Noi nu avem mijlocas ofensiv !!!!!
Ba da .. Dica
Noi nu avem mijlocas ofensiv !!!!!
Ba da .. Dica
Inclin sa cred ca transferul cel mai bun al Stelei ar fi ramanerea lui Thereau ( daca ar fi posibil asa ceva, sansele sunt mici), in conditiile in care jucatorii de 5 Stele se numesc pensionari gen Gurita si copii ca Bicfalvi ambii cu putine sanse de a duce un meci cap-coada, in acest caz Thereau este un jucator de 10 stele...
Parerea mea este ca Badea este cel mai bun transfer ... Deshi nu contest valoarea lui Thereau care este un jucator exceptzional
@alex ce naiba vatca jucator bun?? daca nu ma insel e cel mai slab portar al campionatului , a luat cele mai multe goluri , deci cel face jucator vreau sa stiu si eu
conteza si c aparare ai degeaba eshti bun dak apararea nu te ajuta asta cu golurile primite e irelevanta conteaza cum ai luat golurile dak au fost din vina portarului sau nu
@alex ce naiba vatca jucator bun?? daca nu ma insel e cel mai slab portar al campionatului , a luat cele mai multe goluri , deci cel face jucator vreau sa stiu si eu
@zloty daca ai o formatie care joaca mereu la scoruri gen 4-2 5-3, si din astea o sa iei la goluri ca portar de o sa te plictisesti ca ai mentalitate "unu mai mult ca adversarul". Daca joci la 1-0 o sa ai o super rata ca portar. E absolut irelevant cate goluri a primit ca portar, importante sunt alte lucruri ca reflexele, iesiri pe centrari ,etc.
Vatca e un portar ok si util dar pentu a ne putea bate SUS de tot avem nevoie de un portar gen Lobont in zilele lui bune.
Sincer, nu sunt de acord cu tine, pentru ca eu nu consider transferurile unor jucatori care ti enumar :
Badoi - cam batran, in ultimul timp nici el nu a rupt gura targului - transfer mediocru
Emeghara - pare a fi cel mai bun transfer dar avem de asteptat nu l-am prea vazut nici pe el stralucind
Vatca - haha transfer bun, ba din contra este portarul cu cele mai multe goluri incasate in acest campionat, dar sa il vedem cum se descurca si cand are o aparare in fata lui ( Goian, Ghionea ...etc )
Neaga - intr-adevar sper ca RICA sa arate aceeasi forma si valoare pe care o avea de cand a plecat desi nu cred
Bicvalfi - Un transfer bun pe viitor ( in urmatoarele 2 sezoane nu cred ca prinde vreun meci )
Asta numesti tu campanie de transferuri buna.... eu nu prea cred fata da javre care au luat un jucator care face cat badoi si emeghara la un loc, acela este ZICU nu ai cum sa ii contesti valoarea este mult peste badoi...sa fim corecti. Numai ca latifundarul din pipera nu mai vrea sa bage bani, el face o echipa cu care sa intre in Liga sa isi i-a bani sau ar mai fi o varianta - Nu face transferuri acum, deoarece crede ca va intra in grupe cu acest lot si din banii castigati in urma calificarii in grupe va face niste transferuri bune (varianta destul de credibila daca stam sa ne gandim si chiar profitabila ) Toata stima si respectul ALEX imi plac articolele tale dar aici nu sunt de acord ![]()
:) ![]()
![]()
cred ca fiecare antrenor are ciurucurile lui...totusi daca Gigel ar pleca raman vo 700 000 neacoperiti...si daca ar pleca cred ca numai gratis pentru ca nu stiu si nu cred ca vreo echipa sa dea sa zicem 200 000 euro pentru el...poate in china sau coreea. Dar mai stii, poate ca acest jucator va exploda in sezonul viitor si va fi cel mai bun...
Mie chiar imi placea dede Gigel Coman cand juca la Timisoara sau la National. Insa la Steaua este catastrofa.
