FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

8 ani de secetã, o tonã de nepãsare

«123»
danielcristian26.05.2007 22:36

@dr.adrian9 -Nu iti este nimeni dusman,si nu e nimeni rasist(sau ma rog,nu asa cum crezi tu) ,dar mai citeste odata postarile tale in care il ataci pe Greco si pe noi ceilalti,si vei constata ca raspunsurile noastre au fost pe masura.Daca iti expuneai opinia in mod civilizat,era altceva. Greco a folosit termenul de "tzigani" pe care il folosesc si suporterii altor echipe cand vine vorba de rapidisti.Daca facea vreo referire la dinamovisti,spunandu-le "caini" ,sareai cu gura ca este impotriva animalelor ?Ce naiba, gandeste un pic inainte sa sari in capul cuiva!

vanfootball26.05.2007 22:38
ba vad ca eu miam facut multi dusmani

va cam supara rau adevaru - sunteti jalnici

chiar sunteti toti rasisti - cam majoritatea vreo 90%

 

apropo treaba cu bucuresteni imputiti

Steaua e Steaua Bucuresti dar suporteri cei mai fideli sunt in provincie

pai cine se bate la fiecare meci- voi bucurestenii de 17-25 ani ca vreti sa fiti COOL

sa stiti ca avea dreptate Becali cu abonamente doar pentru aia de peste 30 de ani

v-ati batut cu dinamovisti si cu rapidisti la meciu cu belarus - toti alcoolici

stari draq aks care sunteti agresivi si frustrati sexual.

ForZZA Steaua

Steaua nu are loc pentru rasism si suporterii adevarati nu sunt rasisti

 

 

Dar tu din ce oras esti, bre? Ca sa stim cu cine vorbim.

Hmm...Sa inteleg ca ai peste 30 de ani? Chiar nu se vede varsta. Pari mult mai tanar, puber chiar. Sper sa o iei ca un compliment, pari mai tanar...in scris.

Daca se bat niste bezmetici, nu inseamna ca Bucurestiul e plin de huligani. Asa cum nici Timisoara si Aradul nu sunt, cu toate ca se ciomagesc galeriile de cate ori se intalnesc, cum nici parizienii sau londonezii nu sunt toti derbedei pentru ca galeriile unor echipe ca West Ham sau PSG au iesiri violente din cand in cand. Tu, generalizand, nu esti cu nimic mai presus decat adevaratii rasisti. Daca intelegi ce vreau sa zic. Gie!

dolbys200126.05.2007 22:47

Foarte bun articol, tiganii sunt o plaga pentru Romania, ne-au facut si ne fac in mod constant de kkt peste tot in lume, da sunt si t i g a n i de treaba, putini, dar sunt si totusi problema ramane, cu ce ma incanta pe mine ca sunt si t i g a n i de treaba si cand te duci in occident si spui roman, imediat ti se aplica eticheta de tigan de care n-o sa mai scapam in urmatorii 50 de ani. Ce e mai trist e ca s-a tiganizat si Romania, asta e de plans... Antonescu nu si-a terminat treaba...

Cat despre Steaua, ce sa mai zic, eclipsa totala, Jiji cred ca a cazut in cap cand era mic si de atunci nu-si mai revine, mare ghinion am avut in ziua cand a luat asta Steaua, la cat de idiot si retardat e, nu prea am mari sperante pentru viitor. :(

Sa dea Dumnezeu sa ma insel si sa fie bine, sa auzim de bine!

dr.adrian926.05.2007 22:55
@dr.adrian9 -Nu iti este nimeni dusman,si nu e nimeni rasist(sau ma rog,nu asa cum crezi tu) ,dar mai citeste odata postarile tale in care il ataci pe Greco si pe noi ceilalti,si vei constata ca raspunsurile noastre au fost pe masura.Daca iti expuneai opinia in mod civilizat,era altceva. Greco a folosit termenul de "tzigani" pe care il folosesc si suporterii altor echipe cand vine vorba de rapidisti.Daca facea vreo referire la dinamovisti,spunandu-le "caini" ,sareai cu gura ca este impotriva animalelor ?Ce naiba, gandeste un pic inainte sa sari in capul cuiva!

