FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Jiul - Steaua 0 - 2

«1234»
boolq23.05.2007 16:31

e bine cand totul se termina cu bine, desi nu e de noi locul 2...mi-a placut la inceputul articolului "Antrenori: George Becali si Cosmin Olaroiu" :D mai mult Becali :P

ionel323.05.2007 16:32
Goian este dezastruos. marian Iancu, daca e sa aiba dreptate in ceva din ceea ce spune, aici are.

Goian a fost iertat de prea multe ori de penalty-uri.

si adaug eu. gafeaza meci de meci.

este un fundas de divizia B.

Badea face preluari gresite cate 10 pe meci.

Cristocea este un mijlocas de mana a doua.

Lovin si Baciu sunt jucatori de FC bacau.

Paraschiv este un milog ordinar si un fotbalist sub-mediocru.

Banel este un atlet care nu are treaba cu tehnica.

Petre Marin e batran.

Croitoru ar da rezultate daca ar avea antrenor.

Victoras e varf de careu si doar atat.

Cernea seamana cu shrek, dar e bun.

 

restul sunt accidentati.

Gigi Becali este un antrenor submediocru,

iar Olaroiu nu este antrenor.

 

Steaua este o echipa groaznica, iar daca nu va trece de turul 2 preliminar, ceea ce e foarte posibil, va risipi punctele cucerite in europa, iar Gigi nu se va mai putea lauda cu NIMIC.

 

aproape ca imi doresc ca asa sa se intample !

 

un lucru e cert,

Steaua NU MERITA locul 2. CFR are un joc mult mai consistent.

Dinamo a meritat fara dubii titlul, iar declaratiile lui Olaroiu

cum ca nu ar fi asa au fost penibile, jalnice, incalificabile,

dar intr-o tara in care presedintii fura telefoane,

ce ti-ai putea dori?

 

ca echipa fanion sa mearga bine?

 

nu va faceti iluzii !!!

 

si inca ceva, chiar daca repriza a doua ma va contrazice, nu-mi voi schimba parerile.

si tu esti un suporter de locul 18!
AdrianUltras2523.05.2007 16:35

am inceput prost cu un joc slab si era sa o incasam

noroc cu Banelu

am inceput dupa acea faza sa facem jocul obijnuit

adica sa jucam fara spectacol

munca,munca,munca si iar munca

si a picat primul gol

Victoras a facut ce stie el sa faca mai bine

s-a batut, a castigat, a deviat, a inscris.

si a urmat un fotbal cat de cat placut

dar totusi in acel moment, dupa ce a inscris Victoras, Jiul era deja o echipa de resemnati si linistiti

si am inceput sa facem spectacol

adica spectacol gen Oli

munca,munca,munca si spectacol

si a urmat golul lui Badea dupa o dominare clara a Stelei

urmatorul pas a fost cel mai important

au intrat Dica si Elton(mai mult sau mai putin la cererea publicului.dar poate ca si Oli a zis ca asa e mai bine.nu se stie)

o explozie de spectacol!!!

hai sa nu exagerez

dar totusi

nu mai era doar

munca,munca,munca si spectacol

era

spectacol,spectacol,spectacol si un pic de munca

cu Dica si Elton playmakeri au aparut devieri,pase din prima,pe pozitie viitoare,cu calcaiul,driblinguri,schimbari de directie,pase lungi,etc

si nu numai cei 2 jucau asa

toata echipa juca asa

entuziasmat la maxim, finalul il prinde pe Baciu,un fundas, in careul advers, determinat la maxim sa dea gol

 

 

Dica si Elton sunt 2 oameni care trag echipa dupa ei.La fel ca si Radoi.Lideri in teren.De astfel de jucatori avem nevoi.

Dica e lider de mult.De cand a pus prima data banderola pe mana.De cand a terminat prima data campionatul ca golgeter al Stelei.

Dar Elton?

poate ca Elton nu a reusti inca sa se impuna ca un ilder al echipei.dar totusi trage echipa dupe el.tot mai multe pase il cautau.Baciu si Goian,Petrica Marin,Paraschiv,Ov Petre,Iacob si Dica toti il cautau pe Elton sa ii dea pase.De la mijloc in sus toti se uitatu dupa Elton sa primeasca pase de la el.

