FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Lupta continua!

«123»
fcsteaua.ro22.04.2007 10:45

Inca un meci fara spectatori. Nu stiu cati dintre voi ati avut rabdarea sa va uitati la meci toate cele 90 de minute. Nu e fotbal, fara noi. E altceva, nu stiu ce dar fotbal nu e.

 

 

 

In sinea lui, mitica e multumit acum. Mai urmeaza inca un meci fara spectatori pe Ghencea, si apoi, in mod normal ultimele 2 etape vom putea si noi sa fim prezenti. Oare ne vom simti insa din nou singuri? Din nou doar noi cei din peluze vom fi cei care iau atitudine? Cum ar fi, daca macar 10 mii de oameni, i-ar atrage atentia acestui "nea Gigi" ca Steaua nu e marioneta lui politica? Isi va schimba desigur declaratia, nu vor mai fi doar 30-40 de hooligani care nu-l vor vota, vor fi 10 mii, dar oricum nu acestia sunt suporterii adevarati, aceia sunt cei 5 milioane de stelisti din toata tara. Ne va mai face odata dobitoci, ne va mai ameninta iar, si gata.

 

 

 

Te intrebi la un moment dat, pentru ce lupti de fapt. Si daca are rost sa mai lupti. Te uiti in jurul tau, sa vezi pe cine ai alaturi. Parca pe zi ce trece, suntem mai putini. Parca pe zi ce trece, sunt mai multi cei care ne dezaproba. Suntem SINGURA "miscare" din aceasta tara, care se impotriveste unui sistem infect. Suntem SINGURII care nu se complac intr-o tacere totala, care nu accepta si nu inghit tot ce li se spune. Peste tot in lumea asta, tineretul ia atitudine atunci cand se comit nedreptati. Am vazut fel si fel de demonstratii, de revolte, de manifestatii ce s-au terminat prin batai crunte intre manifestanti si fortele de ordine. In Ungaria, tara pe care poate ar trebui s-o respectam mai mult decat s-o uram, tinerii au iesit intr-un numar apreciabil in strada, si desi erau constienti ca puteau fi arestati, sau isi puteau pierde chiar viata pe strazi, au luptat pana la capat pentru "dreptatea" lor. Cand vreodata asa ceva la noi? NICIODATA !

 

 

 

Jandarmeria romana, impreuna cu politia, probabil primind niste ordine de "sus" au pornit mai nou adevarate anchete, dupa micile incidente petrecute la noi. Mici incidente umflate insa teribil de o alta piesa infecta din sistemul romanesc: mass-media. Iar poporul roman, incredibil de credul si naiv, ia totul de bun. Suntem cautati acasa, suntem ridicati si anchetati pe sectie, amprente, poze din profil, probabil cat de curand vom fi chiar subiecte principale ale stirilor de la ora 5.

 

 

 

Gandindu-te la toate aceste greutati, daca esti un om slab, pari tentat sa renunti. Dar pentru unii dintre noi, toate acestea nu fac decat sa ne inraiasca, sa ne motiveze enorm, si sa ne faca sa nu cedam, sa luptam pana la capat pentru cauza noastra.

 

 

 

Nu mai credeti tot ce vi se spune, nu mai luati de bun tot ce vedeti la televizor, tot ce cititi in ziare. Iar daca va regasiti in aceste randuri, veniti si luptati alaturi de noi. Daca nu, macar incercati sa ne respectati credinta, idealurile, pasiunea, si poate sa va interesati totusi cu adevarat inainte sa ne mai acuzati.

 

 

 

Andrei

 

 

capone22.04.2007 11:42

Frumos spus. Sincer spun ca ma regasesc in randurile scrise de tine si de aceia voi lupta impotriva sistemului ipocrit si mincinos. Era sa uit: EU NU IL VOTEZ PE Gigi!!! steaua_ro

