FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Becali huiduit și în Spania !

«123»
wdoo2918.06.2007 10:13
Ce, cum si cand o sa se strige va fi hotarat de membri galeriei.Sincer,imi doresc sa continue protestul,sa il terorizam pe Jiji atat de tare incat sa nu mai poata sa mai doarma noaptea.Nu merita iertat.

eu inteleg ce vrei sa zici, dar ce te asteptai sa nu vrea sa astige?.. zi-mi mie un patrin din Liga 1, care sa nu vrea sa iasa pe profit. si sa fim seriosi.. a bagat si Gigi bani oricat am spune noi. repet nu sant sustinatorul lui, insa mi se pare deja prea absurd sa nu sustinem echipa ca sa il injuram pe el, ce inseamna asta? ca punem ura pentru Becali inainte interesului clubului?

axl2318.06.2007 10:17
hai sa-l lasam pe Becali in pace , eu zic ca si-a primit ce merita

 

Nu trebuie gandit asa. Odata ce s-a pornit pe drumul asta, anti Becali, ar fi o idiotenie si-o dovada de neseriozitate sa ne oprim aici, doar pentru ca Gigi a inteles mesajul. A inteles mesajul si s-a sters la fund cu el. Felicit inca o data fcsteaua.ro si AISS pentru drumul pe care l-au ales in legatura cu Becali, la unul dintre primele articole anti-cioban am intrebat autorul daca se vor opri aici sau vor continua. Mi-a raspuns ca vor continua si s-a tinut de cuvant.

korynna18.06.2007 10:24

@wdoo29

 

Protestul poate sa continue si pe alte cai.Ceea ce vreau sa subliniez este faptul ca trebuie sa fim fermi pe pozitii si sa spunem clar si raspicat ceea ce gandim si in plus sa mediatizam cat de mult putem opinia noastra pentru a-i trezi pe cat mai multi.A continua protestul nu inseamna sa se strige anti Becali 100% dintr-un meci.Probabil ca vor fi cateva scandari ca sa nu cumva sa creada ca am uitat si de el.In primul rand sunt stelista si de aici vine automat ura pentru Becali.Echipa este mereu pe primul loc si tocmai pentru binele acesteia se doreste indepartarea lui Jiji,cu toate ca este clar ca omul nu e atat de prost incat sa lase mina de aur.Daca vrea profit sa nu se bage unde nu-i fierbe oala,adica la echipa.Nu l-ar contesta nimeni daca si-ar face datoria de patron,ar investi si si-ar tine gura aia si astfel s-ar ocupa oamenii cu experienta de echipa,astefel venind si profitul inzecit.Dar nu te numesti taran daca nu-ti bagi tu nasul cu toate ca nu stii cu ce se mananca.

Tupac Amaru18.06.2007 10:57
@wdoo29

 

Protestul poate sa continue si pe alte cai.Ceea ce vreau sa subliniez este faptul ca trebuie sa fim fermi pe pozitii si sa spunem clar si raspicat ceea ce gandim si in plus sa mediatizam cat de mult putem opinia noastra pentru a-i trezi pe cat mai multi.A continua protestul nu inseamna sa se strige anti Becali 100% dintr-un meci.Probabil ca vor fi cateva scandari ca sa nu cumva sa creada ca am uitat si de el.In primul rand sunt stelista si de aici vine automat ura pentru Becali.Echipa este mereu pe primul loc si tocmai pentru binele acesteia se doreste indepartarea lui Jiji,cu toate ca este clar ca omul nu e atat de prost incat sa lase mina de aur.Daca vrea profit sa nu se bage unde nu-i fierbe oala,adica la echipa.Nu l-ar contesta nimeni daca si-ar face datoria de patron,ar investi si si-ar tine gura aia si astfel s-ar ocupa oamenii cu experienta de echipa,astefel venind si profitul inzecit.Dar nu te numesti taran daca nu-ti bagi tu nasul cu toate ca nu stii cu ce se mananca.

 

 

Uite si un protest feminin, a carui autoare trebuie felicitata.

Este mai echilibrat si mai de bun simt decat ce am postat, de exemplu, eu si la el nu mai ai practic nimic de adaugat.