Inclin sa cred ca transferul cel mai bun al Stelei ar fi ramanerea lui Thereau ( daca ar fi posibil asa ceva, sansele sunt mici), in conditiile in care jucatorii de 5 Stele se numesc pensionari gen Gurita si copii ca Bicfalvi ambii cu putine sanse de a duce un meci cap-coada, in acest caz Thereau este un jucator de 10 stele...
La inceput toti au fost copii.. inclusiv Maradona, Hagi...
Sa nu uitam ca anul trecut a ajuns Badea la Steaua, adus de la o echipa care se salvase de la retrogradare...
Eu am incredere in copii adusi! daca am reusi sa mai aducem 5, ar fi perfect.
Gurita va avea rolul sau, nu a spus nimeni ca va fi titular... Guraita are fotbal in vene... sange mai putin! E genul de jucator care si la 40 de ani ara terenul si da lectii pustilor...
Badoi si Emeghara - cei mai buni fundasi laterali din tara!
Neaga - nu l-am vazu tde mult jucand, dar sper sa fie pe plus!
Vatca - tanar, talentat... se poate completa perfect cu apararea Stelei.
Pana aici nu stam chiar rau. Dinamo e la plus in privinta numelor. ai nostri sunt mult mai dornici de afirmare...
Daca lista transferurilor s-ar mai incheia cu "pastrarea" lui Thereau, dar si cu aducerea unui mijlocas de creatie....
E bine, dar e loc si de mai bine!
Dinamo va sucomba de a atatea nume....
Sincer, nu sunt de acord cu tine, pentru ca eu nu consider transferurile unor jucatori care ti enumar :Badoi - cam batran, in ultimul timp nici el nu a rupt gura targului - transfer mediocru
Emeghara - pare a fi cel mai bun transfer dar avem de asteptat nu l-am prea vazut nici pe el stralucind
Vatca - haha transfer bun, ba din contra este portarul cu cele mai multe goluri incasate in acest campionat, dar sa il vedem cum se descurca si cand are o aparare in fata lui ( Goian, Ghionea ...etc )
Neaga - intr-adevar sper ca RICA sa arate aceeasi forma si valoare pe care o avea de cand a plecat desi nu cred
Bicvalfi - Un transfer bun pe viitor ( in urmatoarele 2 sezoane nu cred ca prinde vreun meci )
Asta numesti tu campanie de transferuri buna.... eu nu prea cred fata da javre care au luat un jucator care face cat badoi si emeghara la un loc, acela este ZICU nu ai cum sa ii contesti valoarea este mult peste badoi...sa fim corecti. Numai ca latifundarul din pipera nu mai vrea sa bage bani, el face o echipa cu care sa intre in Liga sa isi i-a bani sau ar mai fi o varianta - Nu face transferuri acum, deoarece crede ca va intra in grupe cu acest lot si din banii castigati in urma calificarii in grupe va face niste transferuri bune (varianta destul de credibila daca stam sa ne gandim si chiar profitabila ) Toata stima si respectul ALEX imi plac articolele tale dar aici nu sunt de acord
:)
Stai putin capitane sa ne lamurim...nu am afirmat ca aceasta campanie de achizitii ar fi una buna, am si subliniat faptul ca lotul actual este subtire si nu poate face fata unui asalt pe mai multe fronturi.
Daca tot aducem vorba de Dinamo, sincer sa fiu nici ei nu mi se par extraordinari la capitolul transferuri, nu fac decat sa isi recheme "copii" care in campionate mai de doamne ajuta nu au confirmat, vor fi peste media celor din campionatul intern dar nu vor face din javre o echipa competitiva in afara.
Tot se face tam-tam cu Zicu, daca pe Zicu ar fi trebuit sa dea 4 mil de euro credeti ca il mai luau ?, eu unu ma indoiesc.
Este un jucator bun dar daca era sa fie cu adevarat bun ramanea in italia, sau se ingramadeau echipe din italia etc sa il imprumute, vom trai si vom vedea daca vor confirma sau nu.
