Killer ultras thanks. Tot ce am vrut sa spun este ca nici o parte nu are dreptate,nici ultrasii nici suporterii de rand. Problema e ca sunt unii imbecili care ne suspenda terenul si oamenii care vor sa vada Steaua pe cel mai frumos stadion din tara nu au aceasta posibilitate. Oamenii care nu vor sa se informeze imediat asociaza violentele cu ultrasii si acestia sunt blamati pentru toate,cand de exemplu,la meciul cu Dinamo au zburat obiectele din tribuna,nu din peluza. Ultrasii vazandu-se loviti ataca suporterii de rand si cercul vicios continua. Toti vrem ca atmosfera pe Ghencea sa fie incendiara si va fi dupa ce iesim din aceasta criza si scapam de suporterii de ocazie.
Ma uit acum la cea mai bogata echipa din lume Chelski jucand cu Liverpool si ma intreb unde sunt suporterii lui Chelski,sunt dominati total de cei de la Liverpool. Desi exista impresia ca in Anglia tot stadionul canta,pasiunea aceasta exista la echipele mai micute si dintre cele cu performante cei mai galagiosi sunt cei de la Man U si Liverpool,si poate si Newcastle. Oricati bani ar baga abhramovici,chiar daca ia CL,traditia nu o poate cumpara.
Ideea principala este ca orice om care tine cu Steaua(ultras/huligan/suporter) sa sustina echipa asa cum stiu ei mai bine(coregrafii/scandari/platirea biletului sau abonamentului) si,foarte important,sa nu faca lucruri care sa aduca prejudicii echipei. Oricine poate sa injure,putini pot sa fie langa echipa in vremuri mai grele.
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.