@officina99Cu camerele care monitorizeza traficul esti de acord? cele care supravegheza scolile?
Atat timp cat stadionul este un loc in care pot izbucni oricand conflicte violente (din cauza celor care vin la stadion, striga de mai multe ori, nu mananca seminte si nu pleaca acasa apoi) imi pare normal si firesc sa existe camere de supraveghere. Pentru ca daca cei violenti vor fi supravegheati nu vor mai fi asa de violenti stiind ca pot fi identificati.
Chestia asta n-are nicio legatura cu inconstienta, servilismul, onoarea sau demnitatea.
Fiind cetatean roman e logic si firesc sa ma supun unei autoritati, nu traim in jungla.
Eu nu te injur, desi m-ai jignit fara sa ma cunosti.
Respect... si la mai multi ca tine, doar asa putem merge pe stadion sa ne sustinem echipa.
Ce nu inteleg este ca noi copiem ce este in alte tari, dar nu ce este bun ci doar ce este prost si bolnav.
De ce nu putem arata noi ca suntem mai civilizati ca altii si sa fim dati ca exemplu bun in alte tari care se cred superioare.