Bravo, korynna!

sile-jardel18.06.2007 11:39
Felicitari pentru suporterii adevarati din Spania.Urmeaza Karpun.Ma voi duce personal cu niste mesaje anti-Becali.Cine vrea sa faca vreun mesaj si sa-l duc acolo sa-l postez sa ma contacteze.

Super ideea ta de a merge in Austria.Eu zic ca un mesaj mare cu <<DEMISIA>> ar spune tot.Eu il vad pe zeroli la fel de vinovat ca si pe cioban.Nu are un cuvint de spus la echipa,ii face asta lotul.Cel mai slab antrenor pe care l-am avut

bubylycy18.06.2007 12:33

pai cum sa nu fie huiduit.. dak.... la dat pe Elton...sa vad dak ii gaseste un inlocuitor.. care sa fie la valoarea lui Elton...

steagsimplu steagsimplu steagsimplu

danutzberceni18.06.2007 15:40
mai oameni buni.

NU va inteleg !SI eu tin cu Steaua, si eu iubesc Steaua, Steaua e echipa mea de mic. Dar de unde atata ura pentru Becali???.

1- a purtat fularu lu Dinamo??- lasati-l dracu de fular. Ia ganditi-va numai la cate manarii au facut dinamovistii anul asta, pai dreaq, daca nu se implica Becali, nu va e clar ca se pisau pe el de meci c CFR, si pierdeau? si pa-pa locu de champs league. Ce ati prefera frati Stelisti? sa ramanem in UEFA cu un Becali neinteresat sau sa jucam unde ne e locu?? Raspunsul e simplu..penru orice Stelist adevarat.

2-Elton??.. corect mare fotbalist, face spectacol, dribleaza, e bun. Dar a facut atatea pentru Steaua incat sa il elogiem mai mult decat pe Dica, pe Radoi, pe Para? sau doar ce conteaza in Ghencea e sa faci 2-3 driblinguri si aia e???... Ganditi-va bine.. si mie imi pare rau de Elton, da nu injur peste tot,nu fac circ pe unde ma duc in tara sau in afara.Chiar ew bine ce faceti?? Cu ce e mai bun , cu ce trebuie sa fie mai aplaudat Elton decat Dica? (Kiev), decat Nicolita ( Sevilla), Radoi ( atatea meciuri cu suflet pentru Steaua...), Badea ( Standard)... noi il elogiem pe Elton.. ca face spectacol.

Din punctul meu de vedere.. o sa ajungem rau in felu asta.. ganditi-va bine, atat va cer.

Steaua per siempre

 

Cum poti sa spui "sa-l lasam dracu de fular" ? Sa inteleg ca pentru. tine scopul scuza mijloacele? Ai fi in stare sa porti fularul javrelor la gat macar 5 secunde? Eu unul nu. Si sunt doar un suporter oarecare, nu patronul Stelei. Cum poti sa induri atata umilinta? E clar ca oierul se gandea doar la bani ,dar putea sa fie mai diplomat si sa trimita pe cineva acolo sa le duca alora daru' nu sa se milogeasca el personal. pentru el totul e o afacere asta e clar dar trebuie sa se gandeasca si la adevaratii stelisti si la mandria lor. Acum nu are decat sa indure. Si o sa aiba mult de indurat. Sper.

Fortius18.06.2007 16:21

Gigi Becali va participa si la festivalul românilor care va avea loc la Chicago pe 23-24 iunie

 

G.Becali v-a fi HUIDUIT si in CHICAGO la Festivalul Romanilor 23-24 iunie

 

Hai Steaua, Jos Becali

andyro18.06.2007 16:43

Oarecum off-topic (poate face cineva un articol pe tema asta).

 

Observ in ultimul timp, mai mult decat de obicei, un proces de spalare a imaginii practicat in mod dizgratios de organul (de presa) Prostsport.

 

A inceput cu interviul cu Oli, facut parca in mod special pentru a-i construi o imagine in ochii suporterilor. Sau de a o modifica pe cea existenta. Se vorbea despre tot felul de SFuri, se atingeau puncte sensibile pentru suporteri, Oli era antrenorul pe care l-am visat atat timp.

