@Dankressman
Imi era dor de Saptamana Stelista
Bine ai revenit!
@bogdanbabes
OFF TOPIC: din momentul asta te ignor...
Chiar ma gandeam cand o sa imi dai ignore pentru ca nu mai faci fatza. du-te tare:)
@Dankressman
Imi era dor de Saptamana Stelista
Bine ai revenit!
@bogdanbabes
OFF TOPIC: din momentul asta te ignor...
Chiar ma gandeam cand o sa imi dai ignore pentru ca nu mai faci fatza. du-te tare:)
na putut face fatza tavalugului numit "bogdanbabes" cine ar putea faceo=))
doamne mai usor ma cu desenele animate ca dauneaza vad
@bogdanbabesomule, e foarte bine ca-ti aperi convingerile dar tu faci acum exact ca ultrasii pe care-i renegi. raspunzi la provocari. e o scuza cam penibila, nu crezi?
Poate ca si eu sunt unul dintre ultrasi , poti sa stii?
Ps. s-ar putea sa nu va mai raspund curand ca trebuie sa plec dar mai vorbim diseara , voi cautati argumente acolo si pareri ca sa pot sa le contraacarez ca deja a devenit amuzant:)
na putut face fatza tavalugului numit "bogdanbabes" cine ar putea faceo=))doamne mai usor ma cu desenele animate ca dauneaza vad
OFF TOPIC:
@zloty
Eh na... Nu am putut face fata... Dimineata mi-a zis mama sa nu ii mai fac sa planga pe toti copiii de pe forum... In plus stii vorba aia: nu te pune cu prostii, au mintea odihnita...
Va rog eu sa terminam cu OFF TOPIC-ul... Ar fi pacat de articolul lui Dankressman...
Interesant articol, dar nu asta vreau sa comentez.
Ce imi displace mie e noul layout al site-ului si modul in care ne scriem parerile.
Dintr-un mod interactiv, antrenant si usor de folosit am ajuns sa plimbam prin 2-3 ferestre pana sa putem scrie si noi un comentariu. A disparut dialogul, transformandu-ne comentariile in monoloage pe care greu le urmarim pe forum.
Nu vreau sa condamn schimbarea, e clar ca administratorii acestui site au facut asta cu un scop, desi inca nu-l inteleg si nu vad cum asta ajuta suporterii in comunicare.
Forum au toate echipele din lumea asta dar un site de tip blog cu comentarii, cum era asta al suporterilor nu prea avea nimeni si asta era partea frumoasa.
Repet, nu doresc sa critic initiativa, doar sa-mi expun punctul de vedere, care nici macar nu trebuie sustinut de catre cineva, desi cred ca sunt multi care duc dorul vechiului mod de "lucru" pe site.
Tot respectul echipei administrative.
steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2
`Neata la toti stelistii.(cel putin aici e dimineata)
Sunt nou-nout pe forumul Stelei (desi sunt stelist din `81) si ca atare,n-am nici cea mai vaga idee despre niciunul dintre "batranii" forumului sau "aripa tanara" dar din unghiul in care stau eu,fie ca i-as stii sau nu,e irelevant.Ideea e ca sunt capabil sa recunosc un articol bun si la obiect (cand vad unul) iar nenea Dankressman e "spot on".La fel Bogdanbabes.
Sunt plecat din tara din 92 si ca atare,toate informatiile mele vis-a vis de Steaua se reduc la ce gasesc pe net (site-ul Stelei,Ziua,Onlinesport.ro,etc) deci sunt neavizat,in comparatie cu cei care au "trait" suisurile si coborasurile echipei acolo "la firul ierbii",in teren.Ca sa nu mai spun ca ultimul meci pe care l-am vazut a fost....asa de demult incat nici nu-mi amintesc.Ca atare nu-mi permit pareri savante despre organizari magice si antrenori "luminati de D-zeu" in ceasul al 12-lea.Tot ce pot sa spun e ca Olaroiu "pute" a incompetenta si o face atat de bine incat ii simt duhoarea (un amestec de varza murata si otel incins) chiar si de aici de la Oslo.
Imi amintesc citind articolele in care era descris cum bravii suporteri stelisti erau calcati in picioare (cu acte in regula)de numaiputin "bravii" reprezentanti ai ministerului de interne dupa meciul cu Dinamo.Desi sangele imi fierbea in vene,nu mi-am putut retine un zambet incercand sa-mi imaginez care ar fi fost rezultatul daca securitatea ar fi fost asigurata de...Armata.Imi place sa cred ca gropile din Bucuresti( inca existente cred eu) ar fi fost frumos "decorate" in culorile mizerabililor de la Dinamo.D-ne,ma simt ca in `89,pe barba lui Mahomed.
