GRESIT ! Campania antiSteaua a fost declansata cu mult inainte ca Becali sa viseze macar ca s-ar putea implica la Steaua. Singura diferenta e ca pe vremuri boii aia de gaozari ... pardon, gazetari, nu aveau un Becali pe care sa-l ia la misto.
p.s : Becali = 0,1 % din Steaua. Restul de 99,9 % = [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color], Voienscu, Iordanescu, Belodedici, Vigu, Cacoveanu, Marcel Raducanu, Gh. Popescu I, Piturca, Alexandrescu, Sames, Dica, Iordache, Dumitriu, Constantin, etc, etc, etc. Doar un papagal idiot isi poate inchipui ca 0,1 % e reprezentativ pentru intreg. Dar se pare ca in presa exista multi papagali idioti.
In presa din toate timpurile au existat simpatii ascunse, oameni care au favorizat sau denigrat prin articolele lor o echipa sau alta. In ultima perioada Steaua si-a atras insa prea multi dusmani in mass-media, datorita lui Becali. El jigneste ziaristii, el face mistouri ieftine pe la interviuri, el se crede razboinic, principe, urs etc. Datorita lui Steaua de azi e desfiintata dupa fiecare meci prost.
Iar pe langa Gigi a mai existat si un Stoica Mihai care in incercarile sale de a apara onoarea Stelei a jignit mai mult sau mai putin oameni de presa (care merita sa fie jigniti) dandu-le apa la moara. O atitudine moderata din partea conducerii ne-ar scuti de multe acuze nefondate aparute in mass-media.
Eu sunt de acord ca Steaua nu inseamna nici pe departe Becali, si ei stiu lucrul asta, dar ipocrizia si ura impotriva celei mai titrate echipe din Romania ii impinge sa scrie asemenea abjectii.