 

ba voi daca ziceti ca dinamovisti sunt caini eu nam protestat niciodata dar ati asociat milogi cu rapidu

apropo ce astepti sa ma scuz

si in raspunsurile voastre ati dovedit ca sunteti rasisti

pentru

alice

nu mai manca atatea bomboane ca oricum [...]

 

Editat de moderatori! Pentru ultimele mesaje, dr.adrian9 este sanctionat cu BAN timp de 7 zile!

dr.adrian926.05.2007 23:00
Dar tu din ce oras esti, bre? Ca sa stim cu cine vorbim.

Hmm...Sa inteleg ca ai peste 30 de ani? Chiar nu se vede varsta. Pari mult mai tanar, puber chiar. Sper sa o iei ca un compliment, pari mai tanar...in scris.

Daca se bat niste bezmetici, nu inseamna ca Bucurestiul e plin de huligani. Asa cum nici Timisoara si Aradul nu sunt, cu toate ca se ciomagesc galeriile de cate ori se intalnesc, cum nici parizienii sau londonezii nu sunt toti derbedei pentru ca galeriile unor echipe ca West Ham sau PSG au iesiri violente din cand in cand. Tu, generalizand, nu esti cu nimic mai presus decat adevaratii rasisti. Daca intelegi ce vreau sa zic. Gie!

 

ca sa stiti ca eu sunt din germania

eu nu am facut inca Romania de kkt cum faceti voi Steaua de kkt. aici vorbesc despre rasisti si despre huligani,gen tweety care bat cameramani

vanfootball26.05.2007 23:01

@dr.adrian9

 

Nu mai manca atata rahat, ca deja a inceput sa puta. Duhneste pana in Bucuresti, serios.

 

Germanica, ai? Leaganul rasismului si antisemitismului european. Intai da-le sfaturi acelor skinheads care vaneaza romi prin Germania si te asteptam dupa sa ne tii lectii.

 

Si inca o data: NU suntem rasisti!

alice4steauaBUC26.05.2007 23:06
ba voi daca ziceti ca dinamovisti sunt caini eu nam protestat niciodata dar ati asociat milogi cu rapidu

apropo ce astepti sa ma scuz

si in raspunsurile voastre ati dovedit ca sunteti rasisti

pentru

alice

nu mai manca atatea bomboane ca oricum esti cat o vaca de grasa

Ce e asta dom'le???discriminare???dc te iei de mine???ca sunt femeie???muahhhahhaa!!

"ba" il auzi doar pe la tara!(sau poate cine stie...asa vorbesc si nemtii)!in contextul folosit de tine dinamovisti se scrie cu 2 II, la fel si caini!tu n-ai protestat sau nu ai protestat!asta asa...sa-ti dovedesc cat esti de prost...

vezi...ca pe aici sunt cativa oameni care ma cunosc si personal...iti pot spune ei ca nu sunt deloc cat o vaca!!muahhhaaa!chesia asta la mine nu merge pentru ca, din contra am probleme cu kilogramele, sunt cu ele pe minus :lol:

Nu sunt deloc rasista asta asa, sa stii si tu...cunosc cateva persoane de etnie rroma care nu sunt cleptomani si sunt destul de cititi si curati...

Insa nu-i suport pe acei milogi care alcatuiesc o anumita galerie...stim cu totii care!este o diferenta!asa cum, noi, stelistii in opinia altora suntem aurolaci, asa sunt si rapidstii ciori pentru noi!intelegi bre matale?sau trebuie si un desen? :lol:

danielcristian26.05.2007 23:13
ca sa stiti ca eu sunt din germania

eu nu am facut inca Romania de kkt cum faceti voi Steaua de kkt. aici vorbesc despre rasisti si despre huligani,gen tweety care bat cameramani