carcotasu22.04.2007 12:10

In mod normal toti care simt ceva pt aceasta echipa, toti care simt ca au ceva in comun cu Steaua ar trebui sa i-a atitudine la ofensele aduse de "Domnul George Becali". Nu sunt un ultras in adevaratul sens al cuvantului, nu fac parte din nici-o brigada, insa am 10 ani de cand vin in Peluza, de cand fac deplasari pt aceasta echipa, 10 ani in care s-au strans multe amenzi si multe incidente si simt ca ceva ma leaga totusi de aceasta echipa ... iar pt aceasta echipa voi lupta mereu cand se va comite o ilegalitate, cand numele ei este terfelit in zeci de mii e mocirle, si voi lupta si mai aprig atunci cand un neavenit ca "Domnul George Becali" ma va face pe mine nespalat, hooligan sau un om care nu tine cu Steaua. Trebuie luata atitudine, trebuie sa il facem sa inteleaga care este spiritul Stelei, ca noi suntem spiritul Stelei, ca fara noi Steaua nu ar mai fi Steaua, si ca tot ceea ce noi facem, facem pt Steaua. Cei care nu vor lua atitudine impotriva "Domnul George Becali", cei care nu vor veni aproape de cei ca mine, ca Andrei si alaturi de cei care "Nu il voteaza", inseamna ca se vor complace in aceasta situatie, inseamna ca nu le pasa, inseamna ca "Il voteaza". Respect celor care vor lupta in continuare pt un ideal, Steaua Bucuresti. fularultras fularsteau2

fl022.04.2007 12:16

Atitudine!! asta asa e insa trebuie gandit bine ce fel de atitudine!! fata de mass-media de exemplu io am luat atitudine:de 3 luni nu am mai cumparat nici un ziar de sport nu am accesat un site al vreunui ziar de sport! Fata de Gigi cele mai bune atitudini sunt urmatoarele:refuzul de a-l vota si mai ales atasamentul fata de echipa!!sa moara Gigi sa traiasca Ochirosii!! asta l-ar durea cel mai tare!Forta Steaua-Mereu Superiori!!!

ultras200422.04.2007 12:21

Gata luam toti atitudine dar sunt curios cati o sa fim la Cluj

b_irascibil22.04.2007 12:25
fularultras ffff util acest articol,in sfarsit altceva decat vesnicile lupte cu morile de vant pt demisia lui Oli si atitudinea lui 2ji.aici nu mai e vorba de Steaua ci e vorba de atitudinea ca individ al societatii daca te respecti.cu totii la Cluj joi fularultras
Andrei Hancu22.04.2007 12:28

sunteti dezaprobati doar daca nu va vedeti de treaba si faceti alte prostii din care rezulta suspendarea terenului si altele....eu unul cred ca nimanui nui convine sa vada meciul de acasa .....cred ca si voi vreti sa vedeti meciul de pe stadion...

F a n a t i c O22.04.2007 13:20

steagcruce2 frumos articol... steagcruce2

lore0722.04.2007 13:25

Tot ce conteaza e sa fim alaturi de Steaua oriunde ,oricand dar uneori ma intreb daca avem de cine sa fim alaturi pt ca sincera sa fiu am impresia ca jucatorii nu mai pun suflet deloc pt fotbal ,pt SUPORTERI si mai ales "d-nul Becali" care finantiaza aceasta echipa doar din interese proprii. Tin sa marturisesc ca nici eu nu ma numar printre cei care il vor vota pe "d-nul Becali"......

Sper sa intlnesc cati mai multi suporteri ai Stelei la meciul cu CFR cj .....Si dup cum am zis: ORIUNDE ,ORICAND Forza Steaua ......

firfirel22.04.2007 14:30

cred ca Becali e pe post de sperietoare, prezentat fata in fatau politicienii nostri, pe modelul votati pe iliescu ca daca nu cistiga vadim(2000). Simpatia si increderea nu au nimic cu intentia de vot. Intrebarile din sondaje de exemplu se pun cam de felul ' in care institutie aveti cea mai mare incredere" raspunsul natural al rominilor e Armata si biserica. Dar daca ar intreba "aveti incredere in preoti? aveti incredere in generalii romani?Nu stiu care ar fi raspunsul.Gigi nu mai baga de mult bani la Steaua, asa cum de altfel a declarat. Deci, care e investitorul? Unde sunt banii din ultimii 2 ani? Cred ca de fapt a iesit in mare cistig. Si-a luat banii inapoi si a avut publicitate si notorietate gratis , pe spinarea echipei. Astea l-ar fi costat cu mult mai mult decit investitiile pe care in mod sigur si le-a rascumparat ,cel putin anul trecut. Echipa e cazuta moral si fizic. Oli nu seamana deloc a fi antrenorul care sa mobilizeze fortelesi energiile jucatorilor.Multi vorbesc de valoarea lui Radoi in comparatie cu a celorlalti. Cred ca e umflat. Ca il luau altii de mult daca era adevarat.Nici el nu genereaza acea unitate a echipei, din contra , pozitia lui speciala(finul) si dorinta de a juca ce vrea si unde vrea, ar trebui sa nasca intrebari. Uitati-va la echipele unite cu adevarat si cu loturi de 2 lei, ca ne bat de ne usuca.