 

Acesta e un jucator de care avem nevoie.Odata intrat pe teren el ridica moralul echipei si schimba mentalitatea, din defensiva in ofensiva.Asta e Elton.

 

Astept cu nerabdare sezonul viitor si vreau sa vad jucand in la forma maxima in echipa Stelei pe Dica,Elton,Cristocea sau Bostina sau Croitoru. Cu astfel de jucatori de creatie in echipa sunt curios cate echipe ne mai pot face fata(indiferent ca fac sau nu antijoc).

 

 

p.s.

Bravo Catalin

mi-a placut foarte mult pe cine ai trecut la antrenorul Stelei.

foarte adevarat

Joga Bonito23.05.2007 16:44

Final de sezon. Locul 2.

 

Trist. Dupa doi ani in care am cucerit titlul, am iesit din nou pe locul 2. Vorba unui om mare: "Locul 2 e primul care pierde...". Fiind obisnuiti cu succesele, acest loc secund ne lasa un gust amar. Multi dintre noi sunt nemultumiti. Nu concepem decat locul I. Asta e.

 

Trebuie atentie mare la transferuri. Avem nevoie de jucatori buni. Avem nevoie de muncitori. Sa le uram inspiratie conducatorilor. Eu insist pentrupentru Alexandru Iacob de vreo juma de an. Desi sunt convins ca-i da clasa lui Ov. Petre si Lovin, cu Oli nu se discuta. Sunt curios dc. vine Neaga. O sa avem 6 atacanti in lot: Rica, Dica, Iacob, Gurita, Thereau, Vali Badea, pe maxim 2 posturi.... Toti jucatori unul si unul... Sa nu se intample faza cu 4 mijlocasi stanga, de anul asta.

 

Sanatate! Si inspiratie la transferuri!

Taker23.05.2007 16:47
PS : L-am vazut pe Elton facand faza defensiva. Multumit, Oli ?

Ai dreptate , chiar a facut faza defensiva in locul lui Baciu sau P. Marin , nu mai tin minte . Si chiar a facut-o foarte bine pentru un mijlocas de creatie.

stelista2323.05.2007 16:53
Goian este dezastruos. marian Iancu, daca e sa aiba dreptate in ceva din ceea ce spune, aici are.

Goian a fost iertat de prea multe ori de penalty-uri.

si adaug eu. gafeaza meci de meci.

este un fundas de divizia B.

Badea face preluari gresite cate 10 pe meci.

Cristocea este un mijlocas de mana a doua.

Lovin si Baciu sunt jucatori de FC bacau.

Paraschiv este un milog ordinar si un fotbalist sub-mediocru.

Banel este un atlet care nu are treaba cu tehnica.

Petre Marin e batran.

Croitoru ar da rezultate daca ar avea antrenor.

Victoras e varf de careu si doar atat.

Cernea seamana cu shrek, dar e bun.

 

restul sunt accidentati.

Gigi Becali este un antrenor submediocru,

iar Olaroiu nu este antrenor.

 

Steaua este o echipa groaznica, iar daca nu va trece de turul 2 preliminar, ceea ce e foarte posibil, va risipi punctele cucerite in europa, iar Gigi nu se va mai putea lauda cu NIMIC.

 

aproape ca imi doresc ca asa sa se intample !

 

un lucru e cert,

Steaua NU MERITA locul 2. CFR are un joc mult mai consistent.

Dinamo a meritat fara dubii titlul, iar declaratiile lui Olaroiu

cum ca nu ar fi asa au fost penibile, jalnice, incalificabile,

dar intr-o tara in care presedintii fura telefoane,

ce ti-ai putea dori?

 

ca echipa fanion sa mearga bine?

 

nu va faceti iluzii !!!

 

si inca ceva, chiar daca repriza a doua ma va contrazice, nu-mi voi schimba parerile.