Daca ai fi in occident,ai stii ca aici suntem numiti tzigani.Chiar ieri m-a intrebat un portughez negru ca un taciune daca sunt tzigan,eu care sunt alb ca branza.Si i-am dat aceiasi explicatie pe care o dau de 6 ani incoace,si anume ca in Romania sunt intr-adevar multi tzigani,care umbla prin Europa la cersit si la furat ,dar noi romanii nu suntem ca ei,etc,etc,etc.Portughezii sunt foarte redusi, isi fac o impresie intr-o anumita situatie si raman cu impresia aia toata viata.Dar ce sa faci,cand saptamana trecuta arata aici la TV niste tzigani din Romania care umblau prin Portugalia cu copii de vanzare? La TV spunea ca niste cetateni romani umblau sa-si vanda copiii. Si asta ma deranjeaza,pentru ca cunoscutii de aici,cum aud vreo stire la TV despre tzigani din Romania,cum imi spun imediat,dar cand a intrat Romani in UE nu mi-a spus nimeni nimic.Asa ca lasa-ma cu toleranta,ca numai prejudicii ne aduc.Cu exceptiile de vigoare,bineanteles!

 

Cred ca suntem cam off-topic,nu? :oops:

alice4steauaBUC27.05.2007 00:01

Doctorul de la spitalul 9 a luat bann...eu cu cine ma mai cert?! :cry: :cry: :cry:

greco27.05.2007 01:26

Cei care considera ca acest tip de exprimare e rasista comit o eroare.

 

Daca X ii spune lui Y "tigan" (si atat), in cazul in care Y se simte jignit, Y este cel rasist, deoarece considera ca tiganii sunt o rasa inferioara cu care nu isi doreste sa fie asociat. Daca le spuneam "italieni" insemna ca i-am jignit pe italieni ? NU

 

Asta e porecla lor, nu fiti si voi mai milogi decat CNCD-ul. Si apropo, DEX da mai multe definitii pentru cuvantul "tigan", poate ar fi bine sa verificati.

FortuneTeller27.05.2007 05:11
ca sa stiti ca eu sunt din germania

eu nu am facut inca Romania de kkt cum faceti voi Steaua de kkt. aici vorbesc despre rasisti si despre huligani,gen tweety care bat cameramani

 

Din Germania!!! Wow!!! Na ca ne-ai dat pe spate. Sper ca in germana esti mai coerent. Apropos, in Germania se obisnuieste sa vorbesti despre oameni/huligani care nu ii cunosti si despre evenimente la care nu ai participat?

dankressman127.05.2007 06:12

"Nu trebuie sã uitãm cã o a 21-a Cupã a poposit în Bulevardul Ghencea dupã ce s-a fãcut dreptate în urma unui grav abuz al clubului securist Dinamo, însã aceasta a fost returnatã tocmai pentru a evita orice fel de acuzații pline de venin ale dușmanilor clubului nostru."

Greco

Am fost pe 23 August la acel meci! A fost o HOTIE!!!! Infioratoare! Orice spectator, chiar neutru, ar fi fost capabil sa il "impuste" pe arbitru! Daca Vali Ceausescu nu ar fi scos echipa de pe teren se lasa cu .....morti si scandal international! Era in anii urmatori Haisell-ului. Vali a scos echipa pentru ca a fost o ultima solutie pentru evitarea unei catastrofe. O catastrofa care incepea pe teren si se continua afara. O asemenea HOTIE nu am vazut! Vali a scos echipa din teren pentru a evita o catastrofa!

cristinelly27.05.2007 07:23

Dupa parerea mea Cupa este doar pentru palmares. Steaaua are destule cupe. Nu mi se pare asa importanta. Asta nu inseamna ca nu as fi vrut sa o castigam , dar nu e nici o tragedie daca nam castigat cupa. Dupa parerea mea locul 2 este mult mai important decat cupa. Una e Cupa UEFA, si alta e Champions League. Tiganii au sacrificat ceva ca sa castige cupa: locul 2. Noi am sacrificat cupa ca ajungem pe 2. O sa spuneti iara ca locu doi nu e pentru noi, dar nu poate sacastige Steaua mereu campionatu. Asta e. Dar daca te gandesti mai bineSteaua are mari sanse sa se duca in Liga. Mult mai mari decat a lu Dinamo, care a iesit campioana. O fi bine...???

vanfootball27.05.2007 07:46

In cele din urma ramane un singur lucru, PALMARESUL.