Voiam sa spun ca nu cred ca ar trebui macar sa ne obosim sa vorbim de Becali, pentru noi nu exista.

Steaua are probleme datorita politicii de transferuri si cred ca si datorita grupuletelor aparute in cadrul echipei.De ex nu cred ca Elton trebuia luat. Stiu ca unii bor injura de mama focului , dar multi dintre voise refera la spectacol, la jocul ofensiv. Poti sa joci ofensiv, sa dai 2 goluri si sa iei 3. Poti juca inchis, fara riscuri , imbicsit, dar sa bati de 30 de ori cu 1-0 si sa faci 4 egaluri.Uitati-va la Chelsea, joaca cu 2 inchizatori, cu 3 chiar si 4 fundasi, dar ceilalti 3-4 care asigura atacul, nu fac spectacol, dau goluri. Si joaca cu un virf. Si a scos Barcelona, echipa spectacol. Dar au forta de a marca din orice faza si mai ales pe finaluri. Pt ca antrenorul le-a indus mentalitatea ca atit timp cit nu iau gol, vor cistiga. Si ca atunci cind au luat un gol nu au altceva de facut decit sa sanctioneze greselile adversarului. Multi spun de Badea ca e petarda, dar anul asta e singurul care da gol. Mai rateaza , dar rateaza si ceilalti. Cind Oli ii va face atit de siguri pe ei cum i-a facut Zenga si Protasov ca trebuie sa aiba rabdare, ca din 1si 1/2 ocazii dam 2 goluri dar nu am luat gol, atunci Steaua va avea din nou echipa.Lipsaeste acea siguranta care facea echipa inpenetrabila. Si asezarea echipei care a suferit mult, deoarece stilul adoptat de Oli nu este cel potrivit profilului jucatorilor de la Steaua. Analizati cite goluri a luat Steaua cu Zenga si Protasov(medie pe meci ) si cite cu Oli. Analizati cite goluri au ndat adversarii cu capul cu Oli , cu jucatori care primeau un gol la 20 meciuri poate cu capul Si multe altele, care tin cred mai mult de antrenor decit de jucatori. Nici un jucator nu trebuie sa plece de la Steaua . eI TREBUIE FACUTI SA INTELEAGA DIN NOU CA SUNT Steaua. Si trebuiau sa fie spartanii ei, nu javrele. Nici un jucator nu intra pe teren sa nu joace.(nu te lasa andrenalina)Dar trebuie sa aiba increderea ca nu va fi facut raspunzator de orice sut pe Liga poarta. De ex Bostina si Banel, dadeau goluyri pentru ca la Protasov sutau la poarta . Acum? Ei trebuie valorificati asa cum sunt ca profil, niciodata Banel nu va dribla ca Elton.dar va fi mai folositor echipei pe ansamblul meciului. Si cea mai mare greseala a lui Oli e ca a construit pe Dica , el nu a construit o echipa. Iar a sustine echipa nu inseamna a face tot posibilul de a i se suspenda terenul Asta o spun ca "cetatean" Si noi suntem Steaua, nu numai cei care se bat cu altii pentru ca asa e modul lor de viata si asa sunt implicati in "ultras". Cu toate ca nu am sesizat de ex in meciul cu Dinamo sa fi zbierat din toti rarunchii , sa domine mina aia de javre macar sonor. Grija de a scoate ochii altui individ nu cred ca inseamna cultura ultras

dax4722.04.2007 14:49

Nu e indeajuns sa lupti, ci sa stii si cum sa lupti ! E greu sa te lupti cu astfel de structuri (mass-media si cele ale statului roman).

