FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Apoel Nicosia 1 - 2 FINAL

«1345»
c.ronaldo1730.06.2007 19:49
De acord cu tine in privintza lui Saban ,chiar a avut niste jocuri bunicele si centreaza extraordinar.

 

Personal m'ar interesa ca Saban sa isi tina adversarul, ca de centrari se ocupa mijlocasul lateral.

Kekea30.06.2007 19:57
daca Hagi va reusi sa castige campionatul cu Steaua si jocul ros albastrilor va fi mai spectaculos decat cel practicat sub comanda lui Oli, voi tine minte postul tau si-l voi scoate in evidenta atunci.

 

Cand o sa invatam sa dam o sansa semenilor nostri si sa-i lasam sa-si faca treaba, iar noi sa tragem linie la urma?

 

De ce incercam sa criticam inca din start doar doar se va demonstra in viitor ca am avut dreptate? Cui ii foloseste aceasta stare de fapt? Ne dorim ca Hagi sa esueze doar ca sa fim confirmati ca mari specialisti?

 

Asa a fost si in cazurile lui Zenga, Protasov si Olaroiu. Mereu preziceri sumbre, mereu critici...Unele s-au adeverit, altele nu. Culmea este ca sunt multi care l-au injurat pe Zenga si acum il lauda (se poate proba acest aspect). La fel si in cazul lui Protasov. Rolul nostru aici este sa (1) SUSTINEM, este sa (2) CREDITAM, este sa (3) INVESTIM SPERANTA in oameni care au curajul sa incerce si sa munceasca sa ajute Steaua. Abia atunci vom fi suporteri (ma indoiesc ca acum avem dreptul de a ridica foarte mult vocea la cat rau am facut Stelei in ultimii ani - suspendari, scandaluri). Mai gandeste-te...

 

Adevarat...acum nu trebuie sa tragem concluzii pripite.Primele remarci bune sau rele la adresa stilului lui Hagi mi se pare corect sa le facem la sfarsitul turului.

SebahSTEAUA01.07.2007 01:25

Ronaldo,nu vreau sa Para ca am ceva personal cu tine,dar in afara de a tine omul direct,fundasul lateral are si sarcini ofensive(driblat,centrat),altfel,orgararu n-ar fi fost atat de apreciat.Cred ca uiti ca Oga si-a scapat de multe ori omul din marcaj si a facut si el destule greseli stupide.Televizorul indobitoceste omul.

alesul01.07.2007 05:40

De ce nu am incredere in antrenorul Gica Hagi:

 

1. Toti in meseria noastra am pornit de jos : invatacei, ucenici, ca intr-un final sa ajungem mai mult sau mai putini specialisti -

Hagi a pornit direct de la Nationala Romaniei cu care nu a reusit ca se califice la un camiponat mondial, ulterior a "antrenat" tot echipe cu blazon : Galatasaray, BursaSport, Poli Timisoara(cat are ea blazon, dar in fine). Deci ii lipseste o anumita experienta de "muncitor", de om care trebuie sa treaca anumite trepte pentru a urca la un nivel superior profesional(ambitia se educa!).

 

El pur si simplu s-a trezit in varful piramidei ca teleportat(sigur nu este un pasaport pentru succes asta!).

 

2. Un antrenor bun este un pedagog bun si un comunicator cel putin la fel bun:

Gica Hagi nu este cel mai mare inspirat vorbitor, are o vorba poticnita, isi gaseste greu cuvintele si este foarte coleric. Cine nu se poate stapani nu-i poate stapani pe altii. Cum credeti ca se poate impune in fata jucatorilor daca se pierde cu firea atat de usor(sa nu uitam cine se tot certa cu arbitrii prin Turcia!).

 

3. Relatia de cumetrie cu Gigi Becali:

Cu rudele faci cele mai proaste afaceri spune o veche maxima. Credeti ca va avea curajul sa tzipe la Becali sau sa-l ignore atunci cand aceasta va incepe sa-si impuna vointa mai mult decat trebuie! Protasov impunea respect, distanta, sobrietate. Ce impune omul Gica Hagi, parca o prea familiaritate. Sa nu uitam ca in 2002 asudau pentru nationala Romaniei: Nashul, Finu, Cumnatu si a iesit dezastrul!

 

Concluzie:

Permiti-mi sa fiu sceptic, pentru ca de asta e democratie - daca nu exista unu care se opune este foarte grav - am trecut de epoca consensului total!

 

Ps: Ii doresc tot succesul din lume antrenorului Gica Hagi la Steaua!

vanfootball01.07.2007 06:19

Pai stai putin. De la "Hagi e zero ca antrenor", "numai o minune ne poate salva de la umilinte", "nu avem nicio sansa" sau "Hagi nu are cap", pana la "sunt sceptic in privinta lui Hagi" e o diferenta enorma.