 

A urmat articolul de azi, in care Gurita este prezentat ca achizitia verii, un jucator genial care lupta, e exact ceea ce ne trebuie, jucatorul minune care lipsea atacului Stelei si care o sa il faca uitat pe Thereau.

 

Si nu in ultimul rand, modul jegos in care a fost prezentata in ziarul de astazi actiunea suporterilor din Spania. Ni se spune ca era vorba de 2-3 suporteri, ca toti ceilalti suporteri au fost impotriva lor, si in general, modul in care este prezentata intamplarea (niste scandalagii potoliti "in mod politicos de Cosmin Olaroiu"" este jenant.

 

Astept sa vad ce mai urmeaza...

Steauaforever3318.06.2007 16:49

Sunt de acord cu modalitatea de a protesta. Din pacate, am citit ca ar fi existat si anumite mesaje adresate sotiilor/prietenelor fotbalistilor/membrilor echipei. Aici se vede adevarata cultura a anumitor suporteri. Precum conducatorul, asa si anumiti suporteri. Puneti-va in locul jucatorilor si veti vedea ca nu e chiar ok sa te antrenezi si sa vezi pe o bucata de hartie "va iubim nevestele"........ solutia e undeva la mijloc, dar mai e mult pana departe......

Steauaforever3318.06.2007 16:53
Oarecum off-topic (poate face cineva un articol pe tema asta).

 

Observ in ultimul timp, mai mult decat de obicei, un proces de spalare a imaginii practicat in mod dizgratios de organul (de presa) Prostsport.

 

A inceput cu interviul cu Oli, facut parca in mod special pentru a-i construi o imagine in ochii suporterilor. Sau de a o modifica pe cea existenta. Se vorbea despre tot felul de SFuri, se atingeau puncte sensibile pentru suporteri, Oli era antrenorul pe care l-am visat atat timp.

 

A urmat articolul de azi, in care Gurita este prezentat ca achizitia verii, un jucator genial care lupta, e exact ceea ce ne trebuie, jucatorul minune care lipsea atacului Stelei si care o sa il faca uitat pe Thereau.

 

Si nu in ultimul rand, modul jegos in care a fost prezentata in ziarul de astazi actiunea suporterilor din Spania. Ni se spune ca era vorba de 2-3 suporteri, ca toti ceilalti suporteri au fost impotriva lor, si in general, modul in care este prezentata intamplarea (niste scandalagii potoliti "in mod politicos de Cosmin Olaroiu"" este jenant.

 

Astept sa vad ce mai urmeaza...

 

scuze de eroare

Pai acum ce vrei sa se faca? Sa schimbam antrenorul? Sa intrerupem perioada de pregatire si sa ne rugam de Thereau, etc sa mai stea prin Romania? Hai sa mergem inainte cu ce avem (nu de alta dar suntem in carti) si sa-i sustinem asa cum trebuie. Daca stam sa-i "lovim" nu cred ca ii vom stimula in vreun fel, sau cine stie.... Presimt ca vom trece de grupe de data asta

fularsteaua2fular-campionii

SteFan18.06.2007 17:03

wdoo29 daca-l nu-l bagai si pe Paraschiv aproape te credem .

bumbum18.06.2007 19:43
Sunt de acord cu modalitatea de a protesta. Din pacate, am citit ca ar fi existat si anumite mesaje adresate sotiilor/prietenelor fotbalistilor/membrilor echipei. Aici se vede adevarata cultura a anumitor suporteri. Precum conducatorul, asa si anumiti suporteri. Puneti-va in locul jucatorilor si veti vedea ca nu e chiar ok sa te antrenezi si sa vezi pe o bucata de hartie "va iubim nevestele"........ solutia e undeva la mijloc, dar mai e mult pana departe......

 

tu kiar crezi ca acei suporteri au scris pe vreun banner asa ceva?!....daca au scris de ce nu l'au aratat la TV?.....si daca stam si ne gandim....ce cantonament e ala cu neveste si prietene....ce antrenamente mai fdace gandindu'se ca seara merg si le imping lutzu la deal consoartelor?!.....si ce sa mai vorbim de antrenament la jucatori precum...... Lovin....niculitza!......care sunt simpli jucatori de fotbal.......

