve inainte de competitiile de anul asta!! se misca binisor echipa cu "rezerve" :D !!! fular-campionii

Anais_stelistu30.06.2007 09:55

Era normal sa piarda Steaua!!! dupa ce Dl Hagi a bagat juniorii!!!! jucatorii care au confirmat ca merita sa ramana la Steaua dintre juniori a fost Bicfalvi si Ochirosii ceilalti juniorii sa treaca la echipa a doua ca n-au fata de Steaua!!!oricum Hagi a jucat bine in prima repriza cu prima echipa!!!daca era V.Badea, Goian, Radoi, Dica.....se termina cred 3-0 pentru Steaua!!! fular-campionii

CuZz30.06.2007 10:47

ma da cu victorash ce s-a intamplat?!??

predatorpulse730.06.2007 10:57

Acum hai sa nu facem tragedie ca am luat bataie intr-un meci AMICAL. Meciul nu a fost cine stie ce insa am remarcat destule lucruri interesante:

-Neaga are aceeasi pofta de joc ca atunci cand a plecat.Sa vedem cum se descurca cu Dica langa el. Mi s-a parut un plus evident pentru echipa,desi daca ar fi fost pastrat si ar fi avut experienta jocurilor europene care au urmat ar fi fost si mai buni.

-am fost placut surprins de Ochirosii si de bicfalvi,care au demonstrat consistenta in joc si rautatea aceea tinereasca care nu prea mai exista la Steaua. Genul lor de jucatori reprezinta viitorul Stelei si al Romaniei.

-in schimb tineretul din aparare a fost cam slabut la acest meci,ma asteptam la mai mult de la ei.

-badoi mi-a placut,a fost exact in centrari si un plus si pentru Klemi Saban a dat si el niste centrari bune

-vatca a confirmat din nou problema portarilor romani si anume ca multi nu stiu sa iasa pe centrari iar Gurita desi s-a zbatut mi s-a parut in plus.Prefer oricand un bicfalvi sau Ochirosii in teren unui Gurita.

-slabi spre foarte slabi in acest meci mi s-au aprut:tineretul din aparare,Paraschiv,nesu,Lovin,Gurita si cam tot ceea ce a fost la mijloc,asta e compartimentul care ne omoara,mijlocasi defensivi peste tot.

Concluzia ar fi ca a fost un meci util si sunt de acord cu Hagi,timp de vreo 65 min am controlat autoritar meciul,problema a fost ultimele 20 min cand cei intrati nu prea au aratat valoare de Steaua.

Oricum ne trebuie urgent inca un fundas central. Un prieten de-al meu se lamenta ca Dinamo a dat 5-1 si noi am luat bataie si m-am amuzat rau de tot pentru ca stiu ca amicalele nu conteaza. Plus ca trebuie spus un lucru chiar daca nu ne convine,javrele indiferent de valoarea jucatorilor au adus titulari certi ceea ce nu se poate spune la noi. La ei Vali nastase,bratu sau zicu pot fi oricand titulari pe cand la noi doar Neaga,emeghara si poate badoi se pot infiltra in prima echipa. Bicfalvi,vatca,Gurita si baietii aia de la Jiul(care nici nu stiu daca mai sunt la echipa) sunt rezerve certe.

La Steaua trebuie o schimbare de mentalitate,trebuie si noi sa incepem macar cu 1-2 tineri in echipa pentru ca nu o sa creasca in joc stand pe banca. De asta ma enerveaza cand aud scuze tampite gen "nu sunt pregatiti pentru CL" sau ca nu pot face fata etc. Cu ce sunt mai pregatiti vatca,Gurita de CL decat portarul de la junori(Lungu parca),Ochirosii sau bicfalvi? De asta sper ca Gica Hagi sa lase tinerii sa joace,bineinteles daca au valoare si daca merita.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

fan8330.06.2007 11:40

BA fra tilor nus pe unde as putea sa scriu ast da ma stric de ris

 

 

Dinamo 6-7UNIREA

 

AU INCASATO ,IMI PARE EXTREM DE BINE maccar nu ma simt as jignit

HA HA HA !:D:D:D

axl2330.06.2007 12:27

Au pierdut pe mana lui Stelea, a aparat Arnold 2 penalty-uri.