 

tu si fan Steaua doua lucruri diametral opuse. spune-mi si mie ce a demonstrat clujul in meciul de azi?

dupa parerea mea Steaua a facut un meci bun,in ciudat unor jucatori care nu aveau ce cauta pe teren....Banel a facut un meci foarte bun,dar mie personal mi-a placut si Croitoru....pacat ca mai dureaza ceva pana isi va reveni si Dica,dar eu una sper ca sa se trecem de preliminarii... forzateaua

Taker23.05.2007 17:02
Goian este dezastruos. marian Iancu, daca e sa aiba dreptate in ceva din ceea ce spune, aici are.

Goian a fost iertat de prea multe ori de penalty-uri.

si adaug eu. gafeaza meci de meci.

este un fundas de divizia B.

Badea face preluari gresite cate 10 pe meci.

Cristocea este un mijlocas de mana a doua.

Lovin si Baciu sunt jucatori de FC bacau.

Paraschiv este un milog ordinar si un fotbalist sub-mediocru.

Banel este un atlet care nu are treaba cu tehnica.

Petre Marin e batran.

Croitoru ar da rezultate daca ar avea antrenor.

Victoras e varf de careu si doar atat.

Cernea seamana cu shrek, dar e bun.

 

restul sunt accidentati.

Gigi Becali este un antrenor submediocru,

iar Olaroiu nu este antrenor.

 

Steaua este o echipa groaznica, iar daca nu va trece de turul 2 preliminar, ceea ce e foarte posibil, va risipi punctele cucerite in europa, iar Gigi nu se va mai putea lauda cu NIMIC.

 

aproape ca imi doresc ca asa sa se intample !

 

un lucru e cert,

Steaua NU MERITA locul 2. CFR are un joc mult mai consistent.

Dinamo a meritat fara dubii titlul, iar declaratiile lui Olaroiu

cum ca nu ar fi asa au fost penibile, jalnice, incalificabile,

dar intr-o tara in care presedintii fura telefoane,

ce ti-ai putea dori?

 

ca echipa fanion sa mearga bine?

 

nu va faceti iluzii !!!

 

si inca ceva, chiar daca repriza a doua ma va contrazice, nu-mi voi schimba parerile.

E clar ca nu esti suporter al Stelei asa ca nu ai ce comenta . Si eu zic ca Goian chiar daca astazi a gresit nu e degeaba si la nationala titular. Inca ceva, nu stiu de cand nu ai mai facut romana da trebuia sa inveti ca nu exista nici un nivel mai slab decat mediocru. Nu zic ca noi nu facem greseli da daca tot comentezi... Si inca ceva daca CFR are un lot mai bun decat al Stelei de ce nu a batut Steaua in cele doua meciuri de sezonu asta?

Violentsa23.05.2007 17:16
Inca ceva, nu stiu de cand nu ai mai facut romana da trebuia sa inveti ca nu exista nici un nivel mai slab decat mediocru. Nu zic ca noi nu facem greseli da daca tot comentezi...
?????

 

Frate, tu esti prost?

grizzly23.05.2007 17:19

@taker : daca vrei sa ne impresionezi cauta o carte de gramatica. exista mai multe nivele sub "mediocru". @joga : echipa avem fratioare. mai buna decat in era Protasov. doar ca nu are cine sa o joace. @Catalin : ai dreptate. slab joc si se pare ca jucatorii s-au raliat cu Becali sa il minimalizeze pe Elton.

fsoica23.05.2007 17:20
E clar ca nu esti suporter al Stelei asa ca nu ai ce comenta . Si eu zic ca Goian chiar daca astazi a gresit nu e degeaba si la nationala titular. Inca ceva, nu stiu de cand nu ai mai facut romana da trebuia sa inveti ca nu exista nici un nivel mai slab decat mediocru. Nu zic ca noi nu facem greseli da daca tot comentezi... Si inca ceva daca CFR are un lot mai bun decat al Stelei de ce nu a batut Steaua in cele doua meciuri de sezonu asta?

 

 

baietel, am ani multi si petrecuti printre carti dar si pe stadioane.

tu cati ani ai ?

iti indic pagina asta, ca sa te lamuresti:

http://dexonline.ro/search.php?cuv=submediocru

JanosAudron23.05.2007 17:21

steagcruce2 E bun si acest rezultat ! Ne-am calificat si noi in UEFA Champions League din pacate pe locul 2 . Dar poate a fost un sezon mai prost pentru echipa noastra ros-albastra! Trebuie sa o sustinem si la bine si la greu.

joker_daniel23.05.2007 17:53
si tu esti un suporter de locul 18!

