LA MULTI ANI Steaua!
LA MULTI ANI STELISTI!
Azi e zi de sarbatoare...o aniversare mare.... ![]()
LA MULTI ANI Steaua!
LA MULTI ANI STELISTI!
Azi e zi de sarbatoare...o aniversare mare.... ![]()
La multi ani tuturor stelistilor din lumea asta mare! Azi se implinesc 60 de ani de cand cel mai frumos lucru care ni se putea intampla a luat viata...Ce poate fi mai frumos decat Steaua?! Cand esti suparat din diferite motive, gandindu'te la Steaua iti trece...cand ceea ce vrei sa faci nu iese asa cum trebuie...te gandesti ca Steaua exista si iti trece...cand te inseala iubita sau iubitul....te gandesti ca exista Steaua, o iubire eterna. care nu te va insela niciodata...Multumim Steaua ca existi!!!
steagcruce2 ![]()
60 de ani de la ordinul Ministrului de Rãzboi, Mihail Lascãr, semnat de Majestatea Sa Regele Mihai I de România. La mulți ani AS Armata 1947 ! La mulți ani Steaua 2007 ! La mulți ani tuturor steliștilor din lume !
ora 20, Preoteasa... vã așteptãm. Steaua SUNTEM NOI !
La Multi Ani Steaua !!!
La Multi Ani TUTUROR STELISTILOR !!!
FORZA Steaua !!! Mereu Superiori !!!
steagcruce2 steaua_ro steag2
La multi ani!!!
60 de ani de glorie… La multzi ani Steaua
60 de ani intrati in istoria noastra a tuturor...la multi ani tuturor stelistilor!! ![]()
LA MULTI ANI Steaua !!!! LA MULTI ANI TUTUROR STELISTILOR DIN Romania!!!!
Azi se implinesc 60 de veri de cand Clubul Central al Armatei lua viata. Suntem datori sa ii multumim Stelei pentru toate meciuri frumoase oferite, pentru bucuriile care le-am trait si sa o iertam pentru ca uneori ne face tristi.
MULTUMIM Steaua CA EXISTI!!!!!!!!!! LA MULTI MULTI ANI INAINTE SI SA NE PRODUCI MULTE BUCURII
steagcruce2 steaua_ro
Palmares
International
* Cupa Campionilor Europeni: 1
1985-86 0-0 (2-0 la penaltiuri) vs FC Barcelona
* Super Cupa Europei: 1
1987 1-0 vs SK Dinamo Kiev
* Cupa Campionilor Europeni runners-up: 1
1988-89 0-4 vs AC Milan
* Cupa Intercontinentala finala: 1
1986 0-1 vs CA River Plate
National
* Liga I: 23
1951, 1952, 1953, 1956, 1959-60, 1960-61, 1967-68, 1975-76, 1977-78, 1984-85, 1985-86, 1986-87, 1987-88, 1988-89, 1992-93, 1993-94, 1994-95, 1995-96, 1996-97, 1997-98, 2000-01, 2004-05, 2005-06
* Cupa Romaniei: 20
1948-49, 1950, 1951, 1952, 1955, 1961-62, 1965-66, 1966-67, 1968-69, 1969-70, 1970-71, 1975-76, 1978-79, 1984-85, 1986-87, 1987-88(*), 1988-89, 1991-92, 1995-96, 1996-97, 1998-99
* Supercupa Romaniei: 5
1994, 1995, 1998, 2001, 2006
(*) Steaua a cedat trofeul in 1990
Jucatori
* Jucatorul roman al anului: Ion "Lita" Dumitru (1973), Ion "Lita" Dumitru (1975), Stefan Sames (1979), Marcel Raducanu (1980), Helmuth Duckadam (1986), Gheorghe Hagi (1987), Nicolae Dica (2006)
* Golgheterul Ligii I: Ion Alecsandrescu (1956), Gheorghe Constantin (1959-60), Gheorghe Constantin (1960-61), Gheorghe Constantin (1961-62), Cornel Pavlovici (1963-64), Gheorghe Tataru (1970-71), Anghel Iordanescu (1981-82), Victor Piturca (1987-88), Gavril Balint (1989-90), Ilie Dumitrescu (1992-93), Ion Vladoiu (1995-96), Sabin Ilie (1996-97), Claudiu Raducanu (2002-03)
* Golgheterul Cupei Campionilor Europeni: Gheorghe Hagi (1987-88)
* Gheata de Bronz a Europei: Victor Piturca (1987-88)
RECORDURI
Nationale
* Serie de meciuri fara infringere: 104 meciuri (Iunie 1986 – Septembrie 1989) record european, fost record mondial
* Meciuri fara infringere acasa: 112 meciuri (Noiembrie 1989 – August 1996);
* Procentaj al punctelor intr-un sezon: 65 de puncte in 34 meciuri (1988-89; 2 puncte la victorie; 95,58%);
* Cele mai multe goluri marcate intr-un sezon: 121 (1988-89; 3,55/meci);
* Singura echipa din Romania care a jucat in UEFA Champions League (1994-95, 1995-96, 1996-97, 2006-07);
* Singura echipa din Romania care a prins trei primaveri europene consecutive (2004-05, 2005-06, 2006-07);
* Cele mai multe trofee in fotbalul romanesc: 50;
* Cele mai multe titluri nationale: 23;
* Cele mai multe Cupe ale Romaniei: 20;
* Cele mai multe Supercupe ale Romaniei: 5;
* Cele mai multe campionate consecutive: 6 (1992-93 – 1997-98, la egalitate to CS Chinezul Timisoara);
* Cele mai multe meciuri cistigate la rind in Divizia A: 17 (la egalitate cu FC Dinamo Bucuresti);
* Steaua (61 sezoane), FC Dinamo Bucuresti (60 sezoane) si FCU Politehnica Timisoara (5 sezoane) sunt singurele cluburi din Romania care au jucat numai in prima Liga din Romania;
* Cele mai multe titluri de campion cistigate de un jucator: Marius Lacatus (10); (pun pariu ca va place!!!)