 

Tu zici ca e coleric dar ca nu are curajul sa tipe la Becali? Unde erai cand cei doi s-au certat la cutite acum cativa ani? Daca nici Hagi nu-i tine piept lui Gigi, atunci chiar ca nu mai e nimeni in stare sa faca asta. In legatura cu celelalte puncte sunt de acord, cu o mentiune: Bursaspor nu e echipa cu blazon.

E adevarat, e democratie, dar nu e bine sa abuzam de aceste drepturi doar pentru a fi Gica Contra.

Si eu sunt retinut in privinta lui Hagi, are unele defecte, dar nu-l consider zero ca antrenor (acum o luam cu Zerohagi, dupa Zeroli??!!!) si sper sa reuseasca.

Cat despre nereusitele lui, ar fi de spus urmatoarele:

- Nationala Romaniei a jucat un fotbal frumos cu el antrenor (cel putin asa mi s-a parut mie); am invins lejer Ungaria si apoi au urmat cele doua meciuri cu Slovenia pe care le-as putea compara cu dubla Steaua-Rosenborg (ca te vad fan Protasov) - am avut multe ocazii, un penalty neacordat si am primit niste goluri exetrem de norocoase;

- la Bursa nu stiu daca cineva poate realiza ceva;

- cu Galata a castigat Cupa Turciei dupa 5-1(daca nu ma insel) cu Fener, in finala;

- Poli TM: idem Bursaspor.

 

Un merit important e ca a promovat jucatori tineri, care ulterior si-au demonstrat valoarea : Ribery, Torje si chiar Emeghara.

 

 

PS: Din cate stiu eu, si Cruiff a sarit cateva etape in cariera de antrenor.

bad_joke01.07.2007 15:15

Eu am spus la inceput despre Hagi, ca e cam slabutz pentru Steaua,dar am mai vorbit cu stelisti si m-au contrazis cu argumente pe care eu unul nu le luam in calcul,de exemplu: Hagi a luat Cupa Turciei,si eu iy spunem eh...si ce mare trofeu mai si asta,eu ii spuneam ca daca lua campionatu in Turcia era altceva,da ma rog,el mi-a spus ca a luat Cupa cu o echipa mult mai slaba decat Fenerbahce,si tocmai dasta am zis sa nu ma pronuntz,si am cazut de acord ca fatza de Oli ,el va promova tineri,eu cred ca va fi mai bine decat cu tactica ultradefensiva a lui Oli,dar iy trebe un pic de noroc.

 

Puteam sa zic si eu repede,dupa amical,ba ce prost a jucat Steaua!Dar n avea rost pentru ca s-a vazut ca el a incercat sa vada cum se prezinta echipa,care sunt limitele jucatorilor.Si eu am avut aceiasi remarcati ca si autorul articolului:Neaga,Ochirosii,Bicfalvi si as mai adauga inca unul Badoi mie unu mi-a placut fularsteaua2fular-campionii steagsimplu

bad_joke01.07.2007 15:19
Pai stai putin. De la "Hagi e zero ca antrenor", "numai o minune ne poate salva de la umilinte", "nu avem nicio sansa" sau "Hagi nu are cap", pana la "sunt sceptic in privinta lui Hagi" e o diferenta enorma.

 

Tu zici ca e coleric dar ca nu are curajul sa tipe la Becali? Unde erai cand cei doi s-au certat la cutite acum cativa ani? Daca nici Hagi nu-i tine piept lui Gigi, atunci chiar ca nu mai e nimeni in stare sa faca asta. In legatura cu celelalte puncte sunt de acord, cu o mentiune: Bursaspor nu e echipa cu blazon.

E adevarat, e democratie, dar nu e bine sa abuzam de aceste drepturi doar pentru a fi Gica Contra.

Si eu sunt retinut in privinta lui Hagi, are unele defecte, dar nu-l consider zero ca antrenor (acum o luam cu Zerohagi, dupa Zeroli??!!!) si sper sa reuseasca.

Cat despre nereusitele lui, ar fi de spus urmatoarele:

- Nationala Romaniei a jucat un fotbal frumos cu el antrenor (cel putin asa mi s-a parut mie); am invins lejer Ungaria si apoi au urmat cele doua meciuri cu Slovenia pe care le-as putea compara cu dubla Steaua-Rosenborg (ca te vad fan Protasov) - am avut multe ocazii, un penalty neacordat si am primit niste goluri exetrem de norocoase;

- la Bursa nu stiu daca cineva poate realiza ceva;

- cu Galata a castigat Cupa Turciei dupa 5-1(daca nu ma insel) cu Fener, in finala;

- Poli TM: idem Bursaspor.

 

Un merit important e ca a promovat jucatori tineri, care ulterior si-au demonstrat valoarea : Ribery, Torje si chiar Emeghara.