Am sacrificat cupa pentru locul 2? De unde pana unde? Jucam un singur meci un plus si ala acum, dupa incheierea campionatului. Nu ne-ar fi afectat cu nimic in lupta pentru locul 2. Si eu prefer grupele UCL cupei, dar trebuie sa luptam pentru toate trofeele puse in joc, nu sa eliminam din start titlul (ca "si locul 2 ne duce in CL") sau cupa (ca "e pentru loseri"). Conducerea din ultimii ani incearca sa ne schimbe mentalitatea si nu trebuie sa cadem in plasa. Vrem toate trofeele posibile din Romania!!!

costy_k1_G.27.05.2007 08:42

MI-a parut foarte rau aseara ca Steaua nu a reusit sa se califice in finala.Am vazut deschiderea meciului si am ramas fara cuvinte. Daca Steaua face si ea o atmosfera ca cea de aseara macar in C.L. AR FI CEVA!!! Noi cand am jucat in C.L. nam facut nimic deosebit ar fi trebuit sa facem ceva mai special...mai avem o sansa sa facem atmosfera daca ne calificam in grupe. si asta depinde si de conducerea clubului sa ne dea la fiecare cate un steag ceva...Forza Steaua poate o sa ne dea Jiji cate o cruce la fiecare :grin:

predatorpulse727.05.2007 08:51

@cristinelly,hai sa facem un exercitiu de imaginatie. Au trecut 10-15 ani,Steaua are vreo 10 participari consecutive in CL,si nu a mai luat cupa Romaniei din 1998,o echipa care era considerata in trecut specialista cupei.

Intre timp,inevitabil,si rivalele noastre au cateva participari in CL si au inceput sa ne ajunga la trofee.Eu m-am mandrit mereu ca sunt stelist pentru ca noi suntem invingatori,nu victime. Steaua ii distrugea pe toti prin jocul sau frumos si eficient si castiga trofee. Nu ne multumeam cu bare frumoase si alte tampenii d-astea,stelistii de pe vremuri vroiau trofee. In ritmul asta o sa ne depaseasca la cupe milogii si pechinezii doar pentru ca pe "antrenorul de la palat" nu-l intereseaza ca nu aduce bani. Pe cat puneti pariu ca daca se dadeau vreo 2-3 milioane pe aceasta cupa zicea Jiji ca e importanta?

Asa ca va intreb,pe cei care scuza acest sezon lipsit de trofee prin ipotetica intrare in CL,ce veti face la anul cand se va intra automat,atunci va trebui sa muncim numai pentru locul 2,nu-i asa?

Eu am crescut in spiritul stelist care spunea ca un sezon fara trofee era unul ratat. Punct.

Da,noi vrem in Europa insa eu sunt de parere ca o echipa va fi puternica in Europa cand isi dovedeste dominatia acasa. Credeti ca este o coicindenta ca noi am avut cel mai lungi trasee in europa in anii cand am luat titlul de 2 ori consecutiv si Supercupa Romaniei,ce naiba era sa ajungem in finala UEFA. Cat despre CL,eu nu stiu ce cautam acolo.

In acest an am facut pe noi in fata echipelor mari din Cl,noroc cu un Dica in forma. In general,nu-mi place sa scot un jucator in evidenta pentru ca echipa munceste,dar golurile noastre in CL au cam fost executii individuale ale lui Dica. Singurul joc in care Steaua a fost o echipa a fost cel de la Kiev. In rest,8 jucatori cu fundul in poarta care o aruncau in fata la Dica,Thereau sau Badea care n-aveau sustinere.

Noi ne-am descurcat ok in grupe,dar n-am jucat fotbal,doar Dica si inca vreo 2-3 au facut-o. Ca sa comparam,levski,o echipa cu statutul nostru intr-o grupa cu barca si Chelsea chiar a jucat cate ceva cu aceste mari echipe.

Neaparat trebuie sa luam 24 pentru a ne onora istoria si sa nu mai aud macar un an celebra fraza de pe acum "e bun si locul 2"

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

milovan djilas27.05.2007 08:53
"Nu trebuie s? uit?m c? o a 21-a Cup? a poposit în Bulevardul Ghencea dup? ce s-a f?cut dreptate în urma unui grav abuz al clubului securist Dinamo, îns? aceasta a fost returnat? tocmai pentru a evita orice fel de acuza?ii pline de venin ale du?manilor clubului nostru."