 

 

 

Bai tarane daca nu-ti place nici un jucator al Stelei si esti asa de inversunat si pornit impotriva tuturor jucatorilor si fiecare are cate o hiba....dute-n plm de taran si nu te mai afisa aici ca suporter al Stelei ca sincer esti u suporterul acestei echipe cum is eu suporterul ciorilor sau al javrelor....deci intr-un cuvant TE ROG SA TE ABTII....sigur Steaua acest campionat a esuat deoarece nu a luat campionatul a treia oara consecutiv dar na....nu toate echipele is ca O.Lyon ...pana si Chelsea a pierdut dupa 2 ani de domnie campionatul in Anglia....motive si discutii sunt...dar asta nu ne da motiv sa dam cu praf peste munca acestor baieti....in afara de gg Coman si Baciu care sincer mie nu mi se par nici 1% jucatori de nivelul Stelei....dar asta e...speram sa aducem cat mai multi jucatori de valoare care sa confirme si la anul sa ne luam titlul inapoi....Forza Steaua...MEREU CAMPIONI SI SUPERIORI!!!

Assassin23.05.2007 18:12

Eu zic ca s-a vazut in ultimele meciuri sub ce presiune au jucat ai nostri. Cum a aparut relaxarea in sensu' bun, cum s-a iutit jocu' si i-a izbit pe toti entuziasmu'. Baciu in atac, Iacob cu zambetu' pe buze, Ov. Petre suteaza direct pe poarta etc.

E greu sa joci sub presiune, da' nu te pune nimeni sa accepti sa joci la Steaua, mai ales cand o faci pe caruta de bani. Cre'ca e timpu' sa trecem de la jucatori "muncitori" la jucatori cu "mentalitate". Se investeste tot mai mult in fotbalu' romanesc, echipele din provincie fiind parca mai determinate ca niciodata sa ajunga pe primele locuri. Sa nu uitam de Otelul, CFR, Bistrita, Urziceni (Craiova si Timisoara mai au de munca, insa unde exista vointa, parca o parte din drum e deja facut).

 

Sper sa plece si sa vina la echipa cine trebuie. Si sper sa nu mai avem atatia accidentati cum a fost in sezonu' asta blestemat. Si mai sper ca, in cazu' in care va ramane antrenor in continuare, Olaroiu sa prinda curaj si sa aiba mult mai mult tupeu, desi nu-l vad in situatia asta decat dupa ce vom castiga 5-6 meciuri la rand, la scoruri de cel putin doua goluri diferenta.

 

Daca ar fi sa aleg intre vechea dilema: joc spectaculos si fara rezultate sau joc italienesc si primu' loc din campionat, as alege a doua varianta. Campionatu' nostru are deja o echipa "frumoasa", la ora actuala in pericol de a nu mai prinde cupele europene.

Il Soldatino23.05.2007 18:27
@taker : daca vrei sa ne impresionezi cauta o carte de gramatica. exista mai multe nivele sub "mediocru". @joga : echipa avem fratioare. mai buna decat in era Protasov. doar ca nu are cine sa o joace. @Catalin : ai dreptate. slab joc si se pare ca jucatorii s-au raliat cu Becali sa il minimalizeze pe Elton.

 

Eu sper ca m-am inselat in privinta atitudinii jucatorilor fata de Elton.....sincer, sper din tot sufletul ca eu sa fiu cel care a vazut gresit pentru ca daca nu m-am inselat e foarte foarte grav....sa asteptam. Oricum nu-i "vad" bine pe jucatorii adusi de Mihai Stoica.

larisa frumusika23.05.2007 18:28
fularsteaua2fular-campioniifularsteaua2 BRAVO AM FOST LA MECI CA SUNT DIN Petrosani DAR ATI JUCAT BINE.NUMA CA TREBUIA SA IL APLAUDATI PE MILITARU CA 4 ANI DE ZILE........................A JUCAT LA Steaua NU TREBUIE SA UITAM CA SI EL a fost bun...............................BRAVO Steaua
capone23.05.2007 18:48

Locul 2 cel victorios pentru noi!!! Dar asta nu inseamna ca locul 2 ne face cinste, ca ne onoreaza, Steaua exista doar pentru locul 1.