Problema e ca nici noi nici altii( vorbesc de patroni) din diverse motive nu ne permitem ori cat am fi pacaliti de declaratii sforaitoare la ore de audienta sa dam 5-10 milioane de euro pe un jucator, la javre toti actionarii la un loc nu cred ca au mai mult de 100 milioane avere, iar Gigi se lauda el cu miliarde neoficiale dar raman circumspect la toate aceste promisiuni care de care mai fanteziste.
Poate ca peste cativa ani se vor investi 5-10 milioane intr-un jucator si la noi, competitiile se vor acutiza iar diferentele intre echipe vor fi din ce n ce mai mici iar atunci pe langa un antrenor bun vor trebui jucatori de valoare, indiferent ca echipa se va numi Steaua, Cluj etc, jucatorii vor face diferenta.
Nu contest ca nu e bine aducerea acestor pusti de nationala dar din pacate nu vor avea loc la echipa mare si nu vom putea conta pe ei cu adevarat decat peste 2-3 ani si asta cu ajutorul si a unui antrenor bun si curajos in a promova tineri ( cam cum erau Arsenal acum un an doi Fabregas&company, sau Sportul la noi), problema este ce se intampla pana pustanii vor confirma sau daca vor confirma....
Iar pana atunci ce facem? acum concret vorbind ...
Nu ne ramane decat sa inghitim in sec, sa ne rugam sa fie bine, eventual cei mai optimisti dintre noi sa ne amagim pret de cateva clipe de zvonurile lansate de fel si fel de impresari dornici de a creste cota jucatorilor lor indiferent ca sunt argentinieni sarbi ori polonezi, si bineinteles sa facem haz de necaz printre injuraturile de rigoare scapate printre dinti atunci cand il vedem pe Gigi reloaded...
referitor la transferuri.....Cyril Thereau s-a inteles cu FC Bruges pe 4 ani(stire de ultima ora)
kakatul asta de Thereau vad vad ca pe noi romani se cam pisa...nu conteaza la ce echipa joaca din Romania dar nu trebuie sa procedeze asa...asta da dovada ca straini care joaca la noi nu apreciaza echipa la care are contract...eu unul in locul lui Gigi Becali il bagam direct sa joace in divizia c la Steaua 2 si il lasam acolo pina isi termina contractul la Steaua...asta merita...rusine Thereau puteai sa pleci cu capul sus de la Steaua nu sa ajungi sa te injuram...pe stadion iti scandam numele...si te consideram un mare jucator...dar din pacate nu esti...esti un gunoi care lucrezi oamenii pe la spate....domnule Gigi Becali va rog sa il bagati la echipa a 2 a a Stelei ca acolo merita si alta data sa se invete minte ca Romania nu este o tara de kakat asa cum ne considera ei...asta ar trebui sa ia exemplul toti conducatori de cluburi....Thereau pina sa ajunga la Steaua era un nimeni acest club la ridicat ....acum il inteleg pe Becali dc nu vrea sa il mai tina ....daca nu domnule ridicatii pretul la jigodie ca aia de la bruges sunt disperati dupa el si cu 3 mil juma vil aduceti pe lituanian de la brescia......rusine domnule Thereau plin de jeg
[quote name='dr.adrian9' date='Jun 13 2007, 05:14 PM' post='139336'....rusine domnule Thereau plin de jeg
Daca punem la socoteala declaratziilelui jjjjjjj in ceea ca priveste jucatorii straini la Steaua ,cunoscandu-i caracterul ciobanului si reactziile pseudoantrenorului Thereau nu trebuie condamnat ca pleaca.Nu noi suporterii il introducem in teren si nu noi il platim.Oricat de fani ne-am da,sa nu uitam ca foamea trece prin stomac!