Greco

Am fost pe 23 August la acel meci! A fost o HOTIE!!!! Infioratoare! Orice spectator, chiar neutru, ar fi fost capabil sa il "impuste" pe arbitru! Daca Vali Ceausescu nu ar fi scos echipa de pe teren se lasa cu .....morti si scandal international! Era in anii urmatori Haisell-ului. Vali a scos echipa pentru ca a fost o ultima solutie pentru evitarea unei catastrofe. O catastrofa care incepea pe teren si se continua afara. O asemenea HOTIE nu am vazut! Vali a scos echipa din teren pentru a evita o catastrofa!

Asa este, dankressman, si eu am vazut meciul la TV si imi amintesc perfect fazele: Laca a deschis scorul in debutul partidei (cap dupa o centrare a lui Iovan), iar Raducioiu, proaspat introdus, a egalat prin minutul 88. Aproximativ la urmatoarea faza, Hagi a driblat tot pe stanga si a trimis in fata portii de unde cineva a trimis in bara, mingea deviind la Balint, care a inscris. Offside a vazut doar cretinul ala de tusier (Muresan parca, omul care in prezent cara una/alta la autocarul lui Dinamo).

Forza Steaua!!!!!

Zerg28.05.2007 00:41
MI-a parut foarte rau aseara ca Steaua nu a reusit sa se califice in finala.Am vazut deschiderea meciului si am ramas fara cuvinte. Daca Steaua face si ea o atmosfera ca cea de aseara macar in C.L. AR FI CEVA!!! Noi cand am jucat in C.L. nam facut nimic deosebit ar fi trebuit sa facem ceva mai special...mai avem o sansa sa facem atmosfera daca ne calificam in grupe. si asta depinde si de conducerea clubului sa ne dea la fiecare cate un steag ceva...Forza Steaua poate o sa ne dea Jiji cate o cruce la fiecare :grin:

 

 

Vorbesti in necunostinta de cauza. Nu cred ca ai fost pe Ghencea la nici macar 1 dintre cele 3 meciuri de acasa din Liga Campionilor (sa nu mai pomenim de meciul cu Rapid din sfeturi, sau cu Boro de acasa, cu Standard din retur de pe Lia); la televizor camerele TV erau concentrate pe jucatori iar a 2'a zi in ziare a aparut maxim 1 poza cu coregrafia (parca dupa meciul cu Real), asa ca nu prea ai avut unde sa vezi, sa auzi, sa simti acel ceva DEOSEBIT ce s'a intamplat si ce se intampla pe Ghencea la fiecare meci.

 

Cu parere de rau iti spun ca nu cunosti fenomenul, iar daca ai fost "invidios" pe spectacolul de deschidere de aseara e clar ca nu ai participat la nici un spectacol in Ghencea; nu uita totusi ca pe Ghencea s'a facut prima coregrafie din tara pe tot stadionul, asa ca...No Comment.

 

Vorbesti la sfarsit despre: "si asta depinde si de conducerea clubului sa ne dea la fiecare cate un steag ceva..." banuiesc ca iti zboara gandul la Chelsea - Barca cand Mourinho a ordonat ca fiecare suporter sa aiba 1 stegulet alb-albastru. Intrebarea mea acum este daca tu preferi un stadion plin de stegulete si sa se stea 90 de minute pe scaune(cum obisnuiesc suporterii lui Chelsea) si sa se aplaude, sau un stadion in proportie de 70% colorat ros-albastru si care sa cante 90 de minute si sa faca spectacol? Cred ca tu uiti cum arata stadionul cand absolut toate steagurile si fularele (De la Nord, sud si tribuna a II-a) sunt sus.

 

Am vorbit mult prea mult... Si eu sunt uimit de cat am scris, m'a luat valul...in concluzie costy... nu vreau sa te jignesc dar daca tu ai fost invidios pe ce a fost aseara si nu esti mandru ca esti stelist, nu prea ai ce cauta pe acest site/forum si nici nu prea te poti considera un suporter al Stelei (no offence, my opinion)

 

 

 

Dizgratie si Ura... Pentru Ultrasii de Tastatura...

