FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cosmin Vatca - Imprumutat Gaz Metan Medias

«123»
IONUTZ-CIPRIAN13.02.2008 19:59

Mai bine,nu prea avea loc de ZAPATA si Cernea,cu toate ca poate este peste al doilea!Acolo are sansa sa joace!

cristi_mold13.02.2008 20:21

Intradevar este bine pentru el ca va juca titular meci de meci la Otelul. Pentru ca la Steaua nu l-am prea vazut. Poate odata cu plecare lui, sa vina de la echipa a II-a un tanar de perspectiva.

Oricum mult noroc si sper sa te introci cat mai curand la Steaua, din postura de titular

MoWeed14.02.2008 17:22

Bine ca l-a dat imprumut...oricum sansele sa joace erau minime.

Asa cine stie poate face vreun retur senzational

yo_marius15.02.2008 14:06

Vatca: "Nu voi pleca de la Steaua"

 

 

Portarul Stelei, Andrei Vatca, a declarat ca nu va mai merge la Otelul Galati, dupa ce presedintele moldovenilor, Marius Stan, spusese ca acesta s-a autopropus la gruparea antrenata de Petre Grigoras.

 

 

"Nu voi pleca de la Steaua nici la Galati, nici in alta parte. Este o diferenta mare intre a-mi exprima dorinta de a juca si a ma ruga sa fiu primit la alta echipa. La Steaua ma simt foarte bine si voi astepta sansa de a juca", a declarat Vatca, pe site-ul Stelei.

 

Vatca a primit mai multe amenintari din partea fanilor galateni, indignati de o revenire a acestuia, si a tinut sa le transmita un mesaj suporterilor.

 

"Fanii de la Galati sa nu uite ca am venit cand echipa avea 9 puncte, iar cand am plecat, am lasat-o in Cupa UEFA Intertoto si am adus si o suma frumoasa de bani in contul clubului. Mi-am dat seama acum cat de iubit am fost acolo", a precizat Vatca.

 

Onlinesport

 

 

se pare ca principalul motiv al caderii transferului il reprezinta fanii Otelului care l-ar fi amenintat inclusiv cu moartea pe Vatca.

MoWeed17.02.2008 08:49

Mai bine era pentru el sa plece undeva unde sa joace mai mult...

JDERUL17.02.2008 11:59

Mie mi se pare ca fanii Otelului se comporta precum ,,urata ceruta in casatorie".

stelistu_612.05.2008 12:48
stelistul stelist12.05.2008 16:33

LA MULTI ANI!!!

oanna_r3d_and_blu3_4ever12.05.2008 16:47

La multzi ani Cosmin Vatca!! :kisstogether:

 

:steag_sah_mic:

c.ronaldo1712.05.2008 17:34

Cine sa traiaaascaaa Cosmineeel sa traiaascaa! :))

fiaralaca28.06.2008 09:11
fularsteaua2 te rog sa pleci ca oricum nu ai fata de Steaua.un portar care a luat 55 de goluri intr-un sezon nu are loc la o echipa care aspira la titlu an de an fularsteaua2
SylvyuUltras26.08.2008 13:17

El deja e rezerva la Steaua ! Nu prea face fata,oricum ZAPATA No.1 dar,daca se accidenteaza ZAPATA intr'un meci,100% v'a intra Cornel Cernea nu Vatca ! O sa frecventezi banca de rezerve ! Dar iti iei banii,si daca stai chitic la Steaua ! Bravo tie :death:

mountytoma26.08.2008 19:38

se vede clar ca fara jocuri oficiale vatca a ajuns un portar de duzina. in meciul cu Sportul Studentesc a ramas fara reactie la ambele goluri... pacat, mare pacat!

maye18.02.2009 23:16

L`am vazut azi intr`un amical la Medias.Se misca bine,a aparat ce era de aparat!

Sper sa revina in forta la Steaua!

Helmuth8720.02.2009 15:59
L`am vazut azi intr`un amical la Medias.Se misca bine,a aparat ce era de aparat!

Sper sa revina in forta la Steaua!

 

Sa nu uitam ca in sezonul precedent celui in care a fost achizitionat de Steaua, Vatca a luat 7 goluri de la Rapid in 2 meciuri...

maye20.02.2009 16:36

corect.dar crezi ca intr`o aparare de genul careia in care a jucat Otelul ai fi luat mai putine?...e un portar de reflex si asta o spun pt ca il vad tot timpul...

Cata2314.03.2009 18:13

Inca odata(in meciul Timisoara-Medias)dovedeste ca nu i sa dat sanse la Steaua pe nedrept.Isi dovedeste calitatile care l-au consacrat.

Daniel-Ionut21.03.2009 16:13

Vatca este imprumutat la Medias... si face miracole in poarta gazului... si Zapata al nostru ne mananca 2 puncte :thumbdown:

Gaz Metan - Unirea 1-0 Vatca a scos incredibil in meciul asta...

fedora23.03.2009 08:06

Daca ati ajuns sa-l regretati pe Vatca... eu cred ca nu l-ati vazut destul la treaba pe baiat :) sau l-ati vazut doar in meciul cu Urziceni.

_yang23.03.2009 14:07

Cat ma bucur ca a-ti uitat ca ne-a ingropat de fiecare data cand a evoluat pentru noi... Inclusiv in cupa cu Urziceniul...

Cata2328.03.2009 18:18

Serios,da Zapata aproape ca ne-a ingropat cu Zaglebie si tot i sau dat sanse.

b0RMA28.03.2009 18:41

Cata23 - a fost fault la portar

Vrei si dovada?

Cata2305.04.2009 10:08

Ok nu ma leg neaparat de meciul ala,am vrut sa zic doar ca i s-au dat sanse si cand a gresit.Nu spun ca nu are valoare(portarii mai si gresesc si cand o fac se vede). :steag_sah_mic:

D4v1dstelist29.05.2009 17:38

Bine.Dar Vatca ce a facut cu Roma?Un sut a avut pe poarta si ala l-a luat.Si de la distanta.Nici nu si-a dat seama ce se intampla.

old_school_ultras30.05.2009 19:54

vatca merita sa ramana in lotul Stelei si pentru sezonul urmator.

tot respectul pentru Cernea dar e trecut de prima tinerete si nu stiu cu ce ar ma putea sa ne ajute pe viitor.

«123»