Internationale
* Prima echipa din Europa de Est si singura din spatiul comunist care a luat Cupa Campionilor Europeni;
* Cea mai buna performanta europeana la loviturile de departajare: patru penaltiuri aparate de Helmuth Duckadam in finala Cupei Campionilor Europeni (1986)
Mandra ca sunt stelista....Forza Steaua si La Multi Ani....Te iubim...nimeni si nimic n'o sa egaleze performantele si n'o sa ne fure bucuria si mandria de a ne sti stelisti..... ![]()
6 decenii ! LA MULTI ANI Steaua !
LA MULTI ANI Steaua! La multe aniversari fericite si pline de glorie ros-albastra, alaturi de suporterii fericiti! steagcruce2
LA MULTI ANI Steaua,LA MULTI ANI TUTUROR STELISTILOR,MULTUMIM CELOR CARE AU CONTRIBUIT LA PALMARESUL ACESTEI MINUNATE ECHIPE
La multi ani Steaua!la multi ani stelistilor din toata lumea! steaua_ro
steagcruce2 LA MULTI ANI Steaua!!!!!!! o zi pe care orice stelist trebuie sa o stie. La multi ani Steaua....... MULTUMIM CA EXISTI IN VIETILE SI IN SUFLETELE NOASTRE steagsahmic
Astazi va trimit un gand bun tuturor celor care indiferent de varsta au inoculat microbul rosu-albastru in sange, precum si celor care de 60 de ani incoace au imbracat cu onoare tricoul Stelei(si o vor face pana cand pamantul nu va mai exista) oameni care ne-au umplut sufletul de bucurie, uneori ne-au mai facut sa si plangem, dar azi e sarbatoare si ne gandim numai la lucrurile frumoase, tuturor va urez din inima :
La Multi Ani !
1947 - 2007 60 years and counting, keep walking, keep suporting
ne vedem in 2047 la marea reunire
Steaua..o iubire eterna. steagcruce2 ..LA MULTI ANI
La multi ani Stelei care ne-a adus atatea bucurii de-a lungul timpului. Au trecut 60 de ani de glorie din istoria celui mai titrat club din Romania. Astept deschiderea muzeului Steaua pentru ca,atunci cand trec prin sala trofeelor,sa vad cu adevarat istoria CCA-ului si a Stelei,sa vad rezultatele muncii lor.
Inca o data urez La Multi Ani clubului nostru drag si tuturor suporterilor adevarati ai Stelei,cei care nu-i suspenda terenul si care doar sustin echipa asa cum stiu ei mai bine.
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.
ador echipa asta!!!!!iubesc Steaua!!!!!si sunt mandra cu tin cu Steaua dica10 spre cl
Ziua aceasta mi-a adus mult noroc la scoala cam de la mijlocul terenului catriva metrri mai in terenul lor ( 2 sau 3) am sutat tare si a iesit o foliaseca...
pacat ca echipa mea a piedut zice adversara ... egal zicem noi ca a fost un gol inainte sa se sune dar sa decis final in opinia mea am facut egal dar acel gol care la mdat nulo voi uita niciodata...
...cat voi trai
La multi ani!La multi ani Steaua Bucuresti!Iti multumim ca existis ![]()
steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2
fularsteau2
Sper si cred ca o sa fie o zi speciala pentru toti stelistii .MANDRU CA SUNT STELIST !!! steagcruce2
pentru mine e steagcruce2 steagsahmic steagcruce2
@steaua_cristian
Ai mai mult de 11 ani?
Anyway,forza Steaua,INTOTDEAUNA SUPERIORI!!!60 de ani de istorie!
LA MULTI ANI Steaua SI SA NE TRAIESTI steagcruce2
Sentimentul ce-l traiesc nu se poate descrie in cuvinte....MULTUMESC Steaua ca existi....mai mult decat mandru sa fiu stelist!!!!! ![]()
LA MULTI ANI Steaua Bucuresti!!! Un simbol ce nu va muri niciodata...
pentru invingatori exista Steaua...pentru invinsi exista restul...
FORZA Steaua steagcruce2 ![]()