kakatul asta de Thereau vad vad ca pe noi romani se cam pisa...nu conteaza la ce echipa joaca din Romania dar nu trebuie sa procedeze asa...asta da dovada ca straini care joaca la noi nu apreciaza echipa la care are contract...eu unul in locul lui Gigi Becali il bagam direct sa joace in divizia c la Steaua 2 si il lasam acolo pina isi termina contractul la Steaua...asta merita...rusine Thereau puteai sa pleci cu capul sus de la Steaua nu sa ajungi sa te injuram...pe stadion iti scandam numele...si te consideram un mare jucator...dar din pacate nu esti...esti un gunoi care lucrezi oamenii pe la spate....domnule Gigi Becali va rog sa il bagati la echipa a 2 a a Stelei ca acolo merita si alta data sa se invete minte ca Romania nu este o tara de kakat asa cum ne considera ei...asta ar trebui sa ia exemplul toti conducatori de cluburi....Thereau pina sa ajunga la Steaua era un nimeni acest club la ridicat ....acum il inteleg pe Becali dc nu vrea sa il mai tina ....daca nu domnule ridicatii pretul la jigodie ca aia de la bruges sunt disperati dupa el si cu 3 mil juma vil aduceti pe lituanian de la brescia......rusine domnule Thereau plin de jeg
Amice, iti sugerez putin calm, vreo 12 clase si vreo 7 ani. Si ii urez putina "mooe" stimatului tau domn Gigi Becali.
Transferurile mi se pare OK, dar nimic cu care sa facem fata in Liga Campionilor. Se peticeste pe acolo, se mai aduce o rezerva, se mai acopera unele lipsuri.
Badoi - decent, batran, nu face fata in Liga;
Emeghara - decent, nu m-a impresionat in nici un meci in care a jucat; sincer, nu-l vad sa faca fata contra Realului, Barcelonei, Milanului, samd.
Vatca - un portar mediu ca valoare, nimic impresionant. Chiar si cu o aparare slaba, parca a luat prea multe boabe. Again, nici o legatura intre el si Liga.
Neaga - il asteptam de mult (de cand a plecat). Spuneam si mai devreme, sper sa nu "apara ceva de ultim moment" care sa strice transferul, nu stiu de ce, dar e ceva care imi spune ca asa se va intampla. Daca se intoarce, mi se pare cea mai buna achizie si ma face sa imi Para rau ca vor pleca Thereau si Elton (un Thereau - Neaga cu Elton si Dica in spate...)
Gurita - sa dea la numar si pentru ca-i place lu' nea Jiji;
Pustii aia 2 - nu vor vedea nici culoarea gazonului din Ghencea, ce sa mai zic de meciuri tari;
Concluzie - unul bun, 3 medii, si 3 ca sa fie
Puneti-i fata in fata cu plecarile : Elton, Thereau, Andrey, Bostina, Baciu, Paraschiv, Saban, Stancu, posibil Lovin si Iacob.
Faceti voi o comparatie si vedeti daca da cu +. Eu zic ca nu. Si chiar daca va da cu plus, vedeti daca plusul ala e indeajuns de consistent incat sa depasim Dinamo in campionatul viitor (care s-a intarit, orice ati zice, n-a plecat nimeni de la ei, au Constanta la nivelul lotului, 2 achizitii cu experienta la nationala/afara, etc), indeajuns de consistent pentru Cupa si indeajuns de consistent pentru a face o figura frumoasa in Liga Campionilor si (zic eu) in Cupa UEFA din primavara.
Transferuri Ne trebuie Mijlocas De Creatie
In rest sunt multumit dar daca nu pleaca cineva imp (Thereu Iacob chiar si Lovin )
Forza Steaua
Inca e mentiune, referitor la Elton. Am impresia ca incepem sa ne uitam prea mult in presa, referitor la "imensul handicap al staturii mult prea mici" (statura scunda cred ca e un pleonasm, s-ar putea sa ma insel) si la "Elton nu face faza defensiva".
In primul caz, prefer acest handicap in loc de imensul handicap al lipsei de valoare sau al lipsei de tehnica. Prefer un jucator scund si tehnic decat un Ovidiu Petre sau Lovin, care au statura...si atat. Sau un Paraschiv, care are determinare si sa zicem statura, dar nu are tehnica. Elton este MULT peste titulari incontestabili, si cred eu ca poate face fata la nivelul campionatului nostru (fara probleme) si in Liga mai bine decat sus-mentionatii. Cum zicea si altcineva, daca avea si statura era la Spania, Italia, Anglia, etc.