Sasha28.05.2007 20:10
Vorbesti in necunostinta de cauza. Nu cred ca ai fost pe Ghencea la nici macar 1 dintre cele 3 meciuri de acasa din Liga Campionilor (sa nu mai pomenim de meciul cu Rapid din sfeturi, sau cu Boro de acasa, cu Standard din retur de pe Lia)

Dizgratie si Ura... Pentru Ultrasii de Tastatura...

 

 

[...]

 

Editat pentru jigniri la adresa unui utilizator al forumului. Moderatorii

Astristul28.05.2007 21:44

De acord cu tine Greco! Si eu vroiam anul asta sa castigam Cupa, dar n-a fost sa fie. Parerea mea este ca special ciobanul a vrut sa pierdem cu Poli AEK in Giulesti. Pai ce patron de club NORMAL LA CAP ar fi acceptat sa joace in Giulesti semifinala cand FRF a programat-o la Piatra Neamt??? I se parea ca am ajuns prea departe in Cupa si era vremea sa pierdem. Joc mai prost ca ala nu am vazut in tot sezonul la Steaua!

De cand ciobanul e seful Stelei, an de an zice ca nu-l intereseaza Cupa Romaniei, si raspunde cu intrebarea: Ce e aia Cupa ??? Pe mine ma intereseazaaaa Liga Campionilooor, acolo se vad razboinicii, nu in Cupa. Aia e asa de umplutura!

Ce mentalitate de 2 lei. Dar in fine...mentalitatea e ca si ciobanul...

FORZA Steaua !!! steag2 MEREU SUPERIORI !!!

alexblaja29.05.2007 19:02
Din Germania!!! Wow!!! Na ca ne-ai dat pe spate. Sper ca in germana esti mai coerent. Apropos, in Germania se obisnuieste sa vorbesti despre oameni/huligani care nu ii cunosti si despre evenimente la care nu ai participat?

lasa-ma, frate, cu "omul" tweety", avocatul de viitor, baiatul care isi plimbase si el cainele si ramasese, din greseala, cu lesa metalica in mana si, de frica ca acel cameraman o sa arunce asupra-i umbra sa vatamatoare, l-a altoit pe ala....eu il apreciez pe baiatul ala care a venit din spate si la indepartat pe "omul" tweety de locul faptei....ala era un om cu capul pe umeri....

alexblaja29.05.2007 19:10
bai greco

tia mai zis cineva ca esti un rasist

de fapt sunteti toti rasisti ca scrieti de rapidisti ca sunt milogi

ce aveti voi cu poporul rom ce va facut el

toti suntem egali sau voi sunteti ceva mai presus

bucuresteni [...]

ca v-ati batut la meciu cu Romania cu belarus -- nu va este un pic de rusine -

dar de fapt ce educare ati primit...

 

cati dintre jucatorii rapidului sunt de origine ROMA , cati raspunde [...]

 

cine isi da sufletu pentru Steaua pe teren

care fuge pana se imburda cine ba cine

 

Editat de moderatori! Nivel de avertizare crescut pentru insulta la adresa unui redactor fcsteaua.ro.

 

"milogi" nu se refera la jucatorii de etnie rroma, se refera la cu totul altceva, la mentalitatea si caracterul lor...si nu mai scrie etnia RROMA cu un singur R, pentru ca noi suntem urmasii ROMEI, si nu avem nicio legatura cu RROMA!

alexblaja29.05.2007 19:13
.

 

Dar oare pentru suporterul stelist obisnuit, care nu e nici ultras nici "samantar" ?

 

 

Oare cum se numesc suporterii astia? Suntem suporterii fara nume....cei din spirala tacerii! Pe noi nu ne aude nimeni....

MALDINI_STEAUA29.05.2007 19:14

scuzati-ma de offtopic...dar stiti ceva...vor fi ceva modificari la echipamentul Stelei ? Ca toate echipele mari si-au schimbat echipamentul...si in fiecare sezon si-l schimba....sorry inca odata de offtopic

DonAndres30.05.2007 14:30

Chiar asa ...de cand ma stiu Steluta avea obiectiv cupa si campionatu!!!Dar atunci nu ne conducea un dictator si un candidat la un pat la Balaceanca pe care nu-l intereseaza performanta ci doar publicitatea si sondajele!

Rusine incultule si salbaticule.nu avem nevoie de tine!!!!!!!

«123»