FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Denumirile clubului si emblemele.

«123»
Le reseau pansant02.08.2009 11:37

O recapitulare a emblemelor clubului nostru refacute de mine, pentru versiunea pdf urmariti postarile anterioare.

 

 

emblema_steaua1948_2.jpgCCA_albastru.jpg CCA_rosu.jpg

emblema_steaua61_74.jpg steaua1974_1991.JPG emb_steaua1974_varianta.jpg

 

steaua1991_1998.jpg steaua1998_2003.jpg emblema_steaua1.jpg

 

 

Urmatoarele imagini sunt ale unor insigne create cu ocazia diferitelor aniversari ale clubului: prima dintre acestea este versiunea stilizata a emblemei actuale creata pentru departamentul de marketing.

emblema_steaua_gol2.jpgsteaua1947_rezolutie_mediu.jpgsteaua_aniversare.JPG

Le reseau pansant03.08.2009 08:01

Am facut si o grafica asemanatoare cu cea de pe wikipedia, poate doreste cineva sa o uploadeze, in 2 versiuni romana si engleza, la nevoie o traduc si in germana sau franceza, sau orice alta limba dar in cazul asta sa mi se spuna traducerea.

 

embleme_steaua_ro.jpg embleme_steaua2_en.jpg

RaMs3s06.08.2009 18:25

Baieti vreau si eu o poza cat mai clara si cat mai mare in dimensiuni cu cupa campionilor castigata in '86 . Sau macar o poza facut in corel...photoshop sau alte programe .

Le reseau pansant07.08.2009 07:14
Baieti vreau si eu o poza cat mai clara si cat mai mare in dimensiuni cu cupa campionilor castigata in '86 . Sau macar o poza facut in corel...photoshop sau alte programe .

Nu am inteles nimic din ce ai vrut sa spui, da mai multe detalii, eventual pune si o poza, si in plus de asata, aici este sectiunea istorie embleme nu altceva.

 

Cred ca ar trebui sa mute cineva postul tau pe alt forum, ca pe urma se aglomereaza prea rau asta si devine greu de urmarit.

RaMs3s07.08.2009 13:28

Da stiu....istorie si emblele...dar treaba e ca un alt loc mai potrivit nu am gasit .

Ce vreu eu...o poza reala cat mai clara cu cupa campionilor din '86.... sau macar daca puteti sa o desenati in programul in care ati facut si restul emblemelor :) .Sper ca ai inteles

1on07.08.2009 21:11

Tu vrei pozã cu cupa și atât? De asta gãsești pe google în mod sigur cât de mare vrei. Sau cu cupa și cu echipa?

RaMs3s07.08.2009 22:08

Cu cupa. Am cautat pe google...dar e mica si neclara...

1on08.08.2009 15:22
RaMs3s08.08.2009 19:44

Ohoooo...exact ce cautam :) Ms mult

1on09.08.2009 15:06
Am facut si o grafica asemanatoare cu cea de pe wikipedia, poate doreste cineva sa o uploadeze, in 2 versiuni romana si engleza, la nevoie o traduc si in germana sau franceza, sau orice alta limba dar in cazul asta sa mi se spuna traducerea.

 

 

Nu prea e nevoie. Cineva le-a pus ce cele pe care le-am gãsit eu, inclusiv pe cea din '86 (fãcutã de mine :D) și pe cea "misterioasã", de dinaintea ei, a cãrei versiuni eronate am gãsit-o vectorizatã deja și-am corectat-o-n Paint.

Îs foarte curios sã știu cine e persoana aceea. Dacã țin minte, cineva de pe forum a spus mai de mult cã a fãcut el articolul în englezã.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/File:SteauaCrests.jpg

1on20.11.2009 08:23

Poate cineva să-mi convertească pozele ăstea in bmp, la o rezoluție cât mai mare? Când le deschid cu corelul, imi apar niște zone negre.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...ova1483.svg.png

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...ter_Romania.svg

cristy.steaua2120.11.2009 20:12

a doua imagine nu o pot downloada... :confused:

eventual sa mi-o trimiti pe mess.. :)

657px_Moldova14833.bmp

Le reseau pansant20.11.2009 20:30

Salve

 

uite ce am incercat eu, sper sa fie pe placul domniei tale. Am lucrat doar poza cu harta Romaniei Mari, cealalta poza cu Moldova istorica nu am gasit-o in svg. Spune-mi unde ai gasit-o, sau trimit-mi-o in svg sa vad ce pot sa fac.

 

Mai jos sunt 2 imagini, in format a3 si a4 la o rezolutie de 250k cu CMYK-32b. Daca te intereseaza iti trimit si fisierul corel in care am lucrat.

 

noroc

mișu

 

Romania_Mare3.jpg Romania_Mare4.jpg

 

LE: se pare ca nu mere sa atasez pozele, e clar azzido, ronnie si cu mo ne saboteaza.

1on20.11.2009 22:09

Bodaproste!

 

Aia cu Moldova e asta: http://ro.wikipedia.org/wiki/Fi%C5%9Fier:Moldova1483.svg

 

PS: La harta României Mari ai șters granițele dintre țările vecine și prietene.

Le reseau pansant22.11.2009 12:10

Am revenit, uite si harta moldovei facuta intre cafeaua si tigara de dimineata, stiu ca nu am cateva greselute dar m-am prins de ele cam la jumatatea lucrului si nu mai puteam sa le corectez. Greselile sunt ca am sters o parte din drumurile principale si cateva granite de tinut. Oricum nu e chiar atat de mare baiul.

 

 

Hai sa iti zic acum cum sa faci tu sa corectezi astfel de greselute pe viitor. Dupa ce deschizi svg-ul in corel, de duci in Window-Dockers-Object Manager, bifezi object manager, o sa iti apara o caseta de text ceva mai mare cu niste optiunii. In caseta asta sunt toate elementele care compun imaginea noastra, adica text, linii, culori, etc.

 

Daca ai obiecte blocate, le deblochezi. Obiectele blocate, iti apar sub numele de PATH iar faptul ca sunt blocate iti arata un lacat inaintea numelui, ca sa le deblochezi dai clic dreapta si selectezi unlock, faci asta la toate obiectele blocate. (ca sa le selectezi pe toate tii apasat control si dai clic pe fiecare obiect).

 

Formele alea negre care apar, sunt defapt niste obiecte 'pline', ca sa intelegi, daca eu trag o linie curba in programul in care am facut svg-ul, cand o import in corel, corelul inchide forma mea si o umple cu negru. Tot ce trebuie sa faci este sa selectezi fiecare obiect si sa dai clic pe "remove color" din paleta de culori (prima culoare de sus, adica patratul ala alb cu un X pe mijloc).

 

 

Rog pe unul din moderatori sa modifice posturile astea, sa faca unul singur doar cu pozele, ca deja topicul asta e prea incarcat, sa ramana doar posturile legate de embleme.

 

Moldova1483.jpgMoldova2.jpg

 

«123»