 

Eu nu inteleg de ce nu s-a intamplat nimik dupa acel macel in care jandarmeria bucurestiului a casapit pe cei care s-au dus la meci. Erau probe destule, de ce nu s-a lasat cu urmari si pentru jandarmerie ? Ar fi trebuit ca toate victimele sa se uneasca intr-un proces civil impotriva jandarmeriei. Violentzele s-au intamplat in afara stadionului si nu era nici un o proba care sa justifice o astfel de manifestare.

 

Eu insa as fi procedat altfel. Dar nu pot sa spun cum ca sa nu ma trezesc cu politia la usha. Oricum, cumva radical de tot.

 

Eu nu inteleg cum de lumea mai cumpara ziare, in ziua de azi. Pe cei care nu au conexiune la internet ii mai inteleg, vor sa-si mai odihneasca mintea si n-au cum. Dar din moment ce ai acces la net, chiar ca nu merita sa mai dai si banii pe hartii care nici la buda nu sunt prea bune.

 

Mana cereasca pe nenorocitul ala de cameraman. Sigur si-a luat marire de salariu, a fost dat la TV, toata mass-media s-a unit pentru cauza lui. Dar cand un nevinovat pateste ceva, presa nu da doi bani pe el, decat daca victima e cineva important sau cu imagine si astfel le poate aduce venituri din audientza.

 

Presa de Romania e un rahat intr-o buda. In afara de cativa jurnalisti de investigatie, restul sunt numai cacanari, pupincuristi si bagatori de seama. Societatea nu evolueaza deloc. Dimpotriva, involueaza, promovand numai non valorile si ingropand valorile.

 

Asta e ! Protesteaza cine crede ca mai are sens.

dax4722.04.2007 15:03

Fifirele, chiar trebuia sa postezi de 4 ori acelasi lucru ?

bogdanbabes22.04.2007 18:46

Se pare ca acest articol este facut in disperare de cauza " Parca pe zi ce trece, suntem mai putini" ! Vreti sa adunati oamenii langa voi , sa ii puneti sa il injure pe Gigi , sa se bata cu jandarmeria (ca tot ai dat exp ce se intampla in Ungaria) , toate astea pentru ce ? Pentru ce "cauza" luptati? Din vina voastra ne-a suspendat terenul si bine a facut ca la suspendat . Stai ca pune Gigi camere de luat vederi si ve-ti disparea cu tot cu steagul de gard! Nu o sa prostiti voi milioane de suporteri , o sa se termine cu acest fenomen infect numit "ultras" (desi mie imi place dar din cauza lui ne suspenda terenul , se bat suporterii intre ei , cu rivalii sau cu jandarmii iar la sfarsitul meciului scandati "cand va bateti cu noi"?) . Daca ati venii frumos in peluza , ati canta , sa faceti atmosfera cu tortele (fara sa le aruncati in teren) , coregrafii, mesaje de incurajare a echipei sau ironice (nu catre conducere ,antrenori sau jucatori) si apoi pleacati acasa linistiti , nimeni nu ar avea nimic cu voi , dar cand vezi ca incitati jandarmii sau ei va incita pe voi , apoi aruncati cu torte , la greu injurati si criticati echipa , faceti "atmosfera" ostila echipei , il injurati pe Gigi pai cum sa nu va deteste lumea ??? mai ales ca a aparut si Tuiti si Gogoasa(cu zahar) ! 2 ultrasi cu torte dar inafara stadionului niste huligani! Prefer mai bine sa vin la stadion ca in Anglia sa stau ca la teatru si sa vad meciul si sa nu vad incidente decat sa veniti voi la stadion si sa faceti "atmosfera" , sper sa se ajunga ca in Anglia(dar pana atunci ma multumesc sa stau la TV)! iar voi astia zmardoii din peluze sa va bateti ca barbatii , organizati nu pe stadioane cu jandarmii sau cetatenii. Sau nu aveti sange in BeeP!!! ??? Va las un link pt ca nu e diferenta mare intre fotbal si handbal , aia se considera ultrasi ca voi http://www.sport.ro/stiri/6318/INCIDENTE-L...ERENCVAROS.html

CNCT22.04.2007 19:52

Admin sterge postul fatalaului astuia!