olfgob30.06.2007 12:58

Mai oameni buni...Nu imi sta in fire sa injur pe acest site,dar ce plm aveti cu Saban?????????????Ala chiar ii da ceatza lu' Banel de-l lasa cu curu' in drum!daca a zis jijij ca nu-i bun deja toti il blameaza pe baiat!!!!!!!!!Ce mama dreq, are sut,are centrare si are si tehnica;ce dak nu fuge ca bezmeticu',asa cum e jardel???Sa nu uitam ca meciul care l-a darimat in ochii ciobanului a fost cel cu Real,cind l-a avut ca adversar direct pe ROBINHO!ROBINHO,da??????????Nu Vasile Frinaru de la Unirea sau de la gloria,asa cum a avut ca adversar boul ala de Stancu,care a fost pastrat nu inteleg de ce asa de mult(poate pentru ca e roman si nu evreu).In final as vre sa adaug pentru toti cei care ma vor injjura ca nu sunt de etnie israelita si ca as vrea sa-i vad pe majoritatea sapun.Da' comparativ cu Banel sau Stancu sau Coman Saban are stofa,si dak i se da o sansa,CRED(nu se poate sti sigur)ca va deveni unul dintre cei mai mbuni jucatori din lot.Referitor la meci,chiar nu cred ca avem de ce sa fim suparati.

ebonyc30.06.2007 15:26

astia care spun ca Hagi e varza din cauza ca a pierdut un meci amical cu apoel nicosia (cu Radoi,Ghionea,Goian,Cristocea,Bostina,Iacob,Badea,Iacob,Thereau si Elton plecati) sa se duca la Dinamo sau la rapid ca inca se fac recrutari la ei. fratie echipa a jucat bine chiar si cu Gigel Coman si Lovin in teren. ala care a spus ca nu intelege primul 11 al lui Hagi: prietene tu stii fotbal?????? stii ca trebuie ca inainte de inceperea sezonulu itrebuie sa rulezi toti jucatorii pentru a ii aduce la o conditie fizica optima si sa le vezi potentialu????? si in afara de asta daca ai vazut filmuletele cu goluri si nu meciul intreg nu mai comenta frate. ala de spunea ca el nu vera spectacol ci rezultate: pai prietene unde ai vazut tu rezultat slab??? o infrangere in amical nu inseamna rezultat slab pentru ca nu se pune. cand joci cu 3 juniori in compartimentul defensiv n-ai cum sa rezisti in fata a atacantilor profesionisti. pe lanag asta tin sa spun ca parashiv a jucat ultima data bine in meciul cu standard. demult a inceput sa joaca ceva mai slab dar el niciodata nu a avut calitate in pase sau dribblinguri sau rapiditate. respect mult pentru cei 8 ani pe care i-a petrecut la Steaua dar mie nu-mi place si nu mi-a placut niciodata cum a jucat. e drept ac rolul lui e de inchidere a jocului dar totusi inainet de toate el este mijlocas si trebuie sa fie capabil sa dea o pasa calumea. bicfalvi a jucat destul de bine, Ochirosii a fost activ pe partea stanga , Neaga are un plus la conditia fizica, emeghara mi s-a parut ok, badoi n-a fost cine stie ce dar are timp sa se acomodeze, guritza nu a prea miscat dar mai vedem, Cernea (meciul cu real ne ramane in memorie in rest nimic), vatca nush ce a vrut sa faca la golul 2 dar cred ca el va fi titular. in privinta jucatorilor straini de valoare vreau sa spun ca mai bien sa nu-i aduca decat sa-i tine 6 luni si sa-i dea afara in suturi. eu zic ca asta e echipa si cu asta mergem. nu vreau sa ne mai fi adusi jucatori straini pe care sa-i indragim de la primul joc si apoi sa fie dati afara ca sunt mai apreciati decat Becali. (punct)

costy_k1_G.30.06.2007 16:05

S-a jucat bine dar a fost si greseli inviduale de la Para s-a stricat cam tot...poate ca e cu gandul la Iatlia. Dupa parerea mea cei mai buni jucatori au fost Rica, Ochirosii, Bichfalvi, Petre Marin dar si ceilalti pusti au aratat pofta de joc. Pana la urma Hagi nu s-a facut de ras jucand cu rezerve si schimband de mai multe ori tehnica de joc. Totusi cred ca ar mai fi cazul sa mai vina 2-3 jucatori de valoare.