PS: Din cate stiu eu, si Cruiff a sarit cateva etape in cariera de antrenor.

 

 

 

A facut 5-2 cu Fener :P in finala,dar conteaza ca a castigat-o categoric,si eu sunt sceptic in legatura cu Hagi,nu stiu daca e o lauda,dar cred ca ma fost primu care a zis Hagi mi se pare ZERO,dar intre timp mi-am schimbat un pic parrea si vreau sa vad ce face,nu caut nod in papura,pana la urma nu pot spune ca nu e stelist,desi eu l-as prefera pe Lacatus sincer sa fiu ,ca antrenor

vanfootball01.07.2007 16:22

Nu ca ar avea mare importanta, dar:

"11.05.2005 - castiga primul trofeu ca antrenor, Cupa Turciei: Galatasaray – Fenerbahce 5-1" Romaniansoccer

mario-m02.07.2007 19:29
Fratilor, stelistilor, nu va mai ascundeti dupa deget!!!

 

Hagi ESTE ZERO ca antrenor. doar o minune ne va salva de umilinte maxime in acest sezon!!!

 

Steaua are un lot asa si asa in care au ajuns si resapati in stil Dinamo, deci inca o problema. Nu avem nici o sansa cu Hagi antrenor!!

 

Pe scurt: fotbalul se antreneaza cu capul si se joaca cu piciorul! Iar Hagi nu are cap, dezastru vine..

ce ma frate vorbesti aiurea ai sa vezi ca o sa batem in acest sezon si Dinamo si Rapid. Si o sa luam campionatul. Si plus la toate vom ajunge si in Liga Championilor unde o sa facem si acolo treaba buna. Iar Hagi va reusi ceea ce nu a reusit nici Olaroiu nici Protasov si nici chiar Piturca.

udaradu03.07.2007 09:55
De ce nu am incredere in antrenorul Gica Hagi:

 

1. Toti in meseria noastra am pornit de jos : invatacei, ucenici, ca intr-un final sa ajungem mai mult sau mai putini specialisti -

Hagi a pornit direct de la Nationala Romaniei cu care nu a reusit ca se califice la un camiponat mondial, ulterior a "antrenat" tot echipe cu blazon : Galatasaray, BursaSport, Poli Timisoara(cat are ea blazon, dar in fine). Deci ii lipseste o anumita experienta de "muncitor", de om care trebuie sa treaca anumite trepte pentru a urca la un nivel superior profesional(ambitia se educa!).

 

El pur si simplu s-a trezit in varful piramidei ca teleportat(sigur nu este un pasaport pentru succes asta!).

 

2. Un antrenor bun este un pedagog bun si un comunicator cel putin la fel bun:

Gica Hagi nu este cel mai mare inspirat vorbitor, are o vorba poticnita, isi gaseste greu cuvintele si este foarte coleric. Cine nu se poate stapani nu-i poate stapani pe altii. Cum credeti ca se poate impune in fata jucatorilor daca se pierde cu firea atat de usor(sa nu uitam cine se tot certa cu arbitrii prin Turcia!).

 

3. Relatia de cumetrie cu Gigi Becali:

Cu rudele faci cele mai proaste afaceri spune o veche maxima. Credeti ca va avea curajul sa tzipe la Becali sau sa-l ignore atunci cand aceasta va incepe sa-si impuna vointa mai mult decat trebuie! Protasov impunea respect, distanta, sobrietate. Ce impune omul Gica Hagi, parca o prea familiaritate. Sa nu uitam ca in 2002 asudau pentru nationala Romaniei: Nashul, Finu, Cumnatu si a iesit dezastrul!

 

Concluzie:

Permiti-mi sa fiu sceptic, pentru ca de asta e democratie - daca nu exista unu care se opune este foarte grav - am trecut de epoca consensului total!

 

Ps: Ii doresc tot succesul din lume antrenorului Gica Hagi la Steaua!

 

 

 

tu ai gindit inainte de a scrie ce ai scris aici.?,..daca lui Gica ii lipseste capul....iarta-ma ,dar tu nu ai avut niciodata....Gica este un caracter f.f.tare,foarte exigent(inclusiv cu el insasi),jucator de super clasa,(va cere jucatorilor sa dea ce a dat el pe teren)fara jucatori de valoare nu poti sa-i ceri maximul posibil,nu el joaca in teren ci ideea lui,scenariul bun cere artisti buni,daruire,talent,inspiratie ,disciplina,atmosfera si dotare si cit de cit un pic de CULTURA.....ei eu cred ca aici e buba.

Z3US03.07.2007 13:55

Mie mi`a placut cum a jucat Steaua....Mai ales noile achizitii Neaga, Badoi, Bicfalvi, Gurita au jucat bine ! Si avand in vedere ca in repriza a doua am avut in centrul apararii doi juniori e de inteles scorul :|

«1345»