Super articol!Trebuiesc stranse randurile si mers mai departe, cu orice risc!Anti berbecali

axl2322.04.2007 20:00

@cnct

fatalau?! asta e chiar buna. :D n-am mai auzit de mult timp cuvantul.

crafft22.04.2007 20:27

bogdanbabes... zici,nu?

 

 

pai ba,satene,pe aici colcaie de gabori,nu m-ar mira sa fii chiar tu unul dintre ei,da tu macar stii sa scrii si sa citesti asa ca nu pot fi sigur,oricum incerci sa bagi bete in roate,uite, tu esti exemplu ,PERFECT,al unei societati indobitocite de mijloacele media,nu va mai intrebati cum pot sau cum arata oamenii ,care ,inca,cumpara ziare si se uita la tot felul de emisiuni tampite,care sunt deacord cu Jiji,care asculta ce spune un cameraman,actor, dornic de senzational,cei care ii dau dreptate lu` mitica,privitil pe acest -bogdanbabes-felul lui de gandite este tipic populatiei romane,dupa 17 ani de "capitalism",foarte usor manipulabil,exact asa sunt multi,acum nu spun ca nu sunt si in peluze dobitoci din cauza carora sunt etichetati ceilalti

nu te mai obosi sa imi raspunzi sau sa te dezici de tot ce am spus eu,imi doresc,doar atat,Dumnezeu sa iti dea minte,numai bine

souljah22.04.2007 20:38
Se pare ca acest articol este facut in disperare de cauza " Parca pe zi ce trece, suntem mai putini" ! Vreti sa adunati oamenii langa voi , sa ii puneti sa il injure pe Gigi , sa se bata cu jandarmeria (ca tot ai dat exp ce se intampla in Ungaria) , toate astea pentru ce ? Pentru ce "cauza" luptati? Din vina voastra ne-a suspendat terenul si bine a facut ca la suspendat . Stai ca pune Gigi camere de luat vederi si ve-ti disparea cu tot cu steagul de gard! Nu o sa prostiti voi milioane de suporteri , o sa se termine cu acest fenomen infect numit "ultras" (desi mie imi place dar din cauza lui ne suspenda terenul , se bat suporterii intre ei , cu rivalii sau cu jandarmii iar la sfarsitul meciului scandati "cand va bateti cu noi"?) . Daca ati venii frumos in peluza , ati canta , sa faceti atmosfera cu tortele (fara sa le aruncati in teren) , coregrafii, mesaje de incurajare a echipei sau ironice (nu catre conducere ,antrenori sau jucatori) si apoi pleacati acasa linistiti , nimeni nu ar avea nimic cu voi , dar cand vezi ca incitati jandarmii sau ei va incita pe voi , apoi aruncati cu torte , la greu injurati si criticati echipa , faceti "atmosfera" ostila echipei , il injurati pe Gigi pai cum sa nu va deteste lumea ??? mai ales ca a aparut si Tuiti si Gogoasa(cu zahar) ! 2 ultrasi cu torte dar inafara stadionului niste huligani! Prefer mai bine sa vin la stadion ca in Anglia sa stau ca la teatru si sa vad meciul si sa nu vad incidente decat sa veniti voi la stadion si sa faceti "atmosfera" , sper sa se ajunga ca in Anglia(dar pana atunci ma multumesc sa stau la TV)! iar voi astia zmardoii din peluze sa va bateti ca barbatii , organizati nu pe stadioane cu jandarmii sau cetatenii. Sau nu aveti sange in BeeP!!! ??? Va las un link pt ca nu e diferenta mare intre fotbal si handbal , aia se considera ultrasi ca voi http://www.sport.ro/stiri/6318/INCIDENTE-L...ERENCVAROS.html

 

 

Bogdane devi obositor.Nu te saturi sa postezi mereu aceleasi idei?Nici pe gsp nici pe prosport nu scapam de tine.Perseverenta ta incepe sa fie suspicioasa.