SSK18.06.2007 20:52

@andyro

 

Acelasi lucru il sesizasem si eu. Cel mai sigur indiciu a fost felul in care a fost prezentat incidentul din Spania cu suporterii. Pare din ce in ce mai clar ca clubul a cazut la pace cu Prosportul, probabil in schimbul unor exclusivitati viitoare.

micodo18.06.2007 21:10

pentru toti aparatorii cauzei becaliene: adevarul e ca sunt terifiat, cutremurat, inmarmurit de gestul sacrificiului suprem pe care numai unul, unicul, singurul, mantuitorul, salvatorul, luptatorul, mucenicul, martirul, voievodul, razboinicul, putea sa-l faca: aducerea Stelei pe locul 2.

 

Cati oameni in istoria lumii ar fi avut puterea sa faca ceea ce a facut ''EL''?. Unde, in istoria lumii ati mai intalnit atata sacrificiu daca nu la ''EL''?. La cine ati mai vazut voi atata demnitate, onoare si verticalitate daca nu la ''EL''?.

 

Si toate astea pentru ce!! pentru un lucru atat (totusi) de minor, Steaua! Va dati seama! daca pentru Steaua s-a sacrificat ''EL'' atata, dar (ganditi-va o clipa) daca era in discutie tara sau familia sau banii, sau cariera politica.?!!

O, ce gest suprem!, cata grandoare! cata putere izvoreste din acest ''OM''!. E clar el trebuie sa fie mesia!!!.

 

Pe cei care ne vand noua basme de genul pentru ''binele'' Stelei ( in acceptiunea lor binele se identifica cu victoria, cu cupele si florile, pe care ni le reprosau rapizii) trebuie sa faci orice, va invit sa va dati mamele, nevestele, fiicele si surorile la caini si impreuna cu voi sa le faceti o m.u.i.e.- asa pentru binele Stelei.

Eu va spun voua - suporteri pentru. cupe si flori - ca, eu, nici pentru bani, cariera si alte asemenea idealuri josnice nu ma injosesc in halul in care a facut-o acest NIMENI care este Becali.

Si apreciez de mii de ori o moarte demna decat o viata in genunchi cersind mila altora - nu, nu! cersetorii sunt , cu siguranta mai demni decat acest ZERO-Becali.

Da, mai exista si oameni ca mine. Si chiar daca, in aceasta lume globalizata in care valoarea suprema este banul (castigul, victoria, succesul), se vor gasi unii sa rada de mine ca de un nebun idealist, eu nu voi inceta sa-mi pastrez un minim de decenta si demnitate.

Sustineti o Stea demna, chiar daca asta ar insemna divizia C.

 

P.S. Exista un caz in Austria pe care adeptii lui fa-te frate cu dracul (Becali) pana treci puntea, nu au cum sa-l inteleaga. Este vorba despre suporterii fostei Casino Salzburg (actuala Red-bulls Salzburg). Acesti suporteri nu au accepata umilinta la care au fost supusi de conducerea clubului si si-au facut singuri o echipa, care activeaza in divizia C austriaca si pe care continua sa o sustina cu miile!!!. Ruptura lor a aparut atunci cand echipa lor de suflet a fost preluata de concernul Red-bulls (un fel de Becali autohton) care pe principiul ''eu dau banii-fac ce vreau!'', si-au permis sa schimbe de la numele echipei pana la culori si emblema...nu vi se pare cunoscut!

Somnul ratiunii naste monstri!

DanStan18.06.2007 21:59
Observ in ultimul timp, mai mult decat de obicei, un proces de spalare a imaginii practicat in mod dizgratios de organul (de presa) Prostsport.

 

Intr-adevar. Anul trecut ne-au insultat jucatorii intr-un mod mai mult decat abject iar in acest moment s-au transformat total in organul (de presa al) ciobanului.

Mai mult, editorialul de azi (scris de un pekinez declarat pre numele lui Poseta, Geanta sau cam asa ceva - nu retin numele nulitatilor) e pro cioban si pro Oli pan' la limita nerusinarii. In viziunea lui inamicii Stelei au fost MM si jucatorii straini care, vezi Doamne, nu l-au lasat pe Oli sa comunice cu jucatorii si conducerea.