Eh...cam asta e.Plange sufletul in mine cand vad ce au facut oierii cu Steaua noastra si scrasnesc din dinti cand ma gandesc la ziua in care noi toti cei care aveam sigla Stelei tatuata pe inima o sa ne unim intr-o zi,si o sa spunem GATA ! Si o sa plecam prin capitala pusi pe rupt picioare de ciobani,incendiat Maybach-uri si linsat "facareti moldoveni" cu impresii de Murinho.
Mama lor de oportunisti.Mama lor de surogate!!!
Pt D-zeu,cineva sa-l bage pe Becali in camasa de forta si sal trimita inapoi in gimnaziu!Si sa-i explice cretinelului ca Armani si Maybach nu sunt de ajuns si ca nici toata Marea Neagra nu e de ajuns sa-i spele originea.
Gata ca m-am enervat!
afara cu becalii de la Steaua
daca nu era el o duceam mult mai bine
fara el Mihai Stoica ar putea aduce jucatorii pe care ii vrea si orice antrenor ar fi la echipa(ca e Olaroiu sau Protasov) ar face treaba super buna.avem cel mai valoros lot
Olaroiu a gresit foarte grav cand a facut pe "tariceanu"
si-a stricat imaginea si mai mult
trebuia sa faca ce a zis
nu sa o intoarca in asa hal
Pe Mihai Stoica il sustin pt ca cred ca din conducere, e singurul care nu priveste Steaua doar ca pe un loc de munca
si care chiar pune suflet
chiar daca o mai face de oaie din cand in cand cu comportamentul si declaratiile
@AdrianUltras25
Fara banii lui Jiji nici MM nu ar putea face mare lucru...
Nu sunt de acord cu tine. Nu poti spune ca avem cel mai valoros lot, din moment ce fac parte din el jucatori ca Gigel Coman, Lovin, Baciu, Stancu etc. In cel mai bun caz avem o "mana" de jucatori valorosi: Dica, Radoi, Ghionea, Goian, Elton...
ma...dar asa gandeste asta...fiecare isi exprima cum vrea el....dar..ce face Steaua...eu sunt alturi de ea...
steagcruce2
deci e clar......ca Gigi vrea sa atraga cat mai multi oameni prin prelungirea contractului(vreau sa para un om bun, iertator)........dar......sa inteleaga ca Steaua nu e a lui.....chiar dak e finantator......Steaua A FOST ESTE SI O SA RAMANA A NOASTRA........sa isi faca campanie in alta parte....yo unul clar nu il votez.........S.R.F(Steaua'S REAL FANATIKS) :twisted: steagcruce2
Bogdanbabes - trolling - avertisment 1. Si la stilul tau te indrepti spre ban.
Bogdanbabes - trolling - avertisment 1. Si la stilul tau te indrepti spre ban.
Chiar ma intrebam , oare site-ul asta este al tuturor suporterilor din intreaga tara si nu numai sau doar al huliganilor si ultrasilor din peluza(de unde se stie f bine ca domnul Gigi Becali nu-i are la suflet si bine face) ? Se pare ca a doua varianta este mai acceptabila decat prima. Banandu-ma pe mine dovediti lipsa de fair-play ne-avand argumente. Nu e nici o tragedie daca sunt banat (ca am mai fost , ba chiar pot sa zic ca imi faceti un bine deoarece nu mai citesc toate articolele aberante si fabulatiile celor care posteaza pe forum deoarece fiind banat nu-mi mai starneste interesul) , mai sunt alte forumuri unde imi pot exprima opinia .Din cate se pare adevarul doare iar cei slabi nu il pot accepta! Cand nu voi mai posta atunci ve-ti stii ca am fost banat:)
Banandu-ma pe mine dovediti lipsa de fair-play ne-avand argumente.
<mod edit>atentie la limbaj.</mod edit> chiar nu mai sunt modalitati de joaca in lumea asta?v-a dat Dumnezeu internet si va expuneti gandurile???!! tu si inca vreo' cativa nu aveti ce face decat sa cautati "prietenie" cu japca!!!lumea evolueaza si voi tot pe loc ramaneti! scuze pentru off-topic.
senzational articolul si ar cam trebui readusa cu picioarele pe pamant "conducerea pe viata"!ca in afara de avantaje nu prea vedem nimic.cu exceptia electoratului care scrie pe net...capul sus! p.s.NU FORUMULUI MODERN!