MR.KILLER.ULTRAS22.04.2007 21:08

bai [..]!mai vino dreq la meciuri si vezi cine arunca in teren cu torte.nu mai inghiti tot cacatul pus pe tava de media!

 

Editat de moderatori. Atentie la limbaj!

bogdanbabes22.04.2007 21:09
Bogdane devi obositor.Nu te saturi sa postezi mereu aceleasi idei?Nici pe gsp nici pe prosport nu scapam de tine.Perseverenta ta incepe sa fie suspicioasa.

Voi aveti parerile voastre eu le am pe ale mele.Nu postez aiurea sa caut scandal ci pur si simplu asa gandesc eu si raspund la fel si fel de articole pe unde ma apuc sa le citesc ,manipulat sau nu , prost sau dobitoc , satean sau cetatean! Eu am o vorba da' mea : "Sunt diferit cand lumea e la fel , gandesc diferit" !Numai bine.

MR.KILLER.ULTRAS22.04.2007 21:23

sa luam atitudine?cum?in conditiile in care garda ne vaneaza non-stop si niciun msj de protest nu mai ajunge in stadion.parerea mea:ar trebui organizata o conf de presa sau sustinuta o declaratie de catre un avocat in care sa se prezinte:1.legea de organizare si functionare a jandarmeriei ro,atributii,competente materiale si cel mai important,ABUZURILE COMISE de aceasta insotite de probe video,audio(ordine abuzive,batai neprovocate,etc,etc.2.sa se aiba in vedere diferenta dintre ultrasi si huligani(DEX,LITERATURA DE SPECIALITATE,CAZURI PRACTICE,ETC.F buna initiativa cu afisele,doar ca trebuie extinsa la nivel national sau macar municipal.3.punctul nostru de vedere cu privire la linsajul mediatic la care suntem supusi..

bogdanbabes22.04.2007 21:33

@ MR.KILLER.ULTRAS

 

Ca sa nu mai fiti bagati in aceeasi categorie cu huliganii(chiar daca si voi puteti devenii in cateva zeci de secunde unul de-ai lor , adica huligan) indepartati-i de voi si nu ve-ti mai avea probleme. Pe Tuiti , Gogoasa(cu zahar pudra) sau pe altii ca ei care in incinta stadionului se dau ultrasi si in afara lor sunt doar niste simplii huligani . A zis Becali ca da 600 de mii de euro pe un sistem ultra performant , care se poate intra la meci doar pe baza de cartela cu poza , mai cumpara inca 16 camere de luat vederi , atunci sa va vad. Eu unul as fi de acord cu fenomenul ultras..daca s ar limita doar la cantat, coregrafii, torte si fumigene.... dar cand vad pe unii ca incita la violenta , arunca cu torte in teren ca sa ne suspende terenul, vin la meci doar ca sa se bata cu jandarmii , sa injure jucatorii proprii si ca se bat ca prostii pe unde se duc ...nu sunt altceva decat niste limitati si prefer sa vad meciul linistit in fata televizorului, iar evitand bataile , suspendarile , injuriile nu este decat un pas si acela este desfiintand acest fenomen placut ochiului dar daunator cluburilor si nu numai ! Si pt cine se bat , sufera si fac deplasari din banii proprii ??? pt niste jucatori plini de fite care castiga o gramada de bani nemeritati. Cititi acest articol ca merita , daca nu inveti din greseli o sa le repeti , fara linkuri din caracatita

moderatorii

 

Admin sterge postul fatalaului astuia!

Super articol!Trebuiesc stranse randurile si mers mai departe, cu orice risc!Anti berbecali

Pai si atunci unde este dreptul la exprimare libera? tre sa te gandesti de 2 ori inainte sa scrii ceva.

