Cun nu e vina lui Jiji, care in prima faza a spus ca el nu are nevoie de straini la Steaua? Pe urma s-a razgandit si a zis ca nu se referea la Thereau, ca pe Thereau vrea sa-l pastreze...cum nu e vina lui Jiji? Ce garantie avea Thereau ca nu o sa pateasca ca Elton, Saban si altii pe care nu i-a vrut Jiji in teren, in timp ce Gigel zburda pe teren meci de meci? Cand ai un om valoros, obligatia ta ca patron este sa-l faci sa se simta bine la locul de munca....cum s-o fi simtit Thereau cand Jiji a zis ca el nu vrea straini in echipa, ca el vrea sa faca o echipa 100% romaneasca etc? Si asta nu a fost prima chestie de genul asta...mai tineti minte faza cu tunsoarea?
Oricum, toata faza cu "sa-l tinem pe Thereau" de dupa declaratia initiala a fost numai ca sa-i creasca pretul....
da
ai dreptate partial
la inceput ciobanul a declarat ca nu il intereseaza
dar chiar cred ca a realizat in cele din urma ca vb prostii si ca jucatorul e intr'adevar valoros
oricum
eu tot nu inteleg de ce era Thereau asa de obsedat de plecare
Jiji a afirmat ca il doreste si ca e chiar singurul strain pe care il doreste(din cei care erau atunci pentru ca intre timp a apaurt Emeghara)
nu nu
chiar nu a fost vina patronului aici
aici a fost in totalitate vina lui MM
el i-a bagat lui Thereau in cap ca trebuie sa plece
si inca ceva
ma intrebai ce garantie avea Thereau ca nu va pati ca Elton
garantia era valoarea lui
Elton avea doar un minus indreptul lui:inaltimea
Thereau nu avea nici unul
si inca nu are
trebuia sa ramana la echipa si sa joace cum a jucat si pana acum
ca daca o facea nu cred ca ar fi indraznit Gigel sa zica ceva
nu imi place Becali
dar nu e vina lui
acea declaratie cum ca nu doreste straini nu cred ca il includea si pe Thereau
dar din pacate oierul nu a gandit cand a vorbit
si sincer, acum cred ca ii pare rau ca l-a dat
pentru ca daca stam sa ne gandim un atacant ca Thereau iti poate garanta participarea in CL
ori acea simpla participare in grupe(si sezonul acesta dar si cel care vine.pentru ca Thereau e clar cel mai bun atacant din Romania.mai bine zis era) valoreaza mult mai mult de 3 mil euro
iar Becali desi nu stie sa vb si se poarta ca un salbatic e totusi un afacerist foarte foarte bun!
Stiti ceva, dragi "suporteri" care pana azi va dadeati cu capu' de pereti sa nu plece Thereau, si acum aruncati cu mizerii in el?MI-E SCARBA DE VOI!
Eu unul vreau sa-i multumesc pentru ce-a facut pentru Steaua cat a jucat sub culorile noastre, pentru ca a facut-o cu SUFLET, nu uitati asta!
Merci beaucoup, Cyril, bonne chance a ta nouvelle equipe! Et pardonne-nous pour etre si ingrats!
crede-ma
regret foarte mult faptul ca a plecat Thereau
e unul din cei mai buni atacanti care au calcat vreodata prin Ghencea
cel mai bun din ultimii 10 ani
nu am aruncat cu nici o mizerie in el
dar adevarul e ca nu e normal ca Cyril sa se poarte asa cum s-a purtat
eu cred ca noi meritam ceva mai mult
a fost unul din cei mai iubiti fotbalisti
a fost unul din fotbalistii pentru care noi suporterii am inceput razboiul cu Becali
a fost sustinut tot timpul!
eu nu cred ca a plecat pentru ca nu s-a adaptat
stiu ca nu a plecat pentru ca nu s-a adaptat
a plecat datorita lui MM(si despre el mi-am schimbat parerea)
ganditi-va numai
Thereau a plecat in Belgia la recuperare
a declarat pe aeroport caii place in Romania si ca mai vrea un sezon la Steaua
a venit din belgia
ziaristii i-au zis de razboiul Gigi-MM
si ca Gigi vrea sa scape de straini
Thereau a declarat ca el vrea sa ramana in Ghencea si sez care vine
si ca ii place in Romania
dar a 2a zi a aparut la TV
si declara ca vrea sa plece
pentru ca nu s-a adpatat
ciudat
imediat dupa acea declaratie
MM aparea cu impresarul lui Thereau la Gigi la palat
sa discute plecarea lui
ce legatura avea MM cu impresarul jucatorului?
ca doar MM nu mai era manager
aici e buba
multumim MM pentru ce ai facut la Steaua
dar acesta ultima actiune a demonstrat faptul ca nu prea ai caracter
multumim Cyril pentru ce ai facut pe Steaua
dar noi vrem la echipa jucatori care sa si iubeasca acest club si pe noi
daca tu simti ca nu poti atunci ca probabil e mai bine pentru tine altundeva
mult succes la Andrelecht
sper sa ne intalnim in CL si sa iti demonstram ce alegere proasta ai facut!
anderlecht e infinit mai slaba ca Steaua!