SUPER TARE ARTICOL!!!!!! Nu citez nimic din el, intrucat ar trebui sa-l citez pe tot!!!! SUPER TARE! Sunt relativ mai nou pe acest forum decat altii si aseara ma uitam la echipa redactionala si ma intrebam cine o fi Dankressman, ca n-am prea vazut articole scrise de el...iata ca azi am primit raspunsul, si ce raspuns....Sunt total de acord cu mesajul acestui articol, in toate problemele abordate:
- Jiji poate sa se linga pe bot de voturi( nu ca l-ar fi vut pe al meu vreodata),
- Meme poate sa mearga sa-si roada unghiile in alta parte (credeam ca e un STELIST adevarat, pana cand l-am vazut la meciul cu bragadiru tinandu-si capul intre degete ca o muiere si stand picior peste picior cu capul pe spate cand acei hibrizi condusi de un fost recuperator aveau 1-0),
- Oli a aratat ca are un caracter cel putin indoielnic...daca semnarea contractului a fost o cacealma a lui Jiji, atunci RUSINE Olaroiu ca te pretezi la asemenea manevre, daca nu a fost, atunci RUSINE Olaroiu ca ai ramas...desi am fost unul dintre cei care sustineam ca trebuie sa stai pana in vara, pentru a oferi o continuitate echipei, m-am razgandit (la fel ca presedintele, dar mai ales premierul) si cred acum cu tarie ca orice alt antrenor dintre cei enumerati pe aici (Balint, Hagi, Grigoras etc) putea avea rezultate mai bune ca tine....ti-ai batut joc de toata suflarea stelista cand ai afisat acel ZAMBET nenorocit...nu ti-ai dat seama ca acel meci era SINGURA NOASTRA SANSA DE A A MAI CASTIGA UN TROFEU ANUL ACESTA? Locul doi, atat de dorit de toata lumea, nu este un trofeu! HAI Steaua in meciul cu Iasiul, dati-le 5, sa ne razbunam pentru meciul din tur!
In final, @bogdanbabes.....nu o sa-ti zic prea multe, ca ti-au tot zis altii, dar cand faci pe altii analfabeti, verifica propriile mesaje..."vom" mai discuta despre asta, probabil!
Bai Bogdane
Nu te vrea nimeni banat asa ca nu are rost sa faci pe victima. Dar exact cum tie nu iti place cum si ce scriu altii accepta ca sunt altii carora nu le place ce si cum scrii tu. Ti-am inteles parerea. E parerea ta. Dar si expunerea aceleiasi opinii de zeci de ori pe un topic nu e o solutie.
Crezi ca daca spui acelasi lucru de 10 ori face pe cineva sa te aprobe?
Lasa si pe altii sa isi spuna parerea fara a fi contrati de tine...si nu mai sunt probleme. Asta e tot.
Iti multumesc pentru comentariile referitoare la articol. Dar iti dau o veste proasta:): Va trebui sa te consolez. Am sa scriu un articol in fiecare Sambata. Astept cu nerabdare comentariile talesi sunt convins ca vom fi de multe ori de acord.
Multumesc prietene!
@ dankressman1
Salut. Nu fac pe victima(din punctul meu de vedere) sau poate fac (din pct tau de vedere) dar Stan mi-a spus ca daca mai continui in felul asta (poate nui place cum scriu) imi va da ban ! asta inseamna ca "nimeni nu te vrea banat" . Da! accept ce scriu altii (chiar daca aduc contraargumente impotriva lor pt ca unii scriu doar ca sa se afle in treaba) dar eu n-am jignit asa grav cum m-au jignit unii (si daca am raspuns cu aceeas moneda am fost in legitima aparare).Nu este o veste proasta ca vei scrie si alte articole dar parca acesta este prea de tot , ai maturat pe jos cu toti cei care conduc Steaua in acest moment , asa ceva este inadmisibil. Nu poti sa patezi numele celor care au facut cele mai mari performante inegalabile dupa parerea mea si nu numai , datorita acesttor jucatori , antrenori si conducere tu ai vazut pe Real Madrid pe Ghencea! Acum la greu este josnic sa te iei de ei ! Pai sa o luam altfel : Datorita lui taicatu ti-ai luat adidasi Nike si apoi i-ai rupt , ii ceri iar bani si nu-ti mai da fiindca nu a luat salariu , ce faci , il injuri ? ii ceri socoteala ? Sau ii zici : lasa tata ca ii duc pe astia la vulcanizare si astept pana iei tu salariu? (am dat un exp care mi-a venit in minte pe moment) .