MR.KILLER.ULTRAS22.04.2007 22:33

1.mai cetatene,ultras sau hooligan NU devii peste noapte,in cateva secunde,e un stil de viata(e greu sa intelegi).2.de cand te [...] grija ce facem in afara stadionului?parca erati nemultumiti de huliganii din stadion.in afara ma priveste ce fac...atata timp cat nu sunt huligan.3.incita la violenta?arunca torte?se bat cu jandarmii?iar mananci ciuperci...esti total pe dinafara si n-ai niciun drept sa vorbesti despre oricare suporter al Stelei...in fond,ce te afecteaza pe tine o suspendare?te doare-n pix,in fata TV-ului,seminte,floricele...4.pt cine suferim si ne sacrificam?pt Steaua,cetatene...NU pt conducere,NU pt unii nesimtiti,pt Steaua.hai ca m-am lamurit despre tine...nu te supara,ai fost vreodata pe Ghencea?nu de alta dar esti mai limitat decat noi toti la un loc!aaa,era sa uit,decat sa te bagi in domenii prea complicate,de care nu ai habar,mai bine ai invata sa scrii...inteligentule!

 

Editat de moderatori. Ai avertisment!

onlySteaua23.04.2007 05:44

@bogdanbabes

 

ia spune-mi, ai fost la meciul cu purecosii?

ti-a placut atmosfera din primele minute? stadionul era totusi plin.asa ai vrea sa fie la toate meciurile?

vad ca ai dat exemplul angliei.you must be joking! nu au ajuns la nivelul lor nici macar italienii, nemtii,spaniolii,etc.crezi ca asta se va intampla exact in Romania? hai sa fim seriosi.in anglia nu exista peluze si tribune.acolo exista doar un stadion PLIN, care indiferent de timp,competitie,adversari,scor,...CANTA TOT TIMPUL.

stiu ca o sa sari acum cu faze de genul :"din cauza voastra nu am putut eu vedea meciul....",dar gresesti pentru ca-i bagi pe toti in aceeasi oala.gresesti cand vezi ca singura cauza a acestor suspendari DOAR suporterii Stelei.nu vezi (sau nu vrei sa vezi) ca este o adevarata campanie impotriva noastra? la meciul cu **** tm aia au intrat pe teren si cu toate astea au jucat CU SPECTATORI ieri.daca intrau suporterii Stelei sa fi vazut atunci cum "hooliganii" stelisti .......si ma rezum doar la incidentul asta.

iti spun clar ca nici eu nu sunt de acord cu cei care arunca tot felul de obiecte in teren si nici cu cei care se bat prin tribune.cu totul altul ar trebui sa fie scopul lor acolo.dar nici calcat in picioare nu-mi place sa fiu.

te lasi foarte mult influentat de presa si crezi toate mizeriile scrise de niste "jurnalisti" de doi bani.si prostituati pe deasupra.

 

din postarile tale este evident ca-l venerezi pe Cioban.apropo,iti place cum ii sta cu fularul ciorilor?eu zic ca-i vine ca turnat. :x

mai am si o mica curiozitate ,daca tot urasti asa mult fenomenul ultras, de ce ti-ai mai pus avatarul ala?

cristinelly23.04.2007 06:59
Admin sterge postul fatalaului astuia!

Super articol!Trebuiesc stranse randurile si mers mai departe, cu orice risc!Anti berbecali

De ce e fatalau?!?! Ca zici tu??? Nu stiu ce sa zic...Ganditi-va doar atat: din cauza cui e suspendat terenul Stelei?? Greu raspuns.. nu?? Din cauza unora care le place sa arunce cu diverse obiecte pe stadion, sa rupa scaune de pe stadioanele pe unde se duc. Sa stiti ca acestia nu sunt doar la peluze, sunt peste tot si la tribuna 0,I,II. Ii dau dreptate lu Becali. A investit milioane de euro in stadionu ala, si din tot returul a jucat doar 2 meciuri pe el, dintre care 1 fara spectatori. Si asta din cauza unora care nu se simt bine daca nu arunca cu ceva pe gazon. Asta e...!! Sar putea sa mai vedem Ghencea la anul...si la multi ani.:(((

 

 

.pt cine suferim si ne sacrificam?pt Steaua

 

Editat de moderatori. Ai avertisment!

Inteleg ca te sacrifici pt Steaua dar se pare ca sacrificiu asta al tau si a altora ca tine face ca Steaua sa aiba de suferit nu de castigat...:(((

habarnam8523.04.2007 07:34

Articol de nota 10...

Iarasi se gasesc niste "unii" sa vorbeasca fara sa aiba vreo treaba...

REZISTENTA ULTRAS

«123»