Dulah30.06.2007 17:17
Mai oameni buni...Nu imi sta in fire sa injur pe acest site,dar ce plm aveti cu Saban?????????????Ala chiar ii da ceatza lu' Banel de-l lasa cu curu' in drum!daca a zis jijij ca nu-i bun deja toti il blameaza pe baiat!!!!!!!!!Ce mama dreq, are sut,are centrare si are si tehnica;ce dak nu fuge ca bezmeticu',asa cum e jardel???Sa nu uitam ca meciul care l-a darimat in ochii ciobanului a fost cel cu Real,cind l-a avut ca adversar direct pe ROBINHO!ROBINHO,da??????????Nu Vasile Frinaru de la Unirea sau de la gloria,asa cum a avut ca adversar boul ala de Stancu,care a fost pastrat nu inteleg de ce asa de mult(poate pentru ca e roman si nu evreu).In final as vre sa adaug pentru toti cei care ma vor injjura ca nu sunt de etnie israelita si ca as vrea sa-i vad pe majoritatea sapun.Da' comparativ cu Banel sau Stancu sau Coman Saban are stofa,si dak i se da o sansa,CRED(nu se poate sti sigur)ca va deveni unul dintre cei mai mbuni jucatori din lot.Referitor la meci,chiar nu cred ca avem de ce sa fim suparati.

De acord cu tine in privintza lui Saban ,chiar a avut niste jocuri bunicele si centreaza extraordinar.

Il Soldatino30.06.2007 18:20
Fratilor, stelistilor, nu va mai ascundeti dupa deget!!!

 

Hagi ESTE ZERO ca antrenor. doar o minune ne va salva de umilinte maxime in acest sezon!!!

 

Steaua are un lot asa si asa in care au ajuns si resapati in stil Dinamo, deci inca o problema. Nu avem nici o sansa cu Hagi antrenor!!

 

Pe scurt: fotbalul se antreneaza cu capul si se joaca cu piciorul! Iar Hagi nu are cap, dezastru vine..

 

daca Hagi va reusi sa castige campionatul cu Steaua si jocul ros albastrilor va fi mai spectaculos decat cel practicat sub comanda lui Oli, voi tine minte postul tau si-l voi scoate in evidenta atunci.

 

Cand o sa invatam sa dam o sansa semenilor nostri si sa-i lasam sa-si faca treaba, iar noi sa tragem linie la urma?

 

De ce incercam sa criticam inca din start doar doar se va demonstra in viitor ca am avut dreptate? Cui ii foloseste aceasta stare de fapt? Ne dorim ca Hagi sa esueze doar ca sa fim confirmati ca mari specialisti?

 

Asa a fost si in cazurile lui Zenga, Protasov si Olaroiu. Mereu preziceri sumbre, mereu critici...Unele s-au adeverit, altele nu. Culmea este ca sunt multi care l-au injurat pe Zenga si acum il lauda (se poate proba acest aspect). La fel si in cazul lui Protasov. Rolul nostru aici este sa (1) SUSTINEM, este sa (2) CREDITAM, este sa (3) INVESTIM SPERANTA in oameni care au curajul sa incerce si sa munceasca sa ajute Steaua. Abia atunci vom fi suporteri (ma indoiesc ca acum avem dreptul de a ridica foarte mult vocea la cat rau am facut Stelei in ultimii ani - suspendari, scandaluri). Mai gandeste-te...

danielcristian30.06.2007 19:39
Fratilor, stelistilor, nu va mai ascundeti dupa deget!!!

 

Hagi ESTE ZERO ca antrenor. doar o minune ne va salva de umilinte maxime in acest sezon!!!

 

Steaua are un lot asa si asa in care au ajuns si resapati in stil Dinamo, deci inca o problema. Nu avem nici o sansa cu Hagi antrenor!!

 

Pe scurt: fotbalul se antreneaza cu capul si se joaca cu piciorul! Iar Hagi nu are cap, dezastru vine..

Amice...esti idiot!...replica asta din Caragiale ti se potriveste perfect! Marsh la tine acasa,in groapa,ca te chemam noi cand om avea nevoie de tine!Esti paralel ,"alesule"...

«12345»