Ps. Mie imi plac foarte mult articolele celui care facea interviu si apoi zicea la sfarsit ca a fost regizat articolul. E mai bine sa il citesti inainte sa te uiti daca e sau nu regizat ca altfel nu mai are nici un rost sa il mai citesti. hai papa
Frumos articol, felicitari. Sper doar ca cineva sa le deschida ochi astora de tin acum fraiele echipei, sper intr-o revenire la forma care ne-a facut cunoscuti prin europa, sper ca Gigi sa isi dea seama ca fara Steaua el e doar un om cu bani care sta in pipera, sper ca Meme sa isi dea si el seama ca daca pleaca de la Steaua in 2 zile nu mai aude nimeni nimic de el si nu mai e dat la TV si nu mai are cine sa il apere daca mai loveste vreun spectator, sper ca Oli si-a dat seama ca e un antrenor prost, sper ca Argaseala stie ca e un nimic acum si ca un nimic va fi mereu, sper ca copii de suflet a lui Olaroiu sa plece de la Steaua, sper ca vedetele din echipa Stelei sa dispara cat mai repede si mai sper ca Steaua sa ramana mereu superioara. Iubesc Steaua si nimeni nu imi poate lua acest drept. steaua_ro
Dumnezeule....
No comment ca s-ar putea sa iau ban.
No comment ca s-ar putea sa iau ban.
copile esti un pic ratat, esti genu ratatilor care isi taie venele sa atraga atentia.
Alaturi de duffyduck, miaus si un pic andyq ...aaa mai e un mare specialist nou aparut cristimiely cred ca sunteti dreamteamu: Coman, Lovin, o.Petre, zeroli si Meme... aberez oricum sunteti enervanti cu prostia voastra.
PS: Si ce daca iti iei ban pasarica, eu nu mi-am luat ban anul trecut ca l-am injurat pe zerolaroiu? Eu si Thor daca imi amintesc corect...
..Iti faci alt user ce mare jmecherie...![]()
No comment ca s-ar putea sa iau ban.
In sfarsit zici si tu ceva pe placul tuturor!
Ce draq e cu forumu asta,ca apar astea aiurea.Vreau forumu vechi inapoi!!!Si articolele la fel,sa poti sa le discuti acolo.A mai spus cineva si sper sa nu se supere ca il coipez:NU FORUMULUI MODERN!!!
LET US LIVE THE OLD TIMES AGAIN!!
SUBSCRIU!!!!!
-bogdanbabesUitati , vedeti cine ar trebui banat?! ce i-am facut eu sa ma jigneasca?
uite "mami" eu n-am facut nimic, ei s-au luat de mine.
)) lol..
Frumos articolul Dankressman . Le astept pe urmatoarele...
cat despre Gigi...nici eu NU TE VOTEZ !
L-am urat pe Oli. L-am urat din tot sufletul, cum nu am mai urat pe nimeni in viatza mea. De ce? Pentru ca dupa ani de sperantze si asteptari Steaua se califica in grupele CL. Si la ce bun, daca am trait umilintze dupa umilintze, cu exceptia primului meci am jucat execrabil, cu mingi bubuite si funduri in poarta. Si la ce bun, daca dupa atatia bani castigatzi noi am facut cele mai nefericite transferuri. Aaaa, scuze, am castigat experientza. La urmatoarea calificare Lovin, Banel si Gigel se vor descurca mult mai bine gratzie acestei experientze.
A urmat un dispret profund pentru jocul total haotic imprimat echipei. Acum nu mai simt nimic, mi-am dat seama ca pur si simplu nu merita ura mea. Nu merita nimic. Mi-a distrus toate visurile si acum se incapataneaza sa mi le distruga pentru inca trei ani.
nu pot sa cred ca inca mai exista persoane care il considera pe Olaroiu drept antrenor potrivit pentru Steaua. Probabil sunt pekinezi sau lebede sub acoperire sau nepoti de-ai "ilustrului conducator", al acestui Mihai Viteazu ajuns de la coada oii la volanul unui Maybach. Nu pot sa cred ce a ajuns Steaua din cauza unor persoane incompetente, semi-analfabete si cu mari probleme de carcter si comportament. Tot astept ziua in care Olaroiu va pleca...si poate mai incolo candva si prezidentiabilu sef insotit de luptatorul de K1 sub acoperire :cry:
![]()