S-au tot facut afirmatii cum ca dinamuistii ar juca in grupele CL pe punctele noastre si ale crapizilor, corect, nu meritau sa joace, si nu vort juca. Dar putem spune acum ca noi jucam pe propriile noastre puncte, pentru ca daca nu adunam atatea puncte acum probabil ne calificam in UEFA.

 

Eu, ca orice om am propriile mele dorinte si vise, iar printre multele mele dorinte se numara si una pe care mi-o doresc cel mai mult: plecarea lui olita de la Steaua, sa vina orice antrenor care intelege ce inseamna Steaua, sa inteleaga ca Steaua e un spirit, Steaua nu se priveste, Steaua se traieste. Iar alta dorinta este plecarea primului cioban al tarii din fruntea conducerii Stelei.

 

Eu iubesc Steaua neconditionat si indiferent de consecinte.

 

steaua_ro

AndreyCor23.05.2007 18:58

foarte tare faza cu "antrenori".....super tare frate...hahahahahhaha

si foarte adevarata totusi...

STIE CINEVA UNDE POT VEDEA FINALA PE NET?

onlySteaua23.05.2007 19:03

inceputul de meci (de fapt aproape toata prima repriza) a fost un "el classico" al celebrului nostru cuplu de antrenori (excelent cataline!). dupa marcarea golului au inceput sa vina si ocaziile, dar asta si pe un fond de evidenta resemnare a jiului. schimbarile mult dorite de noi dadeau impresia ca vom asista si la spectacolul mult dorit. au fost ce-i drept, cateva devieri si treceri spectaculoase, dar in nici un caz nu impartasesc ideea ca acestea au venit din partea majoritatii jucatorilor. din pacate Elton nu-i jucat cat trebuie. nu am putut sa nu remarc si egoismul lui Iacob si nu doar la faza cu Elton.

de departe jucatorul meciului de azi e Nicolita. mi-a placut mult (cel putin pentru daruire) si Croitoru. deziluzia e reprezentata de Goian, care dupa parerea mea a fost cel mai slab de la Steaua. ceva sa intampla cu el, de ce sa nu recunoastem?

 

sa speram ca din vara vor veni la jucatori care sa umple toate golurile, nu inca 4 atacanti asa cum tot latra ciobanul.

desi....eu sunt cam sceptic. oare de ce?

iulyaa23.05.2007 19:20

bai nene...ce tot facetzi atatea mistouri...dupa voi Steaua trebuia sa ia bataie poate....macar a castigat...si,se stie de la inceputul sezonului ca nu prea mai jucam nimic...asa ca nu are rost sa mai criticam jocul...

 

Nu suntem pe mIRC sau pe haifaiv. Moderatorii

predatorpulse723.05.2007 19:56

Alta tampenie de-a ciobanului pe tvsport:vorbea cu Borcea la telefon si spuneau amandoi cum echipele lor au castigat campionatele pentru ca ei "au apasat pe butoane". Jijel spunea ca Dinamo a castigat campionatul asta pentru ca atunci cand el era cu politica l-a lasat pe Borcea sa "apese pe butoane" si d-aia Dinamo a luat acel avans.

Bineinteles ca apoi amandoi au precizat ca apasatul pe butoane este doar o metafora si ca de fapt asta inseamna ca-si motivau echipele. Daca tot se apasa pe butoane,oare bordul unde se afla aceste butoane o fi in sediul ligii?

Sper ca ciobanul sa nu fii facut prostii ca sa fie Steaua pe 2 dar asemenea declaratii ma scarbesc,de asta nimic nu e transparent in fotbalul romanesc pentru ca totul se face in spatele usilor inchise.

Ciobandante e atat de prost incat nici nu stie sa minta,dupa mintea lui faptul ca l-a pus pe Cyril pe lista de transferuri inseamna ca jucatorul si-a dat acordul sa plece,cand l-am vazut la TV declarand cu Gurita lui ca vrea sa ramana. Oare ne minte Thereau sau Jiji,sau care dintre ei s-a sucit? Tind sa cred ca in ambele cazuri e oierul.

