Art. 10 - Retrogradarea
La sfarsitul unui sezon al campionatului de FIFA organizat de www.FcSteaua.Ro, retrogradarea directa din Liga I in esalonul imediat inferior, se va realiza astfel:
• Ultimele 6 locuri din Liga I retrogradeaza direct in Liga II, distribuirea urmand sa fie facuta prin tragere la sorti.
• Ultimele 5 locuri din fiecare serie a Ligii II parasesc campionatul la finele fiecarui sezon, fara drept de inscriere in urmatoarele 2 sezoane.
Extras din regulament.
Cred ca unii dintre voi chiar aveti probleme..