Despre faza defensiva, a devenit un lait-motiv pornit de la Becali, cred. Da, nu face faza defensiva la fel ca Paraschiv, nici nu are cum, pentru ca eu il vad mijlocas OFENSIV. Am urmarit de curiozitate reluarile meciurilor in care a jucat mai mult (inclusiv Dinamo), si l-am vazut retragandu-se, si chiar reusind deposedari (poate mai multe decat Dica intr-o anumita perioada cand toata lumea il condamna ca nu alearga).
Elton nu e perfect, dar e mult peste ce avem in momentul aceasta. Si e un jucator de care o sa mai auzim si o sa ne Para rau.
mai nene dar nimeni nu vrea sa faca nimik pentru Elton ???? maine vine in Romania si noi stam si ne plangem pe aici !! ...........A>I>S>S...organizati ceva ,o primire la aeroport,spuneti-ne si noua cand vine Elton la otopeni si haideti cu totii acolo sa-l sustinem !!!!
kakatul asta de Thereau vad vad ca pe noi romani se cam pisa...nu conteaza la ce echipa joaca din Romania dar nu trebuie sa procedeze asa...asta da dovada ca straini care joaca la noi nu apreciaza echipa la care are contract...eu unul in locul lui Gigi Becali il bagam direct sa joace in divizia c la Steaua 2 si il lasam acolo pina isi termina contractul la Steaua...asta merita...rusine Thereau puteai sa pleci cu capul sus de la Steaua nu sa ajungi sa te injuram...pe stadion iti scandam numele...si te consideram un mare jucator...dar din pacate nu esti...esti un gunoi care lucrezi oamenii pe la spate....domnule Gigi Becali va rog sa il bagati la echipa a 2 a a Stelei ca acolo merita si alta data sa se invete minte ca Romania nu este o tara de kakat asa cum ne considera ei...asta ar trebui sa ia exemplul toti conducatori de cluburi....Thereau pina sa ajunga la Steaua era un nimeni acest club la ridicat ....acum il inteleg pe Becali dc nu vrea sa il mai tina ....daca nu domnule ridicatii pretul la jigodie ca aia de la bruges sunt disperati dupa el si cu 3 mil juma vil aduceti pe lituanian de la brescia......rusine domnule Thereau plin de jeg
jegule, tu esti singurul care-l injura pe Thereau.
transferuri? doi pusti care vor juca tot cam cat au jucat Litu si Simion. un portar care a fost sacul campionatului. un fundas bunicel, totusi cedat cam suspect de usor. un mijlocas la care se resimt varsta, sutele de meciuri si trecutul rapidist. doi atacanti, unul prea batran si unul prea capricios. au plecat cei mai buni, petardele se par ca vor ramane. nu se vede deloc bine sezonul viitor.
jegule, tu esti singurul care-l injura pe Thereau.
dute ba ipocritule
vrei sa zici ca Thereau are caracter
nici sa nul dea
sa fu.ta pe masta
Transferurile nu sunt catsatrofale cum spun unii suporteri. Badoi si Emeghara sunt 2 jukatori buni, care pot acoperi bine flancurile Stelei. Neaga este un jucator care chiar doreste sa joace in Ghencea si iubeste acest club- iar acest tip de jucator mi se pare tot timpul util. Apoi nu putem sa condamnam venirile lui bicfalvi si pintilii, ei vor juka la echipa a doua si daca vor creste (doamnne ajuta) vor ajunge si la echipa mare. Apoi lucrul care nu mi-a placut aceasta mascarada cu belluschi, abiati, carrizo, elmander- jukatori de mare valoare care chiar ar trebui adusi la Steaua daca se doreste un drum lung si in Liga si nu numai in campionat. Nu putem face fata in Liga cu lotul actual, acolo trebuie sa ai in lot si jukatori cu o sclipire ceva care sa ii diferentieze de jukatorii obisnuiti pentru campionatul intern. Apoi plecarile lui Andrey, Saban , Stancu, Baciu mi se par foarte bune...si l-as mai pune aici si pe Gigel Coman. Paraschiv era un jucator determinat si bunicel, dar totodata cum au spus si multi s-ar putea sa ii cam disparut motivatia la Steaua. Plecarile lui Thereau, Elton, Iacob si chiar si Lovin mi se par niste mari tampenii. Primii 3 sunt niste jukaotri foarte valorosi si nu ar fi trebuit sa ne despartim de ei. Ce sa mai zic decat sa astept si niste transferuri de cinci stele cum anunta Adi Ilie si sa sper ca macar Lovin si Iacob sa nu plece.