O alta tampenie este asta cu Daniel niculae.E un jucator bun dar ne-a injurat de nspe ori,si cica valoreaza 3,3 milioane + 700.000 clauza=4 milioane!!!!. Pai de banii astia il aducem inapoi pe Ogararu,un stelist adevarat si jucatorul de banda dreapta care ne lipseste,plus ca vine intarit din campionatul olandez. Si acum tin minte ce spunea George,ca dupa primele antrenamente la Ajax,l-a apucat febra musculara asa de tare ii alergau,deci cred ca la jocul romanesc n-ar avea probleme din pc de vedere al efortului. Iar faptul ca a jucat titular la Ajax de multe ori ne arata inca o data ce jucator am dat ca fraierii.

Vad ca rivalele se intaresc,eu astept transferurile noastre,sa vad ce jucatori o sa vrea ciobanul(probabil romani,nu?) la echipa noastra.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

LARI23.05.2007 21:26

Gigiobanu' isi da iar in petec... Ooooofffff....

...

Finanțatorul FC Steaua, Gigi Becali, a declarat, miercuri, într-o emisiune televizatã, cã este dispus sã-l cedeze pe mijlocașul brazilian Elton Xavier Gomes pentru suma de 500.000 de euro.

"Sã-mi dea cineva 500.000 de euro și îl dau pe Elton. Eu am nevoie sã câștig, nu am nevoie de senzațional", a spus Gigi Becali, la Fanatik Show.

Gigi Becali a menționat cã nu intenționeazã sã plãteascã firmei de consultanțã folosite de fostul manager general Mihai Stoica banii promiși pentru transferurile brazilienilor Elton și Andrey. "Mi-am dat seama cã e ceva în neregulã atunci când Meme mi-a zis cã vrea sã plece pentru cã nu vrea sã asiste la dezastrul Stelei. Dacã mã împușcai și nu credeam cã Meme Stoica îmi va face așa ceva. De la Becali nu pleacã nici 700.000 de euro pentru Andrey, nici 800.000 de euro pentru Elton. Dupã ce am vãzut povestea cu Andrey nu mai am de sã discut cu Meme Stoica", a subliniat Becali.

...

ariell23.05.2007 21:28

Ramane ca dupa finala din aceasta seara patronul sa mai apara iarasi pe sticla cu alte declaratii aberante, GG ai vazut care e distanta intre noi si ei ?

Dand drumul la alde Thereau, Elton si alti jucatori adusi de MM, compensand cu spiritul de luptator al lui jijel Coman si alti prafuiti de la echipa plus transferuri de senzatie gen Szekely speri mata sa faci o echipa de luptatori cum ai vazut in seara asta la Atena ?

 

Poate am vazut alt meci, dar mie mi s-a parut ca Elton nu a fost jucat mai deloc, iar cu Dica si Elton introdusi in teren mult mai devreme fata de meciul cu National nu am mai vazut acelasi spectacol ca atunci, au mai spus-o si altii inaintea mea dar am avut senzatia ca echipa s-a coalizat cu Jiji, ati remarcat reactia lui Badea in momentul schimbarii?

Mi-e greata de tot circul asta ordinar, si cel mai tare m-a durut cand l-a facut pe Elton circar, nea Jiji el este unu dintre putinii carora le poti spune fotbalisti de la mata din echipa, restul cu indulgenta abia pot fi numiti jucatori de fotbal

AmuntBoy23.05.2007 21:31

in sf a fost si Nicolita omul meciului dupa 1 an de zile steagcruce2

ariell23.05.2007 21:44

"7 Iunie – 60 de ani de glorie, mare sarbatoare/pentru voi o simpla zi sub soare"

 

Trist dar adevarat...........

Felicitari baietilor din galerie

Violentsa23.05.2007 22:33

auziti, dar s-o fi uitat Elton urat la una din fetele oierului? ce l-a apucat din nou cu vanzarea lui? si cu Thereau iarasi... eu nu mai inteleg, nu mai stiu ce sa cred.. pune presa cuvinte in gura lui, sau i-o ia gura pe dinainte?... :neutral:

«1234»