 

Daca nimicul asta de 'ziarist' dinamuvist si fitzuica aia de ziar au inceput sa-l sustina pe Olaroiu si sa se gudure pe langa cioban atunci e clar cam care-i viitorul Stelei. Pentru ca aia nu ar sustine niciodata Steaua daca ar exista cel mai mic pericol ca Steaua sa domine categoric fotbalul romanesc.

 

p.s : astia l-au insultat inclusiv pe cioban in mod public. Da' nu sunt 'vagabonzi'. Ca pentru cioban 'vagabond' e ala care-i spune adevarul in fata, nu ala care-l injura.

nebunii_castellon18.06.2007 22:49
Sunt de acord cu modalitatea de a protesta. Din pacate, am citit ca ar fi existat si anumite mesaje adresate sotiilor/prietenelor fotbalistilor/membrilor echipei. Aici se vede adevarata cultura a anumitor suporteri. Precum conducatorul, asa si anumiti suporteri. Puneti-va in locul jucatorilor si veti vedea ca nu e chiar ok sa te antrenezi si sa vezi pe o bucata de hartie "va iubim nevestele"........ solutia e undeva la mijloc, dar mai e mult pana departe......

 

Draga prietene, eu sunt unu dintre cei care a scris mesajele afisate in cantonametul de la oliva, daca ai citit intr-o fituica marca prosport precum noi am afisat mesaje adresate sotiilor jucatoriilor este o minciuna tin sa precizez ca nu a fost afisat nici un mesaj la adresa sotiilor, nesajele care le-am afisat sunt : SUNTEM GOLANI SI VA IUBIM, NU Becali, OUI THERERO, NU TE VOTAM, NEBUNII CASTELLON, un steag al Mari Britani pe care este scris Armata, si steagul Romaniei, acestea sunt mesajele care le-am realizat si pe care le-am afisat. In aceasta seara o sa incer sa postez taote poze facute de noi cu mesajele realizate . Am incercat sa iau legatura cu autoru articolului din prosport pentru am oferi dreptu la replica dar din pacate nu am reusit,sper ca pe acest site sa fiu lasat sa postez acest drept la replica.

 

Pentru Steaua traim, Pentru Steaua murim

marinual19.06.2007 01:25
Gigi Becali va participa si la festivalul românilor care va avea loc la Chicago pe 23-24 iunie

 

G.Becali v-a fi HUIDUIT si in CHICAGO la Festivalul Romanilor 23-24 iunie

 

Hai Steaua, Jos Becali

 

suntem prosti, cu facultati facute, dar avem sange ros-ablastru, pe care nici muntele athos nu o sa ni-l decoloreze, suntem ROMANI si avem atatea vestigii ale stramosilor nostri, pe care un bisnitar cu avere si lipsa de carte nu are dreptul sa ni-l ia.

stai in umbra, nu te mai da mare si tare, nu e cazul, nu te apuca sa faci tu legea pe Ghencea, e a noastra NICIODATA a ta.

www.ultras.ro

bobochyka1719.06.2007 09:32

@micodo

 

Ai perfecta dreptate si cred ca inca mai exista oameni pentru care nu conteaza banii la propriu, nu ca la Becali.

 

Editat de moderatori!

MegaMan19.06.2007 16:26
Sa mai cresti mai MegaMan, ca la varsta ta, fiind si din provincie, nu cred ca ai vazut Steaua in Ghencea de prea multe ori...

Crezi ca cei din provincie nu sunt stelisti adevarati?Tu ai fost la toate meciurile Stelei din Ghencea,daca tot esti din Bucuresti?

Gezets19.06.2007 16:57
Crezi ca cei din provincie nu sunt stelisti adevarati?Tu ai fost la toate meciurile Stelei din Ghencea,daca tot esti din Bucuresti?

 

:)))) esti comic..

Suiram8720.06.2007 08:42

Oriunde se vor gasi oameni de calitate ,care tin la valorile acestui club mult iubit si prea greu incercat in aceste momente ,va fi huiduit Becali .

Suiram8720.06.2007 08:49
ai si tu dreptate...din pacate :(

Pe la "sate " Becali inca e idolatrizat de catre cretinii care considera si cea tare mai "smechera " ocupatie este sa fii manelist .Asa ca no comment .Nu generalizez ,da acolo majoritatea asa se prezinta .

«123»