cel mai mare transfer ar fi sa-l pastram pe Thereau.
cel mai mare transfer ar fi sa-l pastram pe Thereau.
bineinteles ca ar fi
dar nu poti nici sal obligi ca Jiji no fo in stare sa se imprieteneasca cu el
dar si Thereau si declaratie da...
Transferurile cele mai importante ale Stelei sunt plecarile. Thereau, Elton, Andrey, Baciu, Lovin, Iacob, Paraschiv, Saban sau Stancu.
Thereau - este de departe cea mai mare pierdere. Un super atacant, de clasa mondiala, care insa
nu doreste sa mai joaca la Steaua (cine stie din ce motive?)Cea mai mare pierdere
Elton - un jucator de creatie, alaturi de Dica singurul mijlocas ofensiv din echipa noastra.
Un jucator care dribleaza orice adversar si poate da pase decisive. Are o viziune foarte
buna asupra jocului.Cu siguranta o mare pierdere.
Andrey - alaturi de Cernea si Vatca ar crea o concurenta teribila pe postul de portar al Stelei si
asta s-ar vedea in meciuri. Mie mi se pare peste Hamu, fara suparare, si nici nu a gresit
flagrant la vreunul dintre goluri.Ar trebui pastrat.
Baciu - mie mi se pare un jucator care intra in teren si isi face datoria de fiecare data cand intra pe
teren. Daca ar pleca el nu am mai avea niciun fundas central rezerva.Ar trebui pastrat.
Lovin - a jucat bine in ultima vreme insa nu prea cred sa aibe valoare incat sa fie titular la Steaua.
Insa ar fi bun ca rezerva mai ales daca pleaca Para. Nu este insa nicio tragedie daca pleaca
Iacob - un atacant masiv, foarte bun in gura portii. Daca pleaca Cyril ramane cam singurl atacant
de careu din lot. Cu siguranta ca nu ar trebui sa fie lasat sa plece@
Para - lui nu ii pot cere sa ramana pentru ca a jucat 8 ani la Steaua. Insa cred ca sunt destui j
jucatori in lot care il pot suplini.
Saban - nu mi-ar parea rau daca ar pleca. insa sa nu uitam ca a jucat bine in toamna cu gorica
Kiev. ar putea fi o rezerva buna
Stancu - ori el ori Saban ar trebui sa plece. a jucat bine si-a facut datoria. sa nu uitam ca pe
bernabeu robinho nu a miscat in fata lui si cateva zile mai tarziu a dat de pamant cu
Zambrotta. Nu ar fi o tragedie daca ar pleca.
Dintre cei care au venit singurii care au valoare de Steaua sunt Emeghara, Badoi si Neaga. Cam putin nu ?
mai nene dar nimeni nu vrea sa faca nimik pentru Elton ???? maine vine in Romania si noi stam si ne plangem pe aici !! ...........A>I>S>S...organizati ceva ,o primire la aeroport,spuneti-ne si noua cand vine Elton la otopeni si haideti cu totii acolo sa-l sustinem !!!!
Ai mare dreptate,sa mergem miine la aeroport cind vine Elton,sa-i aratam ca-l sustinem si suntem alaturi de el.Sa vada si secundul de zeroli si mizeria de cioban.Haide AISS,fa ceva,organizati ceva.Daca doar scriem aici,o sa-si bata joc de noi ciobanul in continuare.Trebuie sa-i pastram pe Elton si Thereau.